Şimdi Ara

Öksürük problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 2 haftadır süren,ilk kez karşılaştığım bu öksürük türü. Daha önceden bu kadar uzun zaman öksürmemiştim. Artık öksürmekten ciğerlerim ağrıyor. Kötü yanı iş yerimdekilere de bulaştı. Metro da sokakta minibüste sürekli şiddetli öksüren birilerini görüyorum.
    Sizce mevsimsel mi yoksa salgın mı ya da ..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• C
  • quote:

Orijinalden alıntı: Start Again

C
    O

• öksürük sonrası kusma oluyor mu
    boğmaca olabilir hocam valla ya erişkinde nadir görülse de ben geçirmiştim çok fena bir şey tedavisi de yok 1-2 ay sürüyor geçmesi
  • Hocam doktor alerjik öksürük ilacı verdi. Kullanınca hafifletiyor. Yeri geliriyor öksürmekten konuşamıyorum. Bazen kuru kuru yırtılır gibi. Bazen de çok balgamlı geliyor çıkartamadığım için balgamı kusma hissi yaratıyor.
    Bu problemin birkaç kişide de gördüğümü farkettim.
    Belki forumdan da saçma sapan böyle öksüren arkadaşlar vardır

• öksürüğe beraber ağır nefes darlığı eşlik ediyorsa corona belirtisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi kalem

Hocam doktor alerjik öksürük ilacı verdi. Kullanınca hafifletiyor. Yeri geliriyor öksürmekten konuşamıyorum. Bazen kuru kuru yırtılır gibi. Bazen de çok balgamlı geliyor çıkartamadığım için balgamı kusma hissi yaratıyor.
    valla bana da alerji dediler hatta daha neler neler dediler aylarca uğraştım sonra boğmaca çıktım işte
  • Boğmaca nedir hocam

• Tam 2 aydır kuru öksürük var çıldıracam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anthix al kullan
  • quote:

O

Alıntıları Göster
    R
  • O

• Mesaj yerine harf göndermek forum kurallarına aykırı.

Öksürüğe karşı ıspanak gibi sulu yiyecekler yanında salata ve soğan yemeli, kahvaltıda bol tereyağı yemeli ve zeytin yağı içmelisin. Yanında yağlı beyaz peynir az miktarda ekmek ve zeytin.

Haşlanmış bol yağlı et veya ton veya somon gibi balık

Bunların üstüne Benexol gibi B12 hapı. B12 vücuttaki tüm hücreleri yeniler. Özellikle akciger ve solunum yolu gibi yumuşak dokulara cok iyi gelir.

Bunun da üstüne kalsiyum sandoz (suda çözünen C vitamini) ile hücre yenilenmesini daha da iyileştir.

Portakal suyunu sıkmadan tek parça olarak yemelisin. Tüm sindirim sistemi ve vücuda iyi gelir.

Bu esnada kuru şeyler, örneğin cekirdek leblebi kek bisküvi vs yememeli, kahve çay gibi vücudu dehidrasyona sebep olan şeylerden uzak durmalısın. Patates cips gibi kanola yağı ve MSG'li şeylerden ise kesinlikle uzak durmalısın.

Ve enerjin yerindeyse 5-10km dumble ile arasıra hafif egzersiz ile dolaşımı da biraz hareketlendirirsen hızla iyileşirsin.

Doktorların yazdığı ilaçlardan da uzak durmalısın. İşyerinde bir arkadaşın öksürüğü için doktor bir ilaç yazdı prospektüsüne baktığımda yan etkiler arasında "gözlerde katarakt ve glokom " vardı !!!! İlacın adı hatırladığım kadarıyla nazobec gibi birşeydi. Tüm ilaçlar kimyasaldır ve aldığında vücudun potansiyel olarak ilerde başka hastalıklar kapacak şekilde bozulur.

Corona olayına gelince, corona bir medya senaryosu.
    HIV (homo)
    sorus (bitki)
    zika (sivrisinek)
    Avian (kuş)
    swine (domuz)
    ebola (şempanze)
    corona (?)
    bunlar bilimsel ispatı olan gerçek tehlike olmaktan cok medyanın korku yayma amaçlı propagandalarıdır. Bağışıklık sistemin sağlam ise hiçbir hastalık uğramaz. Bağışıklığın düşükse en basit nezle bile uğraştırır. Bir teoriye göre bakteriler, vücudun artık maddeleri vücuttan atmak için ürettiği şeyler. Haftalar boyunca junk-food / abur cubur şeyler yersen vücut onların içindeki yararsız maddeleri atmak için bakteri üretiyor yani hastalandım dediğinde vücudundaki bakteri dışardan gelen bişeyden cok vücudun ürettiği şey olabilir, bu bir teori ancak gerçekle cok uyumsuz değil.

Unutmadan, sokaklarda dizel araçlar cok yaygınlaştı onların egzoz dumanı da zehirli. Özellikle öksürük rahatsızlığı için onlardan uzak durmalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bende de yaklaşık 1.5 haftadır var, akşamları artıyodu, doktra gittim gecen perşembe, ciğerlerinde biraz balgam kalmış dedi, balgam yumuşatıcı ve öksürük şurubu yazdı, 4 5 gun kullandım hafifledi ve gecti gibi olmuştu ama son 2 gundur biraz arttı gibi, cok balgam yok kuru öksürük genelde bende de , yutkunurken bazen soluk boruzu mu neyse artık o acıyo gibi oluyo biraz

Allah herkese şifa versin, soğuk şeyler içmemeye calısıyorum bakalım

• Gorono olmuşsun g. O

• Öksürük ilaçlarının bir çoğu öksürüğü arttırarak kesiyor yani sizi daha çok öksürmeye yöneltiyor. Bu durum bazen can sıkıcı olabilir. Benim de başıma yıllar önce sigara içtiğim zaman gelmişti böyle bir durum. Aile hekimim Vick Vapodry(öksürüğü kesici etki yapıyor aynı zamanda alerji için de kullanılıyor) isimli ilacı yazmıştı bende baya etki etmişti öksürük için. Çok dayanamadığın durumlarda krizlerin oluyorsa, kodein içerikli ilaçları(örneğin: geralgine k) kullanabilirsin. Öksürüğü kesmede üstüne yoktur, fakat dediğim gibi çok kötü olduğun durumda kullanmalısın. Geçmiş olsun.
  • Bende de o vardı sadece kış soğuklarında oluyor sebepsiz bir öksürük öksürmekten boğazım yırtılıyordu 5 senedir kışın kuru soğuk geçen günlerinde bszı yiyeceklerin tetiklemesi ile ya da kafasına göre nüksediyor du neyse dahiliyede aylarca süründüm gastroözofageal reflü teşhisi koydu ilaçlar falan çare olmadı oraya git buraya sevk falan dahiliyeci beni endoskopiye gönderdi ağzımdan hortum soktular mideye ve mide duvarından parça alıp patolojiye gönderildi orda çıkan sonuç midede “helico bakteri” varmış helipak tedavi paketi 2 haftalık bir vücuda ağır gelen ve iğrenç tadı olan ilaçları içtim şuan bişe yok
    Öksürük geçmiyor ve gribe falan bağlı değilse bir dahiliye uzmanına görünmek iyi olur

• Gorona

• quote:

Hocam doktor alerjik öksürük ilacı verdi. Kullanınca hafifletiyor. Yeri geliriyor öksürmekten konuşamıyorum. Bazen kuru kuru yırtılır gibi. Bazen de çok balgamlı geliyor çıkartamadığım için balgamı kusma hissi yaratıyor.
    Askerden sonra bende de aynı durum var önce aile hekime gittim, astım başlangıcı olabilir dedi bi kaç ilaç verdi öksürük şurubu antibiyotik vs.İlaçlar bitince daha çok başladı tıkanmaya, nefesim kesilmeye falan başladı.Göğüs hastalıklarına gittim astım teşhisi koydu.1 ay ilaçları kullandım, ilaçlar bitti.Doktor "şu an için ilaç yazmıyorum baya toparlamışsın tozdan sigaradan uzak dur takip et kendini aksi bişey olursa gelirsin" dedi.Şu an için bi sorun yok gibi ara ara öksürüyorum ama kitlenmiyorum.Tavsiyem göğüs hastalıklarına gitmediysen git rönt çektiriyor nefes testi yaptırıyor.Umarım astım gibi bişeyin yoktur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.