Şimdi Ara

Evinizde haşere veya fare sorunu var mı ? Çözümleriniz ?.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce gecenin 3ünde 2 tane hamam böceğinin arkasında koşerken böyle bi konu açmak geldi aklıma.
    Sizin haşere veya fare problemleriniz var mı? Nasıl mücadele ediyorsunz ?
    Veya eski mücadeleriniz ile ilgili anılarınız?

Birde özellikle acaba yüksek katlarda oturmak haşere riskini düşürüyor mu? Biz 3. katta oturuyoruz ve bulunduğumuz site oldukça ağaçlı ve yeşillikli. Bunlarında bizim evi etkilediğini dùşünüyorum zira yazları ayda 1-2 kere oldukça devasa hamam böcekleriyle karşılaşıyorum. Bunda evde geceleri uyanık olan tek kişi olmamında etkisi var tabii.

• “Çok dikkat ediyoruz ama bizde neden haşere oluyor?”
    Haşereler çoğu zaman dış etkenlerle yaşam alanlarınıza ulaşır. Alışveriş poşetleri, ayakkabılar, kısacası dışarıdan evimize taşıdığımız her şey haşere ya da yumurtasını taşıyor olabilir. Bitişik nizam binalarda yakın evlerden transferler olabilir. Binalardaki ortak yaşam alanlarının ihmal edilmesi de en önemli faktörlerden biridir. Kısacası bu sorunları tek tek bertaraf etmek yerine periyodik ilaçlama yaparak total bir çözüme ulaşmak daha kolay ve ekonomiktir. http://www.boceksavar.com.tr
  • 25 yıllık apartman dairemizde haşeresiz bir yıl geçirdiğimizi hatırlamıyorum ailecek.. böceklerden tiksinen biri değilim hiçbir canlıdan kolay kolay tiksinmem. ancak söz konusu bayanlar olunca pekte durum böyle olmuyor takdir edersiniz :D evden bir şekilde taşındık ama sebebi böcek değil lojman dairesinin bize çıkmasıydı.

ilk zamanlar her şey tıkır tıkır işler ve güzelken mutfak kapısını ev hava alsın diye açık bırakırdık nasıl olduysa fare girivermiş. iyi ki ev faresiymiş öyle dana kadar olanlardan değil. bunların dezavantajı her deliğe girerler ve çok hızlılar özetle bir kaç defa gördünüz mü korkuyla halüsinasyonlar görmeye başlarsınız. bunlar evin içinde çoğalır siz fark etmeden. daha sonra bakmışsınız kalorifer borularının deliklerini kendilerince genişleterek ev içinde yol yapmışlar ve her gece tıkır tıkır aynı saate belli güzergahtan istiflerini bozmadan geçiyorlar. her şey iyi güzelken birden odama sızmış fındık faresi ile göz göze geldik. beni görünce duraksadı ardından dolabımın arkasına hızla girdi umursamadım ve oyuna devam ettim ancak aksam olunca uyuyamadım tabii ki salona geçtim :D uyumak üzereyken koltuğun altında bir hareketlilik olduğunu fark ettim tv sesini kıstım daha dikkatli dinledim bir şey koltuğu kemiriyordu koltuğu yan yatırdım ne göreyim birden fare fırlayı verdi kalorifer borusunun mutfağa giden tarafına yöneldi. o an ne olup bittiğini anladım ve evde olağanüstü hal ilan ederek siyah ayakkabı boyasını yüzüme çektim ve çok özel silahlarımı sandıktan çıkardım ;

çok etkili fare zehiri
    vee yapıştırıcı..

yapıştırıcının kutusunu görür görmez yüzümde makat bir gülümseme oluştu :)

bunların genelde köşeleri kullandığını bildiğimden planlarımı ona göre yaptım ve belirli köşelere eldiven ile zehirleri sayılı bıraktım ertesi gün heyecanla kontrol ettim sayılarda azalma yoktu kaderime söverek b planına geçtim tam 5 kartona itina ile yapıştırıcı sürüp ortalarına çeşitli yiyecekler bıraktım ve uefa sampiyonlar ligi müzigini dinleyip tek tek odama,salona, mutfağa yerleştirdim. ertesi gün ilk olarak bunların merkezi olan mutfağı kontrol ettim birde ne göreyim bizim akıllı fare kartonu çekmiş kenara yolunu boşaltmış devam etmiş... ben manzarayı görünce iyice sinirlerim bozuldu tabi. iki yolda fayda etmeyince ilaçlama şirketi tuttuk. ben fareleri nerelerde gördüğümü ve nerelerde olabileceğini elemanlara gösterdim kendileri başlarını sallayarak işe koyuldular ve hallettiler. şu an hiçbir sıkıntımız yok. benim farelerle de sıkıntım yokta aile ortamı olunca bazen yapıcak bir şey olmuyor. yinede bahçeli evlerinizde kapıları pek açık bırakmamanızı öneririm.
    not:Lağım Faresi, Çatı Faresi insanlar üzerinde son derece tehlikeli olan fare grubudur. ya bulunduğu yeri terk edin veya ölümü bekleyin çünkü uykunuzda hiç hissedilmeden sizi kemirebilir/yiyebilir.. ve hastalık taşırlar.

Fındık fareleri diye tabir ettiğimiz ev faresi tipi ise sizin onlardan nefret ettiğiniz kadar nefret eder. Sizin onları görmek istemediğiniz kadar sizi görmek istemez..

TECRÜBE SABİTTİR HER TÜRLÜ SORU PM YOLUYLA ALINIR..

• Aynı sıkıntıyı şu sıralar bende yaşıyorum, özellikle banyoda çok fazla görüyorum. Su giderlerinden geldiğini düşünerek oraları tıkadım ama dün gene 2 tane daha gördüm. Hayır nereden geliyorlar o kadar düşündüm bulamadım banyonun kapısı da sürekli kapalıdır yani. Evi komple ilaçlatmayı düşünüyorum başka bi çaresi yok sanırım bu olayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PersPrensi23

Aynı sıkıntıyı şu sıralar bende yaşıyorum, özellikle banyoda çok fazla görüyorum. Su giderlerinden geldiğini düşünerek oraları tıkadım ama dün gene 2 tane daha gördüm. Hayır nereden geliyorlar o kadar düşündüm bulamadım banyonun kapısı da sürekli kapalıdır yani. Evi komple ilaçlatmayı düşünüyorum başka bi çaresi yok sanırım bu olayın.

İlaçlama şirketlerine para vermeye gerek yok. Herhangi bir tarım ilaçları satan bayiden evde hamam böceği olduğunu söylerseniz konsantre ilaç verirler onunla bir güzel ilaçlarsınız eğer eve 2 3 gün girmeme durumu varsa daha güzel olur. Bütün kapı pencere kapatıp odalar dip bucak ilaçlanır en son giderler yani tuvalet, lavabo, banyo giderleri ilaçlandiktan sonra kapatıp gidin. Geldiğinizde kapı pencereyi açıp havalandirirsiniz tertemiz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pi10

quote:

Orijinalden alıntı: PersPrensi23

Aynı sıkıntıyı şu sıralar bende yaşıyorum, özellikle banyoda çok fazla görüyorum. Su giderlerinden geldiğini düşünerek oraları tıkadım ama dün gene 2 tane daha gördüm. Hayır nereden geliyorlar o kadar düşündüm bulamadım banyonun kapısı da sürekli kapalıdır yani. Evi komple ilaçlatmayı düşünüyorum başka bi çaresi yok sanırım bu olayın.

İlaçlama şirketlerine para vermeye gerek yok. Herhangi bir tarım ilaçları satan bayiden evde hamam böceği olduğunu söylerseniz konsantre ilaç verirler onunla bir güzel ilaçlarsınız eğer eve 2 3 gün girmeme durumu varsa daha güzel olur. Bütün kapı pencere kapatıp odalar dip bucak ilaçlanır en son giderler yani tuvalet, lavabo, banyo giderleri ilaçlandiktan sonra kapatıp gidin. Geldiğinizde kapı pencereyi açıp havalandirirsiniz tertemiz olur.

Öneriniz için teşekkür ederim, bakalım işte ben de düşünüyorum ne yapabilirim diye, inş hallederiz bu sorunu..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.