Şimdi Ara

tetradox kullanan var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
94.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sivilce için antibiyotik ilaç rauccutane kadar ağırkadar
    değil aynı zamanda sürmeli ilaçlar kadar etkisiz değilmiş baslayım mı acaba ?
    kullanan var mı yardımcı olsun

• Kullandım, monodox la aynı ilaçtır. Geçici olarak sivilcenin çıkmasını önler, bırakınca gene çıkmaya başlar. Bende bir işe yaramamıştı. Ayrıca bol su ile tüketilmesi gereken, susuz deydiği yeri yara yapan bir ilaç olduğunu söylemişti doktorum, mide ülserine dikkat.
    Bol şanslar evlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-90E80BC2E -- 20 Ocak 2013; 15:06:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: messwinchester

Kullandım, monodox la aynı ilaçtır. Geçici olarak sivilcenin çıkmasını önler, bırakınca gene çıkmaya başlar. Bende bir işe yaramamıştı. Ayrıca bol su ile tüketilmesi gereken, susuz deydiği yeri yara yapan bir ilaç olduğunu söylemişti doktorum, mide ülserine dikkat.
    Bol şanslar evlat.

Eyvallah abicim tesekkür ederim.. Bıraktıktan sonra herhangi bir yan etki olustu mu sizde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben geçe sene kullandım geçti.Bu sene tekrar cıktı sıvılceler.Doktor aynı ılacı verdı 3 ay kullan geçmesse başka ilaca geçeriz dedi.1.5 ay fılan oldu pek bi etkısı olmadı şimdilik.Yan etkisinide görmedim
  • Ben roaccutane dan önce kullanmıştım isotrexin adlı jelle beraber.Hiç bir şekilde etkisi olmamıştı ne iyi ne kötü.Ama buna rağmen yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi demişti doktor.Doktoruna danış bunu atlayarak direkt roaccutane a geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxrek

quote:

Orijinalden alıntı: messwinchester

Kullandım, monodox la aynı ilaçtır. Geçici olarak sivilcenin çıkmasını önler, bırakınca gene çıkmaya başlar. Bende bir işe yaramamıştı. Ayrıca bol su ile tüketilmesi gereken, susuz deydiği yeri yara yapan bir ilaç olduğunu söylemişti doktorum, mide ülserine dikkat.
    Bol şanslar evlat.

Eyvallah abicim tesekkür ederim.. Bıraktıktan sonra herhangi bir yan etki olustu mu sizde?

Ben daha lisedeydim o zaman. Doktor bana 2 ay kullanıp sonra kontrole gel demişti. Ben 2 ay kullandım sonra bıraktım ilacı gene çıkmaya başlamıştı. Sonra bende gene kullanmaya başladım. Böyle 6 ay boyunca kullandım ve bana yan etki yaptı. Kafamda iri iri iltihap şeklinde saçlarımın arasında sivilceler çıkmaya başladı. İlaca bağımlı olmuştum. Eğer ilacı bırakırsam bu sivilceler azıyor, kullanırsam azalıyordu. En sonunda doktora gittim ve roaccatune verdi. 7 ay boyunca kullandım. Bitireli 5 ay oldu. Roaccatune her şeyimi çözdü. Ne kafamda ne de cildim de hiç bir şekilde sivilce kalmadı. Yenileri de çıkmıyor artık. İstersen bana bir pm at, sivilcenin durumu hakkında konuşalım seninle. Ben sana ihtiyacın roaccatune e ihtiyacın olup olmadığını söyleyebilicek kadar bilgiliyim. Doktorlarla kanka olmuştum çok şey anlatmışlardı.

• Bende kullandım, herhangi bir yan etkisi olmadı.
  • Kullanıyorum ben de hiçbir yan etkisi olmadı. 2 hafta oldu henüz pek bir etkisi yok gibi. Hiçbir yan etkisi olmadı ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Kullanıyorum ben de hiçbir yan etkisi olmadı. 2 hafta oldu henüz pek bir etkisi yok gibi. Hiçbir yan etkisi olmadı ama

hocam özellikle ilk kullanımlarda mideyi alt üst ediyormus nasıl bişey oluyor mu bu hafta kontrolümde istiycem doktordan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muttrap

quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Kullanıyorum ben de hiçbir yan etkisi olmadı. 2 hafta oldu henüz pek bir etkisi yok gibi. Hiçbir yan etkisi olmadı ama

hocam özellikle ilk kullanımlarda mideyi alt üst ediyormus nasıl bişey oluyor mu bu hafta kontrolümde istiycem doktordan?

Valla hiçbir şey olmadı bana. Doktorun dediği gibi yemekten sonra bol su ile alıyorum, mide bulantısı da olmadı karın ağrısı da olmadı, kabız gibi bir şikayet de olmadı. Hiçbir yan etkisini görmedim.

İlacı aldıktan sonra 1 saat yatmamaya dikkat et
  • bu acının tarifi yok. tam göğüs kafesinin altında öyle bir batma hissi ki sanki kalbinizden girip sırtınızdan çıkıyor gibi.
  • Ben de sivilce genellikle yağlı şeyleri tükettikten sonra çıkıyor. O zamanlarda 5 liraya eczaneden alıyorum. Günde 1 tane yutuyorum. 1 hafta kullanıyorum. Sivilceden eser kalmıyor.

• ilacı 3 gün düzenli olarak yemeklerden sonra sabah akşam kullandım.fakat 4.gün akşam ilacı almayı unuttum gece yatarken aklıma geldi ilacı içip yattım 2 saat sonra göğsümde yangınla uyandım.buz gibi su içtiğim halde yanma dahada şiddetleniyordu.yemek borum tahriş olmuş şu anda 2 tane ilaç kullanıyorum 2.gündeyim ama pek bir düzelme yok yutkunurken bile kıvranıyorum.
    Siz siz olun ilacı kesinlikle yemekten hemen sonra alın ve içtikten sonra en az 1 saat dik şekilde durun.
  • Arkadaşlar merhaba sivilce tedavisi için 3 hafta önce doktora gittim ve clindoksly ile tetradox verdi ama bu ilaçlar bende aşırı bir şekilde ishal yaptı ne yapmalıyım aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı bırakmalı mıyım ilacı?
  • 8 ay roaccutane kullandım herşey iyi güzel aradan 6 ay geçti sivilceler tekrar çıkmaya başladı sinirlendim gittim bu ilacı yazdı doktor 1 hafta kullan geçmesse (ki geçmiyecek) yeniden gel başka ilaç yazarız dedi.Kullanmam demiştim artık sinirden başladım bu ilaca normalde çok karşıyım ilaç kullanımına ama çaresizlik
    Ben bıktım artık yaş 22 olcak hala bitmedi bu sivilceler arkadaş ne illet birşeymiş ya.
  • Kullandım kalp çarpıntısı yaptı

• Bu ilacı roaccutane kullanmadan önce 4 gün kullandım. Yutarken neredeyse 1 litre su ile yutuyordum. 1 saat sonra garanti kusuyordum. 4 gün üst üste kusunca artık kullanmaktan vazgeçtim. Roaccutane kullanmaya başladım. 4 ay roaccutane kullandım. İlk ayda sivilcelerim geçti. Daha sonraki 3 ay hiç sivilce çıkmadı ve ilacı bıraktım. Bu ilacı pek tavsiye edemiyorum. En azından benim için işkence. Roaccutane'ın ise gördüğüm yan etkisi fazladan uyku yapıyordu bende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bol su içerek dik oturarak kullandım yinede benim midemi çökertti midede ağrı yaptı oradan kalbimi sıkıştırdı çarpıntı yaptı midem 6 ayda kendine gelebildi

• Lasor07 kullanıcısına yanıt

umarım görürsünüz uzun zaman geçmiş ama ben de kaç gündür öyleyim dahiliye doktoruna gittim direkt mide ilaçları verdi ben endoskopi olur diye düşünüyordum acaba yemek borum mu delindi diye kaç gündür kafayı yiyorum eğer düzelmezse endoskopi olur dedi doktor sizin süreç nasıl geçti

• Tetradox gerçekten iyi mi kötü mü? Bu konuda bilgiye ihtiyacım var, biraz çekiniyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.