Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ykayan

https://m.youtube.com/watch?v=kWHyQSRqLJI. Can bey bu da benim makinem rica etsem bakabilir misiniz?

Motorun sargılarında sorun var, cırlama sesi ondan geliyor. Motorun onarım görmesi gerekli

Ama öncesinde kazanın bu kadar aşırı sallanması amortisörlerden kaynaklanıyor. Amortisör keçelerini gecikmeden değiştirin.

Annemlerin yazlığına gönderdiğimiz 2001 model Siemens'te de aynı sorunlar oldu. Bunun dışında pek sorunu olmuyor zaten. Motor sesi rahatsız etmiyorsa kullanın ama amortisörlerin mutlaka onarılması gerekli.,

Tamire yeteneğiniz varsa amortisör keçe değişimi anlatabiirim. Basit bir işlem.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Alet edevat var elimde tek sıkıntım amörtisörün sadece keçeleri mi yoksa hepsi mi değişiyor bu modelde (bosch WFO2062) boschun kendisi 119 lira istiyor amortisörün tekine yan sanayi internette 25-30 liraya olanlar var. Ama değişimi anlatırsanız sevinirim.Kendim yapmaya çalışırım en azından. Özel servisleri de aradım değişim için 140-170 civarında en az para istediler. Bir de bu amörtisörler sağa sola çarpmayı mı engelliyor sadece yoksa öne arkaya da etkili mi çünkü ben elimle tamburu salladığımda öne arkaya bu tak tak sesi o zaman da geliyor. Motor sesi çok rahatsız etmiyor açıkçası zaten 12 yıldır kullanıyorum makineyi amörtisörler değiştikten sonra bi bu kadar daha gitse bana yeter :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykayan -- 20 Aralık 2016; 21:33:38 >
  • bizim makina da böyle bi arıza var ve hiç memnun değiliz.
    ayrıca sıkma yaparken helikopter çalışıyor sanki.
    makina da bosch way28862tr olan modeli 7 yıl garanti ile birlikte 4 bin tl ye aldık.
    https://youtu.be/zHcoTJAuh4c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toysican -- 19 Aralık 2016; 15:20:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • demayc D kullanıcısına yanıt
    http://m.akakce.com/p/?739578

Bunu aldım ben maşallah çok memnunum. Tavsiye ederim. Profilo BD3058W3VV.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkylmz87 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım 1 ay araştırdım öyle karar verdim inş.pişman olmayız :)) ama diğer mak içinde bu mak.içinde olumlu olumsuz yorumlar yapılmış.ben ödemeyi yaptım bekliyorum shopsiemens serdar arkadaş 1 hafta sonra kargo yola çıkar dedi ama bugün mesaj attı önümüzdeki hafta elinizde olur diyor. yani 12 aralıkta ödemesini yaptığım mak.25-26 aralıkta elimde olacak :(( bizim mak gelmesi 15 günü bulacak .bilmiyorum alan diğer arkadaşların kargosu kaç günde geldi.yani acelesi olan arkadaşlar bunu bir gözden geçirsin.bebek programı,hassas program bence aynı işleve sahip programlar isim başka olabilir.bunu tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.yorumu onlara bırakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewerpower

Arkadaşım 1 ay araştırdım öyle karar verdim inş.pişman olmayız :)) ama diğer mak içinde bu mak.içinde olumlu olumsuz yorumlar yapılmış.ben ödemeyi yaptım bekliyorum shopsiemens serdar arkadaş 1 hafta sonra kargo yola çıkar dedi ama bugün mesaj attı önümüzdeki hafta elinizde olur diyor. yani 12 aralıkta ödemesini yaptığım mak.25-26 aralıkta elimde olacak :(( bizim mak gelmesi 15 günü bulacak .bilmiyorum alan diğer arkadaşların kargosu kaç günde geldi.yani acelesi olan arkadaşlar bunu bir gözden geçirsin.bebek programı,hassas program bence aynı işleve sahip programlar isim başka olabilir.bunu tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir.yorumu onlara bırakıyorum.

Bebek programı ve hassas program birbirinden tamamen farklı. Bebek programı uzun süreli( yaklaşık 2,5 saat) ve yoğun bir yıkama periyoduna sahip, durulamayı da çok daha uzun süre ve bol suyla yapıyor. Hassas/ipek programı ise hassas yıkama periyoduna sahip, yıkama devri düşük, durulamalar arasında ara sıkma yapmayan en sonda kısa bir sıkma işleminden sonra biten bir program. Süresi de yaklaşık bir saat civarıdır.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler böylece bende bilgi sahibi oldum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: toysican

bizim makina da böyle bi arıza var ve hiç memnun değiliz.
    ayrıca sıkma yaparken helikopter çalışıyor sanki.
    makina da bosch way28862tr olan modeli 7 yıl garanti ile birlikte 4 bin tl ye aldık.
    https://youtu.be/zHcoTJAuh4c

Evinizdeki voltajın 185 volt altına inmesinden dolayı makineniz böyle duruyor. Evinize gelen teknisyen voltaj ölçümü yaptımı. Benim evime gelen voltajda 175 volta kadar düşüyor ve hem Electrolux hemde Bosch makinem duruyor. Bosch olan voltajlar 185 voltu geçince tekrar çalışıyor. Makinenizde bir problem yok, sorun evinize gelen voltajın düşük olması.

• Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Voltajı ölçtüm 217 volt çıktı. Sıkma yaparkende çok gürültülü sıkıyor.

• toysican kullanıcısına yanıt
    Voltaj her zaman aynı kalmıyor. Makineniz durduğu zaman ölçüm yapın. Özellikle iş saatleri yani sabah 08:30 ile akşam 19:00 arası voltaj genelde düşük oluyor. Makineniz tam durduğu zaman ölçüm yapın.

• Can bey merhaba bu amörtisör değişimini anlatacaktınız. Bugün makineyi çıkardım öne doğru yatırdım ama bu amortisörlerin 13 numara anahtarla olan kısmını açabiliyorum ama kazana bağlı kısmı nasıl çıkacak bulamadım orayı görmek için de makinenin ön kapağını mıaçmak gerek ona da vidaları farklı bi alyan anahtara göre yapmışlar nasıl yapacağım acaba?
    Tamamdır hallettim biraz zor oldu ama tamir kiti varmış 30 liraya onu aldım diğerini çıkartıp taktım şimdilik ses yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykayan -- 21 Aralık 2016; 20:10:46 >
  • ar-te A kullanıcısına yanıt
    2.5 yıl önce 8Kg 1000 devir modelini almıştım halen kullanıyorum memnunum ben. EcoBubble özelliğini hiç kapatmadım şimdiye kadar güzel köpürtüyor suyu içerisinde. Bana göre tek dezavantajı eski nesil fırçalı motor kullanıyor olması, biraz motor sesi duyuyorsunuz onun dışında eksiğini görmedim ben.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Fiyat olarak da gayet uygun gibi görünüyor.
  • Ayrı bir Konu açmıştın ama burayı görünceye buraya yazayım dedim. :)

Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 7 yıl önce Samsung WF8700LSV çamaşır makinesi aldık evlenirken. O zaman forumda beyaz eşya ile ilgili sağlam tavsiyeler veren bir arkadaş vardı. Sağolsun onun tavsiyesi ile tüm beyaz eşyalarımızı almıştık. Gerçekten de memnunuz hepsinden.

Yalnızca geçtiğiniz aylarda çamaşır makinesi farklı çalışmaya, gürültü çıkarmaya, sallanmaya başladı. Neyse, servisi çağırdım, kazan gitmiş. İçindeki kazan ve bir de dışında bir kazan oluyor imiş. Komple değişecek dedi ve 840 tl fiyat verdiler. Kredi kartı tek çekim veya nakit. Parçanın da 6 ay garantisi varmış.

Şimdi yeni bir makine mi alalım? Parçayı mı alalım karar veremedim. Yeni parça alsak 5-6 yıl daha gider dedi adam ama bilemiyorum... Yeni makine alsam ömrü 5-7 yıl mı olur gene? Servis parası olarak da 50 TL bayıldık :) Ne tavsiye edersiniz?

Not: Bu konuyu okurken, yukarıdaki mesajdan bahsettiğim nickini hatırlayamadığım arkadaşın @candoğan62 olduğunu hatırladım. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum yıllar önce ilgili bir şekilde yardım ettiği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ar-te

Şu çamaşır makinesini tavsiye eder misiniz?

http://www.hepsiburada.com/samsung-wf90f5e0w2w-ah-a-9-kg-1200-devir-ecobubble-camasir-makinesi-p-MTSAMWF90F5E0W2W?magaza=Hepsiburada

Sizin bilginiz var mı?
  • Bana sorarsan 850 tamire vereceksin 6 ay garanti olacak üste biraz daha kat hatta katmayada gerek yok 6-9 taksit 1200 -1300₺ hemde 2 ila 3 yıl garantili bir makina alman en mantıklısı

Yeni alınmış yenidir evde ne tamir ettirdiysem eskisi gibi olmamıştır tat vermez

Seçim senin
  • 12kg kapasiteli Arçelik 12143 CMK hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özellikle çift kişilik yorgan, perde, battaniye gibi eşyaları yıkamak için almayı düşünüyorum. 72 lt tambur hacmi ile ihtiyacımı karşılar diye düşündüm.
  • bütün beyaz eşyalarımı siemens'ten aldım. zorluklarla biriktirdiğim paramı ev eşyalarımın kaliteli olması için harcadım. pişman değilim imkanı olan varsa ucuza kaçmak yerine siemens almasını tavsiye ederim. sonuçta 3 ayda bir arıza verip bıktıracak bir şey almaktansa taş gibi siemens alıp rahatına bakarsın
  • arkadaşlar elimde samsung 500 tl indirim kuponu var bunu değerlendirmek istiyorum sizce bunu almalıyım
    Samsung WW90K5410UX/AH A+++ 9 Kg 1400 Devir AddWash Akıllı Kapak Teknolojili Çamaşır Makinesi
  • 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.