DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
13.290
Cevap
120
Favori
1.336.736
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Beyaz Eşya >> Bulaşık ve Çamaşır Makinaları >> EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      14854 Mesaj
      28 Ağustos 2006 21:39:33 Konu Sahibi
      Arkadaşlar o kadar para verdiniz aldınız şu özellik var bu özellik var peki tamamde bu özellikler cidden varmı yada siz kullanıyormusunuz bu özellikleri 1600 devirse niye 1600, kullanıyormusunuz yoksa komşununkinden daha devirli olsun diyemi aldınız, elektronik algılaması varmı yok be oda nemi diyorsunuz calgon kullanıyormusunuz yoksa aristonun 5 yıl giden parçasınımı aldınız calgon kullanmamak için, çamaşır makineniz evinizin neresinde benimki yatak odasında böyle absürd yere takılan makinesi olan varmı sesi ne kadar 7 mahalleyi ayaga kaldırıyormu kuruturken, hangi programda kaç kilo yıkıyosunuz sallamı diyorsunuz yoksa tartarakmı yıkıyorsunuz yumuşatıcının dogaya zaralı oldugunu biliyormusunuz, 100 program varsa makinede illede hepsini kullanıyormusunuz sizinki egimli kazanmı eski tipmi, 5 kilo kapasiteli makinede battaniye yıkıyarak makineyi katletmeye başladınızmı, evde en çok bayanlarmı yoksa erkeklerde eşlerine yardım ediyormu çamaşırda gerçi bir dügme çevrilecek yada basılacak ama maksat gönüller bir olsun,hangi deterjanı kullanıyorsunuz ariel,omomu dandik bir şey kullanıp bu çamaşır niye morardı diyormusunuz,sizin daha ariston ve lg nin deterjansız çamaşır yıkayan makinesinden haberiniz yokmu eletrik frekansı ile harikalar yaratıyor ama yurduma ne zaman gelir acep şimdilik yeter be gelsin ilginç arkadaşlar

< Bu konunun sahibi gurcan1 iken Guest tarafına aktarılmıştır -- Tem 25 2016 7:36PM >

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Ağustos 2006 09:30:58
      electrolux 12115...8 kg ve electrolux kurutma makinası

BU ÜLKEYİ YOBAZLARA BIRAKMAYIZ ,,ATA'M....
    • Binbaşı
      1689 Mesaj
      29 Ağustos 2006 22:01:43
      Vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var memnunuz ama artık üretilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afacan! -- 29 Eylül 2008; 18:32:19 >
      |
      |

• Binbaşı
      1591 Mesaj
      29 Ağustos 2006 22:19:45
      emektar bir arçelik vardı bir senede 2 defa motor değişince ( 100 ytl tanesi ) yeni bir makine alındı . profilo ama çok gürültülü kardeşim. çamaşır makinesi alınırken ilgilenmedim ama bir dahaki sefer kesin ilgilenecem çünki benim odanın yanında çalışıyor bir daha profilo yok çamaşır makinesi için çok gürültülüü
      |
      |

100YIL
    • Yüzbaşı
      600 Mesaj
      30 Ağustos 2006 00:59:35
      bizim de 8 senelik bi arçelik var,yakında emekli ederiz kendisini,bizimkinin fazla bi özelliği yoktu,zamanında en önemli özelliği tam otomatik olmasıydı,şimdi tam otomatik olmayanlar tarihi eser kapsamına giriyor.
      |
      |

raporlu bulaşmayın
      46
    • 30 Ağustos 2006 10:28:33
      Walla bizim evde hanım baktığı için o işlere pek anlamam. Bir tane indesit var. Hanım da zırt pırt değiştirelim şunu bak yenileri çıkmış yok 10-15 kilo çamaşır yıkıyor felan diyor. Ben şimdileri pek duymuyor gibi yapıyorum ama eninde sonunda alacaz herhalde bir makine.

• Uzaklaştırılmış 359127 gün cezanın, 359126 gün 19 saat 28 dakika kadarı kaldı.
      30 Ağustos 2006 10:58:50
      quote:

Orjinalden alıntı: kemalton

bizim de 8 senelik bi arçelik var,yakında emekli ederiz kendisini,bizimkinin fazla bi özelliği yoktu,zamanında en önemli özelliği tam otomatik olmasıydı,şimdi tam otomatik olmayanlar tarihi eser kapsamına giriyor.

eski sıemens patetnli arçelikler 20 senedir çalışıyor (2100-2200) nerede o ürünler degilmi şimdi kendi beceremiyor yeni alacagınız zaman önerilerimle buradayım saygılar

• Uzaklaştırılmış 359127 gün cezanın, 359126 gün 19 saat 28 dakika kadarı kaldı.
      30 Ağustos 2006 11:01:54
      quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

Walla bizim evde hanım baktığı için o işlere pek anlamam. Bir tane indesit var. Hanım da zırt pırt değiştirelim şunu bak yenileri çıkmış yok 10-15 kilo çamaşır yıkıyor felan diyor. Ben şimdileri pek duymuyor gibi yapıyorum ama eninde sonunda alacaz herhalde bir makine.

10-15 kilo yıkayan çamaşır makineleri servisler dahi tavsiye etmiyor samsung ve arçelik 10 kilo çıkardıkları makinelerin hemen 8 kilo olanları piyasaya çıkardı çünkü kullanışlı degil 4 kişilik aileye yarar yerine zarar,7 kiloluk makineler daha kullanışlı yorgan programı olması itibariyle yeterli saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 1:21:01 >
      |
      |

• 30 Ağustos 2006 20:24:12
      @gurcan1
      saol dostum verdiğin bilgiler için bu iyi oldu
      |
      |

30 Ağustos 2006 21:58:24
      quote:

Orjinalden alıntı: dekonline

@gurcan1
      saol dostum verdiğin bilgiler için bu iyi oldu

Ne demek görevimiz saygılar
      |
      |

• Binbaşı
      1106 Mesaj
      30 Ağustos 2006 22:02:32
      Bosch var mutluyuz

30 Ağustos 2006 22:19:43
      quote:

Orjinalden alıntı: uTKu_KivcaKs39

Bosch var mutluyuz

Alah bozmasın
      |
      |

• 30 Ağustos 2006 22:25:32
      bir ömür boyu mutluluklar dilerim bosch ile
      |
      |

• Binbaşı
      1689 Mesaj
      30 Ağustos 2006 22:41:28
      quote:

eski sıemens patetnli arçelikler 20 senedir çalışıyor (2100-2200) nerede o ürünler degilmi

sahiden gürcan hocam ya bizim eski makine 2100 idi şu an çoğu evde hala bu makinalar tıkır tıkır çalışıyor.
      biz bunu yaklaşık 14 sene kullandık sonra yazlığa götürdük de yenisini öyle aldık.
      |
      |

• Teğmen
      229 Mesaj
      31 Ağustos 2006 00:07:47
      Bu konu çok iyi oldu.Bende hep merak etmişimdir o kalgon reklamlarında gördügümüz "ölmüş" denilen makinaların nasıl bu hale geldiklerini.Kaç yılda ve hangi yöremizde kullanıldıklarını.veyada ilgili kireç sökücüyü kullanmanın ekonomik bir yöntem olup olmadığını?Bazı deterjanlarda ilave kireç sökücü kullanmaya gerek yoktur gibi uyarılar var.kimi deterjanın 10 kg si 25 kimisi 15 ytl?acaba gerçekten hangisi ekonomik (hani pahalılarla daha az kullanıp daha çok iş yapacağız ya)

Bence bu çamaşır makinası operatörlüğü işi evde sadece hanımlara bırakılamayacak kadar önemli bir iş malum ev ekonomisiyle falan, doğrudan alakalı bende bazen (bu arada evdeki makina siemens wxl 1061 tr)program düğmesini ayarlayıp deterjanıda ilave ediyorum.

yukardaki sorularla ilgili tecrübesi olan arkadaş varmı?
      |
      |

31 Ağustos 2006 00:31:29
      quote:

Orjinalden alıntı: bayrak2268

Bu konu çok iyi oldu.Bende hep merak etmişimdir o kalgon reklamlarında gördügümüz "ölmüş" denilen makinaların nasıl bu hale geldiklerini.Kaç yılda ve hangi yöremizde kullanıldıklarını.veyada ilgili kireç sökücüyü kullanmanın ekonomik bir yöntem olup olmadığını?Bazı deterjanlarda ilave kireç sökücü kullanmaya gerek yoktur gibi uyarılar var.kimi deterjanın 10 kg si 25 kimisi 15 ytl?acaba gerçekten hangisi ekonomik (hani pahalılarla daha az kullanıp daha çok iş yapacağız ya)

Bence bu çamaşır makinası operatörlüğü işi evde sadece hanımlara bırakılamayacak kadar önemli bir iş malum ev ekonomisiyle falan, doğrudan alakalı bende bazen (bu arada evdeki makina siemens wxl 1061 tr)program düğmesini ayarlayıp deterjanıda ilave ediyorum.

yukardaki sorularla ilgili tecrübesi olan arkadaş varmı?

Arkadaşım calgon kullanmanız gerekmez ama bunu yerine mutlaka bir şey gerek yukarda yazdıgı gibi ariston kireç önleyeci filtreleri alın 5 sene kullanım ömürleri var,bunuda kullanmazsanız bence hata niyemi kireçlenen ısıtıcı daha geç ısıtır ve çamaşır yıkama süreleri uzar buda size elektrik faturası olarak geri döner ve çamaşırlar eskisi gibi temiz olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ağustos 2006; 0:32:38 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      31 Ağustos 2006 01:12:23
      Gürcan arkadaşımın söylediği kireç önleyici filtreden, geçen sene almış olduğum Indesit I70 çamaşır makinasına taktırmıştım. Makinayı Kipa'dan 369 ytl 10 taksitle almıştım( fiyatına göre iyi, şimdilik bir problem yaşamadım..). Gelen servis bu filtreyi tavsiye etmiş ve 40 ytl demişti.. Epey bir tuzlu gelmişti, makinanın %10 undan fazla.. Neyse aldım zar zor.. Ama 1 yılda kalgon parasını çıkarmıştır herhal...
      |
      |

Olumlu alışverişlerim;......buraksendag/phobia/natura/goztepeli_TR/Taichie/dilaver_isik/Mp3DeLiSi______ Olumsuz alışverişlerim; arda1811
      31 Ağustos 2006 01:18:53
      quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

Gürcan arkadaşımın söylediği kireç önleyici filtreden, geçen sene almış olduğum Indesit I70 çamaşır makinasına taktırmıştım. Makinayı Kipa'dan 369 ytl 10 taksitle almıştım( fiyatına göre iyi, şimdilik bir problem yaşamadım..). Gelen servis bu filtreyi tavsiye etmiş ve 40 ytl demişti.. Epey bir tuzlu gelmişti, makinanın %10 undan fazla.. Neyse aldım zar zor.. Ama 1 yılda kalgon parasını çıkarmıştır herhal...

merak etme çıkarmıştır va çıkarırda hayırlı geceler
      |
      |

• Teğmen
      229 Mesaj
      31 Ağustos 2006 14:41:49
      quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

Alıntıları Göster

Arkadaşım calgon kullanmanız gerekmez ama bunu yerine mutlaka bir şey gerek yukarda yazdıgı gibi ariston kireç önleyeci filtreleri alın 5 sene kullanım ömürleri var,bunuda kullanmazsanız bence hata niyemi kireçlenen ısıtıcı daha geç ısıtır ve çamaşır yıkama süreleri uzar buda size elektrik faturası olarak geri döner ve çamaşırlar eskisi gibi temiz olmaz

Arkadaşlar bu filitre işi ilgimi çekti nette özelliklerine falan bakabileceğim bir kaynak varmı.Detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?
      |
      |

• 31 Ağustos 2006 15:18:38
      gürcan1 sen bu konularda bayağı iyisin galiba
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,545
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.