Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candoğan Bey; çok acil önerinize ihtiyacım var , çamaşır makinası almam gerekiyor.Renk olarak farketmez ama 7 yada 8 kglık olmasını istiyorum,en azından evdeki battaniye tarzı şeyleri yıkayabilmek için çünkü öncekinde (vestel 6 kg) yıkayamıyordum. Bütçe olarak da 800-1000 tl civarı olabilir.Tabi eğer çok güzel oldugundan emin oldugunuz bir ürün varsa bu bütçeyi biraz aşabiliriz,diğer türlü ne kadar uygun fiyatlı olursa o kadar iyi tabii ki :)
  • candoğan bey yok sanırım. baska bı ısım soylersınız artık. terketmıs buraları. beynını yıkamıslar. artık mısafır olarak gelıyor. cevap vermek istıyor belkı ama hatırlayamıyor.
    ya 1001ctr bende aldım. yukarıdakı yazıyı gordukten sonra urktum. bızım basımıza dert olmasın. bı ust sevıyesını yada lg mı alsaydım ya. begun geldı bakalım hayırlıyısıyla. servıste yarın gelecek. kolıde beklıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonsuz

Buradaki önerileri takip edip Profilo CM1001CTR makina aldım ama aldığıma pişman oldum. Eşimden yemediğim laf kalmadı. Çok şikayetçi makinadan. 5 senedir bir Altus kullanıyorduk küçük, gayet performanslıydı, ama 5 kilo hazne yetmedi. 7 kilo alalım dedik. Aldık da. Şimdi 2 haftadır deniyor eşim her türlü programını. Lekeler çıkmıyor ve renkleri birbirine karıştırıyor şikayetini söylüyor. Elimle leğene bassam daha güzel sonuç alırdım diyor.

Açıkçası çok hayal kırıklığına uğradım. Ne yapacam bilmiyorum bu makineyi. Atsan atılmaz, satsan dert. :((

bizde aldık okadar yoğun tavsiye üzerine ama kurmadık..Hocam herkes öneriyordu makineyi,proglamada bi sorun olmasın sakın.
  • benım makıne geldı ama 1001ctr servıste geldı ama elektrık kablosunun uzaklıgından dolayı baslatmadı. bı tek kurdu. bır de su cıkıs yerı bosta kalıyor ona da tesısısat gerekıyor heralde. ılk acılısı ben yapacam yanı ılk yıkama nasıl olacak ne yapmam lazım bılen varmı. candogan beyın ve arkadasların tavsıyelerını beklıyom.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

Profilo CM 1021 CTR ileProfilo CM 1001 CTR arsındaki farkı göremedim bir türlü...bi yazarmısınız

1021 sıcak-soğuk çift su girişlidir.
    1001 tek soğuk su girişlidir.

quote:

benım makıne geldı ama 1001ctr servıste geldı ama elektrık kablosunun uzaklıgından dolayı baslatmadı. bı tek kurdu. bır de su cıkıs yerı bosta kalıyor ona da tesısısat gerekıyor heralde. ılk acılısı ben yapacam yanı ılk yıkama nasıl olacak ne yapmam lazım bılen varmı. candogan beyın ve arkadasların tavsıyelerını beklıyom.
    Makineyi nereye kurdurdunuz? Cihazın yakında lavabo veya gider olması şarttır. Yoksa kullanamazsınız.

Elektrik için uzatma kablosu kullanabilirsiniz, ancak uzatma kablosuna makineyi çalıştıracağınız zaman başka bir cihazın fişini takmayın.

Makineyi kullanmak çok kolaydır. Takıldığınız yer varsa anlatırım.

quote:

Candoğan Bey; çok acil önerinize ihtiyacım var , çamaşır makinası almam gerekiyor.Renk olarak farketmez ama 7 yada 8 kglık olmasını istiyorum,en azından evdeki battaniye tarzı şeyleri yıkayabilmek için çünkü öncekinde (vestel 6 kg) yıkayamıyordum. Bütçe olarak da 800-1000 tl civarı olabilir.Tabi eğer çok güzel oldugundan emin oldugunuz bir ürün varsa bu bütçeyi biraz aşabiliriz,diğer türlü ne kadar uygun fiyatlı olursa o kadar iyi tabii ki :)

Vestel'in sattığı 6kg cihazlar aslında 5kg kapasitelidir. Bu sebepten sığdıramamışsınızdır. Normal 6kg cihazlar 53lt tambura sahipken Vestel 47lt.

800-1000TL arasında Profilo CM1001CTR modelini önerebilirim.
    Biraz daha çıkıyorsanız LG F1247TD mantıklı bir modeldir. Direct drive motoru vardır. Sessizdir ve tambur hareketlerin hakimdir.
    quote:

Buradaki önerileri takip edip Profilo CM1001CTR makina aldım ama aldığıma pişman oldum. Eşimden yemediğim laf kalmadı. Çok şikayetçi makinadan. 5 senedir bir Altus kullanıyorduk küçük, gayet performanslıydı, ama 5 kilo hazne yetmedi. 7 kilo alalım dedik. Aldık da. Şimdi 2 haftadır deniyor eşim her türlü programını. Lekeler çıkmıyor ve renkleri birbirine karıştırıyor şikayetini söylüyor. Elimle leğene bassam daha güzel sonuç alırdım diyor.

Açıkçası çok hayal kırıklığına uğradım. Ne yapacam bilmiyorum bu makineyi. Atsan atılmaz, satsan dert. :((

Altus'tan memnun kalıp Profilo'dan kalmamanıza çok şaşırdım.

CM1001CTR bizzat kullandığım ve birçok kişiye uygun fiyatı dolayısıyla önerdiğim bir model. Bugüne kadar kötü yıkama bir yana aksine iyi yıkama üzerine yorumlar duydum.

Altus ise aksine kirli suyu boşalttığında sıkmayıp kirli suyla doymuş çamaşırın üzerine su alan ve yıkama performansı son derece düşük bir cihazdır.

Kısacası ortada normal olmayan bi durum var. Eşiniz hangi programları kullanıyor?

• arkadaşlar merhaba ben nadir...

bursa ınegolde beyaz esya servıs ısıyle ugrasıyorum....
    beyaz esyalarınız ve klımalarınızda yasayacagınız her turlu sıkıntıda yardımcı olmak ısterım....
    ayrıca kıng,gorenje,teka yetkılı servısıyız garantılı ıslemlerınızı de ıtınayla gerceklestırırız...
  • 1001 ctr çalısırken baska bısey takmayınız fıse demıssınız. elektrıklı sofben var onu da mı takmayım. ayrıca lavoba makınen karsı caprazında kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

1001 ctr çalısırken baska bısey takmayınız fıse demıssınız. elektrıklı sofben var onu da mı takmayım. ayrıca lavoba makınen karsı caprazında kalıyor.

Yani aynı uzatma kablosuna makin çalışırken çalışan başka bir cihazı takmayın.

Şofben takılı kalabilir ancak makine çalışırken şofbeni düğmesinden kapatın. Çünkü grup priz üzerinden 2 cihaz birden beslenirse voltaj düşer.

Makineniz yanında klozet, küvet vs varsa hortumu makine çalışırken oraya verebilirsiniz. Bu da imkansızsa nalburdan ek boşaltma hortumu alıp makine çalışacağı zaman hortumu lavaboya asın, makine bitince hortumu geri kaldırın. Şimdi nasıl bir ev olduğunu tam bilmediğimden yorum yapamıyorum. Fotoğraf eklerseniz fikir verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

quote:

Orijinalden alıntı: yağmur34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Mrb arkadaşlar sizce çift kişilik (galiba peluş oluyor) battaniyeyi bosch 24761 maikinede hangi programda yıkamak daha iyi olur. Ben sensitive veya hassas programlarından biri ile yıkanabileceğini düşünüyorum. Sensitive programında yüksek su seviyesi nedeniyle makina zorlanabilirmi acaba ? Deneyen tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. Saygı ve selamlar..

arkadaşım sensitivede bol suyla yıkdaığı için makine zorlanmamıştı bizimkide bosch 1600 devir olan yurtdışından almıştım neyse lastikleri büzüşmüşte öle çok su almıştıki ama yıkadı sonra geçti bişi kalmadı beyazlarda 60 derecede gönül rahatlığıyla yıkayabilirsin.

Tavsiyeniz için tşk ederim; fakat renkli bir malzemenin etiketinde yıkama tavsiyesi olarak 60 derece görmedim şimdiye dek. (30 veya 40) Siz sensitive de yıkamışsınız ama bana beyazlar da 60 derecede yıkamamı tavsiye etmişsiniz, denedinizde beyazlar programı daha mı iyi sonuç verdi acaba? Pek mantıklı gelmedi açıkçası bana

yorgan tamamda siz battaniye diyorsunuz peluş battaniyeler zaten ağır birde dünyanın suyunu alır ağırlığı çok fazla olmaz mı makina taşır mı onu şüpheliyim ben küvette yıkadım yerinden kalkmıyordu

Haklısınız peluş battaniyeler zaten ağırlar bir de çift kişilik olunca makineye acımamak elde değil. Ama makinemizde daha önce aynı battaniyeyi kayınvalidem ben yokken yıkamış. Sonradan öğrendim ve hangi programda yıkandığını tam hatırlamıyor. İşte mesele bu ki sensitive bol suyla en ideal yıkamamıdır, yoksa yoğun sudan battaniye çok ağırlaşıp bizim makinayı hasta edermi? Konuya epeyce katkıda bulunan ROBOTİCA, GÖKOŞ ve ÜSTAD CANDOĞAN ne derler bu konuda acaba?? (makina WAS24761)
    Saygılar..

ne yaptınız merak ettim battaniyeyi yıkadınız mı acaba?eğer siz yıkadıysanız ben de deneyeceğim ilerde yada yıkayan ve bilgisi olan var mı?çok mu yüklenmiş oluruz makinaya benim arkadaş cesaret edip yıkamadı daha

• Çift kişilik battaniyeyi benim 6kg 53lt tamburlu Siemens bile çok rahat yıkıyor. Dengelemekle bile uğraşmıyor genelde.

Hatta 47lt 5kg Profilo'da da battaniye yıkamışlığım var, ama sığdırmak baya uğraştırıyor. Herkes sığdıramaz Bu başlığa 47lt eski tip AEG kazanlı Bosch WFG1660'ın resmini eklemiş olmam lazım çift kişilik battaniye yıkarken

Battaniyeyi çok ağır düşünmeyin. 8kg çamaşırınızı küvete döküp tamamen ıslatın. O kadar çamaşırı da kaldıramazsınız yine ağır olur.

Battaniyeyi sensitive programında yıkamanızı öneririm.
  • Merhaba

Ben internet sitesinden inceledim. www.gorenje.com.tr den birçok çeşit var. Her zevke uygun bulunabilir sanki,iyi gibi görünüyor. Tüm Türkiyede servis ağıda genişmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Arkadaşlar 60 cm genişlikteki gorenje buzdolabları iyi midir?yardım lütfennn

merhaba

Ne olarak soruyorsunuz anlamadım ama genelde 60 cm ve ab standartlarında üretim yapıyorlar iddialılar bu konuda, ben araştırmıştım çünkü.iç genişliğide iyi gibi 64 cm.ideal gibi görünüyor.
  • quote:

ne yaptınız merak ettim battaniyeyi yıkadınız mı acaba?eğer siz yıkadıysanız ben de deneyeceğim ilerde yada yıkayan ve bilgisi olan var mı?çok mu yüklenmiş oluruz makinaya benim arkadaş cesaret edip yıkamadı daha

Henüz yıkamadım, acelemiz olmadığı için cevabını en çok merak ettiğim kişinin yorumunu bekledim.
    quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çift kişilik battaniyeyi benim 6kg 53lt tamburlu Siemens bile çok rahat yıkıyor. Dengelemekle bile uğraşmıyor genelde.

Hatta 47lt 5kg Profilo'da da battaniye yıkamışlığım var, ama sığdırmak baya uğraştırıyor. Herkes sığdıramaz Bu başlığa 47lt eski tip AEG kazanlı Bosch WFG1660'ın resmini eklemiş olmam lazım çift kişilik battaniye yıkarken

Battaniyeyi çok ağır düşünmeyin. 8kg çamaşırınızı küvete döküp tamamen ıslatın. O kadar çamaşırı da kaldıramazsınız yine ağır olur.

Battaniyeyi sensitive programında yıkamanızı öneririm.

Bende bu programda yıkamayı düşünmüştüm zaten, ancak fazla suyun dolayısıyla daha ağır battaniyenin makinenin çalışmasını zorlaştıracağını düşünerek danışmadan hareket etmeyim dedim. Geçenlerde iki tane minderi(kare şeklinde içi sünger yaklaşık 75 x 75 ebadında) katlayarak Powerwash60 programına attım makina zorlandı dönüşlerde tak tuk sesler çıktı ara ara. Ama 1200 devirde rahat sıktı sorun olmadı. İlk defa makinemin en yüksek devrini kullandım. Şöyle düşündümde 1000 devirli WAS20761 rahat işimi görürmüş kurutma makinam ve sıkıntım yok boşuna 150 TL civarı fark vermişim 2009 ocakta Neyse artık deneyip göreceğiz sonucu. İyi forumlar..

• Arkadaşlar bende WAS28763TR var 4-5 defa çift kişilik battaniye yıkadım maşallah hiç bir şey olmadı hemde camın yarısına kadar su aldırdım bol suyla temiz temiz yıkansın diye hiç bir şey olmadı ne yıkamada nede sıkmada içiniz rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

Arkadaşlar bende WAS28763TR var 4-5 defa çift kişilik battaniye yıkadım maşallah hiç bir şey olmadı hemde camın yarısına kadar su aldırdım bol suyla temiz temiz yıkansın diye hiç bir şey olmadı ne yıkamada nede sıkmada içiniz rahat olsun

Dışarıdan mı su ekledin :)))

Ben böyle durumlarda artık test programına girip elden su aldırıyorum :D Gerçi S serisinin test programını henüz çözemedim :)
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bende WAS28763TR var 4-5 defa çift kişilik battaniye yıkadım maşallah hiç bir şey olmadı hemde camın yarısına kadar su aldırdım bol suyla temiz temiz yıkansın diye hiç bir şey olmadı ne yıkamada nede sıkmada içiniz rahat olsun

Ben böyle durumlarda artık test programına girip elden su aldırıyorum :D Gerçi S serisinin test programını henüz çözemedim :)

Yok hocam dışarıdan su eklemedim şöyle yaptım

Makineye önce deterjan koymadan durulama programına aldım ve hassas durulamayı aktif ettim iyice su aldı 3-4 dakika tamburun sağa sola hareket etmesini bekledim çamaşırlar güzelce ıslandı sonra makineyi boşaltma programına aldım 15-20 saniyede suyu tahliye etti sonra makineyi durdurdum ve tekrar durulama programına aldım bu sefer deterjan çekmecesinde ana yıkama bölümüne deterjanı koydum tekrar hassas durulamayı aktif edip makineyi çalıştırdım battaniye zaten ıslak olduğu için bu yeni durulama programındaki su iyice tamburda yükseldi camın ortasına kadar geldi :D su alımı bittikten sonra başlat duraklat tuşuna basıp hangi programa almak istiyorsam o programa alıyorum örneğin sensitive e alıyorum tekrar başlat duraklat tuşuna basıyorum makine sensitive programında devam ediyor ve yıkama aşamasına geçiyor sonrada program güzelce devam ediyor yıkıyor duruluyor sıkıyor ve mutlu son

Yalnız burada en önemli nokta durulama programına alınca yumuşatıcı koymamak gerekiyor en son deterjanlı olarak durulama programını çalıştırdktan sonra su alımı bitip istediğiniz programa aldıktan sonra örneğin sensitive programına alıp yıkama işlemi başladıktan sonra deterjan gözüne yumuşatıcı koymak gerekiyor yoksa ilk başta yumuşatıcı koyarsanız durulama programına alınca makine hemen yumuşatıcıyı alır buraya dikkat

• Ben makinemde yorganları ve yastıkları yastık hijyen programında 50'C de yıkıyorum ilave su tuşuna bassamda eski makineler kadar çok su almıyor bende kendim ekliyorum suyu 1400 devirde sıktırıyorum hiç birşey olmuyor.Bir seferinde overload testi yapmıştım tek kişilik yorgan+2 tane büyük yastık+çift kişilik çarşaf koyup çalıştırmıştım makine programın ilk 10 dk sında hep 2-3 kere dönüp su alıyordu tambur bayağı bi çökmüştü dönerken hafiften kapak oynuyordu.Makine sıkmaz dedim ama 1600 devirde rahat sıktı ancak çıkınca 1 kere daha 1600 devirde sıktırdım kurutma makinesinede aynen öyle koydum biraz fazla doldu ancak 2 saate yakın sürede çok güzel kurudular..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nur86

Merhaba

Ben internet sitesinden inceledim. www.gorenje.com.tr den birçok çeşit var. Her zevke uygun bulunabilir sanki,iyi gibi görünüyor. Tüm Türkiyede servis ağıda genişmiş.

gorenje tavsiye etmediğimiz bir markadır.bugün piyasada parasının hakkını veren markalar bsh grubu markaları,bosch/siemens/profilo ve üst düzey markaları gaggenau markasıdır.miele çok kalitedir ama fiyatları çok pahalıdır.buzdoalbında lg-samsung-sharp öneriyoruz forumda.
  • quote:

quote:

quote:

Yok hocam dışarıdan su eklemedim şöyle yaptım

Makineye önce deterjan koymadan durulama programına aldım ve hassas durulamayı aktif ettim iyice su aldı 3-4 dakika tamburun sağa sola hareket etmesini bekledim çamaşırlar güzelce ıslandı sonra makineyi boşaltma programına aldım 15-20 saniyede suyu tahliye etti sonra makineyi durdurdum ve tekrar durulama programına aldım bu sefer deterjan çekmecesinde ana yıkama bölümüne deterjanı koydum tekrar hassas durulamayı aktif edip makineyi çalıştırdım battaniye zaten ıslak olduğu için bu yeni durulama programındaki su iyice tamburda yükseldi camın ortasına kadar geldi :D su alımı bittikten sonra başlat duraklat tuşuna basıp hangi programa almak istiyorsam o programa alıyorum örneğin sensitive e alıyorum tekrar başlat duraklat tuşuna basıyorum makine sensitive programında devam ediyor ve yıkama aşamasına geçiyor sonrada program güzelce devam ediyor yıkıyor duruluyor sıkıyor ve mutlu son

Yalnız burada en önemli nokta durulama programına alınca yumuşatıcı koymamak gerekiyor en son deterjanlı olarak durulama programını çalıştırdktan sonra su alımı bitip istediğiniz programa aldıktan sonra örneğin sensitive programına alıp yıkama işlemi başladıktan sonra deterjan gözüne yumuşatıcı koymak gerekiyor yoksa ilk başta yumuşatıcı koyarsanız durulama programına alınca makine hemen yumuşatıcıyı alır buraya dikkat

Bravo üstad güzel çözüm üretmişsiniz. Sensitive zaten yüksek su seviyeli yıkıyor bir de ekstra su artı peluş çift kişilik battaniye vay o makinenin haline..
    2 yıllık makinama tam güvenemiyorum. Kazan ağırlığa dayanamayıp iflas eder rulmanı şanzumanı dağıtırsa diye korkuyorum Hoş 5 yıl daha garantiside varya yinede tırsmıyor değilim. Ben önce kısa bir programda mesela Hassas programında ön yıkamasız deneyeceğim makina zorlanacakmı. Sorunsuz yıkama sıkma olursa sizin gibi ekstra eksta çok suyla sensitive de yıkarım. Sağlıcakla kalın..

• 1950 yılında Slovenya’da aynı isimli küçük bir kasabada kurulan Gorenje, bugün 70’den fazla ülkede satılan ürünleri, 12.000’den fazla çalışanı ve yaklaşık 1.5 milyar Euro cirosu ile Avrupa’nın dev üreticilerindendir.

Üretim tesislerinin büyük çoğunluğu Slovenya’da olan Gorenje Şirketler Grubu 65 farklı şirketten oluşan, halka açık bir şirketler grubu olup bulunduğu pazarlara beyaz eşya, ankastre ürünler, küçük ev aletleri, tüketici elektroniği, mobilya grupları, seramik, ısıtıcılar, kalıplar, elektronik bileşenler gibi birçok alanda ürünler sunar.

Vizyonu “dünyanın en tasarım odaklı şirketi olmak” olan Gorenje bu doğrultuda bünyesindeki geniş tasarım ekibinin haricinde dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak eşsiz ürün serileri üretmektedir. Gerek tasarım serileriyle gerekse ürettiği üstün özellikli ürünleriyle sayısız ödül alan Gorenje beyaz eşyaya getirdiği farklı bakış açısıyla bulunduğu her ülkede tüketicilerin beğenisini kazanmaktadır. En önemli tasarım ödülü kabul edilen “PlusX Award” 2004’ten 2008’e kadar aralıksız Gorenje’ye verilmiştir.

Dünya pazarlarında başta Doğu ve Güneydoğu Avrupa olmak üzere birçok ülkede önemli pazar paylarına sahip olan Gorenje Mayıs 2007’den beri Türkiye pazarında solo ve ankastre beyaz eşyalarıyla bulunmaktadır. Türkiye’nin potansiyeline ve dünya pazarındaki önemine inanan Gorenje üstün özellikli ürünleriyle bu tarihten itibaren Türk tüketicilerin beğenisini kazanmaktadır. Bayi yapılanmasını hızlı bir şekilde sürdüren ve Türkiye’nin her bölgesinde yeni bayiler açmakta olan firma aynı zamanda zincir mağazalar yoluyla da satışına devam etmektedir.

Avrupa standartlarını kurulduğu yıldan beri eksiksiz uygulayan, planlama ve üretim aşamasından itibaren çevreye ve doğaya dost bir yaklaşım izleyen Gorenje, bu felsefesini yıllardır sürdürmekte olup bu alanda da çok sayıda ödüle sahiptir. 2006 yılında aldığı “Uluslararası Çevreci Dostu “ ve 2007 yılında aldığı “En Çevreci Firma” ödülleri bunlardan birkaçı olarak sayılabilir.

Türkiye pazarında da oldukça iddialı olan, önümüzdeki yıllarda ürün gamını ve faaliyet alanını genişletecek olan Gorenje özel tasarım ve üstün teknolojili ürünleriyle büyük başarılara imza atacak.

Merkezi İstanbul Altunizade’de olan Gorenje Türkiye, satış organizasyonunun başlamasından itibaren geçen bir senede 200’e yakın satış noktasına ulaşarak solo ve ankastre cihazlarını tüketicilerin ve profesyonellerin beğenisine sunmaktadır.

• 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.