Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beyazlar/renkliler:
    %100 pamuklu olan t-shirt, nevresim, havlu, eşofman vb günlük çamaşırlara uygun program.

Sentetikler:
    Naylon, perlon, veya pamuklu-naylon karşımı olan kırışmaya müsait hassas çamaşırlar. Bluzlar, gömlekler, elbiseler vb.

Hassas/ipek:
    Çok hassas dokumadan yapılmış kırışmaya müsait çamaşırlar. (örneğin tüller)

Yünlüler:
    Kasşmir ve yünlülerden oluşan kazaklar vb.

Mix:
    Pamuklu ve sentetik türünden hem dayanıklı hem de hassas çamaşırları aynı anda yıkayabileceğiniz program. Çamaşır biriktirmeyi sevmeyenlere ideal. Kotlar da bu programda yıkanabilir.

Gömlek/bluz:
    Ütülenmesi gereken çamaşırları azaltılmış tambur hareketleri ile kırıştırmadan yıkar.

Sport/fitness:
    Dışarıda giyilen su geçirmez mikro lifli kumaşlar için özel program. Su geçirmez kıyafetleri sıktıktan sonra çıkarırken su sıçramasını engeller, dokularını özel olarak temizler.

Sensitive:
    Hassas ciltliler için özel yüksek yıkama ve durulama su seviyesiyle çalışan program. Genelde pamuklu çamaşırlarla kullanılması uygun olur. Battaniye gibi hacimli çamaşırların yıkanması için de uygun. Alerji kurumundan onaylı programdır.

Süper-kısa 15:
    Bir kez giyilmiş veya tazelenmesi gereken lekesiz hafif kirli max 2kg çamaşırın hızlıca yıkanıp 2 su durulanmasından oluşan program. Her su boşaltmanın ardından sıkma yaptığından durulama performansı da iyidir.

Bir de ek durulama ve sıkma programları var. Ek olarak bu programları tatminsiz durulama veya sıkma sonucu aldığınızda kullanabiliyorsunuz.

En iyi yıkama sonuçlarını çamaşırlarınızı yukarıda açıkladığım şekilde ayırıp yıkarsanız alabilirsiniz. Ayrıca makineye çamaşır doldurmadan evvel makineyi çalıştırın ki yük sensörü açılsın. Önce çamaşır doldurup sonra makineyi çalıştırırsanız yük sensörü çalıştırılmaz. Bunun amacı da makinenin max doldurma miktarını baştan göstermesi, sizin de bu sınıra uymanız.

• uzunca açıklamanız için teşekkür ediyorum candoğan kardeş..

yük sensörünü anlamıştım zaten anlamadığım tursil miktarını ne ile ölçeceğimizdi..sanırım onun içinde ölçekli bir tursil kabı almam gerekir.ben bardakla dolduruyordum :)

ölçekli tursil kabında yazıyordur 1 çeyrek vs herhal.. demekki %100 deterjan gösterince 1,5 ölçek atıyoruz..

candogan kardeşim birde yrganlar için ''hassan programı'' önermişsin ancak yük sensörü max2kg diyor onun için. yorgan su alınca çok ağır olmaz mı ?? nasıl kurcaz ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: filmsin

uzunca açıklamanız için teşekkür ediyorum candoğan kardeş..

yük sensörünü anlamıştım zaten anlamadığım tursil miktarını ne ile ölçeceğimizdi..sanırım onun içinde ölçekli bir tursil kabı almam gerekir.ben bardakla dolduruyordum :)

ölçekli tursil kabında yazıyordur 1 çeyrek vs herhal.. demekki %100 deterjan gösterince 1,5 ölçek atıyoruz..

candogan kardeşim birde yrganlar için ''hassan programı'' önermişsin ancak yük sensörü max2kg diyor onun için. yorgan su alınca çok ağır olmaz mı ?? nasıl kurcaz ??

2 kg kuru çamaşır miktarıdır yorgan 2 bilemedin 3kg gelir, yani hassas programda yıkayabilirsiniz iyice ıslanınca tamburun çöktüğünü görürsünüz yaklaşık 10kg civarı olur iyi yıkanmasını istiyorsanız programdan önce deterjansız durulama yapın yorgan iyice ıslansın suyu boşaltıp normal programı başlatın böylece hem daha iyi yıkama sağlanır hemde makine sık sık su almaz.Ayrıca yorgan için çok fazla deterjan koymayın çünkü durulanması zor olur ayrıca ilk ara sıkmada çok fazla köpük oluşturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 3 Nisan 2011; 12:02:03 >

• W1754'ü aldığımız fiyata Bosch IDOS satıyor.. Şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

W1754'ü aldığımız fiyata Bosch IDOS satıyor.. Şaka gibi.

IDOS iyi ancak Miele'nin Liquid Wash ve Auto Dosage sistemi IDOS'dan daha iyi sanki.Ayrıca W1754 ile Bosch IDOS'un fiyatları aynı gibi ancak Miele'nin adı yeter diyorum.IDOS güzel Annemi 4900SJS den bi kurtarabilsem belki IDOS alabilirim anneme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

W1754'ü aldığımız fiyata Bosch IDOS satıyor.. Şaka gibi.

IDOS iyi ancak Miele'nin Liquid Wash ve Auto Dosage sistemi IDOS'dan daha iyi sanki.Ayrıca W1754 ile Bosch IDOS'un fiyatları aynı gibi ancak Miele'nin adı yeter diyorum.IDOS güzel Annemi 4900SJS den bi kurtarabilsem belki IDOS alabilirim anneme.

Yok gökoş, bu yazımdan pişmanlık anlamı çıkmasın aksine çok ama çok memnunuz makinemizden. Ancak teknoloji geliştikçe yüksek teknolojilerin fiyatları düşecek, dikkat çekmek istediğim buydu.
  • quote:

quote:

2 kg kuru çamaşır miktarıdır yorgan 2 bilemedin 3kg gelir, yani hassas programda yıkayabilirsiniz iyice ıslanınca tamburun çöktüğünü görürsünüz yaklaşık 10kg civarı olur iyi yıkanmasını istiyorsanız programdan önce deterjansız durulama yapın yorgan iyice ıslansın suyu boşaltıp normal programı başlatın böylece hem daha iyi yıkama sağlanır hemde makine sık sık su almaz.Ayrıca yorgan için çok fazla deterjan koymayın çünkü durulanması zor olur ayrıca ilk ara sıkmada çok fazla köpük oluşturur.

yanı yorgan yıkarken hassas programda kurmalıyım oyle mı ?peki deneyeceğim yarın...sağolsun sizde..
    pekı bu ölçek olayı candoğan beyın dedığı gıbı mı..yanı tursul kabı ölçrkli olacak ve makına ekranında %100'ü gösterince deterjan ölçeği olarak 1,5 ölçek tursıl atcaz dmi ?

• Çamaşırın kirine ve suyunuzun sertliğine göre de değişir.

1,5 ölçek kirli ve orta sertlikte su için geçerlidir. Yumuşak suda veya az kirli çamaşırda bu %100 oranı 1 ölçek olarak da değerlendirilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çamaşırın kirine ve suyunuzun sertliğine göre de değişir.

1,5 ölçek kirli ve orta sertlikte su için geçerlidir. Yumuşak suda veya az kirli çamaşırda bu %100 oranı 1 ölçek olarak da değerlendirilebilir.

bu ölçek dediğiniz şey satılıyor dimi :)
  • Ölçekten kasıt deterjanın içinden çıkan ölçek. Satılmasa bile kaç ml önerildiği yazar. Evden bir bardak kullanarak da ölçüm yapılabilir.
  • deterjanın içinden şuana kadar ölçek çıkmadı :) bize mi denk gelmedi :)
  • Ben Siemens aldım. Evdekiler o kadar para verip 1.600 devir çalışan vede dijital olan bu makineyi pek beğenmediler. Buzdolabı bulaşık hepsini siemens ten yeniledim fakat buzdoabından da memnun değilim. Aldık alalı garip garip ses çıkarıyor. Normal seste pek bi sesi yok fakat kapak falan hiç açmamış olmamıza rağmen garip garip sesler oluyor. Rahatsız oluyorum sanki bir arızası ver mı diye düşünüyorum.

------------------------------------------------------
    www.kablotv.net
  • quote:

quote:

quote:

yanı yorgan yıkarken hassas programda kurmalıyım oyle mı ?peki deneyeceğim yarın...sağolsun sizde..
    pekı bu ölçek olayı candoğan beyın dedığı gıbı mı..yanı tursul kabı ölçrkli olacak ve makına ekranında %100'ü gösterince deterjan ölçeği olarak 1,5 ölçek tursıl atcaz dmi ?

Yaklaşık 110ml/110gr. Tam dolu bir çay bardağına eşittir.Bu yüzden yorgan için tam doluya yakın koyun çünkü yorgan iyice ıslanıp deterjanlanırsa durulanması zor olur..

• quote:

deterjanın içinden şuana kadar ölçek çıkmadı :) bize mi denk gelmedi :)

Üstad ölçek artık fazla çıkmıyor veya hiç çıkmıyor. Şahsen bana son 2 yılda aldığım farklı marka (6-10 kg arası aldım genelde) deterjanların hiçbirisinde çıkmadı. Belki bizim bilmediğimiz veya kullanmadığımız bir marka deterjanda ölçek mevcuttur. Bilenler önerirse iyi olur.
  • Candoğan bey iyi akşamlar. Merak ettiğim kafama takılan bir soru var. Direct drive motorlu lg çamaşır makinesi en son hızda 1400 devir sıkma yaparken bir kaza olsa üstteki yayların biri veya ikisi birden kopsa banyo içinde ne tür bir felakete sebep olur ? ve yine aynı durumda klasik motorlu makine de ne gibi sonuçlar doğurur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

Candoğan bey iyi akşamlar. Merak ettiğim kafama takılan bir soru var. Direct drive motorlu lg çamaşır makinesi en son hızda 1400 devir sıkma yaparken bir kaza olsa üstteki yayların biri veya ikisi birden kopsa banyo içinde ne tür bir felakete sebep olur ? ve yine aynı durumda klasik motorlu makine de ne gibi sonuçlar doğurur?

Yay koparsa kazan aniden aşağı düşer. Büyük ihtimalle düşmenin etkisiyle arkaya sürtünmeden dolayı motor durur. Makine yerinden zıplayabilir ve yan kasa panellerinde hasar oluşur.

Başka bir ihtimalle de kazan anlık yukarıya sekerek üst tablaya çarpar ve tablayı kırar. Ardındna yine aşağı düşerek kazan durur.

Etraftaki insanlara zarar verecek ölçüde bir patlama vs sebep olacağını sanmıyorum.

Normal kayış sistemli makinelerde bu durumda kayış atma durumu da hesaba katılırsa kayış kazan düşmesiyle atabilir. Bu durumda motor yere değerek hızla dönmeye devam eder muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

Candoğan bey iyi akşamlar. Merak ettiğim kafama takılan bir soru var. Direct drive motorlu lg çamaşır makinesi en son hızda 1400 devir sıkma yaparken bir kaza olsa üstteki yayların biri veya ikisi birden kopsa banyo içinde ne tür bir felakete sebep olur ? ve yine aynı durumda klasik motorlu makine de ne gibi sonuçlar doğurur?

Yay koparsa kazan aniden aşağı düşer. Büyük ihtimalle düşmenin etkisiyle arkaya sürtünmeden dolayı motor durur. Makine yerinden zıplayabilir ve yan kasa panellerinde hasar oluşur.

Başka bir ihtimalle de kazan anlık yukarıya sekerek üst tablaya çarpar ve tablayı kırar. Ardındna yine aşağı düşerek kazan durur.

Etraftaki insanlara zarar verecek ölçüde bir patlama vs sebep olacağını sanmıyorum.

Normal kayış sistemli makinelerde bu durumda kayış atma durumu da hesaba katılırsa kayış kazan düşmesiyle atabilir. Bu durumda motor yere değerek hızla dönmeye devam eder muhtemelen.

Teşekkür ederim saolasın :)

• Bu durumun bir örneği olarak kazanı zıplatarak mutfak tezgahını kırmış br Indesit vardı ama bulamadım Youtube'dan. Bulursam eklerim.
  • http://www.youtube.com/watch?v=f_lteD3a3kQ&feature=related

Buldum buyrun :) İpini, pardon yayını koparmış bir Indesit :))
  • peki 1000 devirde kurmak zararlı mı eşyalar için..800 devırle çok fark varmı..
    bıde 1000 devir makınayı sallandırıyor,sarsıyor gözle gorlur şekılde..dijital ekrandaki yazıları okurken farkedılıyor..ama 800 devirde pek sarsıntı olmuyor..bu normal dimi bı sıkıntı doğurmaz yani..(zemin ahşaptan ancak elle sallamak istedim sallanmadı makına))
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.