Şimdi Ara

BOSCH mu SIEMENS mi bu fiyata hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
9.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba önceki gönderilere baktım fakat kendi almak istediğim ürün açısından hangisini almalıyım şubat sonu ötv geliyor tekrar tavsiyeniz nedir??
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_bosch-waw2856xtr-9-kg-1400-devir-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-%C3%B6nden-y%C3%BCklemeli-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi-1131108.html

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_s%C4%B1emens-wm14w56xtr-9-kg-1400-devir-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi-1131112.html

arada bi 60 70 lira oynuyor fakat görünürde siemenste program sayısı daha fazla panel gövde motor hepsi aynı sadece marka farkı

• quote:

Orijinalden alıntı: qazz42

merhaba önceki gönderilere baktım fakat kendi almak istediğim ürün açısından hangisini almalıyım şubat sonu ötv geliyor tekrar tavsiyeniz nedir??
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_bosch-waw2856xtr-9-kg-1400-devir-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-%C3%B6nden-y%C3%BCklemeli-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi-1131108.html

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_s%C4%B1emens-wm14w56xtr-9-kg-1400-devir-a-enerji-s%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makinesi-1131112.html

arada bi 60 70 lira oynuyor fakat görünürde siemenste program sayısı daha fazla panel gövde motor hepsi aynı sadece marka farkı

Bu makineleri almayın bence. Gri olması şart mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• şubat sonu ötv geliyor derken??
  • İkisi de aynı makine arkadaşlar Bosch ve Siemenste bir farklılık yok.

Banyoda inoxlarda bazen su lekesi yapabiliyor eğerki mutfakta diğer eşyalarla durmayacaksa beyazına bakılabilir.

WM14W560TR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • audioslave kullanıcısına yanıt
    ötv beyaz eşyada şubattan sonra geliyor %6 demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

İkisi de aynı makine arkadaşlar Bosch ve Siemenste bir farklılık yok.

Banyoda inoxlarda bazen su lekesi yapabiliyor eğerki mutfakta diğer eşyalarla durmayacaksa beyazına bakılabilir.

WM14W560TR

farkı yokta garanti hizmet kısmındadamı yok siemens 60 70 lira daha pahalı bosch dan onu anlamadım
    mutfakta olduğu için beyaz sırıtıyor uysun die inoxalıyoruz eyv
  • aynısının siemensi bende var kardeşim sessiz sessiz diyolarda hikaye çok aşırı sessiz değil sıkma yaparken vs benim daha önceki makinam boschtu makinam 17 yıllıktı değiştirdim bunu aldım 17 yıllık makinamla ses konusunda vay efendim çok sesssizleşti gibi bir fark göremedim ben ilk media markta baktım fiyatı yüksekti ama siemensin kendi bayisinide 2400 lira idi 2 hafta önce aldım ve siemens program olarak kullanılabilirliği daha kolay. boschta 2400 çekti bende siemens aldım 2450 çekti biraz bastırdım 2400 e hallettim.Şuan fiyatları bilemem ama zaten çokta iş yapamadıkları için biraz araştırırsanız benim aldığım fiyata yada daha ucuzada halledersiniz.Ayrıca bayide dinlediğiniz sesede kanmayın arkadaşlar makinanın içi boş olarak kısa program yapıyolar zaten ortamda ses kirliliği olduğu için sesi tam almanız mümkün değil ama firmanın dediği db değerlerini aşmıyor.Bu arada ikisinin serviside aynı kişiler tarafından veriliyor yani fiyat farkının tek nedeni siemensin kasasında gördüğünüz gibi ön yüzdeki kolay kullanım tuşları vs.İkiside alman üretimi diye biliyorum.Benim makinam eskimişti değiştirdim 17 sene oldu dile kolay yıpranmıştı ama tek pas bile yoktu ötv den dolayı aldım bende keyfi olarak alınacak bir makina değil ama ihtiyaç varsa benim gibi alınabilecek makinalardan biri.Ayrıca bir bilgi daha 15 dk gibi kısa programda yıkama bile yapılabiliyor bu konuda kolaylık oldu.İşlevsel olsun diyorsan siemens daha yeni aldığım için çok fazlada yorum yapamıyorum.ama bilmeni isterim servis olayı rezalet arçelik beko gibi değil eskiyi alan ayrı yeniyi getiren ayrı kurulumu yapan ayrı buda 1 gününü alıyor peşine düşmez isen makinanın kurlumu vs 2 günü bile bulabilir yerli üreticiden alırsan 30 dk şipşak tamam.Ayrıca yerli üretici tüketicisini koruyor.Bunu neden söylüyorum başıma gelen olayı aynen aktarıyorum bosch bulaşık makinem vardı pompa motoru bozulmuştu servisi aradım getir tak diye adam elini kolunu salayarak geldi baktı tamam dedi getircem dedi salladıda salladı bende gittim arçelik aldım makineyi iterken çekerken güç kablosu soyulmuş hemen arçelik müşteri hizmetlerini aradım bölge teknik servisine güç kablosu siparişi verdirdiler sms ile bilgilendirildim gelen teknik servis kablonun resmini çekti fabrikaya yolladı tek kuruş ücret almadılar kullanıcı hatası ha bu anlayabiliyorsunuz değil mi aynı şey boschta siemenste başınıza gelse 300 liradan açarlar ağızlarını ayrıca arcelik makinamın güç kablosunun fiyatı 53 lira oldugunuda öğrendim.Arçelikte çalışma şekli böyleymiş ürünün hatasının kullanıcı hatası olup olmadığını önce fabrika belirliyor direk suçu kullanıcıya yüklemiyorlar ufak tefek kullanıcı hatalarına da göz yumabiliyorlar.Geri dönüş olursa ödeyeceğiz tabi fabrikadan ha dönüş oldu mu henüz yok.Ama aynı şey dediğiniz markalarda gelse insanın başına olay aynen şöyle teknik servis gelir bakar kullanıcı hatası der.

• RAMBOZAN kullanıcısına yanıt
    eyv aydınlattınız beni yerli üreticiden genel olarakta ben muzdariptim o yüzden arçeliğe felan hiç bakmadım çünkü evde vestel klima+fırın+b.mak+davlumbaz hepsi vestel.geçenlerde biri gelmişti ocak için. çat çat ses yapıyor su kaçınca, elbet kaçacak yemek taşar çaydanlık su atar adam geldi bir daha taşırmayacaksınız aynı şeyi yapar sert sert konuştu ben önceden hangi marka hatırlamıyorum 2 sene öncesine kadar hep kullandım hiç böyle bir sorun çıkarmadı ocaklar ama vestele gelince bi saçmalık oluyor o yüzden ithal ürün bosch yada siemens düşünüyorum. ben istanbulda tahtakalede bi kaç mağazaya baktım orda siemense 2.3 boschada 2.25 çektiler gayet uygun geldi mediamarkttan birdaha alışveriş yapmam yalan söylüyorlar bana bosch ta 10 yıl motor garantisi yok dediler ve fiyatta yüksekti bosch bayisi açtı tanıtım broşüründen gösteridi ecoslience motorların hepsinde varmış hem mm garanti fiyatını +4 yıl olan 350 gibi bi fiyat dedi biz size mm nin +2 yıl olanı yapalım bilmem ne uzak durcam ordan bidaha. fotolardan panelleri aynı gibi duruyordu 2sininde bklm 5 gün daha var karar veremedim

• qazz42 kullanıcısına yanıt
    Siemens ve bosch aynı servis ve aynı destek olduğu için öbüründe ne veriliyorsa garanti koşulu vs aynı siemenste de var.ben siemens te garantiyi 220 civarı uzattım +4 yıl ilk açılışta uzatmakla sonradan uzatmak değişiyor.Ben şahsi görüşüm tahtakaleyi tavsiye etmem 100 lira fazla ver avm falan varsa cevrenizde oradaki bayilerden fiyat öğrenin.tahmini aşağı yukarı 100-150 lira yukarı fiyat verir için rahat eder.Ayrıca benim evimde vestel marka hiçbir ürün yok.Markaya olan güvensizliğimden değil ama tercih meselesi.Seçim yapmak istediğiniz 2 markada çok iyi markalar alman üretimi ona lafım yok.Çalışanlar alman üretimi makinaya alman titizliğini göstermiyor tek sıkıntı bu.
    Aynı firmanın aynı kalitede ürünü servisine kadar aynı herhangi bir fark olmayacaktır.

Siz yine araştırın fakat fiyatı hangi marka da uygun yakalarsanız ondan almak daha mantıklı olacaktır

üreticide sıkıntı yok hizmette sıkıntı çıkıyor bende uzatacam gibi ama alman ürünlerde hiç görmedim bir arza ilk 7 8 senede arıza veren.
    ykaında bir bosch satıcısına sordum 2.6 dedi boscha avmdekine sordum pazarlıkla 2.540 a çekti o arada uçurum var 2side ithal ürün sıkıntı çıkacağını sanmıyorum daha önce dyson dc52 model ürün almıştım 2.senem oluyor hiç bir sıkıntısını görmedim
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    +60 lira panel farkı o zmn hiç anlamış değilim niye aynı firma 2 farklı isimde ürün çıkarırki
    ötv indirimi 30 nisan pazar gününe kadar devam ediyor daha 2 ayınız var.
  • bu fiyat farkının nedeni siemens avrupa için üretim yapar bosch ortadoğu
    avrupa da siemens mi bosch mu diye bir ankete siemens derler
    ortadoguda bosch derler.Popülarite ile alakalı ve hedef kitle ile alakalı bir durum.
    Fiyat olarak hangisi uygunsa onu seçmen daha iyi olur.Ayrıca bir tavsiye ara siemensi ara boschu aynı makina oldugundan bahset almayı düşünüyorum hangisini önerirsiniz de teknik servis herzaman işçiliği bilir satıcı olmadığı için herzaman sana dürüst davranır.İlerde başın ağrısın istemiyorsan teknik servisi arayıp ona göre tercih yapmanı öneririm sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

ötv indirimi 30 nisan pazar gününe kadar devam ediyor daha 2 ayınız var.

O bütün beyaz eşyayı kapsamıyormuş martta zam gelcek dedi satıcı

Doğru diyorsun yalan söylemezler bi sorayım yarın almayı düşğbüyorum artık çoksağol her şey için

• Bosch u aldım 2250 liraya makinadan memnunum tek sıkıntı 1400 devirde çok ses çıakrıyor olması ve sallanıyor o biraz kafamı kurcalıyor baya titiriyoe bu titreme makina için zararlı olmaz su ve yoğurt koysan ayran yapar gibi denenek lazım sizce normalmi

• quote:

Orijinalden alıntı: qazz42

Bosch u aldım 2250 liraya makinadan memnunum tek sıkıntı 1400 devirde çok ses çıakrıyor olması ve sallanıyor o biraz kafamı kurcalıyor baya titiriyoe bu titreme makina için zararlı olmaz su ve yoğurt koysan ayran yapar gibi denenek lazım sizce normalmi

Bu makinenin amörtisörleri plastik olduğu için ses yapıyor arkadaşım. Was serisinde 1400 devirde bile çıt sesi yoktur ama o da rulman sesi yapıyor. Bosch artık oldu kocaman bir BOŞŞŞŞ. Elektrolux alsaydınız daha iyiydi.
  • Boş yapma sende

Makinanın ayak ayarını yaptımı ekip geldiğinde

Fazla titreşim sorunu varsa ayaklar yere tam basmıyor olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.