Şimdi Ara

Evinin önündeki sokağı tapulu arsası gibi kendine hususi park yeri zannedenler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
0
Favori
20.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çocuğumuzun doğumu yaklaştığı için yaklaşık bir hafta on gündür eşimin ailesinin evinde kalıyoruz. kayınpederimin evi müstakil 2 katlı bahçeside araç park etmeye müsait ancak bahçe dar benim araç büyük girip çıkması hayli zaman alır ve acil bir durumda uğraşıcak durumum olmaz diye resimde belirttiğim gibi mavi renkli araçlar park etmiş haldeyken tam evimizin karşısındaki komşunun evinin önüne park ettim aracımı dün akşamüstü. evlerin önünde yaklaşık 1 metrelik kaldırımlar mevcut öyle sıfır yanaşıp camı vs. kapatma durumum sözkonusu değil yani. bizim evin yanındaki evin önündeki aracın arkasına özellikle gelip geçen araçlar sıkışmasın diye park etmedim. resimde şeritlerle yol olduğu belli olsun diye özellikle böldüm ancak mahalle arası günde 10 aracın anca geçtiği bir ara sokak çizgi vs. yok yani yolda. eve geldikten yarım saat sonra balkona çıktım baktım benim aracın arkasına bu vatandaş aracını parketmiş benimde iki sileceğimi birden kaldırmış. kafam attı tabi fırladım evin demir kapısını hayli sert şekilde çarptım belki duyupta çıkar diye camıda açıktı ancak çıkmadı vatandaş cama. sileceklerimi düzeltip biraz bekledim gelen giden olmayınca döndüm eve. daha sonra kayınvalidem dışarı çıkarken bu vatandaşın üst katında oturan ev sahibini görüp böyle böyle bizim arabanın sileceklerini kaldırmış sizin kiracı diye söylemiş. bunu duyup fırlamış cama tabi ev sahibime niye söylüyorsun burası benim evimin önü park etmeyin buraya demiş terbiyesiz. bende bunu duyup çıktım balkona devletin yolunu sen tapulu malınmı zannettin sen ne hakla sileceği kaldırıyorsun dedim bilmiş bilmiş uyarmak için kaldırdım burası benim evimin önü kendi evinin önüne park et sende o zaman dedi. ben buraya parketsem sen yanına parketsen sokaktan diğer araçlar nasıl geçicek paraya acımam gider 3-4 bin liraya hurda bir kamyon alırım çeker bırakırım camının önüne yerinden bile kıpırdatamazsın kaldırıma bile karışamazsın sen, seni ilgilendirmez deyince geri vites yaptı vatandaş yok ben sizin araç olduğunu bilmiyordum vs vs. tarzı. halbuki o evin önünde arabasını yıkarken daha 2 gün önce arkasına parketmiştim ben aracımı üstelik eşim karnı burnunda hamile acil birşey olsa çabuk binersiniz sen buraya çek ben gerekirse arka sokağa parkederim diyeceğine yaptığı davranış hiç hoşuma gitmedi. hani diyorum keşke biraz atarlansaydı da yarsaydım kafasını gözünü..
     Evinin önündeki sokağı tapulu arsası gibi kendine hususi park yeri zannedenler!

edit : siyah araç benim kırmızı araç komşunun aracı maviler ben parkederken oldukları yerdeydiler. bizden tarafa olan araç evlerinin önündeki kaldırım alçak olduğundan yarıdan fazlasını kaldırıma parketmişti bizim evin önündeki kaldırım çok yüksek olduğundan arkasına yanaşma şansım sıfırdı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hellori Hazretleri -- 23 Haziran 2014; 21:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Evinizi alırken o zaman ya otoparklı alın ya da park edene karışmayın.

Dükkan vs. olur ayrı durum ama şu var.Normal evinizse ne deseniz boş?

Belediye yaparken vergi de alıyor bazı bölgelerde otoparkla ilgili ama fıs.

Size bir sorum olacka evinin önü park edemezsin diyenlere:

Yarın İspark geldi otopark yaptı evinin önünü sen park edince para alıyor hadi İspark'ı da engelleyin o zaman

Birisi 2 dakika yürüse yorulmaz.SOnuçta siz haklsınız ben olsam ararım polisi gelsin değnekçilik yapıyormuş aracını çek diyor değin uğraşsın dursun

Yani senin evin olsa karşı da da babanızın evi babanız gelse evinizin önüne park etse çek diyebilir misin arabanı diyemezsin paşa paşa başka yere park edersin.

Yani siz haklsınız.

Ne İspark'ın ne ev sahibinindir.

Edit:Geçen yıl arkada sokakta arkada bulunan apartman yöneticisi bir tane yine aynı apartmanda oturan adama burası benim yerim çekme demişti.

Adam düzgün konuştu yönetici hala atar yaptı.

En sonunda adam yöneticiyi evire çevire dövücekti yaka yakaya geldiler adam yaşlı diye çok hırpalamadı araya girdiler.

Alıntıları Göster
    Sokaklar kimsenin tapulu malı değildir. Ne demek ben evime geldiğimde park yeri aramak zorunda kalırsam silecek kaldırırım?
    tam olarak açıklamadığım için haklısınız belki beni haksız bulmakta. bahsettiğim gibi evin bahçesi mevcut ancak araç park etmek için değilde masa sandalye koyupta oturmak için yapılmış bir bahçe. sürgülü bir kapısı var belkide 10 yılda ancak 3-4 kez sürgüsü açılmış pas içinde kapının sürgü kısımları. hadi diyelim açıp parkettim bu seferde aracın kapısını duvara değdirmeden açmak ve duvara sürtünmeden inmek imkansız. ve kendi aracım hayli büyük olduğundan o aracı oraya sokmak için rahat 10-12 kez manevra yapmak gerekli. kayınpederimin aracı olmadığından hiç düşünmemiş birgün lazım olabileceğini. tabi bu 10-12 kez manevra yaparak girmem için çıkışın tam karşısındaki tartışmaya sözkonusu yerde başka bir araç durmaması gerekiyor. benim aracı bahçeye parketmeme müteakiben tartıştığımız şahsın aracı kapının karşısına bırakması ihtimalinde bahçeden çıkışım tamamen imkansız hale geliyor yani..

hadi bunları geçtim. isterse otomatik kapılı kapalı otoparkım olsun evimin altında. bu ülkenin her sokağı vatan toprağıdır. kimsenin tapulu malı değildir. ben nasılki park yeri bulamadığımda tırım tırım park yeri arıyorsam kamu alanı olan sokağı kimse kendi tapulu malı gibi görüpte başkasının malına pis elini sürüpte aklınca tehdit edemez. ister kendi evimin önüne ister o adamın kapısının önüne istersemde senin kapının önüne park ederim. kimseninde ağzını açıp laf söylemeye hakkı yoktur. hak hukuk var memlekette.
  • o tip cinslerden bol miktarda var malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

o tip cinslerden bol miktarda var malesef
    iyi yapmıssınız hocam ne yazıkkı anlattıgınız gıbı dusuncelı çok ınsan kalmadı
  • Gormemislerle ugrasmayin en guzeli kardesim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Gormemislerle ugrasmayin en guzeli kardesim
    Bizim aracın kaput kaplıyken silecekleri açılmıyor. Bir şey yapamıyorlar.

Neyse şaka bir yana iyi yapmışsınız. Her mahallede vardır bu tipler. Geçenlerden bizim apartmandan birisinin arabasının tekerine bıçak sokmuş karşı komşu.
  • haksızsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

haksızsın.

Sebep?
  • Büyükşehirlerdeki en büyük sorunla karşı karşıyaysınız.

Komşunuzun, eşinizin durumu nedeniyle tolerans tanıması gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

quote:

haksızsın.

Sebep?

Kendi müstakil bahçeniz olduğunuz halde gidip karşıdaki evin önüne parkediyorsunuz trafiğin akışını bozmak istememeniz güzel bir düşünce ama birde olaya komşunuzun gözünden bakın başkası kendi park alanı olduğu halde getirip arabasını kendi yerine park etmiş ve adam akşam evine geliyor tırım tırım aracını park edecek yer arıyor. böyle bir durumda nasıl bir tepki gösterirdiniz. haksızken bukadar şiddete meyilli tavırlar gösterirken %100 haklı olsanız gidip boğarsınız herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 23 Haziran 2014; 22:15:56 >
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    tam olarak açıklamadığım için haklısınız belki beni haksız bulmakta. bahsettiğim gibi evin bahçesi mevcut ancak araç park etmek için değilde masa sandalye koyupta oturmak için yapılmış bir bahçe. sürgülü bir kapısı var belkide 10 yılda ancak 3-4 kez sürgüsü açılmış pas içinde kapının sürgü kısımları. hadi diyelim açıp parkettim bu seferde aracın kapısını duvara değdirmeden açmak ve duvara sürtünmeden inmek imkansız. ve kendi aracım hayli büyük olduğundan o aracı oraya sokmak için rahat 10-12 kez manevra yapmak gerekli. kayınpederimin aracı olmadığından hiç düşünmemiş birgün lazım olabileceğini. tabi bu 10-12 kez manevra yaparak girmem için çıkışın tam karşısındaki tartışmaya sözkonusu yerde başka bir araç durmaması gerekiyor. benim aracı bahçeye parketmeme müteakiben tartıştığımız şahsın aracı kapının karşısına bırakması ihtimalinde bahçeden çıkışım tamamen imkansız hale geliyor yani..

hadi bunları geçtim. isterse otomatik kapılı kapalı otoparkım olsun evimin altında. bu ülkenin her sokağı vatan toprağıdır. kimsenin tapulu malı değildir. ben nasılki park yeri bulamadığımda tırım tırım park yeri arıyorsam kamu alanı olan sokağı kimse kendi tapulu malı gibi görüpte başkasının malına pis elini sürüpte aklınca tehdit edemez. ister kendi evimin önüne ister o adamın kapısının önüne istersemde senin kapının önüne park ederim. kimseninde ağzını açıp laf söylemeye hakkı yoktur. hak hukuk var memlekette.

• quote:

quote:

quote:

haksızsın.

Sebep?

Kendi müstakil bahçeniz olduğunuz halde gidip karşıdaki evin önüne parkediyorsunuz trafiğin akışını bozmak istememeniz güzel bir düşünce ama birde olaya komşunuzun gözünden bakın başkası kendi park alanı olduğu halde getirip arabasını kendi yerine park etmiş ve adam akşam evine geliyor tırım tırım aracını park edecek yer arıyor. böyle bir durumda nasıl bir tepki gösterirdiniz. haksızken bukadar şiddete meyilli tavırlar gösterirken %100 haklı olsanız gidip boğarsınız herhalde.

Warsaw doğru demiş. Haksızsın bencede. Adamın evinin önü. Benimde evimin önüne biri park etse ve ben eve geldiğimde kapımın önünde duran araba nedeni ile evimin önüne park edemeyip başka yere park etsem bende sileceklerini kaldırırdım.

• Mesele kimin evinin önü okuduğu değil aslında.
    Uslup..
    Adamın kapısına borda yapmış ilk..
    Bu ne demek bilemedim.
    Ardından alenen ev sahibine şikayete kalkmışsın.
    Bu da anlaşılabilir değil.
    Bunun yerine gidip yüzleşsen ve durumu söylesen buraya yazacak bir vukuat çıkmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

quote:

quote:

haksızsın.

Sebep?

Warsaw doğru demiş. Haksızsın bencede. Adamın evinin önü. Benimde evimin önüne biri park etse ve ben eve geldiğimde kapımın önünde duran araba nedeni ile evimin önüne park edemeyip başka yere park etsem bende sileceklerini kaldırırdım.

Yarın İspark geldi otopark yaptı evinin önünü sen park edince para alıyor hadi İspark'ı da engelleyin o zaman

Birisi 2 dakika yürüse yorulmaz.SOnuçta siz haklsınız ben olsam ararım polisi gelsin değnekçilik yapıyormuş aracını çek diyor değin uğraşsın dursun

Yani senin evin olsa karşı da da babanızın evi babanız gelse evinizin önüne park etse çek diyebilir misin arabanı diyemezsin paşa paşa başka yere park edersin.

Yani siz haklsınız.

Edit:Geçen yıl arkada sokakta arkada bulunan apartman yöneticisi bir tane yine aynı apartmanda oturan adama burası benim yerim çekme demişti.

En sonunda adam yöneticiyi evire çevire dövücekti yaka yakaya geldiler adam yaşlı diye çok hırpalamadı araya girdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 24 Haziran 2014; 8:31:18 >

• dec_chaos D kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaş misafir olduğu için bence direk muhatap olmaması daha doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Yani siz haklsınız.

Alıntıları Göster
    Sokaklar kimsenin tapulu malı değildir. Ne demek ben evime geldiğimde park yeri aramak zorunda kalırsam silecek kaldırırım?

• 10yildir ayni yere parkediyoruz ama orayi tapulamadim. butun sokagin orada benim aracin oldugunu bilmesine ragmen baskasi ben yokken parkettiginde buldugum bos yere parkediyorum. hatta ust caddeye bile parkettigim oluyor, olmasi gerekende bu zaten. hususi otopark olmadiktan sonra herkes her yere park edebilir (diger araci sikistirmadan)
  • Sonuna kadar haklısın bizim bir dershane Müdürümüz var önce yolu duba koydu babasının gibi Dershanesi önüne kendi park ediyordu aradık zabitayi geldiler kestiler dubalarin zincirlerini ceza kestiler Bu zincirsizde olsa dubalari koymaya devam etti ve dershanenin önüne sözde onun yerine park eden araçlara karışmaya başladı. Usenmedim bir saat önce geldim sabah durdum bunun yerine kayboldum ortalıktan aksama kadar sormadigi esnaf görevli kalmadı bu araba kimin diye bende yukardan izliyorum sınıf camından bunu. Işte polisi aricam gelsin ceksinler diyordu arayamadi keşke arasaydi ben arabayı çekerken koşarak geldi bir daha olmasin filan filan polisi ararım dedi bende hocam yer bulamazsın gelir dururum isterseniz arayın sorun olmaz dedim morardi IT herif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merto

Alıntıları Göster
    birbirine güzel söz söyleyip meseleyi çözmek varken siz birbirinize hakaret etmişsiniz... olması gereken iletişim Bu değil.

tatlı söz yılanı bile deliğinden çıkartır. (atasözü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 24 Haziran 2014; 9:33:18 >
  • bizim binan 15 araclik otoparki var. Komsular yinede araclarini yol kenarina birakiyor. Gonyada bu zihniyet daha fazla. Yol kenarlarini birakin kaldirimlara park ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

10yildir ayni yere parkediyoruz ama orayi tapulamadim. butun sokagin orada benim aracin oldugunu bilmesine ragmen baskasi ben yokken parkettiginde buldugum bos yere parkediyorum. hatta ust caddeye bile parkettigim oluyor, olmasi gerekende bu zaten. hususi otopark olmadiktan sonra herkes her yere park edebilir (diger araci sikistirmadan)
    Sokaklar kimsenin tapulu malı değil, park yasağı olmayan heryere park edilebilir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.