Şimdi Ara

Evimi kiraya vereceğim neye dikkat etmeliyim! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
7.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz Suriyelilere verdik evimizi kiraya gayet memnunuz.komşular biraz bozuldu ilk basta ama sonradan onlarda alışti memnunlar. kirayı gününde getiriyorlar kira sözleşmesini biz demeden onlar dedi kira sözleşmesi yapalım diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Öğrenciye düşman olmayın diye dedim
    Yazık adama. Öğrenci yani adamın başına daha ne kadar kötü bir şey gelebilir ki.

Alıntıları Göster
    sende öğrencisin belli kanka

• quote:

Orijinalden alıntı: Eminn72

biz Suriyelilere verdik evimizi kiraya gayet memnunuz.komşular biraz bozuldu ilk basta ama sonradan onlarda alışti memnunlar. kirayı gününde getiriyorlar kira sözleşmesini biz demeden onlar dedi kira sözleşmesi yapalım diye
    Suriye mi,

ALLAH a yakın bana uzak olsun

• Genelleme yapmanız yanlış olmuş. Biz 3 öğrenci saat 10u geçmesin diye(1 günü bırak) sabah 7de buz gibi karlı havada atmye gidip para yatırmıştık sırf ayıp olmasın diye. Kendisi bizden bi ara 2 gün önceden kira istemişti. Salonun yerleri eski tip diye çıt çıt ses geliyordu sırf alta gitmesin diye halı aldık. Umarım başınız kiracı ile derde girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuu20

bende size diyorumki biraz empati yapin ve dusunun.
    aileniz sizi okutmak icin calisiyo yurt olmus 500 600 lira
    onun yerine 4kisi bi eve 200liradan 800lira veriyo. adamin kafasi rahat evine istedigi saatte gidiyo istedigi saatte cikiyo. karisan yok.
    belliki sehir disinda okumamissiniz yada cocukalriniz henuz o yasta deil yada onlarda sehir disinda okumamis. eger oduruma duserseniz anlarsiniz beni. ogrenciler bizim gelecegimiz. butun ev sahipleri sizin gibi dusunup boyle ufak konuda bile onlar sirt cevirirse yarin birgun genclik ölmüş demeyin çünkü hak ediyosunuz.
    O 4 kişiden ikisi para ödemezse o ay kira gelmez ama buna napıcam. Öğrenci adamın neyini alcam

En son gizli saklı kaybolup gidecek olan bana olcak. Kusura bakmayın ama benimde kardeşim şehir dışında okuyor 600 lira yurt parası ödeyemeyen öğrenci bir zahmet eve çıkmasın. Çoğu yurt giriş çıkışlarını beğenmedikleri için istedikleri gibi at koşturamadıkları için eve çıkıyor.

Öğrencilere ev verenin %80 i şikayetçi kalan 20 lik kısımda eh işte diyor

Az çok bizde araştırdık evini öğrenciye kiraya verenin çoğu pişman. O kervana bende katılmak istemem

• quote:

Orijinalden alıntı: axlrose.

Genelleme yapmanız yanlış olmuş. Biz 3 öğrenci saat 10u geçmesin diye(1 günü bırak) sabah 7de buz gibi karlı havada atmye gidip para yatırmıştık sırf ayıp olmasın diye. Kendisi bizden bi ara 2 gün önceden kira istemişti. Salonun yerleri eski tip diye çıt çıt ses geliyordu sırf alta gitmesin diye halı aldık. Umarım başınız kiracı ile derde girer.
    Herkes senin gibi dürüst değil ben bunu demeye çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: faho

Makina Mühendisi işi gücü yerinde bir arkadaşım var,ev hanımı eşiyle çok beğendikleri bir evi kiralayamadılar;evin sahibi Gurbetçi bir kişilik ve çift maaş değilsiniz diye vermedi evi.Ne kafalar var inanması zor,yaşanmış bir olay sonuçta.
    Adam kim bilir ne yaşadı bilemeyiz

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    Allah size yardim etsin. inşallah istediginiz gibi bir kiraci bulursunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    Pess!!!Sen o evini kiraya verme paşam.o kadar moktan şekilde insanları sınıflandırıyorsun ki benim bunu kafam almıyor.Bekar mahveder,öğrenci parçalar.Şu anda evli ve kiracıyım üstüne kirada evim var,ha bu arada mok çukuru bi yerde öğrenciyken kiracıydım.Ne bu kadar düşündüm ne bu kadar ayrım yaptım.Gör insanı içine ısınırsa verirsin evi bu nedir ya?Senin gibi ev sahipleri yüzünden kiracılarda aynı oluyor.
  • 12 aylık imzalayın.
    Süre dolunca sözleşme kendiliğinden sona erer diye madde ekleyin. Otomatik yenilenme maddesini çıkarın.
    Ek olarak sözleşmenin bitimine 45 gün kala taraflar yeni yılda kira sözleşmesi için bir araya gelirler maddesini ekletin.
    Anlaşamazsanız her halükarda 30 gün akla "evi boşaltın" diye ihtarname çekin.
    Kesinlikle ama KESİNLİKLE Taahhütname isteyin. Bu taahhütname de 7 gün kirayı geciktirirse 15 gün içinde evi boşaltacağını taahhüt etsin. Geciken kirayı da yasal faiziyle ödemeyi kabul etsin.
    Kabul ederse senet imzalatın. Hatta zorlayın.
    Kiracının kendisine ait iddia ettiği ne varsa resmi kanıtını isteyin. Evli mi? Kimliklere bakın. Çalışıyor mu sigorta dökümü isteyin. Kimse laga luga yapmasın. Açsın mobil telefonunu edevletten 5 dk da hepsini göstersin.
    Önceki ev sahibi kefil mi? Gidin adamı/kadını yerinde görün hatta kimlik isteyin. Anası babası olabilir.

Şimdi bu yazdıklarımdan alınacak bir sürü kiracı vardır. Bunları hem kiracı ev sahibi tecrübesi olan biri olarak yazıyorum. Şu an kiracım kirasını vermiyor. Elimde yukarıdaki kozların hiçbiri yok. Ben de zamanında kiracıydım. 2 gün geciktircek olsam arar haber ederdim. Şimdiki kiracımın yaptığı ise beni engellemek. ADAM olan İNSAN olan o kirayı öder. Ödeyecekse de yukarıdakilerin hiçbirinin esprisi kalmıyor. Alınmak gocunmak yok. Hatta göğüs gere gere imzalar. ADAM olur da zora düşer zaten edebiyle arar özrünü halini hatrını belirtir biraz süre ister. yeri gelir 2 yıllık kirayı sileriz. Yapmadık değil. Ama ADAM olsun önce.

ADAMLIĞIN da bir kanıtı göstergesi olmadığından yukarıdakiler şart.

• Kirayi vermemek ayri bi serefsizlik keyfi vs yada sorumsuzluk yuzunden ama daha hic bir sabikasi olmayan kiraciya 100 tane madde koymak ne demek? Ulan alt tarafi bi eviniz var cok korkuyorsaniz hic kira islerine girmeyin. Yok memur olsunmus iyi memur olmayan ve ev alacak sermayesi olmayanlar homeless olarak yasasin.

Ben sahsen kirayi asla geciktirmedim Turkiye dahil 4 ulkede yasadim hem ogrenci hem calisan oldum. Romanya da ev aradigim zamanlarda az bisey artistlik yapan terslik yapan ev sahibini yerin dibine soktum. Turklere ev vermiyorum diyen bile oldu. Sizin yaptiginizin bundan farki yok. Sakinan goze cop batarmis, temiz kalpli birine vermezsiniz evi o memur dediginiz adam evinizi basiniza yikar.
  • Irkçılık yapmıyorum ama laz ve kürt ailelere ev verme gerisini düşünme. Ev olarak verir ahır olarak geri alırsın. Bunun bir karadenizli olarak söylüyorum.
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    Ömrü boyunca tek bir mal üstüne geçirmemeyi, sgk lı tek bir işe girmemeyi göze alıyorsa alamazsın... icra takipleri kapansa bile dosya harçlar ödenerek yeniden çıkarılıyor. Yıllar geçse bile peşini bırakmam. Zaten 20 bin tl aylık kirası olan bir gayrimenkule adam sokarken farklı prosedürler uyguluyorum. 1000 tl paraların arkasından bile koşmuyoruz zaten.
    Borcunu ödeyeceğine dair teminat alırım, ödemesse cezası hapis...
    Kefilsiz kiraya vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AFV -- 11 Şubat 2020; 15:21:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

12 aylık imzalayın.
    Süre dolunca sözleşme kendiliğinden sona erer diye madde ekleyin. Otomatik yenilenme maddesini çıkarın.
    Ek olarak sözleşmenin bitimine 45 gün kala taraflar yeni yılda kira sözleşmesi için bir araya gelirler maddesini ekletin.
    Anlaşamazsanız her halükarda 30 gün akla "evi boşaltın" diye ihtarname çekin.
    Kesinlikle ama KESİNLİKLE Taahhütname isteyin. Bu taahhütname de 7 gün kirayı geciktirirse 15 gün içinde evi boşaltacağını taahhüt etsin. Geciken kirayı da yasal faiziyle ödemeyi kabul etsin.
    Kabul ederse senet imzalatın. Hatta zorlayın.
    Kiracının kendisine ait iddia ettiği ne varsa resmi kanıtını isteyin. Evli mi? Kimliklere bakın. Çalışıyor mu sigorta dökümü isteyin. Kimse laga luga yapmasın. Açsın mobil telefonunu edevletten 5 dk da hepsini göstersin.
    Önceki ev sahibi kefil mi? Gidin adamı/kadını yerinde görün hatta kimlik isteyin. Anası babası olabilir.

Şimdi bu yazdıklarımdan alınacak bir sürü kiracı vardır. Bunları hem kiracı ev sahibi tecrübesi olan biri olarak yazıyorum. Şu an kiracım kirasını vermiyor. Elimde yukarıdaki kozların hiçbiri yok. Ben de zamanında kiracıydım. 2 gün geciktircek olsam arar haber ederdim. Şimdiki kiracımın yaptığı ise beni engellemek. ADAM olan İNSAN olan o kirayı öder. Ödeyecekse de yukarıdakilerin hiçbirinin esprisi kalmıyor. Alınmak gocunmak yok. Hatta göğüs gere gere imzalar. ADAM olur da zora düşer zaten edebiyle arar özrünü halini hatrını belirtir biraz süre ister. yeri gelir 2 yıllık kirayı sileriz. Yapmadık değil. Ama ADAM olsun önce.

ADAMLIĞIN da bir kanıtı göstergesi olmadığından yukarıdakiler şart.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Asla vermem Çoğu şerefsiz

Alıntıları Göster
    Hocam ben memurum etrafimda, memur arkadaslarim var ve emin olun hic biri oyle sansiginiz gibi temiz degil. Su bekara ev vermem ayagindan bi vazgecse milettimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Suriye mi,

ALLAH a yakın bana uzak olsun

Alıntıları Göster
    abim yasındayım k.çekmece ist yasıyorum beylik düzünde evimi bi adam kiraya verdim adam türk karısı suriyeli 2 cocugu var bırak eve bakarmı bakmazmı dusuncemı adam 1 aylık değil 2 aylık birden veriyor 3-4 gun onceden
  • Hocam 3 yetişkin kızı olan 5 kişilik ailenin evi ne hale getirdiğini gorseniz şok olurdunuz :) camlar kırılmış, lavoblar kırılmış parkeler sökülmüş ,duvarlar delinmiş vs vs birde 3 ay kira takip gece yarısı kaçmışlar. Yani öyle evli bekar öğrenci diye çok ayırma olay duzgununu bulmak. Eğer kiracının eski ev sahibine ulaşılabilirseniz en güzel cevabı o verir size

• kardeş sen sat evi en iyisi yoksa hasta edicek seni ona vermem buna vermem bu ne ya

not:oturmadığın evi almıcaksın die bi laf var ya ah bu işte
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.