Şimdi Ara

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
1
Favori
70.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en nefret ettiğim şey hamam böcekleri ve örümcekler konudaki yorumları okurken tüylerim diken diken oldu , en kötüsüde eski evimizde kalırken gece lavoboya gidiyordum yazdı ve çorap yoktu ayağımda birden çatırt diye bir ses geldi evet düşündüğünüz gibi o haşerelerden birini yalınayak ezmiştim o an psikolojim alt üst oldu zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: PATEVRA

en nefret ettiğim şey hamam böcekleri ve örümcekler konudaki yorumları okurken tüylerim diken diken oldu , en kötüsüde eski evimizde kalırken gece lavoboya gidiyordum yazdı ve çorap yoktu ayağımda birden çatırt diye bir ses geldi evet düşündüğünüz gibi o haşerelerden birini yalınayak ezmiştim o an psikolojim alt üst oldu zaten

bu yaratıkları 2 haftadır araştırıyorum araştırmaya başlamadan önce sıradan böcek gözüyle bakıyordum ama öğrendimki okadar basit yaratık değillermiş, düşünsenize hangi bir yaratık radyasyondan etklenmeden neslini devam ettirebilir ,ayrıca kafası olmadan bir hafta yaşayabilir.... ve daha neler neler. bahsettiğniz o sesi çok iyi biliyorum ve asla hatırlmak istemiyorum benimde başıma gelmişti ve çok iğençti....

• dün gece hem ddt kullandım mede borik asitli patates püresi ve sonuç yerlerde birsürü ölü hamamböceği toplam 16 adet sanırım uzun bir süre karşılaşmayacağız artık....
  • bu konuda yalnız olmadığımı anladım, bu tür böceklerle karşılaşırsanız tavsiyem K-OTRİNE SC-50 ilacını kullanmanız. ben bu ilacı ddt diye aldım ama ddt değil galiba. ddt kadar tehlikesi yok sulandırıp cif ikutusu ile yerlere sıkıyosunuz eldiven kullanmama rağmen genede zehir elime temas etti sanırım burnuma bile çektim ama hiçbir zehirlenme faln vakası yaşamadım ve çok etkili bir zehir....
  • http://www.pestcontrol.gen.tr/

DOSTLAR BUNU kullanan var mı?

birde K-OTRİNE SC-50 'i nasıl kullandın teşekkürler.
  • ben onlarla birlikte yaşıyorum çok güzeller ne kadar öldürsem de tekrar türüyolar alıştım artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini

http://www.pestcontrol.gen.tr/

DOSTLAR BUNU kullanan var mı?

birde K-OTRİNE SC-50 'i nasıl kullandın teşekkürler.

yoğun bir sıvı , su ile seyreltilmeli 50 ml si 100m2 için kullanılıyor, boş bir cam cifi kutusuna bir kapak bu yoğun sıvıdan koyyosun şişenin boş kalanını su le doldurup güzelçe çalkalıyosun daha sonra pis su giderlerine lavabolara ve özellkle duvar diplerine sıkın olay bu gerçekten kaliteli ve insan için zararsız bir madde zaten satın aldığım bayanda insana çok fazla zararı yok insanlardaki yağlarda çözülmüyo falan gibi bişeyler demişti...

alternatif olarak bir kaç patatesi haşlayın püre haline getirin eczanelerden borik asit alın beyaz toz gibi bişey, bu borik asiti haşlanmış patates püresiyle karıştırın eldive kullanarak güzelce bu karışımı yoğurun ve küçük kçük yuvarlaklar haline getirin dolap altlarına lavobalara gene pis su giderlernin yanlarına falan koyun uzun bir süre bu karışım kalsın en etkili yöntem buymuş gemilerde bu hayvanlar çok olurmuş gemiciler ne yaptılarsa kurtulamamışlar birtek bu yöntemle azaltmayı başarmışlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: dark_striker

ben onlarla birlikte yaşıyorum çok güzeller ne kadar öldürsem de tekrar türüyolar alıştım artık

sz bir iki tane görüyorsanız göremediğniz daha birçoğu evinizde salına salına dolaşıyor bundan emin olun...doğrudan zararları yok yani ısırmazlar ama tiksindirici bir görünüşleri var dahada önemlisi sıvı yağ ve karbonhidratı çok severler bu yüzden yediniz bir yemeğin içine girip çıktıklarında sizde habersiz o yemeği yerseniz hepatit b, dizanteri,kolera ,tifotifüs gibi birçok hastalığa yakalanmanız an meselesi olur. açık söylemek gerekirse bu hayvanlar lağam gibi barınaklardan geliyorlar....

• Dostum senin tavsiye ettiğin raidden aldım.Yeşil şişeden. Evde mutfak dolaplarının arkasına su giderlerinin oraya sıktım. Nerede boşluk aralık gördüysem sıktım. Sonuçta 40 badar irili ufaklı böcek dolapların dışına kaçmış lakin ölmekten kurtulamamış.Mutfak dolapların önü ölü kaynıyordu. Tabii birde dolapların içinde kaçamadan ölenlerde vardır.

K-OTRİNE SC-50 nasıl. işe yaradımı.Bu hafta alıp tekrar ilaçlıycam.kÖKLERİNİ KURUTmak için ne gerekiyorsa yapacağım.
  • Mesajlarin hepsini okumadim ancak, benim evde de hamambocekleri vardi. Yatak odasinda ve yatagimin icinde dahi vardi. Ben cozum bulamadim ancak azaltabildim.

www.osman.com.tr sitesini ziyaret edip, evinizdeki bocegin turunu ve bocegin ureme ozelliklerini ogreniniz. Dusmanin kim oldugunu bilmeden savas acmayin.

Oncelikle apartmandaysaniz tum apartmani bastan asagiya ilaclamayi dusunmelisiniz. Cunku kisisel mucadeleniz sonuc vermez.

Ilaclamayi 2 asamada yapin. Birinci ilaclamadan sonra KESINLIKLE 21 GUN SONRA ikinci ilaclamayi birincisi ile ayni sekilde tum apartmani ilaclayin. (Nasil bir ilaclama teknigi kullanmaniz gerektigini iyi arastirin. Ben burada sadece ozetliyorum) Cati, bodrum kati neresi varsa ilaclayin.

Lavabo deliklerinden tuvaletten ve banyodan evin icine dagiliyorlar. Lavoba delikleri suzgecle kapatin. Kucucuk delik kalmasin cunku o delikten gecebiliyorlar.

Evin icideki kucuk delikleri kuytu yerleri doldurun. Kapi altlari pencere kenarlarini kapatin.

Bu boceklerin bagisiklik sistemleri cok gelismis oldugundan ilaca bagisiklik gosteriyorlar. Kullandiginiz ilacla olmeyebilirler.

Ikon isminde bir zehir var. Pahali (65 TL'ydi 3 sene once) ve cok zehirli bir ilac. Onu deneyebilirsiniz. (Bu ilaci maskesiz kesinlikle kullanmayin. Kullanma klavuzuna kesinlikle uyunuz. Ilaclama sirasinda kullandiginiz elbiseyi yakin. Ilaclamadan sonra apartmani terkedin. Ortalikta yiyecek birsey kalmasin.) Ikon pahali gelirse benzer guclu zehirler isteyebilirsiniz. Ancak Ikon vereceginiz her kurus parayi hakedecektir.

RAID'le basedebilirim diyen arkadasa da buradan guluyorum. RAID'İ hamambocekleri kahvaltida cay niyetine icerler. Hem Raid'e vereceginiz parayla Icon alirsiniz.

• hayvanlardan o kadar tiksindim ki fotoğraf makinemde resim olarak bile bulunmalarını istemiyorum.

BU NASIL BİR HAŞEREDİR. 1 CM YANINDAN PATLATMA DENEYİ YAPMIŞLAR ÖLMEMİŞ. 10 DAKİKA SUYA BATIRMIŞLAR KALKMIŞ YOLUNA DEVAM ETMİŞ.

Cumartesi günü sabah erkenden tüm dolapları boşalttık. 1 çekmece kaynıyordu. amca hala yeğen abi kardeş bacı nine hep beraber yaşıyorlardı. resmen izmir katliamı yaptım. 10-15 adeti oracıkta öldü. Raidin uzun ucu sayesinde ulaşılamayan yerlere nokta atışı ile spreyledim. EN az 40 adeti telef oldu. Ama henüz tam olarak kurtulamadık. PESTCONTROL almayı düşünüyorum. ama işe yarayıp yaramadığı konusunda çekincelerim var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JetRight

Çin Kolantasından Adamları Çağır Onlar Yerler Üstünr Paran Olur Boş Ver

• bu arada acaip akıllı hayvanlar. Geçengün salonda 1 saat kıpırtısız ters duran böceği peçeteyle tutup klazote attığımda birden canlandı. inanılmazlar.gerçekten inanılmazlar.
  • gece kaşık çekmecesine temizleri yerleştirdim sabah açtığımda hayvanın bir başı kalmıştı saolsun bizim karıncalar bir gecede temizlemişler

bu sene 2 etti gördüğüm 3. de ilaçlayacağım da benim derdim karıncalar evdeki çiçeklerin saksılarına bile yuva yaptılar onlardan kurtulamıyorum onun çözümü varmı ki acep
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzzz

Eve hamam yaptır. Şaka bir yana geçmiş olsun arkadaşım.

• yakmak lazım ağam fakat yanar ama kötü kokar
  • sakın öldürmeyinnn sakınn.......... yumurtalarını bırakır öldügü yerde anlamassın sen boşver geldikleri gibi giderler.............
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilormancini

bu arada acaip akıllı hayvanlar. Geçengün salonda 1 saat kıpırtısız ters duran böceği peçeteyle tutup klazote attığımda birden canlandı. inanılmazlar.gerçekten inanılmazlar.

üstüne benzin dök can kalıyormu bak sen. Öldürmeden bırakmayın.
  • Bizim mutfakta da var bunlardan. Sıcağa dayanıyorda soğuğa dayanmıyor arkadaşlar. Bir tanesi ocağın ortasındaydı. 4 ocağı da yaktım içinde dönmeye başladı deli oldu böcek ama bir zararı olmadı böceğe sonra gitti. Bir tanesi buzdolabındaydı rastgele buzluğa doğru giderken açtım içine attım.. Kapağı kapattım açtım böcek hemen ölmüştü. 2 sn bile geçmedi içeride.. Çok etkileniyorlar soğuktan. Ama buzluktaki sıcaklıktan bahsediyorum yoksa evdeki soğuk olmaz tabi:p
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.