Şimdi Ara

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
1
Favori
70.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: oeste

Onlardan kaçış yok onlar heryerde hem bu güzellikte bir sanat eserini öldürmeye nasıl kıyarsınız

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

bu ne ki yaa bizim evdekilerin yanında bu melek kalır bizimkiler simsiyah ve uzuncana bişey

• en iyisi terlikle öldürmek
  • quote:

Orjinalden alıntı: erfc20

en iyisi terlikle öldürmek

ama o terliği birdaha giyeblecekmisiniz...
  •  evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

Kardeşim yapmak istediğin şey gerçekten tehlikeli bir şey.

Yıllar önce tahta kurularını hiçbir ilaçla bitirememiştim. Tarım ilacı satan bir tanıdıktan ilaç aldım. Abicim dedi bunu sakın koklama sık ve hemen orada uzaklaş..

Peki dedim. İlacı aldım pompaya koydum, sonra etrafa sıkmaya başladım heryere köşelere vs. Ama ilacın zerre kokusu yokdu. Hiçbir kokuya sahip olmadığı gibi onu soluduğumun farkına bile varmadım. Ağzımı burnumu bezle sarmıştım. Ama beze rağmen solumuştum. Kısa sürede heryeri ilaçladım. Sardığım bezi suyun altına atıp elimi yüzümü iyice yıkadım.

Ama yarım saat geçmeden dengem bozuldu. yarım saat sonra ise hala hayatta olmama rağmen şuurumu kaybettim, zehirlendiğimin farkındaydım ama istediğim şeyleri yapamıyor, dengeli düşünemiyordum. Bakışlarım bulandı. dengem tamamen bozuldu.
    Evdekiler ben yatağa düştükten sonra zehirlenmiş olabileceğimi anlayıp beni hastaneye götürmeye teşebbüs ettiler aslında geç bile kalmışlardı.

Bana hadi çabuk kalk gidelim dedikleri halde kalktım ve az ileriye çöktüm oturdum. Dediler ne oturuyon gidecez ama dengem ciddi olarak bozulmuştu.

Hastanede ölmek üzreyken acil müdahele ile tekrar hayata döndüm. Müdaheleden sonra yakınımdakiler dudaklarımın, ellerimin, burnumum morardığını bakışlarımın bozulduğunu ölür gibi olduğumu söylediler, yani gitmek üzreyken doktorun doğru müdahelesiyle geri döndük elhamdülillah.

Tavsiyem bu işi bilene yaptırın.

İlle yapacaksanız, ki tavsiye etmem; kafanızı gözünüzü tamamen kapatan elbiseniz eldiveniniz tam bir izolasyonunuz olsun ve ilaçla zararsız gözükse bile kokusu olmasa bile su gibi bişey yauw bu ne deseniz bile temasınız olmasın. iş bittikten sonra kullanılanları atarken ve yıkamaya bırakırken de yine dikkatli olun.

Allah korusun, ben aldığım ilacın renksiz kokusuz olmasına aldandım, son derece öldürücü olduğunu hiç bilemedim. Üstelik kendimce koruma yapmama rağmen ciddiyetsiz koruma olduğu için öteki tarafa gitmekten son anda kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wikican -- 7 Nisan 2009; 1:16:46 >

• Hamam bocekleri son derece dayanikli hayvanlardir bir kere evinize girdilerse onlardan kurtulmak cok ama cok zor hatta muhtemelen kanlizasyon havanlandirma vs. ile geldikleri icin yine geleceklerdir yani onlardan %100 kurtulmanin hicbir yolu yok.

Ustteki arkadaslarin verdigi yontemlerle kurtulup ardindanda duzenli olarakkutu seklindeki eve yerlestirmek tuvaletleri,havalandirmalari vs. duzenli ilaclamak gerekli.Eski ecimizde cok varlardi cok cektik mutlaka bir yolunu bulup yine cikiyorlardi.Kimyasallara karsi inanilmaz dayaniklilar ve cok kolay cevreye uyum sagliyorlar(zehirleri bile ogreniyorlar) ve yuvalarini ilaclamak imkansiza yakin.

Uzun zaman once gemilerde calisan birisinin blogunda bu konuyla ilgili bir yazi okumustum,bilmeyenler icin yuk gemilerinde hamambocekleri geminin vazgecilmez tayfasiymis(adi bile var kakalak) kurtulmanin bir yoluda yokmus,ne kadar yontem denerlerse denesinler kurtulamiyorlarmis,komple gemiyi bosaltip balonun icinde ilaclayip gunlerce bekletseler bile bi yerlerden cikiyormus veya limanda yine geliyormus.Herneyse o blogda hamam bocekleriyle ilgili iki tane yontemden bahsedilmisti ve cok etkili olduklari yaziyordu

1)Borik Asit
    Haslanip pure haline getirilmis patatese borik asit ekleyip ufak top seklinde saga sola koyuyorsun ozellikle mutfak,lavabo,kapi,havalandirma gibi bolca bulunduklari yerlere.Bu yontemin cok etkili oldugu hatta kullandiklari onlarca yontemin arasindan en etkilisi oldugu yaziyordu. Borik Asit eczanelerden temin edilebiliyormus, Evde kucuk cocuk yada evcil hayvan varsa bu yontem tehlikeli sonuclar dogurabilir.

2)Zeytin yagi
    Bu hayvanlar 2 seye cok ihtiyac duyuyorlarmis birisi zeytinyagi idi ama digerini hatirlamiyorum(sanirim karbonhidrat) herneyse diger seyi temin ettikce yaga olan ihtiyaci gitgide artiyormus. Pet siseleri ortadan kesip yarisina kadar zeytin yagi koyuyorlarmis ve cesitli yerlere bu tuzaklardan yerlestiriyorlarmis. Hamam bocekleri yagin kokusuna gelip yagin icine giriyorlarmis ve kayganlastiklari icin geri cikamiyor o yagin icinde bogulup oluyorlarmis.Buda ayri bir yontem

• quote:

Orjinalden alıntı: wikican

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

Kardeşim yapmak istediğin şey gerçekten tehlikeli bir şey.

Yıllar önce tahta kurularını hiçbir ilaçla bitirememiştim. Tarım ilacı satan bir tanıdıktan ilaç aldım. Abicim dedi bunu sakın koklama sık ve hemen orada uzaklaş..

Peki dedim. İlacı aldım pompaya koydum, sonra etrafa sıkmaya başladım heryere köşelere vs. Ama ilacın zerre kokusu yokdu. Hiçbir kokuya sahip olmadığı gibi onu soluduğumun farkına bile varmadım. Ağzımı burnumu bezle sarmıştım. Ama beze rağmen solumuştum. Kısa sürede heryeri ilaçladım. Sardığım bezi suyun altına atıp elimi yüzümü iyice yıkadım.

Ama yarım saat geçmeden dengem bozuldu. yarım saat sonra ise hala hayatta olmama rağmen şuurumu kaybettim, zehirlendiğimin farkındaydım ama istediğim şeyleri yapamıyor, dengeli düşünemiyordum. Bakışlarım bulandı. dengem tamamen bozuldu.
    Evdekiler ben yatağa düştükten sonra zehirlenmiş olabileceğimi anlayıp beni hastaneye götürmeye teşebbüs ettiler aslında geç bile kalmışlardı.

Bana hadi çabuk kalk gidelim dedikleri halde kalktım ve az ileriye çöktüm oturdum. Dediler ne oturuyon gidecez ama dengem ciddi olarak bozulmuştu.

Hastanede ölmek üzreyken acil müdahele ile tekrar hayata döndüm. Müdaheleden sonra yakınımdakiler dudaklarımın, ellerimin, burnumum morardığını bakışlarımın bozulduğunu ölür gibi olduğumu söylediler, yani gitmek üzreyken doktorun doğru müdahelesiyle geri döndük elhamdülillah.

Tavsiyem bu işi bilene yaptırın.

İlle yapacaksanız, ki tavsiye etmem; kafanızı gözünüzü tamamen kapatan elbiseniz eldiveniniz tam bir izolasyonunuz olsun ve ilaçla zararsız gözükse bile kokusu olmasa bile su gibi bişey yauw bu ne deseniz bile temasınız olmasın. iş bittikten sonra kullanılanları atarken ve yıkamaya bırakırken de yine dikkatli olun.

Allah korusun, ben aldığım ilacın renksiz kokusuz olmasına aldandım, son derece öldürücü olduğunu hiç bilemedim. Üstelik kendimce koruma yapmama rağmen ciddiyetsiz koruma olduğu için öteki tarafa gitmekten son anda kurtuldum.

kardeş çok geçmiş olsun şuna bak ya küçcük böcekler nelere sebep oluyo anlaşılan hafife alınmayacak yaratıklar.. ne tür zehir kullanmıştınız

• quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

Hamam bocekleri son derece dayanikli hayvanlardir bir kere evinize girdilerse onlardan kurtulmak cok ama cok zor hatta muhtemelen kanlizasyon havanlandirma vs. ile geldikleri icin yine geleceklerdir yani onlardan %100 kurtulmanin hicbir yolu yok.

Ustteki arkadaslarin verdigi yontemlerle kurtulup ardindanda duzenli olarakkutu seklindeki eve yerlestirmek tuvaletleri,havalandirmalari vs. duzenli ilaclamak gerekli.Eski ecimizde cok varlardi cok cektik mutlaka bir yolunu bulup yine cikiyorlardi.Kimyasallara karsi inanilmaz dayaniklilar ve cok kolay cevreye uyum sagliyorlar(zehirleri bile ogreniyorlar) ve yuvalarini ilaclamak imkansiza yakin.

Uzun zaman once gemilerde calisan birisinin blogunda bu konuyla ilgili bir yazi okumustum,bilmeyenler icin yuk gemilerinde hamambocekleri geminin vazgecilmez tayfasiymis(adi bile var kakalak) kurtulmanin bir yoluda yokmus,ne kadar yontem denerlerse denesinler kurtulamiyorlarmis,komple gemiyi bosaltip balonun icinde ilaclayip gunlerce bekletseler bile bi yerlerden cikiyormus veya limanda yine geliyormus.Herneyse o blogda hamam bocekleriyle ilgili iki tane yontemden bahsedilmisti ve cok etkili olduklari yaziyordu

1)Borik Asit
    Haslanip pure haline getirilmis patatese borik asit ekleyip ufak top seklinde saga sola koyuyorsun ozellikle mutfak,lavabo,kapi,havalandirma gibi bolca bulunduklari yerlere.Bu yontemin cok etkili oldugu hatta kullandiklari onlarca yontemin arasindan en etkilisi oldugu yaziyordu. Borik Asit eczanelerden temin edilebiliyormus, Evde kucuk cocuk yada evcil hayvan varsa bu yontem tehlikeli sonuclar dogurabilir.

2)Zeytin yagi
    Bu hayvanlar 2 seye cok ihtiyac duyuyorlarmis birisi zeytinyagi idi ama digerini hatirlamiyorum(sanirim karbonhidrat) herneyse diger seyi temin ettikce yaga olan ihtiyaci gitgide artiyormus. Pet siseleri ortadan kesip yarisina kadar zeytin yagi koyuyorlarmis ve cesitli yerlere bu tuzaklardan yerlestiriyorlarmis. Hamam bocekleri yagin kokusuna gelip yagin icine giriyorlarmis ve kayganlastiklari icin geri cikamiyor o yagin icinde bogulup oluyorlarmis.Buda ayri bir yontem

evet o gemi olayını bende okumuştum 2. yöntem pek tutmaz gibi çünk hadi birini -ikisini pet şişeye yağ koyarak hallettniz diğerleri için bu yöntem hafif kalır ama 1. yöntem daha etkili sanki bu yöntem için bir kaç sorum olacak

*nekadar patatese ne kadar borik asit konulmalı?

sanırım borik asit cilt ile temasa geçerse zararlı olur sonuçta asit öyle değilmi

• kardeş gazeteyi dür gördüğünün kafasına indir bırak raidi felan parana yazık hem genel kültür yaparsın hemde böcek öldürürsün .Al sana çifte bayram
  • quote:

Orjinalden alıntı: _DesertEagLe_

kardeş gazeteyi dür gördüğünün kafasına indir bırak raidi felan parana yazık hem genel kültür yaparsın hemde böcek öldürürsün .Al sana çifte bayram

buraya kadar olan yazılanları bi okusanız, keşke dediğiniz gibi basit olsa bu hayvanlar çok dayanıklı yaratıklar bazı arkadaşlar en etkili zehirlere bile zamanla genlerine yerleşip zehirden etkilenmez hale geldiklerini ifade ediyorlar....
  • siteyi buldum
    http://www.ada.net.tr/denizkopugu/oykuler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

• teker teker yakala ağızlarına ağızlarına ossur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

siteyi buldum
    http://www.ada.net.tr/denizkopugu/oykuler/kakalak/index.html

ama borik asit oranindan bahsedilmemis kafaniza gore ayarlayacaksiniz yani bu sitede tehlikeli olarak belirtilsede yetiskin insanlar icin pek tehlikeli bir madde degil anladigim kadariyla. Google da borik asit diye aratinca baya bilgi cikiyor hatta eksisozluge gore ayak kokusunda lens temizleye kadar kullaniliyor Birde anladigim kadariyla asit olmasindan dolayi degil(cok zayif asitmis) ,zehirli olmasindan dolayi zararli. Evde cocuk falan varsa kullanmamak en iyisi.

zeytin yagi evet cok etkili bir yontem gibi durmuyor ama sagliga zararli olmadigi icin kullanilabilir.Yani kucuk cocuk falan carsa o yerlere sikilan raid vs. tehlikeli olabilir hele DDT birakin cocugu yetiskin insanlar icin bile son derece tehlikelidir.

hocam çok sağolun , evde küçük çocuk yok , aslında ddt kullanmayı düşünüyordum ama

@wikican arkadaşımızın yazdıklarını okuynca kararsız kaldm kendsi bizzat zehirleniyormuş fakat ddt mi kullanmış on anlayamadım sanırım kokusu yokmuş ve soluduğunun farkında olmamış bugün bi çarşıya çıkayım eğer zirai ilaçlar satan adamlada görüşeyimde bakalım ne diyecekler borik asidide tanıdık eczane var sanırım orada bulabilirim...

• çinli ev arkadaşı tut
  • Bu ddt dediğin ilacı kullanma. Gerçekten çok tehlikeli yukarıdaki arkadaş başından geçeni anlatmış. Aynı şekilde bende bu tür zehirli bir ilaç aldım kutusunun üstündekileri okurken korktum ve geri iade ettim. İnsanı anında öldürebilirmiş.
  • evet arkadaşlar savaş başlıyor;

şimdi çarşıdan geldim tavsiyeleriniz üzerine eczaneden borik asit aldım , zirai ilaç satan bir dükkandanda ddt aldım daha doğrusu kadına ddt istiyorum dedim oda tozmu olsun sıvımı olsun dedi, hangisi iyi dedim sıvısı daha çok kullanışlı dedi . insana zararlı bir etkisi varmı dedim, yok dedi. ddt diye verdiği zehir sanırım bahsi geçen ddt değil çünkü bazı arkadaşlar ddt nin sağlık bakanlığından yasaklı olduğunu söylemişti , ama kutunun üstünde bu ilacın sağlık bakanlığından onaylı olduğu yazıyor. ddt niyetine aldığım zehirin adı;K-OTRİNE SC-50 cam cifi kutusuna bir kapak ilaçtan koy daha sonrada su koy ve püskürt dedi...

akşama hem borik asit ve patates püresi karışımı , hemde K-OTHRİNE SC-50 yi uygulayacağım umarım bu hayvanlardan ömür boyu kurtuluruz... tavsiyelerniz için hepnize çok çok teşekkür ederim

buraya nasıl resim ekleyebileceğimi anlatırsanız savaş sahnelerinden kareler koymayı isterim

• Eve hamam yaptır. Şaka bir yana geçmiş olsun arkadaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ouzzz

Eve hamam yaptır. Şaka bir yana geçmiş olsun arkadaşım.

aslında tanıdık çinli falan olsa onlara güzel bir menü hazırlardım bu hayvanlardan hemde para kırardık harbiden ama bu hayvanlarda yüksek miktarda protein varmış, eywallah..
  • Bir de bildiğim kadarıyla yaydığı duyulmaz sinyallerle bu hayvanları evden uzak tutan cihazlar var. Reklamını okumuştum. Bir araştırın isterseniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bir de bildiğim kadarıyla yaydığı duyulmaz sinyallerle bu hayvanları evden uzak tutan cihazlar var. Reklamını okumuştum. Bir araştırın isterseniz.

teşekkürler, mutlaka araştıracağım ama önce evde olanları ve yumurtalarını öldürüp tekrar gelmemeleri için öyle bir cihaz kullanılarbilir ama dediğim gibi önce evde olanlar öldürülmeli
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.