Şimdi Ara

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
70.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: elektronikci_71

quote:

Orjinalden alıntı: Shuffy

Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları

bilmiyorum ama bu hayvanların üzerinde çalışılsa mutlaka işe yarar bişeyler çıkar

dostum bu hamam böceklerini inceleyerek mükemmel kızlı koşan, duvarlara tırmanan ve birçok işe yarayan robotlar yapılıyor robot üreten firmalar tarafından o yüzden direkt dış görünüşe bakip bu lanetli böceği Allah niye yaratmış demeyin herşeyin yaratılmasının bir sebebi vardır

• Kırıkkalede yaşıyorsan normaldir.
  • Çin Kolantasından Adamları Çağır Onlar Yerler Üstünr Paran Olur Boş Ver
  • Bu altıgen ya da beşgen şeklinde tuzaklar var böcek yemi yuttu mu kendi de ölüyor zehri yuvasına götürüp aile fertleri de ölüyor çok etkili. Bizim de böcek sorunumuz vardı özellikle banyodan yayılıyorlardı koyduk evde yuva yapabilecekleri yerlere 1-2 haftaya %100 temizledi böcekleri.

Bizde de sivrisinek sorunu arkadaşlar ne yapılabilir? Daha önce de topic açtım fakat cevap alamadım. Arkadaş yazın gecede abartısız 5-6 tane öldürüyorum yeter bataklığın üstünde olmaz bu kadar sivrisinek yakıcam bu apartmanın bahçesini artık. Ayrıca bu likit fişe takılan ilaçlar işe yarıyor gece rahat uyuyorum fakat bu sinekleri görmek bile beni tiksindiriyor komple yok olsunlar istiyorum.

Gerçi sayelerinde reflekslerimi geliştirdim, sağ ya da sol el hiç farketmeden havada uçan sineği yakalayabiliyorum

• shoot'em all
  • quote:

Orjinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Kardeşim bak beni iyi dinle şimdi. Tozmuş falanmış bunları bir kenara bırak. Ben 4-5 ay önce evde hamamböceği ordusu besliyordum. Allah seni inandırsın Gece 3-4 gibi mutfağın ışığını bir yakıyordum tezgah üstünde abartmadan söylüyorum 50-60 tane büyüklü küçüklü hamamböceği dolaşıyordu. Ve ordan tüm odalara dağılıyorlardı. Evi ilaçlattım ilaçlama şirketine fayda etmedi. O şirket zaten tanıdıktı gittim ondan aynı ilaçtan aldım bende sıktım yok gene fayda etmedi. Ve ben çılgına döndüm arttık evden taşınacaktım o derece.

Daha sonra aklıma RAID geldi. Hamamböceği için yapılan yeşil kutulu sprey. Her eczanede var tanesi 5 TL. Gittim ondan 10 şişe aldım. Daha sonra mutfakta ne varsa indirdim çıkardım başka odaya mutfağı komple boşalttım. Buzdolabı dahil. Bağladım yüzüme bezi annemle ikimiz 5 kutuyu bitirdik mutfakta sıkmadığımız yer, delik kalmadı. Bolca her yere sıktık. Görecen ama nasıl kaçıyorlar can havliyle. İlacı sıkar sıkmaz pat ters dönüp donup kalıyor bu kadar ani etkili bir ilaç görmedim hayatımda.

Bu böcekler o kadar pis hayvan ki allah belalarını versin. Her yere yumurta bırakıyorlar. Benim bulduğum yumurta yerleri: bulaşık makinesi içi, duvar saatinin içi, dolapların menteşeleri, elektrik prizleri, boruların üstü. Kısacası her yer. Her tarafa sıkman gerekiyor. Komple boşaltman gerekiyor sıktığın yeri. Oturma odası veya salon ise çıkarmana gerek yok ancak iyice havalandırman lazım odayı. Kullanma talimatına aynen uy şişe üzerinde yazacak.

İnan bana bir hafta içinde %70 oranında azalacak 1 ay içinde ise %100 olarak tamamen kökü kuruyacak. Şu an evimde 1 tane dahi yok. Aylardır rastlamadık hiçbirimiz. Bir haftadan sonra yine RAID marka böcek yemi al ve buzdolabı arkası, tezgah altı ve bir kaç kritik noktaya bu yemleri bırak. Yemler kapalı bir kutu gibi dıştan insana zararı yok. O yüzden güvenli.

Ben şu soldakinden kullandım. Dediklerimi aynen uygula çözüme kavuşacaksın. Son olarak birkaç şey daha söylemek istiyorum. Önce en çok nerde görüosan ordan başla sıkmaya. Daha sonra diğer odalara da sık. Hepsini aynı gün yapmana gerek yok. Rahat olabilirsin.

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

Umarım kurtulursun

hocam çok sağol valla evde annemle kafayı yiyecez psikolojimiz bozulmuş hale geldi gece kalkıpta mutfağa yada lavobaya falan gideemiyoruz korktuğumuzdan değilde insanı tiksindiren bir görnüşleri var

@bakidoruk , arkadaşımızın önerdiği DDT yi bulabilirsem onu deneyeceğim bulamazsam önerdiğiz raidden alacağım tekrar teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: ysfxx

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Shuffy

Merak ediyorum nuh neden kurtarmış bu iğrenç yaratıkları

bilmiyorum ama bu hayvanların üzerinde çalışılsa mutlaka işe yarar bişeyler çıkar

dostum bu hamam böceklerini inceleyerek mükemmel kızlı koşan, duvarlara tırmanan ve birçok işe yarayan robotlar yapılıyor robot üreten firmalar tarafından o yüzden direkt dış görünüşe bakip bu lanetli böceği Allah niye yaratmış demeyin herşeyin yaratılmasının bir sebebi vardır

ohooo hızlı hareket etmeleri neki.... bu böcekleri 2 haftadır araştırıyorum araştırdıkça ağzım açık kalıyo ve öylesine yaratılmış hayvanlar olmadığına inanıyorum işte özellikleri

*1sn gibi kısa süreli yoğun radyasyona maruz kalan bir insan hayatta kalamazken bu yaratıklar radyosayana karşı oldujça dayanıklılardr

* kafasını koprasanız bile hala yumurtalarını bırakkabilirler ve o halde 1 hafta kafasız vicuduylka hareket edebilirler

*kanatları uçmak için değildir onları sıcağa soğuğa ve radyasyona karşı korumada etkilidir

*sıcak yada soğuk onları fazla etkilemez

böylesi bir donanımlı hayvanları öldürmeyi içim el vermiyo çünkü mutlaka bir yaradılış sebebi vardır sonuçta bu dünyaya herşy insanoğlu için yaratıldı ama artık dayanacak gibi değilim

• Böcek yemini tavsiye etmiyorum, bizde koyduk afiyetle yediler hepsini.

Komple evi ilaçlamakta tam randıman vermiyor. Bende 2-3 aydır hiç görmüyodum ama havalar ısınmaya başladı mutfak ve banyoda hergün 1-2 tane öldürmeye başladım. Geçen bizim odaya kullanmadığımız 37 ekran tv'yi getirdim. Biraz sonra bi baktım kalorifer böceği çıktı içinden. Şerefsizler oraya bile yuva yapmış.

Neyse ya, tüylerim diken diken oldu yine, bunları gördünmü ilacı basıcaksın üstüne. Ben önceleri üstlerine ilaç sıkıp ateşe veriyodum ama ilaç sıkmak yetiyomuş

Edit: Aklıma gelmişken bizim dükkanın arka tarafında fırın var. Bizim evdekilerin 3 katı hamam böceklerinin çıktığını görüyorum. Benim evde gördüğüm en büyük böcek 3cm. Ama fırının orda gördüklerim 6-7 santim vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XR9 -- 7 Nisan 2009; 0:55:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

Kırıkkalede yaşıyorsan normaldir.

asıl kırıkkalede olmalarına şaşıyorum normalde bu hayvanlar nemli bölgeleri severer kırıkkalede ne deniz var nede göl, bir ırmak var oda kurudu kuruyacak....
  • Ben böcek spreyi ile öldürmüştüm odada elleyemedim arkamda duruodu bende pc de film izliyorum film bitti arkamı döndüm böcek yok haraket edip gtmiş Ben öldürüdm sanıyordum ama ölmemiş namusuz Korku filmi gibiydi ya arkanızı dönersiniz ve o ana kaybolur ya aynen onun gibi bi yerden elinde bişeyle çıkacak diye bekledim ama çekip gitmiş hayvan
  • quote:

Orjinalden alıntı: XR9

Böcek yemini tavsiye etmiyorum, bizde koyduk afiyetle yediler hepsini.

Komple evi ilaçlamakta tam randıman vermiyor. Bende 2-3 aydır hiç görmüyodum ama havalar ısınmaya başladı mutfak ve banyoda hergün 1-2 tane öldürmeye başladım. Geçen bizim odaya kullanmadığımız 37 ekran tv'yi getirdim. Biraz sonra bi baktım kalorifer böceği çıktı içinden. Şerefsizler oraya bile yuva yapmış.

Neyse ya, tüylerim diken diken oldu yine, bunları gördünmü ilacı basıcaksın üstüne. Ben önceleri üstlerine ilaç sıkıp ateşe veriyodum ama ilaç sıkmak yetiyomuş

Edit: Aklıma gelmişken bizim dükkanın arka tarafında fırın var. Bizim evdekilerin 3 katı hamam böceklerinin çıktığını görüyorum. Benim evde gördüğüm en büyük böcek 3cm. Ama fırının orda gördüklerim 6-7 santim vardır.

walla hergün bir iki tane çıkıyo derken gnlük ortalama 3-4 oldu evde zehirde yok sabah bitane lavobada vardı baktım kaçmaya uğraşıyo lavobanın yanında cif gibi yağçöz vardı ondan sıktım yağları baya bi çözüldü

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

evi komple bi ilaçlattır en etkili çözüm..

güzel söylüyosunuzda mesajımda yaşadığım yerde ilaçlama şirketleri yok diye belirtmiştim bu yüzden kendim halletmem gerekiyor teşekkür ederim

kendin al ilacını pompasını ilaçla ömür boyu kullanırsın her sene..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben böcek spreyi ile öldürmüştüm odada elleyemedim arkamda duruodu bende pc de film izliyorum film bitti arkamı döndüm böcek yok haraket edip gtmiş Ben öldürüdm sanıyordum ama ölmemiş namusuz Korku filmi gibiydi ya arkanızı dönersiniz ve o ana kaybolur ya aynen onun gibi bi yerden elinde bişeyle çıkacak diye bekledim ama çekip gitmiş hayvan

zaten insana görünşü yetiyo simsiyah uzunca bişey bide bi köşeye saklandığını zannedip antenlerini saklayamıyo onları kıpırdatınca snr oluyorum gece gözümü kapatınca aklıma geliyo o anlar harbden psikolojim gitti

• bizimde ocağin arkasindaki küçük boşlukta ürüyorlardi gittim çarşidan toz gibi bişey aldım sabaha bi baktım alayı tavana yapişmiş orda ölmüşler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben böcek spreyi ile öldürmüştüm odada elleyemedim arkamda duruodu bende pc de film izliyorum film bitti arkamı döndüm böcek yok haraket edip gtmiş Ben öldürüdm sanıyordum ama ölmemiş namusuz Korku filmi gibiydi ya arkanızı dönersiniz ve o ana kaybolur ya aynen onun gibi bi yerden elinde bişeyle çıkacak diye bekledim ama çekip gitmiş hayvan

Onlara zarar verdiğini tespit etti ve gitti. O bir keşif böceğiydi. Hedefi onayladı. Uygun bir zamanda suikaste uğrayabilirsin. Eğer suikast başarısız olursa ordu şeklinde saldırıya geçebilirler.

• b hamam böcekleri radyassondan etkilenmiyen bi ccanlıymış kabukları o kadar sertmiş ne pis hayvanlar ya
  • Onlardan kaçış yok onlar heryerde hem bu güzellikte bir sanat eserini öldürmeye nasıl kıyarsınız

evi hamam böcekleri bastı ne yapmak lazım?

• splash17 nin dediği gibi pompa bulabilirsen elma ağasıda kullanabilirsin. Yalnız evi bir günlüğüne terketmeniz gerekiyor.

Raid ve benzeri ilaçların hiçbiri zirai ilaçlar kadar kuvvetli değildir. Önceki evimizdeki alt komşumuz sağolsun sayesinde test ettim onayladım. Gardroptan kot çıkarıyorum üstünde böcek var o derece..
  • quote:

Orjinalden alıntı: novalgine_plus

b hamam böcekleri radyassondan etkilenmiyen bi ccanlıymış kabukları o kadar sertmiş ne pis hayvanlar ya

yok canım okadar tecrübem var kabukları okadarda sert değil
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: novalgine_plus

b hamam böcekleri radyassondan etkilenmiyen bi ccanlıymış kabukları o kadar sertmiş ne pis hayvanlar ya

yok canım okadar tecrübem var kabukları okadarda sert değil

çıtırdamıomu ezdiklerin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.