Şimdi Ara

EVGA gtx970 SLİ SORUNU ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar EVGA nın gtx970 FTW vardım gittik 970 SSC aldım bir tane daha SLİ yapmak için kartları taktım SLİ köprüsünüde taktım windowsta bir türlü sli aktif olmuyor devre dışı diyor 3 tane köprü denedim olmadı anakartın üzerindne yada biosta bir seçenekte yok çözüm bilen varsa yardımcı olursa sevinirim Anakart Asus p8z77-v Delux işlemci i73770k powerde enermax 750 w

EDİT :SORUNU ÇÖZDÜK AYNI DURUMDA OLANLAR KONUNUN SONUNA BAKABİLİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neso -- 24 Ekim 2015; 18:50:42 >

• Neso kullanıcısına yanıt
    hocam şuna bir bakarsan belki budur sorun https://www.evga.com/support/faq/afmviewfaq.aspx?faqid=59534
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

hocam şuna bir bakarsan belki budur sorun https://www.evga.com/support/faq/afmviewfaq.aspx?faqid=59534
    Hocam valla İngilizce pek yok lakin bendeki kartların biri FTW olan 2973-KR SSC olan 3973-KR aynı stunda değil tam anlayamadım valla
    Aynı kolonda olmayan kartlar birlikte sli olmaz diyor nasıl bir mantıkla böyle yapmışlar anlamadım

Siz yinede temiz kurulum dahil bütün opsiyonları deneyin.

quote:

* I deleted my drivers, put both cards in to my rig, connected power and SLI bridge and fired her back up. The OS detected both cards, and I was able to select SLI. g

Ddu ile komple Sürücüleri silin kapatıp takın görünüyorsa sürücüleri yüklenir kendine gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 23 Ekim 2015; 22:19:21 >
  • quote:

Aynı kolonda olmayan kartlar birlikte sli olmaz diyor nasıl bir mantıkla böyle yapmışlar anlamadım

quote:

* I deleted my drivers, put both cards in to my rig, connected power and SLI bridge and fired her back up. The OS detected both cards, and I was able to select SLI. g

Ddu ile komple Sürücüleri silin kapatıp takın görünüyorsa sürücüleri yüklenir kendine gelir.
    Teşekkürler hocam vallla araştırmadan aldık böyle saçmalıkmı 2 gündür uğraşıyorum
  • quote:

quote:

nasıl hocam bu ddu programmı yoksa device managerdenmi silicem
    Şu program ile nvidia sürücüsünü sil hatta windows 10 otomatik sürücü yüklemeyi de devre dışı bırak sonra kartları tak yeniden başlat.

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 23 Ekim 2015; 22:27:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neso

Arkadaşlar EVGA nın gtx970 FTW vardım gittik 970 SSC aldım bir tane daha SLİ yapmak için kartları taktım SLİ köprüsünüde taktım windowsta bir türlü sli aktif olmuyor devre dışı diyor 3 tane köprü denedim olmadı anakartın üzerindne yada biosta bir seçenekte yok çözüm bilen varsa yardımcı olursa sevinirim Anakart Asus p8z77-v Delux işlemci i73770k powerde enermax 750 w

scorpion kardeş ilk önce sürücüyü kaldır ekran kartı sonra yeni aldığın ekran kartı üste tak diğerini alta tak sli köprüsünü takıp driverları yukle tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

quote:

Orijinalden alıntı: Neso

Arkadaşlar EVGA nın gtx970 FTW vardım gittik 970 SSC aldım bir tane daha SLİ yapmak için kartları taktım SLİ köprüsünüde taktım windowsta bir türlü sli aktif olmuyor devre dışı diyor 3 tane köprü denedim olmadı anakartın üzerindne yada biosta bir seçenekte yok çözüm bilen varsa yardımcı olursa sevinirim Anakart Asus p8z77-v Delux işlemci i73770k powerde enermax 750 w

scorpion kardeş ilk önce sürücüyü kaldır ekran kartı sonra yeni aldığın ekran kartı üste tak diğerini alta tak sli köprüsünü takıp driverları yukle tamam
    Maalesef hocam sürücüleri kaldırdım DDu ile temiz kartları değiştirdim yerlerini köprüyü takıp driverleri kurdum lakin yine devre dışı diyor olmadı şimdi bir win 7 kurup deniyecem

Oda tutmazsa zaten durum o listeye kalıyor demekki belki kartların birini başka markayla takasa girebilirsin
    Elinizdeki kartları farklı model olduğu için sli yapamıyorsunuz, aynı durum bendede olmuştu.Çözüm için iki yol var ya "different sli" adlı programı indirip kuracaksınız- karışık bir kurulum yöntemi var window 10'da kullanması oldukça zor windows 7'de rahat kullanılıyor, ya da kartları tamamen aynı model yapacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onoffon

Elinizdeki kartları farklı model olduğu için sli yapamıyorsunuz, aynı durum bendede olmuştu.Çözüm için iki yol var ya "different sli" adlı programı indirip kuracaksınız- karışık bir kurulum yöntemi var window 10'da kullanması oldukça zor windows 7'de rahat kullanılıyor, ya da kartları tamamen aynı model yapacaksınız.
    amd'de 7850 yanina 7870 bile takabiliyorsunuz farkli marka takabiliyorsunuz ama nvidia'da sli isi baya narin ayni model olmasi gerektigini biliyorduk ayni marka model olmasi da mi gerekiyormus bunu yeni gordum.
  • quote:

hocam win 7 kurdum yine aktif olmadı bu diffrent sli ile yaptığımda peki nolmal sli ile aynı performans olucak değilmi yani bi kaybı olurcaksa kartı satma yoluna gidecem de o bakımdan sordum
    Performans kaybı olmuyor ama kurulumu biraz zor netten araştırın bulursunuz
  • quote:

Performans kaybı olmuyor ama kurulumu biraz zor netten araştırın bulursunuz
    ok teşekkürler
  • Ne zor işmiş nvidia SLI. AMD'de çok kolay. Üstte yazmışlar zaten aynı mimari olduktan sonra istediğin kart ile Crossfire yapılıyor. Eyefinity'de öyle istediğin monitörler le yapılıyor displayportu kullandıktan sonra.
  • Bende ilk defa boyle birsey gordum demekki ftw karta ftw takmak gerekiyor o zaman tek care iade edip ftw almak
  • 970 FTW + değilse zira FTW+ nın yapısı biraz farklı sorun çıkabilir , SSC ye FTW bios u atmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

970 FTW + değilse zira FTW+ nın yapısı biraz farklı sorun çıkabilir , SSC ye FTW bios u atmayı deneyin.
    Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler olayı çözdüm Allaha Şükür biraz sıkınlı oldu ama şuan aktif benim gibi sorun yaşayan olabilir aşağıda çözüm lakin tek sıkıntı her güncellemede bunu yapmam lazım ama hiç yoktan iyidir işin ilginci herifler 460 ile 570 bile sli yapmışlar bu yöntem ile

I had this same issue on Windows 10 Pro. The solution was to unlock the hidden Administrator account in Win 10 and do the steps from 10 and on (listed by seanstizz and the rest of the kind folks on here) in the Administrator account. worked like a charm. Good luck!

1. Disable UAC
    2. Disable Virus software
    3. Delete old Differentsli folder.
    3. Open "run" certmgr.msc, delete all differentsliauto certs.
    4. Boot into safe mode, run DDU, Display driver uninstaller.
    5. After reboot run reg cleaner and ccleaner.
    6. Install NVIDIA drivers clean install. reboot
    7. Extract Differentsliauto 1.3.1
    8. DISABLE graphics cards indevice manager
    9. Copy "nvlddmkm.sys" into the DifferentSLI folder.
    10. Run DifferentSLIAuto.exe and patch file
    11. Reboot In Safe Mode.
    12. Right click .install, edit. delete
    "net session >nul 2>&1
    if %errorlevel% neq 0 goto notadmin."
    13. Run Install.cmd
    14. REBOOT
    15. ENABLE graphics cards
    16. REBOOT
    17. Enable Sli in Nvidia control panel.
    18. Enable UAC/ Virus Software, Reboot
     EVGA gtx970 SLİ SORUNU ACİL YARDIM

970 sli tercihi kötü olmuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.