Şimdi Ara

Evga GTX 1000 serisi ekran kartlarında yanma problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
2
Favori
2.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Nasıl ya, EVGA'in o modellerinde VRM ve VRAM soğutucu plaka var. MSI Gaming'de de olduğu gibi.

Haberde bir hata mı var ?

3 ay önce yapılan testlerde evga ftw kartların 105-115 derece sıcaklığa ulaştığı tespit edilmişti.. 3 aydır konuşulan konudur. yeni bir şey değil.. söz konusu nvidia kartların tamamında değil sadece evganın 1080 ftw modelinde vram ve bobinlerin sıcaklığını aktarmak yerine üzerlerine saçtan yapılmış bir pcb ile kapatmasından dolayı Vram ve kondansatrler için kart fırın görevi görüyor.. ve 115 derece kadar sıcaklık yükseliyor.. zaten vramler 100 dereceden sonra bozulmaya başlıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gentlement39

Ne kadar alamayan varsa kına yakmış şimdiden. 1 Gun oldu gtx 1070 ftw aldim forumda bir arkadastan. Hicbir yanma olayi olacaginada inanmiyorum açıkçası. Bu msi ve asus cu fanboylarin hosuna gitmiş ama Asustaki CW sorunlarindan bahseden yok. Gstrixlerini nasil yangından mal kaçırır gibi forumda satanlarida gördük. Fazla heveslenmeyin saatlerce furmark testlerine sokulan kartin biri yanmış buradan hemen bütün gtx 1000 serisinde böyle bir hata var diye lanse edilmesi cok ama cok yanlış. Yine taraflı bir haber.

1070 ftw ler çok etkilenmedi.. gddr5 yüksek sıcaklığa daha dayanıklıdır.. ftw 1080 ler için durum iyi değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Haber içeriğindeki kartlar amd olsaydı şimdiye 1xx yorumu görmüştük....

sadece evga 1080 ftw lerde yaşanan bir olaydır.. 3 aydır konuşuluyor.. evga termal pad lere kıymamış ve metal plaka ısı iletimi yok.. sorun evga tarafından zaten kabul edildi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunum55

Ne almalıyız peki şimdi. Pazartesi günü amazondan 1070 alıcaktım evga düşünüyordum ama can sıkıcı bir durum.

msi, zotac, gigabyte asus.. marka çok fiyatlar iyi düştü.. evganın ftw modelinde sorun var diğer modellerinde sorun yok..
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Zaten duruldu ortalık bayağı ama ben bir hafta önce verdim siparişi. Garanti olsun diye EVGA GTX1070 Hybrid Gaming aldım. Açılışta problemi olmazsa sıkıntısız kullanırım yıllarca inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

evga maliyet'den kısayım derken iyice batırmış umarım kısa sürede sorunu çözerler. üst segment ekran kartlarında nasıl böyle hata yapılır inanılır gibi değil.

hocam gerçektende maliyetten kısma durumu bu.. vram lerin üzerinde ki pad kalitesiz ve çok yetersizdi.. ikinci olarak vramleri kapatan metal plaka bildiğiniz teneke.. ısı iletimi çok düşük kartın PCB si ekmek kızartma makinesindeki ekmek oldu.. kart diri diri yanıyor..
  • evga yurtdışında bu sorun ile ilgili çözüm üretti mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 14 Kasım 2016; 0:37:55 >
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Sadece Evga Gtx 1080 FTW lerde değil tüm Acx 3.0 soğutması kullanan modellerdeki Gtx 1060-1070 ve 1080 lerde aynı durum yaşanıyor.Sorun yaşanmayan daha doğrusu yaşanma ihtimali hiç olmayan modeller ise referans tasarım,blower fanlı modeller ve hybrid soğutucuya sahip olan kartlar bunların dışındakiler sorun yaşama ihtimali olan Acx 3.0 soğutuculu modellerdir.

Evga yaşanan bu sorunu çözmek için ilk olarak bıos güncellemelerini sitesinde yayınlandı artı olarak isteğe bağlı termal pad taleplerini almaya başladılar.Termal padler yurtdışındaki forumlarda okuduğuma göre gönderilmeye başlanmış ve kullanıcılar kartlarına uyguluyorlar.Termal pad montajı vs ile uğraşmak istemeyenler-uğraşıpta içine sinmeyenler içinde kartlar geri gönderilip değiştirilme olanağına sahip.Evga sorun olduğunu kabul etti ama yinede kullanıcıların mağduriyetlerini gidermek için yaptıkları bu hatalara karşı gerekeni daha doğru bir ifadeyle olması gerekeni kısa süre içinde yaptılar.Aslında hatanın bir payıda bu kartları inceleyen,pcb sinden tutunda voltaj regülatörlerine kadar her ayrıntısı gösteren fakat bu termal padlerin olmadığını gördüğü halde kullanıcılara bunu bildirmeyen inceleme sitelerinde çünkü çoğu kullanıcı bu kartları seçerken inceleme sitelerindeki yazılanları baz alarak kart alıyor, nasıl 970 deki bellek problemi yine kullanıcılar tarafından ortaya çıkarıldıysa Evga'nın bu serideki hatalı soğutucu nedeniyle oluşan problemlerde yine kullanıcılar tarafından forumlarda paylaşılarak ortaya çıkarıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Sadece Evga Gtx 1080 FTW lerde değil tüm Acx 3.0 soğutması kullanan modellerdeki Gtx 1060-1070 ve 1080 lerde aynı durum yaşanıyor.Sorun yaşanmayan daha doğrusu yaşanma ihtimali hiç olmayan modeller ise referans tasarım,blower fanlı modeller ve hybrid soğutucuya sahip olan kartlar bunların dışındakiler sorun yaşama ihtimali olan Acx 3.0 soğutuculu modellerdir.

Evga yaşanan bu sorunu çözmek için ilk olarak bıos güncellemelerini sitesinde yayınlandı artı olarak isteğe bağlı termal pad taleplerini almaya başladılar.Termal padler yurtdışındaki forumlarda okuduğuma göre gönderilmeye başlanmış ve kullanıcılar kartlarına uyguluyorlar.Termal pad montajı vs ile uğraşmak istemeyenler-uğraşıpta içine sinmeyenler içinde kartlar geri gönderilip değiştirilme olanağına sahip.Evga sorun olduğunu kabul etti ama yinede kullanıcıların mağduriyetlerini gidermek için yaptıkları bu hatalara karşı gerekeni daha doğru bir ifadeyle olması gerekeni kısa süre içinde yaptılar.Aslında hatanın bir payıda bu kartları inceleyen,pcb sinden tutunda voltaj regülatörlerine kadar her ayrıntısı gösteren fakat bu termal padlerin olmadığını gördüğü halde kullanıcılara bunu bildirmeyen inceleme sitelerinde çünkü çoğu kullanıcı bu kartları seçerken inceleme sitelerindeki yazılanları baz alarak kart alıyor, nasıl 970 deki bellek problemi yine kullanıcılar tarafından ortaya çıkarıldıysa Evga'nın bu serideki hatalı soğutucu nedeniyle oluşan problemlerde yine kullanıcılar tarafından forumlarda paylaşılarak ortaya çıkarıldı.

bu iki modelde de bu sorunlar varmı acaba
    https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-08G-P4-6286-KR/dp/B01LHYIFE0/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1479102098&sr=1-1&keywords=1080%2Bftw&th=1
    https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-08G-P4-6173-KR/dp/B01KXOHIZM/ref=sxts_k2p_hero1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=2668835642&pd_rd_wg=IRxtE&pf_rd_r=6EHCFJ2R84XKH1Y3P8RV&pf_rd_s=desktop-sx-top-slot&pf_rd_t=301&pd_rd_i=B01GX5YWAO&pd_rd_w=dehSa&pf_rd_i=evga%2B1070%2Bftw&pd_rd_r=Y48CRPA2R6BS4S9TCCP0&ie=UTF8&qid=1479102036&sr=1&th=1

EVGA GeForce GTX 1070 FTW HYBRID

EVGA GeForce GTX 1080 FTW HYBRID

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthyrr1976fy -- 14 Kasım 2016; 10:36:6 >

• quote:

evga yurtdışında bu sorun ile ilgili çözüm üretti mi

çözüm üretti hocam.. ücretsiz termal pad veriliyor.. sorun yaşanan kartları değiştiriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

quote:

çözüm üretti hocam.. ücretsiz termal pad veriliyor.. sorun yaşanan kartları değiştiriyor..

Bende 1 -2 ay kadar önce vatandan evga 1080 ftw aldım. Türkiyede bir açıklama yapılmadı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Alıntı yaptığınız mesajımda aslında sorunuzun cevabı mevcuttu ama yinede tekrarlarsam referans tasarım,blower fanlı ve hybrid modellerinde Acx 3.0 soğutması yer almadığından sorun yaşanmıyor.

• az önce talep gönderdim bende, belirtilen ürünlerden elinde olup tecrübesi de olan arkadaşlar varsa aşağıda ki linkten termal ped talebinde bulunup kendisi montaj yapabilir.

http://www.evga.com/thermalmod/

umarım kargo konusunda bir şok yaşamam, şimdiye kadar sorun yaşamadım bakalım ne kadar sürede gelecek Status : Awaiting Shipment
  • Sadece bios updatelerinide yapsak olmaz mi? Termal pad almak zorunda miyiz?

• quote:

Sadece bios updatelerinide yapsak olmaz mi? Termal pad almak zorunda miyiz?

muhtemelen bios güncellemesi yeterli gelecek, bende şahsen overclock yapmadığım halde bile talep ettim garanti olsun daha sonra başımız ağrımasın
  • quote:

quote:

quote:

Bende 1 -2 ay kadar önce vatandan evga 1080 ftw aldım. Türkiyede bir açıklama yapılmadı sanırım

fark etmez hocam thermal pad isteyebilirsiniz.. ayrıca ekran kartında sorun varsa zaten değişim alırsınız.. hatta 3 yıla kadar yanarsa sizin için sorun olmaz.. evganın en güzel tarafı servis hizmetidir..

• quote:

Orijinalden alıntı: RASP

Mühendis Murat a soralım bir de xd

Hatta Evga möhendisleri ile irtibata geçip beraber bir çözüm bulsunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZECKSE

quote:

muhtemelen bios güncellemesi yeterli gelecek, bende şahsen overclock yapmadığım halde bile talep ettim garanti olsun daha sonra başımız ağrımasın

Amazondan alinma bir ürün kullaniyorum hocam. Gecen hafta aldigim gibi bios updatelerini yaptim ekran kartinin. Bios 1 ve 2 nin. Evga avrupa garantili ürünüme termal pad i ucretsiz mi yolluyorlar yoksa kargo ucreti de verecek miyiz?

Kendi 375.70 nvidia surumu mevcut su an.

Zaten oc yapacak Monitorum yok
    60 hz 1366 x 768 çözünürlükte 18.5" monitorum var. Vga to hdmi cevirici ile kullaniyorum karti. Bf1de 60 fps te sabit ultrada.
    Monitorude 3 ay sonra alirim.
    Acer predator 24" 144 hz 1ms gsycn alacagim amazondan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlement39 -- 14 Kasım 2016; 19:55:39 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZECKSE

quote:

Amazondan alinma bir ürün kullaniyorum hocam. Gecen hafta aldigim gibi bios updatelerini yaptim ekran kartinin. Bios 1 ve 2 nin. Evga avrupa garantili ürünüme termal pad i ucretsiz mi yolluyorlar yoksa kargo ucreti de verecek miyiz?

Kendi 375.70 nvidia surumu mevcut su an.

Zaten oc yapacak Monitorum yok
    60 hz 1366 x 768 çözünürlükte 18.5" monitorum var. Vga to hdmi cevirici ile kullaniyorum karti. Bf1de 60 fps te sabit ultrada.
    Monitorude 3 ay sonra alirim.
    Acer predator 24" 144 hz 1ms gsycn alacagim amazondan.

bende aynı şekilde amazon'dan satın aldım ekran kartını, talep gönderdim bakalım ücret konusunda da mail attım bir ihtimal ücretli olabilir kargo o yüzden buradan termal ped alıp uygulamak daha mantıklı olabilir gibi. değişim dışında da y.dışına ürünü tamamen kargolamak saçmalık ne yazık ki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

fark etmez hocam thermal pad isteyebilirsiniz.. ayrıca ekran kartında sorun varsa zaten değişim alırsınız.. hatta 3 yıla kadar yanarsa sizin için sorun olmaz.. evganın en güzel tarafı servis hizmetidir..

thermal pad verselerde ben takamam ki :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.