Şimdi Ara

Everest neden kötüleniyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Everest markasının klavyesi faresi kulaklığı kötü olabilir ama kasalara gelince neden kötü diyorsunuz? Mağazada inceledim pek olumsuz yanını görmedim. Bazı arkadaşlar Corsair, Cooler Master falan demiş ama o kasalar 700'den aşağı satılmıyor.

Her neyse eski kasayı değiştirmek istiyordum fanları olan ışıklı, bunu almaya karar verdim :http://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-majesty-gaming-usb-3-0-midt-atx-pencereli-kasa.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5C67CB8A5 -- 19 Kasım 2017; 15:26:9 >

• Hocam , kasa saç kalitesi çok düşük oluyor.Bir kaç kez sök tak yerler yalama oluyor.O fiyata ben olsam zalman alırım.

Kasa diyip geçmemek lazım. Statiklenme vs sorunlar çıldırtıyor insanı.

Eskiden ucuzdu ama bu fiyatlara nasıl alan çıkıyor bilemiyorum.Gerekirse uzay montaj kullanırım genede bunu almam.
    Geçen dene everestin 600 wattlik bronze psu yanan psu yerine aldım. Tabi genelde araştıran biri olarak pek araştırmadan aldığım psu nun bir önceki 750watlik termaltakein kasasında gelen psu sundan kalitesiz

olduğunu farkedince kendime okkalı bir küfürü çaktım.

Peki olay ne ?

Gtx560ti ekran kartını genelde oc lu kullanırım(çok oyun oynamam word of tanks dışında). Bu kart eski psu ile 1ghz core clock stabil gören karttı. Fakat şimdi imkansız. Hatta karta voltajı arttırdığım da stabil hızlarda bile çakılıyor.

Demek ki neymiş ucuz etin yahnisi olmazmış.

Aslında gerçek 600watt bronze bir psu bırak560ti i bugün1080ti i bile besleyebilir...

Almayın,aldırmayın
  • Everestin kasasını kötüleyen yok güç kaynakları dandik...sadece boş kasasını alacaksan al sıkıntı yok ama güç kaynağını sağlam bi marka al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasa güzelmiş bu arada.
  • Everest'in böyle kasası mı varmış? Bayağı iyi 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conqueror26 -- 4 Kasım 2017; 8:39:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sende oyle durmaz, gerçi kimsede oyle durmaz

• Güç kaynakları vasat, fakat kasa iyimiş. Alabilirsiniz.
  • firma imaji nasil oluşturulur kismini es geçip işe dalevere ile başladiklari içindir.

ucuza çinde ürettirdikleri güç kaynaklari bir dönem ülkenin bilgisayarla uğraşan kesiminin kabusu haline gelmiştir.

bunlarin yaninda kasa nedir ki en zararsiz bileşen dizaynlari kopyaliyorlar bir kaç firmadan ürettiriyorlar satiyorlar.

• Çünkü ucuz.
  • everestin eskiden gelen ucuz ve kalitesiz marka algısı var birzamanlar hyundai ve kia da olduğu gibi ama belli zamandan sonra firma kaliteyi artırınca bu algı değişti şu anda hyundai çok güzel sağlam ve kaliteli arabalar üretiyor artık benzer durum everesttede görülebilir kasaları güzelleşmiş çünkü hatta güç kaynaklarınında eskisi gibi patladığını infilak ettiğini zannetmiyorum 400-500watt psu yapmak çokta zor birşey değil artık bence psu larıda gerçek gücü veriyordur sadece ripple değerleri yük altındaki voltaj değerleri pahalı markalar kadar stabil olmayabilir ama parasının hakkı iş görür düzeydedir bence everest eski kötü everest değil kendisini geliştirmeye çalıştığı belli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyi dandik olduğu için olabilir mi? Şahsen gider en dandik corsair ürününü alırım yine de evereste firizbiye elimi sürmem.
  • eski everest kasam var boş kasa nerdeyse 7.senesine girdi hala onu kullanıyorum kasa sonuçta metal parça sadece yenilerinde kasa kapagı cam gibi içi gözüken modeller gene madde olarak metal

önemli olan psu kasa çok onemli degil eger benimki gibi çalişma masan varsa zaten kasanın sadece önünü görüyorsun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 5 Kasım 2017; 14:40:24 >
  • Kasadan şekli güzel olsun dışında bir beklentin yoksa işini görecektir.
  • Hocam , kasa saç kalitesi çok düşük oluyor.Bir kaç kez sök tak yerler yalama oluyor.O fiyata ben olsam zalman alırım.

Eskiden ucuzdu ama bu fiyatlara nasıl alan çıkıyor bilemiyorum.Gerekirse uzay montaj kullanırım genede bunu almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Hocam , kasa saç kalitesi çok düşük oluyor.Bir kaç kez sök tak yerler yalama oluyor.O fiyata ben olsam zalman alırım.

300 daha ekleyip Corsair mi alsam bunun yerine?
  • Zalman, thermaltake vs alına biliyor 300 tl civarında.

ben 285 tl zalman neo 9 almıştım amazon.de den.Benzer fiyata n11 de satıldı.

Vatandan 150 tl zamanında zalman z3 plus almıştım ki o kasaya asus rx strix 480 3 fanlı ekran kartı, takmıştım.ekran kartı yamulmasın diye de kasa içinden çıkan ekran kartı tutacağını monte etmiştim.

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki 300 tl daha ekleyip daha iyi kasa alabilirsiniz.

Ama everest bu modeli bu paraya tavsiye etmiyorum.

Uygun fiyatlı olur o zaman taman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okidoki64 -- 5 Kasım 2017; 18:46:49 >
  • Kasa konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ama güç kaynaklarından uzan durun derim

• quote:

Gaming özellikleri ile donatılmış bu kasada soğutma sistemi için 4 adet 120mm fan yuvası bulunmaktadır. 1 Adet 120mm fan kasanız ile birlikte sizlere ulaşmaktadır.

Bu tarz kasaları seviyorsan şunu al derim: http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-spartan-5-fanli-akrilik-yan-panel-atx-oyuncu-kasasi-dkchspartan.html

Ama benim önerim şu olur: https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8497

ya da:

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8761

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 5 Kasım 2017; 23:6:6 >

• Kasasını bilmem ama güç kaynakları dandik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guanzo

quote:

Orijinalden alıntı: okidoki64

Hocam , kasa saç kalitesi çok düşük oluyor.Bir kaç kez sök tak yerler yalama oluyor.O fiyata ben olsam zalman alırım.

300 daha ekleyip Corsair mi alsam bunun yerine?

Everest ucuz olunca "dandik" deniyor, biraz kaliteli ürün ve yüksek fiyatlı olunca da "şu kadar ekleyip şunu mu alsam" deniyor.
    Kasa olarak bu fiyatlara size tavsiyem Aero 800.
    Daha ucuz olsun derseniz dark sentinel.
    İkisini de kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 5 Kasım 2017; 22:47:20 >

• klavye ve mouse için konuşuyorum, albenisi güzel ürünler ama malezeme ve ömür olarak yetersiz. Gösterişi kadar kaliteside iyi olsa, belki fiyat artar ama bu olumsuz imajdan kurtulur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.