Şimdi Ara

Eveet sonunda aracımı aldım arkadaşlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
5.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde 1.33 konusunu açmıştım konuhttps://forum.donanimhaber.com/1-33-corolla-life-aliyorum-sorularim-var-beyler--126257955

(kendi görüşlerim amacım marka kötülemek veya övmek değildir)
    Bugun ankaraya gittim ilk başta corollanın bayisine gittim corollanın dışı güzel ama içinde bir çekicilik yoktu bana göre yol bilgisayarı felan küçük geldi sonra birde motora bakayım dedim ve kucaklasam kaldırabileceğim 1.3 motorla karşılaştım aracın motoru gerçekten küçük ama küçük görünmesin diye kocaman bi plastik kapak koymuşlar amaç göze hitap etmek gibi geldi bana sonra şaselere baktım vidalarla tutturulmuş saten evimizin önünde 50 km ile sağ önden araç çarpışmıştı 8 airbeg açılmış ön şase kopmuştu pek beğenmedim test aracına bindim araç 2 bin ve 3 bin devirde hızlanma yapmıyor sabit hızında gidiyor gibi hissettiriyor ama 4 bine gelince hızlanmayı hissedebiliyorsunuz bu seferde yakıta biniyor yük. Saten ingiliz forumlarında 2017 nin sonunda 1.33 lerin biteceği ve toyotanın bmw ile geliştirdiği 1.5 motor gelecek yazılmış onlarda kafamı bulanıklaştırdı birde 1.3 motorada aynı vergiyi ödeyeceğim 1.6 yada diyip birde astraya gidelim dedik ve astraya gittik ben aracın videolarını izleyip ön yargı ile gelmiştim ve bu 2 araçta inanın videodakiler gibi değil herkesin bakış açısı farklı neyse astranın tüm göğüsünü sert plastik sanıyordum ama oraya gidince yumuşak plastik olduğunu görünce şaşırdım koltukları videoda basit gibi duruyordu ama gözle görünce bayağı güzel geldi gözüme ön göğüsteki ışıklar düğmeler. Gösterge selamlama felan göze çok hitap ediyor şaseler ve kullanılan plastikler corollanınkinden iyi geldi bana sıra gelelim teste benzinlinin test arabası olmadığı için dizelinkini test sürüşüne çıktık araç dizel olmasına rağmen bazılarının dediği gibi içeriye ses gelme olayı fazla değildi ben pek duyamadım arabanın bagajı bayağı derin birde ek bölme gibi bir yer yapmışlar tüp yerleştirilsin diye son olarak bu fiyata böyle bir araba gerçekten çok iyi deyip astra sedanda kararımızı kıldık ve aracı aldık en azından acaba 1.3 çekermi çekmezmi diye kafamı takmam benzinimi koyar binerim kimileri çok yakıyor diyorlar ama aslan besleyen yemini düşünmez bu işler parana göre ve beklentine göre Rabbim Inşallah kaza bela vermez.

Eveet sonunda  aracımı aldım arkadaşlar.

Buda corollanın şase resmi sanırsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun, güzel tercih güle güle kullanın

• hayırlı olsun gule gule kullanın
  • hocam hayırlı olsun kıralık olarak aracı 2 gun kullandım gerçekten güçlü bir motoru var hatta 116d dızelı olan arkadasımı aracından soğutmuştu :)
  • Hocan araba bu haldeyken tamam da yıkatıp aklayıp paklayıp sakın bu foruma foto atma gerçekten bi uğursuzluk oluyor

Edit: allah kaza bela vermen güle güle bin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 22 Mayıs 2017; 2:53:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslan besleyen yemini düşünmez , haklısınız; ancak bu hem aslan değil hem de aslan kadar yiyor 😂 yediği kadar da gitmiyor.

Not : Aynı motorlu astra H kullanicisiyim

• yakında lpg konusu açarsın,hayırlı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun hocam, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

• Hayirli olsun ama tam ne aldiniz kaca aldiniz anlamadim.

• NoktalaMa! Ne aldiginizi anlamadim bile dizel mi, Aslan mi, BmW mi ? Hayırlı olsun, anladigim kadariyla videolardan araba seçmişsiniz. Yeni dünyanın büyük hatasi.

• Toyota 1.33 ucuz satılsın diye üretilen bir araç el freninde kromaj bile yok bagaj üstü çıplak metal kalitesiz duruyor malesef.(2006 model 1.4D corolla da bile kromaj daha çok var )

Astrayı da çok detaylı incelemiştim kalite olarak toyota dan daha iyi tek - yönü malesef yakıtı uzun süre binecekseniz onuda lpg takarak çözebilirsiniz

Güzel bir tercih olmuş zira ben olsam bende toyota yerine astra tercih ederdim

Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Allah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Mayıs 2017; 8:5:27 >
  • motorun küçüklüğünü gözle bakıp anlamak... bilemiyorum altan... arabanız hayırlı olsun. ben de olsam opeli seçerdim. ama birisi 330 cc lik 4 silindir diğeri 400 cc lik 4 silindirden oluşuyor. o farkı pistonlara bakıp anlamak bile zordur.
  • Bize de hayırlı olsun demek düşer. Kazasız belasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Hocan araba bu haldeyken tamam da yıkatıp aklayıp paklayıp sakın bu foruma foto atma gerçekten bi uğursuzluk oluyor

Aynen bende katiliyorum.
    Hayirli olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla dan daha iyi bir tercih .

• Hayırlı olsun. Güzel tercih yapmışsınız, Opel'in özellikle direksiyonlarını çok beğeniyorum.

Gerçi benim gözüm Zafira'da

• quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Hocan araba bu haldeyken tamam da yıkatıp aklayıp paklayıp sakın bu foruma foto atma gerçekten bi uğursuzluk oluyor

Opak Beyaz'cılar çekemiyordur Renkli renkli görünce

• Hayırlı olsun, 1,3e göre daha iyi bir tercih

• Saten

• Hayırlı olsun kardeşim , gülegüle eskitin. 1.6 edition aldınız sanırım. J kasa , kaç bine bitirdiniz öğrenebilirmiyiz ?..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.