Şimdi Ara

Eveet sonunda aracımı aldım arkadaşlar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
5.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler aracıbteslim aldık ve yola çıktık edition plus modeli Öncelikle benzin konusuna deyineyim arac 1.6 16 valf benzinli motor rodaj süresini tamamlamamasına rağmen 43 kuruş yaktı uzun yolda bazıları yine yazmış içiyormuş gitmiyormuş gibi şeyler ben öyle bişey gözlemlemedim bastımmı 120 140 hissettirmiyor bile servisteki arkadaş ilk bin km hız yapma fazla dedi o yüzden basmadık virajlar felan müthiş bu fiyata bu kadar iyi araba beklemiyordum şahsen birçok özelliği var aracın bu arada 50 kg fazlası var corolladan iyiki opeli seçmişiz çok konforlu araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekmez, gitmez diyenlere bakmayın, herkes motorun kapasitesini bilerek alıyor zaten. 1.6 115 beygir arabanın yokuşta kalacak hali yok, normal bir kullanıcıyı rahatça tatmin eder, hayırlı olsun tekrar. Bu paralara alınabilecek en iyi araçlardan.
  • Herkesten Allah razı olsun Rabbim sizlere daha iyisini versin çekmez diyenleri hiç takmıyorum çünkü araç canavar gibi kalkışlarda ara hızlanmalarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

Eğri oturup, doğru kalkmak bu olsa gerek. Neyse hocam güzel tercih yapmışsınız hayırlı olsun. Yalnız eğer 1.6 atmosferik Astra tercih ettiyseniz, 1.33 Corolla'dan pek bir farkı yok performans konusunda. Aynı motoru Cruze aracımızda kullanıyoruz, 1.33 Corolla'dan en fazla 1 tık ileri diyebiliriz.

1.3 le 1.6 nın arasında pek fark yok demek biraz abes kaçmıyormu sonuçta bu araba hacimden dolayı daha rahat çalışır hararet yapmaz fazla yük binmez 1.3 gibi ayrıca siz bi cruzenin motoruna baktırın bence

• bydark0506 B kullanıcısına yanıt
    Hocam opelin 1.6 atmosferiğini Cruze ile uzunca bir süre kullandım hatta benim kullandığım motor revize edilmiş olan 124'lük motor, sizdeki ilk nesil Cruze'larda da kullanılan 116'lık motor. Auris'i de 50km civarı kullanmıştım kısa mesafeli olarak. 3000-3500 devirin altında hepsi aynı, aralarında pek bir fark yok. 4000-5000 devirlere çıkınca Cruze, Auris'den 1 tık daha seriydi hepsi o kadar. Hocam forumda ben dahil çoğu arkadaş her zaman söylüyoruz bu motorlar günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. Ancak olay biraz zevk almaya, sizin tabirinizle aslan beslemeye gelince pek de yeterli olamıyorlar. Auris ile Astra arasında 0.3L'lik bir hacim farkı var hatta 0.27L ama Astra 100kg kadar daha ağır. Aracınız tekrar hayırlı olsun, o fiyat bandında en mantıklı aracı almışsınız. Astra performans hariç her konuda yüzünüzü güldürecektir.

• quote:

sonra şaselere baktım vidalarla tutturulmuş saten evimizin önünde 50 km ile sağ önden araç çarpışmıştı 8 airbeg açılmış ön şase kopmuştu

Mühendislikte nirvana.

Aracınız hayırlı olsun.
  • LPG takın kullanın sorun olmaz. Subap sorunu yılda 15.000 den en erken 4 yıl sonra ortaya ancak cikar.

Corolla dan çok daha iyi bir arabadir

• Hayırlı olsun.

Bence hata yapmışsınız eski kasa bir araç güncel değil ve bu kadar para verdiniz neyse olan olmuş kazasız belasız sürüşler.

• Şuanlık tüp taktırmayı düşünmüyorum hocam kmde 45 kuruş yakıyor ayrıca benzinin farkı çok güzel oluyor bakalım satmaz binersek ileride taltırırız birde subap olayı milletin çamur atması gibi geldi çünkü bayideki arladaş daha öyle sorun çıkartıpta arayan olmadı diyor. Bakalım o günleri hep beraber görelim ne olacak

• 2 araç arasından doğru tercih. Ama tüpsüz 1.6 atmosferik motor üzer sizi.
  • Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Darısı bize inşallah.

• Hayırlı olsun, aradaki corolla ile motor hacim farkı kullanımda rahatlık sağlar size. İyi günlerde kullanın.

• Hayırlı Olsun Hocam,Rabbim kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydark0506

Evet beyler aracıbteslim aldık ve yola çıktık edition plus modeli Öncelikle benzin konusuna deyineyim arac 1.6 16 valf benzinli motor rodaj süresini tamamlamamasına rağmen 43 kuruş yaktı uzun yolda bazıları yine yazmış içiyormuş gitmiyormuş gibi şeyler ben öyle bişey gözlemlemedim bastımmı 120 140 hissettirmiyor bile servisteki arkadaş ilk bin km hız yapma fazla dedi o yüzden basmadık virajlar felan müthiş bu fiyata bu kadar iyi araba beklemiyordum şahsen birçok özelliği var aracın bu arada 50 kg fazlası var corolladan iyiki opeli seçmişiz çok konforlu araç.

50 kg fazlasi olmasi iyi birsey mi kotu birseymi sizce?

• Bence iyi birşey virajlarda savurma oranı düşüyor cirajlarda aşırı derecede yola tutunuyor bu araç yada ben cliodan inip buna bindiğim için öyle geldi

• Hovam hayırlı olsun ama fiyatı göremedim. Kaça aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeroDisquiet

motorun küçüklüğünü gözle bakıp anlamak... bilemiyorum altan... arabanız hayırlı olsun. ben de olsam opeli seçerdim. ama birisi 330 cc lik 4 silindir diğeri 400 cc lik 4 silindirden oluşuyor. o farkı pistonlara bakıp anlamak bile zordur.

Motorun ufak olduğu kaputu açınca belli oluyor. Fotoğraflarla gösterebilirim bunu. Veya sizde gözlemleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cesmuru -- 25 Mayıs 2017; 1:18:21 >
  • Hayırlı olsun doğru tercih yapmışsınız. Bu paraya alınacak en iyi sıfır araç. Corolla hem kalitesiz hem çok zevksiz. Konforu falanda yok. Üstüne motoru daha güçsüz. Bir sebep yok yani corolla almak için.

• Hayirli olsun. Mantikli bir tercih yapmissiniz. Yakit konusunda soylenenlere aldiris etmeyin. Ayni ve bir ust segment farkli markalarin bircok aracini kullandim, ornegin golf, passat 1.6 mpi ve tsi, opel astra j insignia 1.6 kullandim, yakit tuketimleri birbirine cok yakindi. Tekrar hayirli olsun, hicbir seyi kafaya takmayin aracinizi keyifle kullanin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 25 Mayıs 2017; 1:50:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.