Şimdi Ara

Eve arcade oyun makinesi kurmak ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
5
Favori
11.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU İŞ EL ALIŞKANLIGI İSTER...TECRUBE OLMADAN GİRİŞİRSEN ÇOK MALZEME BOŞA GİDER...KESERSİN OLMAZ YAPIŞTIRIRSIN OLMAZ........BUNUN İÇİN YAVUZG İYİ BİR ALTERNATİF.....RESMEN UZMAN OLMUŞ......YADA YAPACAKSIN EVİN BİR KÖŞESİNE BİR ARCADE BÖLÜMÜ....BİR CRT TV BAGLA PC Yİ BİR KAÇ AFİŞ TAMAM.....BU ARADA XBOX 1 İ TAVSİYE EDERİM....EMULASYONU YÜKLEYİN HARDDİSKE BAGLAYIN TV YE OLDU BİTTİ....Wİİ DE İYİ BİR ALTERNATİF.....OLMADI VERİN BİR MARANGOZA ÖLÇÜLERİ YAPSIN.....GERÇEK BİR ARCADE KOL TUŞ TAKIMI İSTEYEN VARSA ELLİBEŞ LİRAYA VAR...BİLGİ
  • İŞİN KOLAYI DERSENİZ EN İYİ YOL PSP DİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

BU İŞ EL ALIŞKANLIGI İSTER...TECRUBE OLMADAN GİRİŞİRSEN ÇOK MALZEME BOŞA GİDER...KESERSİN OLMAZ YAPIŞTIRIRSIN OLMAZ........BUNUN İÇİN YAVUZG İYİ BİR ALTERNATİF.....RESMEN UZMAN OLMUŞ......YADA YAPACAKSIN EVİN BİR KÖŞESİNE BİR ARCADE BÖLÜMÜ....BİR CRT TV BAGLA PC Yİ BİR KAÇ AFİŞ TAMAM.....BU ARADA XBOX 1 İ TAVSİYE EDERİM....EMULASYONU YÜKLEYİN HARDDİSKE BAGLAYIN TV YE OLDU BİTTİ....Wİİ DE İYİ BİR ALTERNATİF.....OLMADI VERİN BİR MARANGOZA ÖLÇÜLERİ YAPSIN.....GERÇEK BİR ARCADE KOL TUŞ TAKIMI İSTEYEN VARSA ELLİBEŞ LİRAYA VAR...BİLGİ

şu xbox 1 işini açarmısın biraz ,ne yüklüyorum görüntü nasıl oluyor,kırılmamışada olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: last blade

quote:

BU İŞ EL ALIŞKANLIGI İSTER...TECRUBE OLMADAN GİRİŞİRSEN ÇOK MALZEME BOŞA GİDER...KESERSİN OLMAZ YAPIŞTIRIRSIN OLMAZ........BUNUN İÇİN YAVUZG İYİ BİR ALTERNATİF.....RESMEN UZMAN OLMUŞ......YADA YAPACAKSIN EVİN BİR KÖŞESİNE BİR ARCADE BÖLÜMÜ....BİR CRT TV BAGLA PC Yİ BİR KAÇ AFİŞ TAMAM.....BU ARADA XBOX 1 İ TAVSİYE EDERİM....EMULASYONU YÜKLEYİN HARDDİSKE BAGLAYIN TV YE OLDU BİTTİ....Wİİ DE İYİ BİR ALTERNATİF.....OLMADI VERİN BİR MARANGOZA ÖLÇÜLERİ YAPSIN.....GERÇEK BİR ARCADE KOL TUŞ TAKIMI İSTEYEN VARSA ELLİBEŞ LİRAYA VAR...BİLGİ

şu xbox 1 işini açarmısın biraz ,ne yüklüyorum görüntü nasıl oluyor,kırılmamışada olurmu

Çipli cihaz olmalı.
    Mame'in emülatörünü yüklüyorsun hdd'ye.

http://www.youtube.com/watch?v=i_1x4msEJQc

• evet...crt tv de performans çok iyi hdd li oldugundan arcade havası veriyor..pc yi crt tv ye bağlamak gibi.
  • İyi düşünmüssün aslında olurmuş bu
  • quote:

evet...crt tv de performans çok iyi hdd li oldugundan arcade havası veriyor..pc yi crt tv ye bağlamak gibi.

crt tv dediğimiz bildiğimiz eski tüplü tv'ler mi? bir de flat tv'lerde performans nasıldır?
  • CRT TÜPLÜ TV LER......BU TV LERİ ESKİ RETRO HAVALARINDAN DOLAYI ÖNERDİM...VE PİKSEL ÇÖZÜNÜRLÜKLERİ ESKİ ARCADEDEKİNLERE ÇOK YAKIN YİNE DE AYNI KEYFİ ALMAMIZ ZOR...ÇÜNKÜ ESKİ ARCADE EKRANLARIN ÇÖZÜNÜRLÜGÜ BİZİM EVDEKİ TV LERDEN AZDI...340 A 230 FİLAN....O DEV PİKSELLERLE OYUN İÇİ KARAKTERLERDE DEV GİBİ GÖRÜNÜRDÜ....ÇÖZÜNÜRLÜK ÇOK DÜŞÜKTÜ AMA PİKSELLER TAM KARŞILANDIGINDAN GÖZÜMÜZE GÜZEL GÖRÜNÜRDÜ.....AKLIMA GELEN BİR KONU VAR ONU DA BURAYA YAZAYIM BARİ.....ZAMANINDA OYUN BAGIMLILIGINI ELEŞTİREN OYUN KÜLTÜRÜNÜ BİLMEYEN İNSANLAR ŞİMDİ NİN AKILLI TELEFON BAGIMLILARI OLDULAR...METRODA BAKIYORUM DA HER İNSANIN ELİNDE BİR TELEFON BİZİM 20 YIL ÖNCE OYNADIGIMIZ OYUNLARI OYNUYORLAR..SIRA SIRA DİZİLİP...İLGİNÇ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 19 Kasım 2013; 22:02:42 >

• cps1 emulatoru nedense çok kuçuk ekran oluyor monitorde buyutukce kayboluyor netlik iyi kartlarda bile böyle sevdiğim bir emulatördür sıdf bu yuzden kullanmıyorum
  • Madem eve arcade kabin almak kısmet olmadı ArcadeForge'den UMSA alayım dedim.

UMSA sayesinde PC'den VGA üzerinden CRT TV'ye arcade oyunlarının native çözünürlüğünde görüntü aktarımı mümkün oluyor.

Örnek olarak birkaç tane videoyu aşağıda veriyorum. Upload yapan kişinin diğer videolarını da izleyin hepsi UMSA ile CRT TV'de oynanan oyunlar. Görüntü kalitesi arcade ile aynı renklerin canlılığı özellikle.

• UMSA'yı aldın mı hoca Yavuz?
  • hocam hakkaten çok iyiymiş, özellikle mk1 ve street fighter aynı atarideki gibi, hiç bir fark yok

şu aparatın linki varsa atabilir misin
  • quote:

CRT TÜPLÜ TV LER......BU TV LERİ ESKİ RETRO HAVALARINDAN DOLAYI ÖNERDİM...VE PİKSEL ÇÖZÜNÜRLÜKLERİ ESKİ ARCADEDEKİNLERE ÇOK YAKIN YİNE DE AYNI KEYFİ ALMAMIZ ZOR...ÇÜNKÜ ESKİ ARCADE EKRANLARIN ÇÖZÜNÜRLÜGÜ BİZİM EVDEKİ TV LERDEN AZDI...340 A 230 FİLAN....O DEV PİKSELLERLE OYUN İÇİ KARAKTERLERDE DEV GİBİ GÖRÜNÜRDÜ....ÇÖZÜNÜRLÜK ÇOK DÜŞÜKTÜ AMA PİKSELLER TAM KARŞILANDIGINDAN GÖZÜMÜZE GÜZEL GÖRÜNÜRDÜ.....AKLIMA GELEN BİR KONU VAR ONU DA BURAYA YAZAYIM BARİ.....ZAMANINDA OYUN BAGIMLILIGINI ELEŞTİREN OYUN KÜLTÜRÜNÜ BİLMEYEN İNSANLAR ŞİMDİ NİN AKILLI TELEFON BAGIMLILARI OLDULAR...METRODA BAKIYORUM DA HER İNSANIN ELİNDE BİR TELEFON BİZİM 20 YIL ÖNCE OYNADIGIMIZ OYUNLARI OYNUYORLAR..SIRA SIRA DİZİLİP...İLGİNÇ

aynen.. yeri geldiğinde "çocuk musun olm hala oyun oynuyorsun" diyen tipler şimdi telefonlarında engri bördz oynuyorlar gördükçe "adamın böyle düşersiniz kucağına" diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

UMSA'yı aldın mı hoca Yavuz?

Evet reyiz. Herşey arcade için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

hocam hakkaten çok iyiymiş, özellikle mk1 ve street fighter aynı atarideki gibi, hiç bir fark yok

şu aparatın linki varsa atabilir misin

Bencede.

Link şu:http://arcadeforge.net/UMSA/UMSA-Ultimate-SCART-Adapter::57.html?language=en

Sitede scanlines generator bile var ama o HDTV'ler için falan. Biz MAME'de scanlines efektini versek yeterli. Gerisini UMSA hallediyor.

• Eyvallah
  • Bende bugunlerde cep telefonuna kurdum arcade oyunları hdm-i kablo ile telefonu lcd ye baglayıp ps3 kolu ile destekleyen oyunlarda sorunsuz oynuyorum.Arcade makinası bulup evin köşesine koymak lazım
  • Türkiye'de de bir arkadaş yaptı bu çeviriciden. Hatta eğer yanılmıyorsam yukarıda da yorumları bulunan yavuzg.
    Diğer bir mekanda görebilirsiniz cihazı ve işleyişini.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=6568.0
  • Evet biliyorum ama garanti bir zaman veremedi yeni parti için bende yurtdışından sipariş geçtim. Demin CRT TV'de uydurdum bizim buradaki televizyoncudan. Geriye sadece UMSA'in gelişini beklemesi kaldı. Herşey hazır şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orchid

Evet reyiz. Herşey arcade için.

Vay, hayırlı ve uğurlu olsun. İyi eğlenceler hoca Yavuz, e tabii hafifte hüzün olacak. Sonuçta nostaljiler ile maziyi yâd edeceksin.

Hâlâ eski, antika oyunları oynayanları görmek hoş oluyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.