Şimdi Ara

EVDEKİ ESKİ MÜZİK SETİNİ OTO AMFİSİNE DÖNÜŞTÜRME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA EVDEKİ SONY MÜZİK SETİMİ OTO AMFİSİNE DÖNÜŞTÜRME PROJEME BAŞLADIM ESKİ MÜZİK SETİ OLDUKÇA GÜÇLÜ VE TOK SES VERİYOR NORMALDE 280 WATT AMA 3200 RMS YAPAY GÜÇ ÜRETİYOR MUHTEŞEM TEKNOLOJİ ANAKARTI YATAY KONUMLANDIRIP BİRAZDAHA BOYUNU KISALTACAĞIM AYRICA İÇİNDEKİ FAN TRANSİSTÖR YÜKÜNE VE SES ŞİDDETİNE GÖRE ÇALIŞIYOR BÖYLELİKLE FAN ÖMRÜ UZUYOR

EVDEKİ ESKİ MÜZİK SETİNİ OTO AMFİSİNE  DÖNÜŞTÜRME

• Hocam iyi hoş ta herhangi kaliteli bir dac ne yazık ki kullanılmamış, power amfi desen piyasada 200 liraya satılan 4 kanallı 50w rms lik amfiden hallice. Ev sistemleri 8 ohm hoparlörler için tasarlanır, sen 8 ohm power amfiyi 4 ohmluk hoparlöre bağlıyorsun. Ne osiloskop ile gain ayarı var ne de herhangi teknik bir işlem. Güzelim müzik setini yok yere heder etmişsin, deseydin bende kanal başı 50w rms, 4 ohm 4 kanallı amfi vardı takas ederdik senin müzik setine...
  • hocam zaten kendi orjinal hoparlörü kullanıyorum ayrıca o dediğiniz amfiyi aldım berbat bişey sesi açınca çızırdıyor ısınınca gücü gidiyor ben araba teyibinden çıkış alıp hoparlörü bagaja attım bu sayade araç hoparlörü normal teyipten bass ise müzün setinden geliyor. aşırı güçlü fakat bir sorun ver direnç yandı neden olabilir hoparlörden ses gelmiyordı çıkış rolesini söküp kısa devre bağladım ondanmı yoksa aşırı güce bassa yüklendim ondanmı?

• set harcanmış.

• arkadaşlar ben size ne yapmam gerek diye yardım istiyorum siz set yazık olmuş diyorsunuz istedem hazır amfi alırım ama merak saldım kendim bişeyler başarırım diye ama kendim bulurum olmazda çöp zaten odunlukts atılıyfı hiç paylaşmasam iyiymiş…

• serco_ecz kullanıcısına yanıt

Rahat oolun Hocam...

şakalaşıyor gibi düşünün. Ya da harbii konuşuyor ve sizi çok profesonel görüyorlar gibi de düşünebilirsiniz.

Ne sizden birşey azalır ne de fikirlerden.

Konunuza sahip çıkın, zamanla da yazan olur sırayla da

Hürmetler....

• o setten anfiyi sizin istediğiniz gibi çalışır hale getircek forumda 1-2 kişi anca çıkar.. kimse o kadar uğraşmaz üzgünüm set olduğu için girişler çıkışlar balans ton koruma beslemeler karışıktır onları bulup tek tek ayırmak zor iş.

• karafetva K kullanıcısına yanıt

elimde stklı alttaki set var potlar bozulmuş söküp yeniden dizayn etmek lazım gözüm almıyor stknın harici devresi yok olsa direkt dağıtıp yeni potlar takıcam..

https://forum.donanimhaber.com/fisher-ca-30-stero-amplifier--146289502

• babus0606 kullanıcısına yanıt

HOCAM AYNI SETTEN BEN UCUZ BULDUM FAZLA KÜÇÜLTMEDEN DİREK CD KISMINI KESİP DARALTTIM ARABADA 220V İNVERTERLE KULLANIYORUM FAKAT ÇOK BAS VURUNCA STANDBYY MODUNA GEÇİYOR KONDANSTÖRMÜ BAĞLAMAM LAZIM NORMALDE AKÜ SAĞLAM İNVERTER O GÖREVİ YAPMIYORMU ACABA MODİFİYE SİNÜS OLDUĞU İÇİN ? NE YAPMAM LAZIM

• serco_ecz kullanıcısına yanıt

iyi toparlamışsın yaptığın harici devre nedir mevcut sistemimi kullandın yoksa haricimi yaptın anlayamadım.. set şebekede normal kapatmadan çalışıyormu bağladığın bass kaç ohm cihaz korumaya geçiyor olmasın.s

• babus0606 kullanıcısına yanıt

bağladığım bas kendi orjinal 6 ohmluk hoparlör şaseyi arabanın gövdesinden aldım şimdi kapanmıyor müzik seti sadece amfi görevini görüyor o butonda aux moduna girmek için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.