Şimdi Ara

Eski amfiyi tvye bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar elimde eski model bir Sony müzik sistemi var bunu LG marka TV ye bağlamak istedim fakat nasıl yapabilirim lütfen yardım edin :)

Cihazların resimleri bu şekilde

Eski amfiyi tvye bağlama

Eski amfiyi tvye bağlama

Eski amfiyi tvye bağlama

• tv nin kulaklık çıkışına stereo to rca kablonun bir ucunu takın. teybin aux in girişine kablonun diğer ucunu takın. teybi aux moduna alın.
    Eski amfiyi tvye bağlama Eski amfiyi tvye bağlama

• teybin arkadında system control yazan kablolarını takmazsanız ses alamazsınız.
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt

Selam hocam, tvnin kulaklık girişi nerede ki göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: NaughtyDogg

Selam hocam, tvnin kulaklık girişi nerede ki göremedim

tvnin yan tataflarına iyice bakın

Yok hocam sadece hdmi var yanlarda. Tüm çıkışlar bunlar yani bir de anten var

• Ancak analog bağlanti ile olabilir sony müzik setinin aux input girişine tv nin aux output çıkısından rca analog ses kablosu çekip, müzik setini aux moduna alip yapabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknomasters

Ancak analog bağlanti ile olabilir sony müzik setinin aux input girişine tv nin aux output çıkısından rca analog ses kablosu çekip, müzik setini aux moduna alip yapabilirsiniz
    tv de aux output yok galiba. görselde gözükenler aux in ve s video in sanırım. yinede denemeye değer, 1 çift rca kablo alıp, L mono ve r audio yazanlara takıp deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 8 Ocak 2023; 16:4:31 >
  • NaughtyDogg kullanıcısına yanıt

Hocam o zaman tek çare maalesef hdmi dan yani dijital analog dönüştürücü ile uydurmak internette vardır, ayrıyetten scart girişi, kulaklık çıkışı falan varmi acaba onada bakmak lazım

Hocam denemek lazım belkide dediğiniz gibi input aynı zamanda output görevi görebilir çünkü input varsa output olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: teknomasters

Hocam denemek lazım belkide dediğiniz gibi input aynı zamanda output görevi görebilir çünkü input varsa output olması lazım

tv de kulaklık çıkışı da yok diyor, bende Philips pus 7502 var, onda kulaklık çıkışı var, 2022 tv lere koymuyorlar herhalde artık, Bluetooth kulaklık falan kullanılır diye muhtemelen. belki o yuvalar rca üzerinden aux kulaklık çıkışı veriyordur denemek lazım.

Doğrudur hocam oda olmayabilir ama aux in varsa out da olmalı nasıl yok anlayamadım, o zaman dijitalden analoğa dönüştürmekten baska çare yok çünkü her çıkış dijital gibi ses sistemindede dijital giriş yok, her giriş analog maalesef, çok kaliteli ama eski bir teknoloji, tv de optik çıkış var ama ses sisteminde o da yok, yukarıda bazı D/A çevirici cihazların linkini verdim belki öyle bir cihaz bulabilir piyasada bluetooth dan analoğa çevirmek mümkün olabilirmi acaba tüm ihtimalleri düşünelim aslında istenince yapılabilir biraz uğrasmak lazım bende eski bir ses sistemi vardı evde eski pili ölmüş bluetootd kulaklik vardı ondan ses sistemine bluetooth özelligi ekledim işi bilenler için gayet kolay aslinda arkadasın anolog kulaklık çıkısi olmayan iphone dan bile müzik çalabildik Türke imkansiz de ve bekle🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknomasters -- 9 Ocak 2023; 16:56:32 >
  • Çok basit şekilde tvden optik çıkışla bir adaptöre adaptörün diğer ucuna da kırmızı beyaz rca kabloları bağladık halloldu. Sistem kabloları da eksik ona rağmen sorunsuz çalışıyor.
  • NaughtyDogg kullanıcısına yanıt

Hocam hallolduğuna sevimdim dediğim gibi herseyin bir çaresi vardır hayırlı olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.