Şimdi Ara

Evde kulaga kaçan bocegi buldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde gordum . Daha once hic evde gormemistim. Yazligimizda kucuk kucuk goruyordum. Yalniz buseferki baya buyuktu. Hayatimda gordugum en buyuk bu turdeki boxekti

Evde kulaga kaçan bocegi buldum

Internetten baktim bazilari zararsiz diyor bazilari zehirli falan demisler. Bi de yattigim odada gordum . Suan uykum var uyumam lazim . Insanlarin uzerinde de gezerlermis .

Bu bicek cok zararli mj var mj ozelliklerini bilen taniyan biri

Eskiden boccuk dihe uye vardi bu konularda herseyi niljyordu forumu birakti diye biliyom ama onuda bi haberdar edeyim

• Kulağa girdiğini nerden biliyon
  • Resimdekinin aynisi karin tarafida sisti ve cok buyuktu
  • Kulağa kaçan isminin hakkını veriyor(muş). Kulağa girip kulak zarını delip oraya yapıştığı rivayet edilir.
  • Aslında sıkıntı fiziki yapısı itibariyle küçük bir deliğe girdiğinde geri geri çıkamaması. Orda kalıyor.
  • Ya efsane o ya😂 Çok gördüm bende ama kulağa kaçtığını hiç duymadım büyüklerimizden falanda.Zavallı hayvanın adı çıkmış :)
  • Kulak memesini emen böcek diye biliyorum.
  • ne çok seviyorsunuz iftira atmayı gördünüz mü kulağa girdiğini
  • Halk arasında ki ismi zaten kulağa akan.( Kulağa ajan)
  • hiç bişi olmaz. kıstırgaç diyorduk köyde buna. 12 ene boyunca bana bir şey olmadıysa size de olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 12 Mayıs 2020; 10:3:58 >
  • o böceğe reddedemeyeceği bir teklif yap
  • Benim küçükken testisime kene yapışmıştı
  • kulağa girmiyor bu böcek
  • Peki zehirlimi

Hurriyet gazetesi zehirli falan yazmis , evinizi ilaclatmaniz lazim demi ama bana reklam gibi geldi diger sitelerde de zehirli olduguna dair bir sey bulamadim
  • Karadenizli olarak söylüyorum. Bu böcek zehirli falan değil. Biz fındık toplarken dallardan üstümüze falanda düşüyordu. Fındık çuvallarının gövdesinde falanda gezeni oluyordu. O arkasında kıstırgaç sıkışırsa savunma amaçlı kullandığı bir şeydir. Yani zararlı bir böcek değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göz- -- 12 Mayıs 2020; 18:42:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göz-

Karadenizli olarak söylüyorum. Bu böcek zehirli falan değil. Biz fındık toplarken dallardan üstümüze falanda düşüyordu. Fındık çuvallarının gövdesinde falanda gezeni oluyordu. O arkasında kıstırgaç sıkışırsa savunma amaçlı kullandığı bir şeydir. Yani zararlı bir böcek değil.
    Tesekkur ederim icimi rahatladi cok sag olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

Tesekkur ederim icimi rahatladi cok sag olun

Alıntıları Göster
    Rica ederim sizde sağ olun.
  • Ben bunu çocukluğumdan beri makas böceği olarak biliyorum ya ne ara değişti ismi vay arkadaş!
  • arkadaşlar yanlış konuşmayın bu böceğin adı james ve amerikada işinde gücünde bir böcek
  • Oh be çizilmiş bu. 19 saat de olsa rahatız.

Darısı sınırsıza
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.