Şimdi Ara

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
52
Favori
19.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum, böyle bir yeri satın almak ve burada uzun yıllar yaşamak gibi bir düşüncem var.İş sorunum yok gelirim sabit ve güzel. Ev alma düşüncesi vardı aslında kafamda ama şehir değişikliği yapacağım için ve kalıcı olacağı için bu tarz bir şey düşündüm. Bu gibi bir yerde yaşamanın tabiki + ve - leri olacaktır. Ancak benim yaşantıma bir sorun teşkil etmediği için bu düşünceye kapıldım. Daha önce 450 m2 bir depo'da 2 yıl yaşamıştım ve güzeldi ama orası ofis tarzıydı o yüzden bu şekilde değildi. Sizin fikirleriniz nedir ? Saygı çerçevesinde cevaplar gelirse sevinirim, bazı parazitler yüzünden forumun seviyesi gerçekten düştü. Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi. Cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar
     Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

Edit; Gelen fikirler üzerine güvenlik konusunda alternatif çözümler bekliyorum arkadaşlar.Kafamda 2.20 metre beton duvar çıkıp üzerini 5.5 metreye tel örgü ile tamamlayıp 2 tane köpek almak var.Alternatif çözümleriniz varsa benimle

Edit 2; Deponun konumlandırma olarak çizgi çalışmasını yaptık, gündüz ileri sayfalara eklemiştim sonradan görmek isteyen arkadaşlar için tekrar ekliyorum;

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

EDİT 2

Selam millet,
    Hüsrana uğramış bir şekilde satırlarıma başlıyorum.Depo'yu meskene çeviremiyorum çünkü 24/2'ye göre arsanın tüm ortaklarından satın almam gerekiyor.Ve böyle bir durum söz konusu değil.Bu yüzden mesken olayı hikaye.Gidip görmeme, yorumlamama gelecek olursak.Gerçekten rüya gibi bir yer yapılabilirdi oradan.Bir çok insanın hayalini süsleyen, gerek parti olsun, gerek yaşam alanı olsun, gerek oturup kalkma, ferahlık vb olsun, gerçekten süper bir yer olur bu tarz geniş yerler. Şuan ki araştırmalarımız ve beyin fırtınalarımız doğrultusunda asıl olaya gelecek olursak; Arazi alıp, çelik temel atıp üzerine 2 katlı veya tek kat yüksek tavanlı bir yer yapacağız.Bunun için kullanacağımız malzeme bu sefer prefabrik yapıya sahip olacak. Ev ve garaj bu sefer ayrı olarak hesaplandı çünkü tek parça olunca maliyet yükseliyor.Bunun için 250m2 lik prefabrik villa kullanıp yanına ek olarak bir de garaj yapılacaktır.Bu şekilde maliyet ciddi oranda düşüyor.Çevresine karar verdiğimiz gibi 2.20m beton 3.30m çelik tel çekilecektir(bu fikir hem görüştüğüm insanlar tarafından, hemde denk gelip muhabbet ettiğim bir kaç emniyet mensubundan alınan bilgiler neticesinde kesinleştirilmiştir.). İçerisinin planı bu sefer daha farklı olacak tabi.250m2+40m2+Garaj şeklinde bir yapıya karar kıldık.Arsa fiyatlarının yaz nedeni ile yüksek olmasından dolayı kışı bekleyip arsayı öyle alacağız ve alacağım arsa dağın başı olmayacak.Mekan olarak bir kaç yer kafamda mevcut, gittik gördük beğendim.Homeros vadisinde 3-4 arsa sahibi ile görüştük, yaz yüzünden beklentileri biraz yüksekti ve bu fiyattan veremezler ise(yaz boyunca), kışın fiyatları düşüreceklerinin garantisini verdiler bende kendilerine telefon numaramı bırakarak uzaklaştım.Güzel bir seyahat geçirdim açıkçası, uğraşması olsun, toplu beyin fırtınaları olsun gerçekten hoştu.

Özet(Konu ne durumda, neye karar verildi?.)

Arkadaşlar depo'yu satın alıp mesken haline getiremiyoruz ve bu şekilde istediğim gibi bir depo bulamadığımız için, bulacaklarımızında %65'inde mesken sorunu olabileceğini düşündüğümüz için 1 aylık araştırmalarımızı bırakıp, arazi'ye yöneldik.Hem daha makul fiyatlara gelecek hemde mesken olarak kullanabileceğim.Benim için her şeyden önemlisi, mesken olarak kullanabilmek ve uzun yıllar masraf yapmamak.Bunun içinde işi tamamıyla legal yoldan halledeceğiz yani.Arazi arayışlarım devam ediyor, İzmir'de şehir merkezine maksimum 35 km uzaklıkta, güvenli ve nezih bir yer arayışındayız. Konuyu takip etmeye devam edin, bu proje çok farklı olacak Takip eden ve fikir verme zahmetinde bulunan herkese çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasn0w -- 16 Ağustos 2013; 23:57:59 >

• ilginç.aklınızda bir yer var mı peki?bazen bende apartmandan bunalıp müstakil eve çıkmak istiyorum ama depo biraz tuhaf geldi bana.
  • Aslında olabilir. Ama mutfak, tuvalet filan nasıl olacak. yaş kaç. ne kadar kalacaksın. ne kadara alacaksın. bir sürü soru var hocam.
  • onun yerine bunlara baksan

http://www.hataygundem.com/samandag/samandagina-vandan-40-tane-prefabrik-ev-h7889.html daha iyi gibiler soğukta filan rüzgar çok prblem olur gibi depo
  • Hocam hepinize birden cevap vereyim kirlilik olmasın, İzmir Bornova'da buldum kafama yatan güzel bir yer. 500m2 resimde gördüğünüz deponun kullanım alanı. Elektirik ve su hattı çekili hazır.Ayrıca depoyu meskene çevirmek mümkün bir kaç arkadaşımdan öğrendiğim kadarı ile fiyat olarak yaklaşık olarak 200 bin TL'yi bulacağını düşünüyorum(meskene çevirilmesi dahil.) Yani yasal prosedürlerde sıkıntı yok yapılabilir bir şey.Çelik konstrüksiyon düşünmüyorum aslında depo'yu özel yaşam alanıma çevirmek benim için çok daha şık yıllardır yaşadığım ortamlara bakacak olursam en iyisinin bu olacağını düşünüyorum.

ATOM' depo komple kapalı depo.Açık havası olan bir kısım değil üstelik yıllarca oturacağım için zaten dizayn edilecek içerisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasn0w -- 12 Ağustos 2013; 20:36:26 >
  • soğuktan ölürsün.
  • duvar yok hocam metal şeyler yazın içi fırın kışın buzdolabı gibi olur -.-
  • quote:

Orijinalden alıntı: kodeiNN

duvar yok hocam metal şeyler yazın içi fırın kışın buzdolabı gibi olur -.-

Herkes çok olumsuz cevap veriyor ancak bunlar çözülmeyecek şeyler değil, yaz içinde kış içinde tek bir çözüm var. Yalıtım yapılırsa kıracağını düşünüyorum.Kışın ısıtma zor olacak bunun için basit bir çözüm var; açık havalarda kullanılan boru tipi ısıtma yazında klima. Kalkıp bütün depoyu komple ısıtıp soğutacak halim yok zaten, kullanım alanımı ısıtıp soğutsam kâfi.
  • Prefabrik ev?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Prefabrik ev?

Bir kaç mesaj yukarıya bakarsan açıklama yapmıştım, gözünden kaçmış herhalde
  • O fiyata ev almanız daha mantıklı sanki
  • 7 yıldır forumdayım, ilk defa bir konuya takip yazasım geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Prefabrik ev?

Kafanıza takmışsınız zaten.Soba kullanın hocam madem daha ucuz olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

O fiyata ev almanız daha mantıklı sanki

Hocam şöyle düşün, ben burayı yaklaşık 250 bin liraya tam yaşanacak yere çevirebiliyorum. Buranın yaşam alanı 500m2 bunun 100m2 si otopark olarak ayrılacak garan tarzı ev kısmında yerden yüksek olarak kalıp yapılacak. İçerinin tasarımı komple açık sadece banyo ve tuvalet kapalı alan olacak. En azından düşündüğüm şey bu yaşam alanı geniş. Peki birde ev konusuna gelelim; benim burda alacağım konforu alabilmek için insanlar 400-500 bin lira veriyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Prefabrik ev?

Kafanıza takmışsınız zaten.Soba kullanın hocam madem daha ucuz olur

Vallahi gerçekten takmış durumdayım, avukat arkadaşıma danıştım yarın bana detaylı bilgi verecek mesken olarak kullanma konusunda, ev paramı zaten ayırmıştım üzerinide kredi çekip tamamlayacağım umarım

• Altyapı sorunu olur gibi, su ve kanalizasyon.
  • Yaş 26, su tahliyesi zaten mevcut. Ancak kanalizasyon işini bende tam olarak bilmiyorum hafta sonu izmire gittiğimde bakacağım artık o işe yanımda mühendis bir arkadaşımı götüreceğim. Herkese bir iş verdim çevremdeki avukat arkadaşım mesken işine bakıyor, mühendis arkadaşım benden haber bekliyor gidip bakacağız ne gibi çözümler bulabiliriz diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boor

Altyapı sorunu olur gibi, su ve kanalizasyon.

benımde aklıma takılan bu oldu

nereye yapacak bunun ıcınde yaşayan ınsanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loveliness

ben evi yerin altına yaptım en iyisi kışın sıcak yazın soğuk kamuflajlı hırsız derdi yok

Oda güzel, ancak ülkemizde yer altı dünyaları pek az olduğu ve olanlarda tarihi eser olduğu için türkiye'de zor hocam. Ben gerçekten yapabileceğim bir şeyden bahsediyorum yani
  • depoda yaşamayı istemnizle avatarınız arasında bir bağlantı varmı acaba? :)

yeterli alan yeterli ışıklandırma gibi
    kontrol atında tutulabilir koşullar yaratmak adına :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.