Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İçinde ET olan tarifler artık biz türkler için Bilimkurgu Hikayeleri ile aynı kategoride , Bilim Kurgu tarifler.
    Sanki hiç olmamış gibi , egemen sınıfın dünyasına ait şeyler bunlar bizse vitrinden kuzu çevirmeyi seyreden çocuklar gibiyiz. :(
  • Bazi şeylerden kisilarak yiyilebilir milleti goruyorum elinde 3klik telefon 100tllik fatura ama et yiyemiyoruz diyolar kıs bazi seyleri ye eti. Mesela sigara içme git et ye. Ne bileyim 100tl tisorte verme 50tl ver geri kalanina et al ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne desem bilemedim haklısın galiba ben şimdiden balkonda inek beslemeye başladım pazardan sebze toplasam haftayı çıkarır galiba dur bi deniyim. Tşk krdş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

İçinde ET olan tarifler artık biz türkler için Bilimkurgu Hikayeleri ile aynı kategoride , Bilim Kurgu tarifler.
    Sanki hiç olmamış gibi , egemen sınıfın dünyasına ait şeyler bunlar bizse vitrinden kuzu çevirmeyi seyreden çocuklar gibiyiz. :(

hocam birlikte afrikadan et sipariş edip istanbulda et partisi yapalım
  • Bu kadar yazacağına adam gibi oku adam gibi maaş al adam gibi ye etini. Bırak yiyemeyen yiyemesin. Bu kadar takma kafaya et mevzusunu japonya hergün kırmızı et mi yiyor balık eti ne güne duruyor. Şahsen ben deniz ürünlerini daha çok severim ve kırmızı etten daha doğal beslenme olarakta. Şuanki ette bile geçmişe göre protein değeri azaldı kendin gidip köyden alıp kessenizde. Kısacası balık yiyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 27 Nisan 2017; 20:13:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Royals11

Bazi şeylerden kisilarak yiyilebilir milleti goruyorum elinde 3klik telefon 100tllik fatura ama et yiyemiyoruz diyolar kıs bazi seyleri ye eti. Mesela sigara içme git et ye. Ne bileyim 100tl tisorte verme 50tl ver geri kalanina et al ye

telefon akıllı telefon gerekti diye iphone4 ikinci el , sigara içmem , en son lcw 8 tl tişört almıştım 2-3 sene önce.
    Sadece et al değil et fiyatı fahiş , insanın gönül rahatlığı ile alması lazım.
    Aynı bira gibi hollanda'da 1-1.5 tl olan bira burada 6-7 tl.Artı alamayanlar çoluğu-çocuğu olanlar.

quote:

hocam birlikte afrikadan et sipariş edip istanbulda et partisi yapalım

Antilop mu ?

quote:

Bu kadar yazacağına adam gibi oku adam gibi maaş al adam gibi ye etini. Bırak yiyemeyen yiyemesin. Bu kadar takma kafaya et mevzusunu japonya hergün kırmızı et mi yiyor balık eti ne güne duruyor. Şahsen ben deniz ürünlerini daha çok severim ve kırmızı etten daha doğal beslenme olarakta. Şuanki ette bile geçmişe göre protein değeri azaldı kendin gidip köyden alıp kessenizde. Kısacası balık yiyin.

Adam gibi maaş alsanda adamların 10-12 tl'ye yedikleri eti senin ülken sana 40 tl'ye veriyorsa birşeyler yanlıştır ,düzen yanlıştır , nasıl iç rahatlığı ile yiyebilir ki insan ?
    Balık fiyatlarından haberin yok galiba , hamsi kaç kiloydu bu sene biliyor musun ?
    Ülkenin ortalamalarına bakıyoruz 8,6 kg dana eti , ben bunu yemiyorum benimkini birileri yiyor , kim yiyor egemen güçler.
    Egemen güçlere söyleyin benim etimi yemesinler , her kuşun eti yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Et ihtiyacımı tavuk ve özellikle balıktan karşılıyorum. Ek olarak diğer deniz canlılarından. Ağır etçilim, et yedikçe kendime gelip özüme dönüyorum. Öğrenci iken ev denize 100m idi, sabah akşam avlanmaya çıkar sabah öğle akşam et yerdim. Deniz kestanesi, yengeç, midye baş mezelerim. Balık etinin üzerine bunları yiyince düz duvara tırmanıyordum haliyle ama böyle mutluyum. Bazen de oltayla takılıp çapariyle tuttuğum istavrit ve zarganaları canlı canlı yiyordum. Pişirmeyi pek sevmiyorum, imkan oldukça tuzla kavurup yerim balığı. O kan kokusunu almam lazım, bazen söndürmeden önce balığın kanını alnıma sürerdim...

İşte aradığım arkadaş prototipi bu arkadaş.
    Hocam şehir İstanbul mu ? İstanbul'da bu mümkünse öğrenebiliriz.

Malesef, İzmir...

Gelirsen beklerim, ahtapot ve çeşit deniz ürünleriyle sahilde demleniriz...

• et bulamıyorsan pasta ye :)

şaka bir yana merak etme yiyenlerin de artık ne yediği belli değil
    eskiden köylerde ahırlar evin altında olurdu ve çok rahatsız edici koku olmazdı
    şimdi ahırlar ayrı bir yere yapıldı ama oradan gelen koku dahi dayanılmaz şekilde oluyor
    bu hayvanların etlerini ve sütlerini düşünün (güya bu bahsettiğim normal yetiştirilen hayvanlar ,siz birde ticari amaçlı olanları düşünün)

doğal olmayan faydalı mıdır ,zararlı mı konusu da ayrı bir soru ?
    belki yiyemeyenler daha sağlıklı olacak :)
  • Adamın istediğide o ya zaten. Bulgur tarhana ye fistan şalvar giy bürüklen vücuda protein girmesin sonsuz biat et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Bu kadar yazacağına adam gibi oku adam gibi maaş al adam gibi ye etini. Bırak yiyemeyen yiyemesin. Bu kadar takma kafaya et mevzusunu japonya hergün kırmızı et mi yiyor balık eti ne güne duruyor. Şahsen ben deniz ürünlerini daha çok severim ve kırmızı etten daha doğal beslenme olarakta. Şuanki ette bile geçmişe göre protein değeri azaldı kendin gidip köyden alıp kessenizde. Kısacası balık yiyin.

balık fiyatı cok mu iyi hamsi 10 tl

• Hocam size katılıyorum. Yukarıda oku adam ol diyen dengesiz arkadaşa bakmayın siz. Bir ülkede her sınıftan vatandaşın dengeli beslenme hakkı vardır ve bu dengenin içine et de girer. Et fiyatları gerçekten çok pahalı, neredeyse bir asgari ücretlinin günlük maaşına denk olacak şekilde.

Şahsen ben en son ne zaman et yediğimi unuttum. Tavukla idare etmeye çalışsak da bir saatten sonra et vücudun ihtiyacı oluyor. çünkü sizin de bahsettiğiniz gibi insanoğlu tarihi boyunca et yemiş ve artık günümüzde ise bu kesintiye uğratılmıştır, bunun yan etkilerini de görüyoruz yavaş yavaş. bira için de yukarıda yurtdışında 1.5-2 burada 6-7 lira yazmışsınız ve çok da haklısınız adam gibi bira içmek istesen 8-9 tl, eee tek bir tane yetmiyor ki 2-3 tane alsanız günlük maaşınız gitti sayılır. Halbuki bira yurtdışında yemeklerin yanında diğer içecekler kadar ucuzdur, burada ise özellikle çok fahiş fiyatlar çekiliyor. Artık rahat rahat bol tereyağlı iskender yemek isteyen biri olarak söylüyorum, bu ülke böyle çok ilerlemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airnavy -- 28 Nisan 2017; 6:14:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. eneox

quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

balık fiyatı cok mu iyi hamsi 10 tl

Doğru 10 TL bazen kilosunun 1 TL satıldığıda oldu. Ankara'da olduğum halde o fiyatlara gördüm. Ve her mevsim bulmak zor bunları diyeceğinize biliyorum ama etten iyi bana kalırsa 50 TL vermek yerine 10 TL vermek daha iyi değil mi? Asgari ücretli olsanız günde 10 TL 1 kilo balık alsanız 300 TL diyelim hergün yediğinizi hesaplıyorum . Bir kişi için 1 kilo yeterlidir sabah ve akşam öğünü için. Eğer ekmek yerseniz 3 öğün de yeter. Asgari ücretten fazlasını aldığınızı sayalım rahat rahat yersiniz. Ha benim eşim çocuğum var derseniz asgari ücret ile çalışıp evlenen kafayida anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 28 Nisan 2017; 6:15:26 >

• Kısa kaldın diye et istiyorsan git yoğurt ye

Ama bende et istiyorum kısa kaldım

• Vegan arkadaşım var. İddia ediyorum, 'benim' diyen pek çok adamdan yapılı ve kaslı.

Kanepede, ecnebilerin "couch potato" şeklinde yıllarını geçirip sonra vay efendim, babamdan daha zayıfım.

İşin diğer tarafında ise katılıyorum - et fiyatları el yakıyor. Bazen oğlan istiyor da pirzola filan alıyorum, yoksa kıyma, kuşbaşı.. Neyse ki bu hafta bakla ve enginar ucuzmuş pazarda :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • meee

• Et yememek zeka geriliği yapar, vücut kaslarının erimesine yol açar. Et neden pahalı bu kadar sorgulayan siyasetçi var mı? Yok çünkü halk makarna yemekten mutlu, yönetenlerse kaburgaları mideye indirmekten mutlular.
  • Neyseki kendi çiftliğimiz yoksa et göremeyeceğiz. Bu arada dolapta etli yemek vardı, bu konuyu gördüğüm iyi oldu
  • Sonrada %90'ınız "hayvan katliamı yapılıyor" dersiniz.
  • Bir kaç gün yoktum , bugün döndüm.
    Şair diyor ki : Some are born to sweet delight , some are born to endless night.
    Mealen : Bazılarına biftek , pirzola , bazılarına ise kuru fasülye.

Duygularıma tercüman olan bir şiir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

et bulamıyorsan pasta ye :)

şaka bir yana merak etme yiyenlerin de artık ne yediği belli değil
    eskiden köylerde ahırlar evin altında olurdu ve çok rahatsız edici koku olmazdı
    şimdi ahırlar ayrı bir yere yapıldı ama oradan gelen koku dahi dayanılmaz şekilde oluyor
    bu hayvanların etlerini ve sütlerini düşünün (güya bu bahsettiğim normal yetiştirilen hayvanlar ,siz birde ticari amaçlı olanları düşünün)

doğal olmayan faydalı mıdır ,zararlı mı konusu da ayrı bir soru ?
    belki yiyemeyenler daha sağlıklı olacak :)

Hocam islam inancı herşeyde bir hayır vardır der ama ben et yemek istiyorum.
    Bu açıdan bakarsan içinde selüloz lifi olan tavuk döner satan Bim'de sağlıklı çünkü selüloz'u sindiremediğimizden girdiği gibi çıkıyor ve bağırsak kanseri riskini azaltıyor diyebiliriz.

bir hayalim var! kardeşlerim
    gün gelecek, bir zamanlar köle olanların evlatlarıyla yine bir zamanlar köle sahiplerinin evlatları, georgia’nın kızıl tepelerinde, birlikte kardeşlik sofrasına oturabilecekler ve hep beraber ET yiyebilecekler.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.