Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
13
Favori
24.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oglumbakgitt

yaz benide.veziriazam olmaya hazırım.

Herkes mangala ve ateşe eşit uzaklıkta olacak ...
  • mgora kullanıcısına yanıt
    mangala yakın ,ateşe uzak olsak daha iyi değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

Bizler ikisine de optimum uzaklıkta olacağız ama bizi bu hale düşürenler Türk'ü etsiz bırakanlar dilerim ateşe yakın olur.
    Bu arada et yememek psikiyatrik hastalıkları arttırıyor yapılan son araştırmalara göre bu da ülke olarak giderek kafayı yememizin nedenini gösteriyor.(en azından benim)
  • Bugün muza alternati ararken , 2012 yılından geleceğimizi durumu tecrübe etmiş , çilesini çekmiş bir kardeşimize rastladım.Bu kardeşimiz çaresizlik içinde farklı bir alternatif bulmuş.Karşınızda Cidade de Deus :

https://www.bod****tr.com/threads/alternatif-besin-kayna%C4%9F%C4%B1-olarak-b%C3%B6cekler.47681/

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

quote:

Protein Miktarı Bakımından Bazı Böcek Türleri
    Çekirge: % 50 – 75
    Örümcek: %64
    Karınca: %24
    Tavuk: %23
    Balık : % 21
    Sığır eti : %20
    Kuzu eti : %17

• Ben salyangoz yemeye karar kildim bahce salyangoz dolu youtubedan pisirme videosuda izledim bedava et yiyecem yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wasted.wastelander -- 12 Mayıs 2017; 21:35:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Bizler ikisine de optimum uzaklıkta olacağız ama bizi bu hale düşürenler Türk'ü etsiz bırakanlar dilerim ateşe yakın olur.
    Bu arada et yememek psikiyatrik hastalıkları arttırıyor yapılan son araştırmalara göre bu da ülke olarak giderek kafayı yememizin nedenini gösteriyor.(en azından benim)

biz et yemediğimiz için psikolojimiz bozuk olabilir ama birde et yeyip kişiliği bozulanlar var :)
  • Gaziantep'te Alternatif et kaynakları üzerine çalışan ekip göz altına alındı.

http://www.akgundem.com.tr/gaziantep-te-3-5-ton-at-ve-esek-eti-ele-gecirildi/17302/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

quote:

Mahalleli işletmenin at ve eşek eti kesildiğinden haberleri olmadığını belirtirken, işletmenin hijyen kurallarını uymadığını bilmediklerini ifade etti. Tesisin mikrop yuvası olduğunu operasyondan sonra fark ettiklerini söyleyen mahalleli, çocukların ise habersiz tesis çevresinde Oyun oynadığını ifade etti.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Delibaş, "Yaklaşık 3-4 haftadır kesim yapılıyordu. Biz duyuyorduk ama gözümüzle görmediğimiz için inanmıyorduk. Sahipleri temiz insanlara benziyordu. Bundan önce yine şikayet olmuştu, bir şey çıkmamıştı. Yine aynı zannettik. Polis, jandarma ve zabıta geldiğinde yine aynı zannettik. 3 kamyon et yakalanmış. Buradan 3 tay çıkarılmış. Buralarda büyükbaş hayvan beslendiği için kokuyu fark etmiyorduk. Onların pisliğinden anlamıyorduk" dedi.

• Aslında tavuk göğüs etinin bile 11-15 liraya satıldığı yerde et çokta pahalı değil gibi geliyor.
    Bu arada beyaz et tüketen kardeşler bütün tavuk alıp parçalasın daha çok et yemiş olurlar.Paramızı ve enerjimizi en verimli şekilde kullanmamız hayatta kalmak için çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 21 Mayıs 2017; 19:15:19 >
  • Forumdan bir süre uzaklaştırılmıştım döndüm , Allah bizi içine selülöz lifi katılmış et ürünlerinden korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Aslında tavuk göğüs etinin bile 11-15 liraya satıldığı yerde et çokta pahalı değil gibi geliyor.
    Bu arada beyaz et tüketen kardeşler bütün tavuk alıp parçalasın daha çok et yemiş olurlar.Paramızı ve enerjimizi en verimli şekilde kullanmamız hayatta kalmak için çok önemli.

hocam semtimdeki kebapçıdan kuzu şiş söyleyip et ihtiyacımı karşılıyordum fakat 1 aydır et satışı yapmıyolarmış alan yokmuş
  • Bu da geçecek , güzel günler göreceğiz güneşli günler , biftekleri mangallara süreceğiz.
    vegan ol toptan bu dertten kurtul diyeceğim de ;
    birde veganların kaprisleri var :)
    sanki çok et bulabiliyor muşuz gibi ,birde demezler mi et yemeyin ,canlı yemeyin :)
    inek kategorisi miyiz biz arkadaş :)
  • quote:

vegan ol toptan bu dertten kurtul diyeceğim de ;
    birde veganların kaprisleri var :)
    sanki çok et bulabiliyor muşuz gibi ,birde demezler mi et yemeyin ,canlı yemeyin :)
    inek kategorisi miyiz biz arkadaş :)

Yediğimiz ete bir de selüloz lifi katmaya başladılar (Buğday lifi , patates ve havuç lifi , selüloz lifi ,narenciye lifi , bezelye lifi gibi sempatik isimleri var ama bildiğin talaşın inceltilmişi , insan selülözü sindiremez)(Benim gördüğüm Bim markası Bgrill , Pınar ,Erpiliç , Abalıoğlu -Lezita vb markalarda var ve giderek kullanımı artıyor).

Günümüz türkiye'sinden hayat giderek zorlaşıyor , mangalın üzerinde köfte miktarı azaldıkça daha yaşanmaz bir hale geliyor , çekilecek çilemiz varmış.

O değilde bu atlar ne yapılıyor acaba , değerlendirildiğini ümit ediyorum.Sonuçta milli serv(et) , yemeyeceksek operasyon yapılmasın.
    http://www.hurriyet.com.tr/adanada-kacak-at-kesimi-deposuna-operasyon-40472841

quote:

Adana'da kaçak at kesimi yapıldığı tespit edilen depoya düzenlenen operasyonda 1 kişi yakalandı, kesime hazır 16 at bulundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 29 Mayıs 2017; 4:8:15 >

at belki diğerlerinden daha sağlıklıdır :)
    aynen dediğin gibi artık ne yediğimiz bile belli değil ama ona bile gücümüz yetmiyor
    veganlar o zaman boş konuşuyor ,bak biz et değil lif yiyormuşuz :)
  • Egm sikayet ettim yakinda fetöcü diye içeri alirlar

• Halkı galeyana getirdiğin icin egm ye bildirildin!

• bu egmye şikayet de moda oldu otu boku egmye şikayet. egm sizin salaklıklarınızla mı uğraşacak?

• Bol hamur yiyenin (makarna ekmek vvb) ve et yemeyenin kafasi calismaz. Simdi anladiniz mi birilerinun neden ekmek fiyatlarina dokunmayip , her secim oncesi pakrtbpaket makarna dagitip et fiyatlarina her hafta 1 er lira zam yaptigini.

• Şehirdeki güvercinler boşuna mı duruyor vurun yeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

Egm sikayet ettim yakinda fetöcü diye içeri alirlar

İçerde et veriyorlar mı ?
    Mapushane yemekleri nasıl ?
    Hala ortam 72. koğuş seviyesinde ise isyan çıkar önceden uyarayım.
    Her bir hücrem et , et diye fısıldıyor sürekli kontrolü zor sağlıyor beynim.

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.