Şimdi Ara

Espresso Makinesi tavsiyesi!!! (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.156
Cevap
94
Favori
232.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cypresshilltr

Merhaba,
    Bende 5 ay önce esam 2600 almıştım. Şimdiye kadar 4 kere kireç çözme işlemi yaptım. Erikli damacana su kullanıyorum. Bakırköy de delonghi servisi buldum ve aradım. Servisteki arkadaş bu kadar çabuk kireçlenmemesi gerekiyor getirin bir kontrol edelim dedi. Önümüzde ki hafta götüreceğim. Ben delonghi nin kendi kireç çözücüsü nü kullanıyorum. Bu kireç çözücüde mi iş yok anlamadım ama. Bakalım servisten sonra durum anlaşılır inş. Gelişmelerden haberdar ederim sizi.

Arkadaşlar merhaba,
    Alıntısını yaptığım konuyla ilgili bilgi vermek istiyorum.
    Cihazın içinde ki su tahliye borularında sorun olduğunu o yüzden boruların değiştirildiği söylendi bana.
    Cihazı servisten alalı tam olarak 3 ay oldu. Haftada en az 12 bardak kahve tüketiyorum. Erikli su kullanmaya devam ediyorum. Cihaz şuana kadar kireç temizleme uyarısı vermedi. Cihazı servisten aldığım gibi su sertlik ayarını da yaptım. Su sertlik ayarı da bir etkendir mutlaka. Tabii ne kadar etkisi var bilmiyorum açıkçası.
    Kireçlenmeyle başı dertte olanlar için bilgi olsun istedim.

• Arkadaşlar merhaba,
    Ağustos ayının başında Esam 2600 cihazımı çok fazla kireçleniyor diye delonghi servisine götürdüm. Yaklaşık 10 gün içinde cihazı geri aldım.
    Cihazın içinde ki su tahliye borularında sorun olduğunu o yüzden boruların değiştirildiği söylendi bana.
    Cihazı servisten alalı tam olarak 3 ay oldu. Haftada en az 12 bardak kahve tüketiyorum. Erikli su kullanmaya devam ediyorum. Cihaz şuana kadar kireç temizleme uyarısı vermedi. Cihazı servisten aldığım gibi su sertlik ayarını da yaptım. Su sertlik ayarı da bir etkendir mutlaka. Tabii ne kadar etkisi var bilmiyorum açıkçası.
  • takip....
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,
    Ağustos ayının başında Esam 2600 cihazımı çok fazla kireçleniyor diye delonghi servisine götürdüm. Yaklaşık 10 gün içinde cihazı geri aldım.

Bilgi için teşekkürler, bende de esam 3000 var.Kireçlenme uyarısı benimkinde de sanki biraz sık gibi.Servisin söylediği sorun sadece sizin makinede mi var yoksa genel bir problem midir, bilginiz var mı?

• Delonghi ESAM 2900 - 1450W 15 bar, 273,54 euro

Delonghi Magnifica ESAM 3000 B - 1350W 15 bar, 290,72 euro

Delonghi Magnifica ESAM 3200 - 1350W 15 bar, 294,13 euro

Delonghi Magnifica S ECAM 22.110 - 1450W 15 bar, 311,00 euro

Delonghi ESAM 2800 - 1450W 15 bar, 340,00 euro

Delonghi Magnifica ESAM 4000 - 1450W, 15 bar, 363,00 euro

Delonghi ECAM 23.210 - 1450W, 15 bar, 384,50 euro

Delonghi Magnifica ESAM 4200 - 15 bar, 1450W 385,00 euro

Delonghi Magnifica Ecam 21.110 - 1450 15 bar,395,00 euro

bunlardan birini bulursan al huzuru bul, iç mekanizmaları aynı.
    detay, bunlarda buhar üfleyen ucun temizliği çok zahmetli olduğundan süt köpürtme bezdirici olabiliyor.
    prof cıhazlardakı gibi dşından nemli bez geçmek yetmiyor.
    tetik mekanizması gibi parçalara ayırıp kalıntıyı arındırmak zorundasın.
    bendeki ECAM 22.110 böyle.
    belkı diğerleri basit tarafındanda temizlenebilir.
    satıcı bunu kesinlikle söylemez.

• LUCI0 L kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LUCI0

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Bilgi için teşekkürler, bende de esam 3000 var.Kireçlenme uyarısı benimkinde de sanki biraz sık gibi.Servisin söylediği sorun sadece sizin makinede mi var yoksa genel bir problem midir, bilginiz var mı?

kullaılan su ile alakalı, su hazneleri için öngörülen aktif karbon filtresi bazı sularda sorunu çözebiliyor.

illaki orjinali şart değilhttp://www.finerfilters.co.uk/water-filter-for-delonghi-espresso-bean-to-cup-machines-2-pack.html

• Ben de krups kullanıyorum en iyi tavsiye sana espresso dediğin böyle olur:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: LUCI0

quote:

Arkadaşlar merhaba,

kullaılan su ile alakalı, su hazneleri için öngörülen aktif karbon filtresi bazı sularda sorunu çözebiliyor.

illaki orjinali şart değilhttp://www.finerfilters.co.uk/water-filter-for-delonghi-espresso-bean-to-cup-machines-2-pack.html

Teşekkürler bilgi için.Ben bir yıl içinde üçüncü defa yaptım bu işlemi.Suyu sadece erikli damacanadan kullanıyorum.Sanırım su sertlik ayarını arttırdıkça makine daha sık kireçlenme uyarısı vermekte.Benim esam 3000 in sertlik ayarını biraz düşürmeyi planlıyorum...

• kiwi21 kullanıcısına yanıt
    LUCI0 L kullanıcısına yanıt
    Yanlış yazdınız galiba, kapsülsüz olanlardan tercih etmeyi düşünüyorum yazmışsınız ama linkini verdiğiniz iki makine de kapsüllü, zaten Tchibo'da kapsülsüz makine yok. Ben olsam Saeco'yu tercih ederdim, Classic'in süt köpürtme fonksiyonu pek de işe yaramıyor. Ancak LUCI0'nun yazdığı da sizi yanıltmasın, ne Saeco'yla ne Classic'le tek tuşla cappuccino yapamazsınız öyle bir fonksiyonları yok, illa Tchibo almak istiyorsanız tek tuşla cappuccino için Latte modelini almanız lazım:

https://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html?dim1=Ros

• Yanlış anlaşılma olmasın bahsi geçen iki makinede de tek tuşla latte, cappucino yapılamaz ancak yaklaşık 600TL değerindeki Latte model(Saeco) makinede tek tuşla yapabilirsiniz.Benim kastettiğim makine buydu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LUCI0 -- 16 Kasım 2016; 17:0:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

Yanlış yazdınız galiba, kapsülsüz olanlardan tercih etmeyi düşünüyorum yazmışsınız ama linkini verdiğiniz iki makine de kapsüllü, zaten Tchibo'da kapsülsüz makine yok. Ben olsam Saeco'yu tercih ederdim, Classic'in süt köpürtme fonksiyonu pek de işe yaramıyor. Ancak LUCI0'nun yazdığı da sizi yanıltmasın, ne Saeco'yla ne Classic'le tek tuşla cappuccino yapamazsınız öyle bir fonksiyonları yok, illa Tchibo almak istiyorsanız tek tuşla cappuccino için Latte modelini almanız lazım:

https://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html?dim1=Ros

teşekkür ederim, yanlış değerlendirmişim o zaman. tamamiyle tchibo'yu çıkartıyorum listeden kapsülden dolayı.

şu makineye ne dersiniz?

http://www.hepsiburada.com/delonghi-ecov311-bg-icona-vintage-serisi-espresso-ve-cappuccino-makinesi-p-MTDELECOV310BG

veya

http://www.hepsiburada.com/delonghi-ec680-bk-dedica-siyah-espresso-makinesi-p-MTDELEC680BK

tatmin edici süt köpürtmesi sağlar mı? espresso yanında eşim için de latte, cappucino falan yapar mı?

teşekkürler.

• Bu ürünü aldım ama sormak istediğim bir soru var. İçinden deneme için kapsül kahveler çıkıyor mu? Yoksa sadece makine mi geliyor? Bilen biri yazarsa sevinirim.

https://www.tchibo.com.tr/cafissimo-classic-p400092092.html?dim1=PiBl
  • Siemens EQ6 kahve makinasını, yaklaşık 6 ay araştırdıktan sonra almaya karar verdim. Birkaç farklı marka cihaza baktım; delonghi, krups gibi ama inanın kalite olarak bende en çok bu makine iz bıraktı. Cihazı ilk elinize aldığınızda Alman kalitesini hissediyorsunuz. LCD panel görüntüsü, her şeyin tek tuşla yapılıyor olması, malzeme kalitesi vb. inanın diğerlerinden çok daha iyi. Günlerce yurt dışı sitelerinde özellikle Alman sitelerinde bu cihazla ilgili yorum ve değerlendirmeleri okuduktan sonra anladım ki bu cihaz bu fiyata kaçmaz. (Cihazın Almanya mediamarkt satış fiyatı 749 Euro)
    En sonunda kararımı vererek N11 sitesinden 11.11.2016 tarihinde ekstra indirim kuponu ile bu cihazı çok daha uygun bir fiyata 1800 tl ye satın aldım. Ürün 2.gün elimdeydi. Buradan satıcıya tekrar teşekkür ediyorum, ilgili bir satıcı.
    Kurulum çok basit. Suyunu doldurun, kahve çekirdeğini koyun, fişe takın, cihazı çalıştırın. Cihaz her ilk açılışta temizleme işleminden sonra, ister sütlü ister sek kahveniz bir dakika içinde içmeye hazır. Bu arada beğendiğim en önemli özelliği; ürünle gelen süt hortumu sayesinde marketten aldığınız süt kabına veya süt dolu bir bardağa hortumu ucunu sokmanız yeterli. Sütü köpürtmek için ekstra bir süt kabı ihtiyacı olmadığı için ekstra temizlikten ve alandan kazanıyorsunuz.
    İlk açıldığında ve kapandığında kendi temizliğini otomatik yapıyor demiştik. Dilerseniz manuel olarak ta tam veya basit temizlik işlemleri yapabiliyorsunuz. (Tam temizlikte bazı temizleme tabletleri kullanmak gerekiyor, henüz kullanmadım) Süt sistemi temizliği içinde ayrıca ekranda “milk clean” diye bir menü var. Tek tuş ile her kullanımdan sonra süt sistemini basit olarak temizleyebiliyorsunuz. Ayrıca alt kısmı çıkartıp artık kahve posalarını ve sularını rahatça temizleyebiliyorsunuz. Alt tabla dolduğunda LCD ekranda bir uyarı yazısı da çıkıyor ayrıca. Birde kullanım sıklığına göre cihazın demleme ünitesinin ve kahve alımını yaptığınız kafanın da çıkartılıp su altında yıkanması gerektiğini de özellikle belirtmek isterim. Bu arada unutmadan, bu tip cihazlar da kullanılan suyun sertliğinin çok önemli olduğunu bilmekte fayda var. Suda ki kireç fazlalığı cihazın iç aksam ve taşıyıcılarına uzun vadede zarar verebilir. Bu nedenle mutlaka arıtılmış ve dinlendirilmiş su kullanmanızı tavsiye ederim.
    Kahve çeşitlerinde LCD panel üzerinde belirtilenleri tek tuşla yapabiliyorsunuz. Ayrıca tek tuşla; sade süt, köpüklü süt ve sıcak su alma imkanınız da var. Bunlarla da dilediğiniz diğer kahve türleri veya benim gibi sadece süt köpüğü alıp içine çikolata tozu ekleyerek çok lezzetli “mocha” lar yapabilirsiniz. Burada kendi yaratıcılığınız ile çeşitli kombinasyonlar deneyebilirsiniz.
    Tüm bunları yaparken en önemli faktörde su ve sütün sıcaklığıdır. Bu cihazın, bu konuda oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim. Gerek kahve çeşitleri gerek sütlü içeceklerde sıcaklık oldukça iyi seviyede. Tabii kettle ile fokur fokur kaynatarak hazırladığınız kahvelerdeki sıcaklığı da beklememek lazım. Sıcaklığı ölçmedim ama yaptığım incelemelerde 90’C lerde ısınma sağladığı belirtiliyor. Buda espresso kahveler için ideal sıcaklık zaten. İçerken de bu yüksek sıcaklığı hissedebiliyorsunuz. Burada bardakları mutlaka sıcak koymanızda fayda var, bunu da bardak içine ya cihazdan sıcak su alarak ya da kettle ile ısıttığınız su ile bardakları çalkalayarak sağlamanız mümkün. Menüden de süt sıcaklığını “normal-yüksek-maks.” Olarak ayrıca seçebiliyorsunuz. Sadece süt köpüğünün doğal olarak daha ılık olduğunu da bilmekte fayda var. Süt köpüğünün de oldukça yoğun ve başarılı olduğunu söylemeliyim. İçecek miktarlarını istediğiniz gibi “küçük-orta-yüksek” olarak menüden seçebiliyorsunuz. Ayrıca tüm kahve çeşitleri için bunları mg. cinsinden tek tek 25-30-50 mg. olarak menüden ayarlayabiliyorsunuz. Kahve çekirdeklerinin kalınlık ve yoğunluğunu kendiniz seçebiliyorsunuz. Bardak boylarına göre kafayı istediğiniz gibi basitçe ayarlayabilirsiniz.
    Olumsuz olarak belirtmek istediğim birkaç husus var; cihaz ebat olarak büyük geldi gibi bana, su deposu 1,5 lt. daha büyük olabilirdi, farklı kullanıcılar için kayıt seçeneği yok, bardak ısıtıcısı yok.
    Sonuç olarak; cihazı elinize aldığınızda, kullandığınızda kalite kendini her detayda belli ediyor. Bir kullanıcı olarak bu ürünü tavsiye ediyorum. Kullanımı çok kolay, her şey LCD panel üzerinde tek tuşla karşınızda. Size sadece istediğiniz içeceği seçmek ve keyifle sıcak sıcak içmek kalıyor… Sevgilerimle,
    http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/kahve-makineleri/tam-otomatik-espresso-ve-kahve-makineleri/tam-otomatik-espresso-ve-kahve-makinesi-eq6/TE603201RW

• Karax2009 K kullanıcısına yanıt
    Güzel inceleme olmuş

• Arkadaşlar bana da 3000 lira civarında tam otomatik makine tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Benim için tasarımı da önemli ve şu an için tasarımını en beğendiğim makine Delonghi XS ETAM 36.365.

• Merhaba,
    Ben işyeri icin pratik bir kahve makinesi -temizligi kolay, f/p iyi, kullanimi kolay- ariyorum.
    Ne önerirsiniz?
    Sanirim kahve öğütücü de almam gerekiyor.
    Bu konuda da onerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siemens TRE806201RW 1250.00 euro
    “milk clean” süt köpürtme sistemini en basitine indirgemiş ve temizliğine önem verilmiş gibi görünüyor tespiti ancak çıkış musluğunu çözmekle mümkün.
    11:00 'ci dakikadan sonra "irish coffe" imalini animsatıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=b-RJ6gRew7g]

https://www.youtube.com/watch?v=UWPUBtt_ZVU]

bu yazı için saatlerce uğraştım yinede tam olmadı

foruma yazabilmek sabır işi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 28 Kasım 2016; 18:10:59 >

• trallesli antemius T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bu cihazı bir incele... Özelliklerini karşılaştır, inan farkı anlayacaksın. Fiyat ve özellik olarak tek geçerim. Ben bir alt modelini EQ6 aldım, ayırabileceğim rakam yüksek olsaydı bunu alırdım.
    EQ.9 s300

http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/kahve-makineleri/tam-otomatik-espresso-ve-kahve-makineleri/eq9/TI903209RW
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.