Şimdi Ara

Espresso Makinesi tavsiyesi!!! (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.150
Cevap
94
Favori
232.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dolce gusto kullananlara bi soru sormak istiyorum.

Malum lungo denen kahve espressonun daha fazla sudan geçirilmişi oluyor. Dolce gusto espresso kapsülü alıp makinenin üzerindeki ayardan 4 bar seçip yapsak lungo olmaz mı? Yada tam tersi lungo kapsülü alıp 2 bar seçip çıkarsak espresso olmaz mı?

Bunu deneyen oldu mu acaba?
  • Arkadaşlar dolce gusto kullananlara bi soru sormak istiyorum.

Malum lungo denen kahve espressonun daha fazla sudan geçirilmişi oluyor. Dolce gusto espresso kapsülü alıp makinenin üzerindeki ayardan 4 bar seçip yapsak lungo olmaz mı? Yada tam tersi lungo kapsülü alıp 2 bar seçip çıkarsak espresso olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 5150 III

Arkadaşlar dolce gusto kullananlara bi soru sormak istiyorum.

Gayet güzel olur.
    4 bar değil o, 4.cü kademe.
    Bar dediğin basınç birimi. Makine espressoda 15 bar basınçla basar sıcak suyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: 5150 III

Arkadaşlar dolce gusto kullananlara bi soru sormak istiyorum.

Gayet güzel olur.
    4 bar değil o, 4.cü kademe.
    Bar dediğin basınç birimi. Makine espressoda 15 bar basınçla basar sıcak suyu.

Teşekkür ederim. Espressoyu 5 çizgide deneyince gaye güzel oldu.

Bi arkadaştan hafta içi bikaç lungo kapsülü alıcam. Tad açısından nasıl aynı mı değil mi Deneyip burayada yazarım.

Bar derken basınç ölçüsü olarak kastetmemiştim. Bar kelimesini çubuk çizgi anlamında söylemiştim. 7 tane bar yani çizgi var 4 çizgide yapsak anlamında söylemiştim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Kahveyi çok seven birisi olarak bu aralar bir makina almayı düşünüyorum. Makinayı özellikle otomatik düşünüyorum. Siemens EQ.6 ve Delonghi 43.765 arasında kaldım. Süt kabı olmaması ve herhangi bir kaptaki sütüde köpürtüyor olmasından dolayı siemens'e kafam daha çok yatıyor.

Makinalar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Siz olsanız hangisini seçersiniz. Veya önereceğiniz bu katogoride başka makina varmı.
  • Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım yanlış birşey yaparsam şimdiden affola :)

Kahve ile ilgi çok fazla bir bilgim yok. Sadece evimde bu tada ulaşabilmek ve farklı çekirdeklerle farklı tadlar deneme amaçlı bir makine aldım.

Makine Delonghi Eco 311. Bununla ilgili bir kaç mesaj görünce yazmak istedim belki fayda sağlar. Hali hazırda makinayı kullanmaktayım. Makinanın espresso basıncı ve kalitesi konusunda sıkıntı yaşamıyorum (yani benim gibi başlangıç seviyesini tatmin ediyor) ancak buhar çubuğu beni üzmekte. Latte içmeyi seven birisiyim fakat yaptığım köpükler büyük baloncuklu oldukça kontrol ettim ve buhar çubuğundan ilk birkaç saniyede gelen su buharının sonrasında yok olduğunu ve makinanın boş hava üflediğini görüyorum. İlk 5 10 saniye buhar veren makine sonrasında boş hava üflüyor. İnternetten araştırmalarım sonucu çokta bu konudan muzdarip kimse görmedim. Acaba buna benzer bi sorun yaşayan oldu mu ? Çözüm için fikri olan var mı ?

Konuya pek hakim değilim ama kireç temizleme henüz hiç yapmadım. Onunla alakası olabilir mi ?

Benim makineyle ilgili tek şikayetim bu ama belki de benden kaynaklı bişeydir diye ilgilenenleri uyarmak ve kendime de çözüm sağlamaya çalışmak amaçlı yazıyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• smsener S kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Siemens marka tercih etmeyin derim. Bizim aldığımız tam otomatik makine arızalı çıktı ve hiç kullanamadan para iadesi aldık. Krups, illy, delonghi gibi markaları tercih etmekte fayda var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tavsiyem nespressodan uzak durun Hem en pahallısı hemde 2 haftadır internet sitesi bakımda internetten sipariş veremiyorsunuz. Mağaza sayısı çok çok az. Kısacası hem kazık hem de hizmet yok. AMATÖRLER.
  • Arkadaşlar Nespresso firmasından ilallah geldi. Başka bir kapsül firmaya geçeceğim. Önerileriniz neler?
  • Arkadaşlar merhaba delonghi tam otomatik bir makina almayı düşünüyorum ve şu 2 model arasındaki fark nedir bilen varmı bana aynı gibi geliyor Delonghi esam 04.350 ve Delonghi esam 4500. Fiyatlar arasında baya bi fark var 4500 modeli vatanda 2300tl ye var, 04.350 modeli ise gg de falan 1600 tl ye var.

http://www.delonghi.com/en-int/products/coffee/coffee-makers/bean-to-cup/magnifica-esam-04350s-0132215111

http://www.delonghi.com/tr-tr/urunler/kahveler/kahve-makineleri/full-otomatik-kahve-makineleri/magnifica-esam-4500-0132215015

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tek tek teknik özelliklerine bakmak lazım.Ancak iç üniteler arasında teknik fark yok diye biliyorum.Hepsi 15 bar.Su, öğütücü haznesi, boyut, fincan yükseklik ayarı gibi şeylerde farklılık olabilir.Ben ucuz olanını tercih ederdim...
  • Arkadaşlar merhaba konuyla alakasız olacak ama buradaki çoğu insanın espressodan anladığını düşünürsek doğru yer olduğunu düşünüyorum :)

Espresso acı bir kahve midir ? Yoksa bizim içtiğimiz espressolar gerçek mi değil ? (starbucks dahil )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Franz Schubert

Arkadaşlar merhaba konuyla alakasız olacak ama buradaki çoğu insanın espressodan anladığını düşünürsek doğru yer olduğunu düşünüyorum :)

Espresso acı bir kahve midir ? Yoksa bizim içtiğimiz espressolar gerçek mi değil ? (starbucks dahil )

espressoyu doğru ayarlarda yaparsanız;

15kg tamperleme,

kavrulması 1 ayı geçmemiş,
    öğütülmesi 1 günü geçmemeiş, kaliteli öğütücülerde homojen çekilmiş,
    13-16 gram (çift shot için) taze kahvenin, 9 bar basınçta su ile temasından;

25 saniyede 20-25 mililitre çıkacak şekilde ayarlanmış olanı enfes tada sahiptir.

25 saniyede çok 25 ml den daha az kahve gelmişse, daha kalın öğütmeyi,
    25 saniyede çok 25ml den fazla kahve çıkmışsa daha ince öğütmeyi denememiz lazım.

bu kapsamda bu veriler ile düşmemiş kahve 25ml den aşağıda ise acı, 25ml den yukarıda ise ekşi olacaktır.

yani ya bayat, ya homojen çekilmemiş, ya tamper basıncı doğru olmayan, 9 bardan farklı değerde basınçla basılmış, termoblock sistemi var ise sonlara doğru yeterince sıcak su verememiş makinelerle yapılmış olabilir.

bu ayarları en iyi, tam veya yarı manuel moda sahip, 58 mm çapında döküm portafiltreli, KAZAN sistemine sahip(içindeki su her daim aynı basınc ve sıcaklıkta olur) makinelerle elde edersiniz. oldum olalı konuda delognileri önermiyorum kahveden çok şey bekleyenler için, günü kurtarır, neskafeden kat kat yine daha iyidir, ama küçük portafiltre plastik aksam ve en önemlisi termoblock ısıtma sistemi stabil olmaz.

salt espresso içip kahvenin özünü almak istiyorsanız bu değerlerde minicik oynama tada etkir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 21 Mart 2017; 11:55:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1808481

Selamlar,
    tam otomatik makine düşünüyorsanız önce şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim

http://mokapota.com/v1/kahve/kucuk-isletmeler-icin-tam-otomatik-kahve-makinesi-tavsiyeleri/2066

Kolay gelsin

yeni, farklı, yazıdan bahsetmiyor.

değindikleri topic 'te defalarca konu edilmiş makineler.

• delonghi tekrar kullanımlı su filtresine 50gr aktif karbon takviyesi.

http://www.jura-service-franken.de/product_info.php/info/p302_1000ml-nachfuellset-passend-fuer-delonghi-ecam-esam-ser3017.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 7 Mayıs 2017; 2:15:50 >

• dOmi D kullanıcısına yanıt
    Hocam Electrolux EEA111 hakkonda bilginiz var mı?

Ya da çok pahalı olmayan espresso makinesi tavsiyeniz

• plastik iç aksam, thermoblock ısıtma sistemi(kazanlı değil: sabit yüksek basınçta ve sıcaklıkta su vermez) profesyonel olmayan portafiltre...

klasik delognilerin kopyası, insanları kandırmak için üretilmiş bir ürün.

bu fiyata bu kadar usta. ikinci el gaggia revolution modelleri bulunabiliyor sahibinden de vs.

beko bkk 2170 olarak ithal edilip satılmıştı. kazanlı, döküm portafiltre 58mm prof çap. ama ne hikmetse beğenmiyor bu forumdakiler. (: seçim sizin.
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkürler hocam

2. ellere de pek güvenemiyorum açıkçası. Arızası vs olur üstümüze kalır.

Temiz bir beko falan çıksa dediğiniz gibi iyi olacak o zaman

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.