Şimdi Ara

Esp Off-Sportage

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay önce bu ışık yanmaya başladı, araba 2009 model sportage. Arabayı az kullanıyorduk zaten ve ışık yanmadan önce 20-25 gündür kapıda yatıyordu hiç kullanmadık. Bu süreden sonra bindiğimde ışık açık kaldı sönmedi, elektrikle alakalı bir şey diye akü ile alakalı olabileceğini düşündüm sanayiye götürdüm akünün değerleri düşük çıktı şarj ettiler ışık sönmedi. Sonra bilgisayarla baktılar lastik balans ayarları vs bozulmuş dediler yaptırdım yine sönmedi. Şimdi normal servise götürmeyi düşünüyorum ama hemen götüremeyeceğim bu sorunu yaşayanlar var mı acaba neden olmuş olabilir ? Çok sıkıntılı bir şey mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonafide -- 12 Temmuz 2021; 9:18:17 >

• valla esp gerçekten off ise virajlarda yada yeni yağmur yağmış yollarda sizi kurtaracak bir teknoloji açıkcası yüksek bir araçla esp kapalı gezmek istemezdim

• 4x4 sistemi ile ilgili bir ses yapma veya arıza ışığı yakma var mı? Veya ABS sistem ile ilgili aynı zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D-Assault -- 12 Temmuz 2021; 10:14:30 >
  • Esp hatasi yaşandığımda aküyu degistirmistim. Hata duzelmisti. (Arac megane idi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D-Assault kullanıcısına yanıt

4x4ü 2 yıl olmuştur kullanmayalı herhangi bir ses yada arıza ışığı yok. Frenle alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum 1bucuk yıldır sürekli yokuş yukarı-aşağı virajlı yolda özellikle aşağı inerken trafik ve virajdan dolayı sürekli frenle iniyorum ve çok keskin yerlerde fren kaskatı oluyo yani buradan önce kullanırken hiç böyle bir şeye denk gelmemiştim. Acaba diyorum o tarafta sıkıntı olmuş olabilir mi ?

• Benimde aklıma ilk akü geldi. Kutup başlarını söküp takın düzelebilir. Düzelmezse yine de akü durumuna baktırın belki ömrünü tamamlamak üzeredir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

4x4ü 2 yıl olmuştur kullanmayalı herhangi bir ses yada arıza ışığı yok. Frenle alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum 1bucuk yıldır sürekli yokuş yukarı-aşağı virajlı yolda özellikle aşağı inerken trafik ve virajdan dolayı sürekli frenle iniyorum ve çok keskin yerlerde fren kaskatı oluyo yani buradan önce kullanırken hiç böyle bir şeye denk gelmemiştim. Acaba diyorum o tarafta sıkıntı olmuş olabilir mi ?

Tekerlek hız sensörüyle ilgili bir sıkıntı olabilir diyecem ama ABS sağlam diyorsunuz. Bilemiyorum...

• Sagolun yorumlar için artık götürebildiğim en kısa zamanda servise götürcem inşallah kolay hallolur

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

valla esp gerçekten off ise virajlarda yada yeni yağmur yağmış yollarda sizi kurtaracak bir teknoloji açıkcası yüksek bir araçla esp kapalı gezmek istemezdim

Konudan bağımsız olacak ama hocam 10 yıldır araç kullanırım, hiç ESPli araç kullanmadım uzun süre. Uzun yol, kar, buz, yağmur her koşulda araç kullandım hiç ESP yokluğunu hissetmedim. Biraz fazla mı bağımlıyız acaba bu teknolojilere?

• raxacoricofallapatorian kullanıcısına yanıt

yaklaşık 6 senedir aktif trafikteyim hocam.Olmaz olmaz ama bir anda başa ne gelineceği belli olmaz.

Esp tam hatırlayamamakla birlikte 2-3 kere mutlak kaza yapmamamı engellemiştir hocam.Bence gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: CiaoAdio

yaklaşık 6 senedir aktif trafikteyim hocam.Olmaz olmaz ama bir anda başa ne gelineceği belli olmaz.

Esp tam hatırlayamamakla birlikte 2-3 kere mutlak kaza yapmamamı engellemiştir hocam.Bence gerekli

Güçlü araçlar da kullandım, sert de kullanırım görece ama hiç lazım olmadı. Bence ESP aşırı saçma bir hareket sergilemedikçe elzem bir sistem değil. Ama tabi ki bunların adı güvenlik donanımı. Olması her zaman olmamasından iyidir. Ama olmazsa da neden yok diye düşüneceğim bir şey değil açıkçası. Umarım hiç birimizin bu tarz donanımlara gerek duyacağı şartlar oluşmaz, kazasız belasız sürüşlerimiz olur.

Valla ozaman demekki çok şanslısınız beni net 2 kere kurtardı esp biri tünel girişi yeni yağmış yağmurda biride önüme aniden çıkan köpekten kaçarken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Valla ozaman demekki çok şanslısınız beni net 2 kere kurtardı esp biri tünel girişi yeni yağmış yağmurda biride önüme aniden çıkan köpekten kaçarken

Yol ve çevre şartlarını çok gözetirim, belki etkisi vardır. Özellikle yabani hayvan, sokak hayvanı, sokak aralarındaki çocuklar için tetikte olurum. Ayrıca yağışlı havalarda tünel, altgeçit, üstgeçit, yağmur birikintisi olan yerlerde de extra dikkatli olurum. Tabi dediğiniz gibi şans faktörü de var. İyi ki kurtarmış sizi, böyle zamanlarda gerçekten gerekliliği sorgulanıyor, siz de haklısınız.

İnan araba kafadan kayarken o sinyali verip yola sokuyor ya Allah razı olsun onu bulan o mühendislerden :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam araç belli süre kapıda yatmış. Acaba bulunduğu yerde iken kabloları falan fare kemirmiş olabilir mi? Bir arkadaşın başına buna benzer bir şey gelmişti.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.