Şimdi Ara

Eski kasa Cıtroen C4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski kasa (ilk yuvarlak kasası) 1.6 benzinli/tüplü C4 ler için ne düşünüyorsunuz. Kullanan bilen varsa deneyimlerinden yararlanmak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2007 model 1.6 dizel otomatik C4 Picasso için de görüş lazım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 307 yerine c4 daha mantikli ama premi paketli sunrooflu 307 tadindan yenmez. Motorlari ayni 1.6 16v 110hp kasayi rahat tasiyor ve ara hizlanmasi iyi. C4 te klima yonlendirme klapesi ve elektrik aksami disinda sorun,sikayet duymadim. Hassas arac hor kullanima gelmez cabuk dokulur temizini bulmak gerekir renault gibi esek muamelesi yapani gorursen kac :]

• Zamanında 2 defa eski kasa dizel c4 almaya niyetlendim. Birisi 150 bin kmlerde diğeri 170 bin kmlerdeydi. İkiside gaza basınca felaket siyah duman attığı için c4 sevdamdan vazgeçmiştim. Belki tesadüfen ikisi de hor kullanılmış veya km düşürülmüş denk geldi ama soğumuştum bir kere araçtan. Bir de elektronik aksamları biraz problemli diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

307 yerine c4 daha mantikli ama premi paketli sunrooflu 307 tadindan yenmez. Motorlari ayni 1.6 16v 110hp kasayi rahat tasiyor ve ara hizlanmasi iyi. C4 te klima yonlendirme klapesi ve elektrik aksami disinda sorun,sikayet duymadim. Hassas arac hor kullanima gelmez cabuk dokulur temizini bulmak gerekir renault gibi esek muamelesi yapani gorursen kac :]

307'nin 2. eli c4'e göre çok daha iyidir.
  • benzinli 8 - 9 lt yakıyor lpg li arac hiç kullanmadım. aracın kronik sorunu arka amortisorler derin cukura hızlı girince kütleme yapıyor bunun dışında bir kronik arızası yok. 2008 den beri kullanıyorum dizelini, halen elektronik soruna denk gelmedim, sanırım benimkini japonlar ya da foruma göre almanlar yaptı. bunun dışında aracın iç trimi oldukca narin hor kullanmaya gelmez. sert girilen cukurlarda direksiyon kutusu ve ön takım masraf acar. araç oldukca konforludur. en boşu bile ağzına kadar doludur. düzgün bir lastikle yol sesini 120 130 kadar duymazsınız yine bu hızlardan sonra sağ sol dikiz aynaları rüzgar sesi yapar. direksiyonu standart direksiyonlardan cok daha sürücü odaklı. sadece biraz daha kücük olabilirdi. c4 lerin genel olarak debriyajları serttir. direksiyonda serttir. 130 dan sonra aracın direksiyonu iyice sertleşeceğine yumuşuyor. yol tutuş konusunda ben focus kadar başarılı buluyorum. parça fiyatları mekanikte rakipleriyle aynı düzeyde. ancak iç trim ateş pahası. kısaca temiz hor kullanılmamış bir c4 sizi üzmeyecektir. yine araç temizse ikinci el sıkıntısı yaşatmaz. ilana koyulup 4. saatinde satılan araçlara şahit oldum.

• 2005 1,4 benzinlisini kullandım 11 yıl boyunca.
    İyi ve sağlam araçtır. Uzun yolda baya ekonomikti. 1 depo ile 1.000 km yaptığım oldu uzun yolda. 60 litre deposu var.
    Bende hiç sorun çıkarmadığı için aracın olumsuz yönlerini yazamıyorum. Bana denk gelmedi çünkü.
    Arka süspansiyon çukurlara sert girince tak diye ses yapardı. Ona yapacak bir şey yok.
    Süspasiyon bozuk yolları hiç sevmez. Ama asfaltta çok dengeli bir araç.

Frenleri de çok iyidir.
    Fren mesafesi olarak bir şey diyemem ama hangi koşulda ve hangi sertlikte fren yaparsanız yapın çizgiyi koruyor.
    Mesela şu an sportage kullanıyorum ama frenler acayip dengesiz. Sert frende araç geziyor. Arka tekerler kilitleniyor.
    O açıdan C4'ü arıyorum.

Temiz bulunursa alınır kesinlikle. Fiyatları da emsallerine göre çok uygun bence.
    En boş modeli vardı bende. 6 airbag, soğutmalı torpido, hız sabitleyici gibi donanımlar standarttı.

• Bilgiler için çok teşekkürler, sizlerin deneyimlerini göz önünde bulundurduğumda araç alınabilir ve uzun vadede dikkatli kullanıldığında hem ekonomik hemde oldukça konforlu.

• Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.