Şimdi Ara

Esenyurt'a Taşınmak İsteyen Gelmesin ! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
6
Favori
59.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıl olmuş 2003, Esenyurt'a taşınan var mı hala?
  • Beyler besyol tarafinda ev ariyorum kiralik ogrenciyim pm

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaskartali571

15 senedir esenyurtta oturuyorum. Ardicli mahallesi yenikent mahallesi esenkent mahallesi gayet guzel ve duzenlidir. Pınar mahallesi ornek mahallesi falan tavsiye etmem. Ama bağcılar gungoren esenlerde oturan adam da kalkıp esenyurtu kotulemesin.hic değilse esenyurtta yollar genis trafik sorunu falan yok.

ben güngörende 10 sene kaldım,esenyurt gibi dağ başı bir yer güngörenin yanından geçemez hemşerim abartma istersen,bir kere ulaşım denen bir sorun var güngören dediğin semt avrupa yakasının ortası sayılır her yere max 1 saat içinde ulaşıyorsun metro,tramvay,metrobüs ayağının altında,o bölge prim yapacak ama esenyurt olduğu yerde kalır,sitede oturuyoruz diye şekil yapıyorsunuz ama güngörende sıfır evler 300 binden başlıyor

esenyurttan ev alanlar çıksın delikanlı gibi söylesin sıfır ev fiyatları ucuz diye geldik buradan aldık,belki ileride değerlenir diye düşündünüz yalan mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 23 Aralık 2014; 12:55:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: irriducibili

quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaskartali571

15 senedir esenyurtta oturuyorum. Ardicli mahallesi yenikent mahallesi esenkent mahallesi gayet guzel ve duzenlidir. Pınar mahallesi ornek mahallesi falan tavsiye etmem. Ama bağcılar gungoren esenlerde oturan adam da kalkıp esenyurtu kotulemesin.hic değilse esenyurtta yollar genis trafik sorunu falan yok.

ben güngörende 10 sene kaldım,esenyurt gibi dağ başı bir yer güngörenin yanından geçemez hemşerim abartma istersen,bir kere ulaşım denen bir sorun var güngören dediğin semt avrupa yakasının ortası sayılır her yere max 1 saat içinde ulaşıyorsun metro,tramvay,metrobüs ayağının altında,o bölge prim yapacak ama esenyurt olduğu yerde kalır,sitede oturuyoruz diye şekil yapıyorsunuz ama güngörende sıfır evler 300 binden başlıyor

esenyurttan ev alanlar çıksın delikanlı gibi söylesin sıfır ev fiyatları ucuz diye geldik buradan aldık,belki ileride değerlenir diye düşündünüz yalan mı

kardes bu kadar atarlanacak birsey yok.gungorende araba park edecek yer yok yollar daracik.ve kalabalik.esenyurt dag basi falan degil ayrica suanda 150 binden asagi ev bulamazsn esenyurtta.esenyurtta ev alan iki misline satti.sen 300 binden asagi ev yok diyorsn ama burada alip iki katina satabiliyorsn.ben sitede oturmuyorum ayrica.bu isler kisiden kisiye degsr ama ulaskm yakin olacak diyede gidip 1+1 eve 300 bin vermem ben.ayrica prim yapmaz diyorsun birde.ben 90 bine ev aldm 1 yil sonra 150 bin verdiler vermedim suan 200 bin lira ederi var.istanbulda en fazla prim yapan 3 ilceden biridir esenyurt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaskartali571 -- 23 Aralık 2014; 18:19:07 >

• Yilbasindan beri en az 15 kez elektrik kesildi ne tv kaldi ne buzdolabi hepsi yandi gecmisini s.... ben boyle memleketin en yakin zamanda s.. olup gidecegim cenabet memleket
    gelmeyin yakinindan dahi gecmeyin. 1500 tl verip adam gibi yerde kalin 500 tl verip kiraya geldik verdigi zararla ortalama 1500 tlye geldi. Allah belasini versin sebep olanlarin

• Ooo esenyurdu sevmeyenler
    Yeşilkent - avcilar gelebilir.
    Sessiz sakin bir yer.
    Come on

• Beylikdüzüne taşınıcaz haftasonu nasıl bir yer bilen varmı ? Esenyurta yakınmış galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clavery

Beylikdüzüne taşınıcaz haftasonu nasıl bir yer bilen varmı ? Esenyurta yakınmış galiba.

Neresine ? Hangi mahalle. Bazı çakal emlakçılar Esenyurt'a bile Beylikdüzü diyorlar
  • Esenyurtta evim var. Satıyorum. Değerlenen bir yer. İki yılda bana 20 bin lira kar bırakacak. Mecbur olmasam satmazdım. Yaşanır mı yaşanmaz bence en azından çoğu mahallesinde. Yeşilkentte evler güzel arkadaşın dediği gibi. Oralarda oturmak isterdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

quote:

Orijinalden alıntı: Clavery

Beylikdüzüne taşınıcaz haftasonu nasıl bir yer bilen varmı ? Esenyurta yakınmış galiba.

Neresine ? Hangi mahalle. Bazı çakal emlakçılar Esenyurt'a bile Beylikdüzü diyorlar

Yakuplu'ya taşınıcaz. Yakuplu mahallesi diye geçiyor herhalde.
  • Merhaba Arkadaşlar Aslen Karadenizliyim 17 Senedir Esenyurt Oturuyoyorum.Arkadaşların Yazdığı Gibi Gercekten Kotu Durumdaydi.Ama Suan Öyle Değil Bundan Emin Olun 5 Senedir Çok Hızlı Bir Şekilde Gelişiyor.Suan ucuz olan daireler kısa bir süre sonra 2kati 3 katına çıkacaktır bundan supeniz olmasın.Esenyurt Daire Almayı Düşünen Arkadaşlar Daire Alacaksanız Mutaiten Alın Emlakçılar Kaziklanmayin.Bu Siteye Guvenebilirsiniz.
    www.esenyurtucuzdaire.tr.gg

• bi kere işim düştü geç bi saat 10 civarıydı tam hatırlamıyorum 6-7 ay oldu son otobüs gelicek binip gidicem ama erkek halimle ürperdim çevreden insanlardan
    pek hoş bir yer değil önermem
  • Beyler esenyurt talatpaşa nasıl bir yer ?
    ortamı falan nasıldır ? cok olay falan cıkıyormu ?
    yeni kız arkadaşım orda oturuyor
  • Bende Esenyurttayım ama çok temiz yerlerindeyim. Siz sanırsam E5'e aşırı uzak iç kesimlere bakmışsınız . Ben E5'e yakın yerlerdeyim gayet temiz insanlarıda iyi. İçerleri bilemiycem. Ama biraz gerilerde de gerçekten güzel dizayn edilmiş caddeler sokaklar binalar var . Demekki içerler öyle. Kolay gelsin :D
  • Örnek Mahallesindeki Fiyaka Esenşehir bloklarında oturuyoruz 2 senedir. Evlerin tanesini 135.000 TL fiyatla almıştık. Şuan tanesi 250-300 arasında gidiyor. Biraz daha prim yaptığı an gitmek istiyoruz buradan. Buradan önce 18 sene boyunca Güngören'de oturmuştuk. Buradan yaşanmaması için bir sürü sebep sayılabilir. Aklıma gelenleri söyleyeceğim.

- Ulaşım. Eğer arabanız yoksa gezmek dolaşmak için dışarı çıktığınızda abartısız 3-4 saatiniz yolda geçiyor.

- Kız kardeşiniz filan varsa hiç yalnız bırakmamak gerek çevredekilerin %80i serseri tayfadan.

- Çevredeki insanları yarısından çoğu PKK yandaşı. Özellikle sitenin dışına çıktığınızda ara sokakları gezecek olursanız bunu farkedersiniz anında. Esnafların bile neredeyse tamamı PKKlı. Adamların tabelaları filan bile yeşil-kırmızı-sarıdan ibaret. Bir de üstüne Suriyeliler eklendiğini düşünün.

- Sitede yaşamak biraz da olsa avantajlı tabi ancak site içerisinde de yobaz insanlar çok. Yaşadığım sitede son 1 senede Suriyeli sayısı çok arttı ve gerçekten inanılmaz pis yaşıyorlar. Mangalını yapıp çöplerini atmayan mı dersin, kilitleyerek bıraktığın bisikleti patlatmaya çalışanlar mı dersin. Havuzda 17 yaşındaki kız çocuğunun bacaklarını elleyen mi dersin, havuza işeyen mi dersin. Bir sürü bu tarz neden var.

• Sevgili Esenyurt halkı gelişme var mı ? Severek hortlattığım bir konu.

• 16 yıldır Bağcılar'da yaşıyorum Esenyurt daha kötü.İstanbul'un bu yerlerinde yaşanmaz abi can güvenliğin yok

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.