Şimdi Ara

Esenler nasıl bir yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversite için bugün gidiyorum. Doğduğumdan beri mersinde olan biri olarak mersin gerçekten güvenilir bir yerdi, sıkıntı olmuyordu ama esenlerden biraz korkuyorum. Kapkaç, gaspçılık vs çok oluyor mu? Ne önerirsiniz tavsiyeleriniz neler?

• Bağcılardan huzurlu, sakin, insanları sıcak yer yok hocam, oraya gidin. 

• Karabayır dan uzak dur
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam.

• tabiki bağcılar ilk durağım :)

• İstanbul'da ulaşım ağının tam ortasında istediğin her yere metro otobüs ve metrobüs ile gidebilirsin
  • sanırım ytü ye gidiyosun, esenler çok çekici bi yer olmamakla beraber konum olarak güzel bence, karabayır denen yerlere ben de gitmedim ama kampüs ve çevresinde takılıyodum, korkmanı gerektiren bi şey olduğunu düşünmüyorum :)

• Mersin gibi köyden hayli hayli iyidir merak etme. Ama köyden İstanbul'a üni okumak için gelen gençlere üzülüyorum alışman çok zaman alicak .
  • novemdesilyon1 N kullanıcısına yanıt
    aynen öyle metro baya hızlı
  • SHADOW kullanıcısına yanıt
    evet ytü'ye gidiyorum. Teşekkürler:)
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    hahah aynen öyle tam bir köy . Umarım alışırım.
  • igrenc bir yerdir,çocukken sagmalcılarda oturmuştum,hh nin orası murad maallesi.tabii orası bayrampaşa..ama sonra karşıya geçmiştik kozyatağına..kültür şoku yaşamamıştım,ama lahmacun seven arkadaşlardan hamburger sevenlere gecince yemek zevkim degismisti,tabii sonra yükseldik,daha dogrusu peder yükseldi,bostancı,nişantaşı,sarıyer,tarabya derken şimdi cundadayım..belki seneye kann,nis..nice yerler beni bekliyor.ah bir pandemi bitse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Mersin gibi köyden hayli hayli iyidir merak etme. Ama köyden İstanbul'a üni okumak için gelen gençlere üzülüyorum alışman çok zaman alicak .

:D istanbul'a bak. sanki berlin. oturmaya bank bulamadığın, ağaç yüzü bile göremediğin, 2 metre yeşile hasret kaldigin igrenc berbat beton bir şehir

• quote:

Orijinalden alıntı: bouninboun

evet ytü'ye gidiyorum. Teşekkürler:)

hayirli olsun, hangi bölüm

• Ben de Yıldız’da okudum. Okul etrafı çok da kötü değil. Yürüyüş yolunun arka sokağında 2 sene oturdum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Metroyla istediğin yere kolayca ulaşmak çok iyi.
  • Bağcıların adı çıkmış esenler daha fena. Doğudan vs gelen sorunlu tiplerin otogardan iner inmez gördüğü ilk yer olduğu için genelde bu tipler Yaşar. Yukarıda yazılmış Karabayır’a sakın gitme. Esenlerin nezih yerleri de var tabi ama genel olarak hiç ismi gibi esenlikle yaşanacak bir yer değil.
    YTÜ için neden esenlerde oturmak istiyorsun. Metro geçen her yer olabilir. İlla yakın olsun istiyorsan Merter, Davutpaşa, Tozkoparan civarından yürüyerek dahi gidebilirsin veya Güngören’den Topkapı minibüsleri ile 5-10 dk da gidebilirsin.
  • SHADOW kullanıcısına yanıt
    teşekkürler İngilizce öğretmenliği
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    bugün otogardan çıktım metroya gittim 1 durak sonra esenler durağında indim. Elimde valiz vardı karşımdan bir adam geldi. Gel asansörle in dedi. Olur teşekkürler dedim. Ben de otogarda çalışıyorum dedi. Nereden geldin vs. falan seni dağa kaçıracağım dedi lan dedim noluyo herhalde şakasına demiştir dedim devam ettim en son istersen numaranı ver takılırız bir iki bira içeriz dedi. Ben de yok dedim tamam dedi gitti. Doğuluymuş. Lpgli sanırım yav burası nasıl bir yer.
    İstanbula ilk günden puanım 0.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bouninboun -- 17 Ekim 2020; 15:5:39 >
  • Karabayırdayım gelme :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.