R

Er
02 Ekim 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Son on yıla bakınca tanıdık geldimi?

Oysa demokrasilerde bunlar şeref yoksunu birer it degil,şerefli birer bürokrattırlar.aslolan emre itaat degil yasalara birebir uyarak mevzuatın gereğini yapmaktır görevleri..böylece demokrasi işler..

umarım türkiyede de birgün demokrasi olur..

hiçbir demokraside böyle birşey yok diyerek devam etmiştir 3gün önceki son seçim konuşmasında..bizim medyada yer bulmaması ilginç..hatta daha da ileri giderek putini kastederek ne yaptı bu adam yasalarla oynamak kendini seçtirmek için önce başkan oldu,sonra yardımcısını yerine getirdi sonra yine kendisi oldu,böyle dikta rejimleriyle mücadele edeceğiz diye lafını sonlandırdı..

demekki neymiş:

3defa başbakan 3defa cumhurbaşkanı secilip,karısını,oğullarını,kızlarını,damatlarını,kayınçolarını,bacanaklarını zengin edince demokrasiden bahsetmeyeceksin..demokratik ülkelerde böyle şeyler olmuyor..

sarı çocuğun önce biz aslında kazandık demesi,ancak sonra çark edip oylarımız sihirli bir şekilde eksiliyor yani çalınıyor demesi,işin pensilvanyada düğümlenmesinin başka bir açıklaması olamaz..
biz bunu daha önce nerde yaşamıştık?
bir sey olmasa bile kesin birseyler oldu :)
son zamanlarda,özellikle son bir yılda yaşadığım olay,etrafımdakilerin çoğu parayı dövizde tutuyor ve haliyle değer kazanıyor diye mümkün olduğunca bozdurmuyorlar ve harcamıyorlar,bense kırık faizde tuttuğum yaklaşık yarım milyon tl lik birikimimin yarısından fazlasını son 6ayda harcamışım..ihtiyacım olmadığı halde zam gelmeden alayım diye,ikinci bir araba,iki tane varken üçüncü bilgisayarı,evde üç tv varken dördüncü ve beşincisini,tek hattım olmasına rağmen son 1yılda 3.telefonu aldım bugün,çünkü fiyatlar sürekli artıyor..işsiz olmama rağmen son bir yılda kiğılıdan 5takım elbise almışım mesela,ilerde lazım olur pahalılanmadan alayım diye..böyle ilginç bir durumunuz varmı sizinde?
Tv lerden izledigimiz kadarıyla şuanda türkiyede temasın enyogun oldugu kent izmir.kız-arkadaşım orada saglık çalışanı.yıllık iznini al yanıma gel diyorum,yazın kullanırım diyor,sadece hafta sonları görüşüyoruz,ben gidiyorum veya o geliyor.enson o geldi,hem deprem ortamından biraz uzaklaşmak hemde kafa dinlemek için..
Sizce covid-19 un yeni başkenti izmir olurmu?
biri 14milyar $* digeri 2trilyon 831milyar $**dır arkadaşlar..
*24ekim tarihli globaltv tartısma programında genelkurmay istihbarat eski başkanı emekli korgeneral ismail hakkı pekinin verdiği rakam.
**2009 ort $ kuru olan 1$=1,2TL nin 10 yıl boyunca sabit kaldığı durumda,yani türkiyenin euro gibi $ karşısında erimeyen bir para birimi olsaydı türk halkının toplam nekadar tasarrufu,mal ve sermaye birikimi olurdu sorusu hesaplanmıştır.tuik in resmi sitesinde tl olarak betirtilen son on yılın toplam milli gelir rakamları yani gayri safi milli hasılası önce 2009 kurundan dolara çevrilmiş sonra o yılın gerçekleşen ortalama kurundan dolara çevrilmiş,farklar toplanmış ve bu rakama ulaşılmıştır..
memleketin dahilinde iktidara sahip olanların gaflet-dalalet ve ihaneti;dahili ve harici bedbahtların,dış mihrakların zararının ikiyüz katındandan fazladır..
yaşlı amcanın her konuşmasında kullandığı bir cümle,kimse üstüne alınmasın,sam amca yönetime yaşlı joe amcayı getirdi.şimdiden hayırlı olsun..
Asgari ücret günden güne erise de halâ 300$ sınırında,cem yılmazın "abi adamlar dededen fakir" dedigi hindistanda 205$,dünyanın enfakir ülkesi burundide 163$,onun bir üstündeki liberya da 167$ ,12 yıldır içsavaş süren suriyede 195$,iranda 219$,ırakta 261$,gürcistanda 283$,ermenistanda 277$,iflas halindeki arjantinde 288$,venezuelada 209$,avrupadaki rakiplerimiz arnavutlukta 231€,bulgaristanda 243€,romanyada 254€ civarında..uluslar ligindeki rakiplerimiz bu,önümüzdeki maçlara bakıcaz..
Not:rakamlar,2019,2020,resmi ve kesin rakamlar olmayıp,bu ülkelerde bulunmuş,veya oralara seyahat etmiş veya dilini bilen,veya bir tanıdıgı olan veya bu konulara ilgisi olup takip eden kişilerin ibraz ettiği rakamlardır..
üzgünüm arkadaşlar,"siyah mercedes"
neden politikacılar en büyük rantı götürüyor sanıyorsunuz?
biz erkeklerin işi zor,maliyet yüksek,gittikçe de yükseliyor,bunu ülkeyi yönetenler bilerek yükseltiyor,sadece onlarda olsun istiyorlar..
ancak bir müjdem var,allah iste biz nasıl 5tl lik penti ile 50tl lik calzedonia yı ayırt edemeyiz,kadınları da siyah A200 ile S350 yi ayırt edemeyecek şekilde yaratmış.altınızdaki araba 320i de M3 de olsa hatun için aynıdır,yalnız bmw arabanız ten rengi çorap etkisi yaratır enfazla,kendimden biliyorum..
...namus elden gider.
düngece saat 2suları ülke tv adlı bir kanalda duydugum ilginç sözler..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 9
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 161
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 241 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.