Şimdi Ara

Eşcinsellik Hakkında (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
836
Cevap
4
Favori
28.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

quote:

quote:

tedavi ederim
    tedavi edebilirim
    tedavisi mümkündür
    tedavisi mümkün olabilir

söyleminde bulunan herkesi, din ayaklı bunlar diye yaftalarsan bu bir yere gitmez!

bakın burada yazdım arkadaşlar bilsin, 1 kişi bile bu durumundan, kız-kız veya erkek-erkek durumundan ,

erkek-kız

kız-erkek

durumuna geçti ise, yani kelimeyi kabul etmiyorsunuz ama tedavi oldu ise

nasıl oldu? başkaları olmak istemiyor mu? yoksa olamiyor mu?

bana ne dediler arkadaşlar biliyor musunuz? 1 kişi bile tedavi olmamıştır, olmuşsada olmuş gibi yapiyordur.

Aynı tedavi ile sen de erkeklerden hoşlanan bir homoseksüel olabilirsin Ahmet. Sen neden tedaviyi kabul etmiyorsun?

İnanilmaz sacmaliyorsun

Bir hastaya ilac verirsin

Hasta saglikli olur

Saglikli adama ilac verirsen hasta edersin

Senin ornegin budur

Mantik ile izahi yok kusura bakma

Seviye yerde...

Hah işte sorun şu ki sen kendi ahlak ve inanç çerçevene göre bir "normal" belirleyip herkesi buna göre değerlendiriyorsun.

Olaya sadece istatistiksel bakmak bile neyin normal oldugunu ortaya koymaya yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tedavi ederim
    tedavi edebilirim
    tedavisi mümkündür
    tedavisi mümkün olabilir

söyleminde bulunan herkesi, din ayaklı bunlar diye yaftalarsan bu bir yere gitmez!

bakın burada yazdım arkadaşlar bilsin, 1 kişi bile bu durumundan, kız-kız veya erkek-erkek durumundan ,

erkek-kız

kız-erkek

bana ne dediler arkadaşlar biliyor musunuz? 1 kişi bile tedavi olmamıştır, olmuşsada olmuş gibi yapiyordur.

Aynı tedavi ile sen de erkeklerden hoşlanan bir homoseksüel olabilirsin Ahmet. Sen neden tedaviyi kabul etmiyorsun?

İnanilmaz sacmaliyorsun

Hasta saglikli olur

Senin ornegin budur

Seviye yerde...

Hah işte sorun şu ki sen kendi ahlak ve inanç çerçevene göre bir "normal" belirleyip herkesi buna göre değerlendiriyorsun.

Olaya sadece istatistiksel bakmak bile neyin normal oldugunu ortaya koymaya yeter

Neyin istatistiği?
  • dini azınlıklara dinsiz muamelesi yapan bir anlayışımız var. "ne yaw bir de hak mı tanıyacağız?" demekle onları terörize ediyoruz.

milli azınlıklara yok muamelesi yapan bir anlayışımız var. defalarca otobüste minibüste "niye türkçe konuşmuyon yaw? burası türkiye değil mi?" duymuşumdur, böyle demekle onları terörize ediyoruz.

cinsel kimliklere yok muamelesi yapan bir anlayışımız var. "seni edepsiz ne cinselliği? gir evine sus!" demekle onları terörize ediyoruz.

sonra da bu yurtta sulhden bahsedecek kadar küstahlaşıyoruz. ne barışı pardon?

algınıza uymayan adam utanıp susmak zorunda değil, sen hasta sandın diye hasta olmak zorunda değil. bu kadar sıkıştırıp zorlarsan sonu toplumsal felakete gider. ondan da yağ gibi sıyrılıp "hepsi ahlaksızlıktan oluyor" diyemezsin. çünkü sebebi sen sermişsin. zemin tamam olmuş, sen şefkat etmezsen, insanların kalbinden de merhamet kalkarsa ortaya ancak bugünkü tablo çıkar. buna vatan dersin, senden başka kimse de inanmaz.

illa senin mahreminin fotolarını ortaya dökmek, soyunu sopunu nüfus idaresinden çözüp yaymak, tüm anlarını izleyip itikadınla çelişen anlarını yüzüne mi çarpmak lazım. diz üstüne çöktürmeden şefkat öğretilemez mi? illa terörize mi olmak lazım?

cem evleri problemi ve doğudaki halimiz ibretli değil mi? üstüne "stone wall" yurduma ağır gelmez mi? bu kadar rezaleti engellemek için çözümler aramak dururken daha da fişeklemek kime yarıyor?

vatan o dur ki, tüm kalpler o bayrak için aynı heyecanla çarpsın. bu da kardeşlikten geçer. kardeşini düzeltip sen yapmakla değil, seni düzeltip ona saygı duymanla sağlanır. vicdanın yoksa kalbine söylüyorum. o da yoksa akibeti gösteriyorum. onu da görmüyorsan diyecek bir şey yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 20 Ağustos 2012; 22:50:42 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tedavi ederim
    tedavi edebilirim
    tedavisi mümkündür
    tedavisi mümkün olabilir

erkek-kız

kız-erkek

İnanilmaz sacmaliyorsun

Hasta saglikli olur

Senin ornegin budur

Seviye yerde...

Yetmez. Senin mantığının azınlıklara işkence eden faşistlerden hiç bir farkı yok.
  • Bir dönem Hollanda'da yaşamıştım. Registered Partnership denen bir yöntem ile eşcinsellerin evlenmesinin hukuki olarak mümkün olduğu ülke...

Burada bir Türk ile tanıştım. İki yıldır orada yaşıyordu. Ondan önce 13 ay kadar da Malezya'da İslam Üniversitesi'nde bulunmuştu. Tam bir Anadolu Delikanlısıydı. Ayrıca iyi de bir müslümandı. Bu arkadaşım bana bu konuda düşündüklerini şöyle anlatmıştı:

"O zamana kadar hep karşı çıkmıştım. Malezya'da görüyordum (eşcinselleri) şaşırıp kalıyordum. ne yaptıkları beni ilgilendirmiyor ama bir de mescide gelip orada bağırış çağırış içindeydiler. Namaz kıldıktan sonra da akşama kadar orada kalıp sohbet ediyorlardı ve ben çok sinirleniyordum.

Ancak zamanla görüşlerim değişti. Çünkü onlara hak vermeye başladım. Bu adamlar öyle bir namaz kılıyorlardı ki insanın durup seyredesi geliyordu. Resmen namaz böyle kılınır diyordum. Gerçekten namazı yaşıyorlardı.

Bazen sohbet ediyorduk. Müslüman olduklarını söylüyorlardı. Ancak Allah beni de böyle yaratmış Ne yapayım engel olamıyorum. Bildiğin kadın gibi doğmuşum diyorlardı. İşte o zaman benim de görüşlerim değişti. Ön yargılarım kırıldı resmen. Çünkü haklıydı. Bu insanların içinde senden benden daha müslüman olanları vardı ve gerçekten Allah onu da öyle yaratmıştı.

O zaman anladım ki herkes aynı değilmiş. Önyargısız yaklaşmak lazımmış."

Bu arkadaşım benim de bu konuya bakış açımı değiştirdi. Belki bu yazıyı okuyarak faydalanabilecek insanlar olur diye buraya da yazma ihtiyacı hissettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

Bir dönem Hollanda'da yaşamıştım. Registered Partnership denen bir yöntem ile eşcinsellerin evlenmesinin hukuki olarak mümkün olduğu ülke...

Burada bir Türk ile tanıştım. İki yıldır orada yaşıyordu. Ondan önce 13 ay kadar da Malezya'da İslam Üniversitesi'nde bulunmuştu. Tam bir Anadolu Delikanlısıydı. Ayrıca iyi de bir müslümandı. Bu arkadaşım bana bu konuda düşündüklerini şöyle anlatmıştı:

"O zamana kadar hep karşı çıkmıştım. Malezya'da görüyordum (eşcinselleri) şaşırıp kalıyordum. ne yaptıkları beni ilgilendirmiyor ama bir de mescide gelip orada bağırış çağırış içindeydiler. Namaz kıldıktan sonra da akşama kadar orada kalıp sohbet ediyorlardı ve ben çok sinirleniyordum.

Ancak zamanla görüşlerim değişti. Çünkü onlara hak vermeye başladım. Bu adamlar öyle bir namaz kılıyorlardı ki insanın durup seyredesi geliyordu. Resmen namaz böyle kılınır diyordum. Gerçekten namazı yaşıyorlardı.

Bazen sohbet ediyorduk. Müslüman olduklarını söylüyorlardı. Ancak Allah beni de böyle yaratmış Ne yapayım engel olamıyorum. Bildiğin kadın gibi doğmuşum diyorlardı. İşte o zaman benim de görüşlerim değişti. Ön yargılarım kırıldı resmen. Çünkü haklıydı. Bu insanların içinde senden benden daha müslüman olanları vardı ve gerçekten Allah onu da öyle yaratmıştı.

O zaman anladım ki herkes aynı değilmiş. Önyargısız yaklaşmak lazımmış."

Bu arkadaşım benim de bu konuya bakış açımı değiştirdi. Belki bu yazıyı okuyarak faydalanabilecek insanlar olur diye buraya da yazma ihtiyacı hissettim.

Dinlerinin kitabını okumamış herhalde bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

içten duyguların paylaşıldığı bu güzel anı için çok teşekkürler. bu samimi ifade 100 sayfa samimiyetsiz ve arsızca peşpeşe yazılmış üzücü yorumu siliyor... insanlığın ne kadar kıymetli olduğunu ve önyargıdan kurtulmanın ne kadar kıymetli olduğunu tekrar hatırlatıyor...
  • sodom ve gomore hikayesi çok çok az bir fark ile 3 ilahi dinin kitabında yer alıyor. Hz. Lut un kavminde eşcinsellik yaygınlaşmış ve Hz. Lut a gönderilen meleklere de kavim tecavüz etmek isteyinde şehir yerle bir edilmiş.
    eşcinsellik bir tercih değil. vücuttaki horman miktari ile de ilgili değil. bir çok eşcinsellin testesteron düzeyi heteroseksüelden çok daha yüksek. ve
    Bir akademisyenin ifadesine göre horman verilerek veya herhangi bir şekilde eşcinsel eğilimin yok edildiğine dair dünyada herhangi bir vaka bilinmiyor. hastalıktır sapkınlıktır veya değildir ama tedavi edilemediği kesin. Dolayısı ile inançlı bir eşcinsel bu eğilimini yok edemeyebilir ama aynı zamanda sabır edip ibadet de edebilir. Ama ilişkiye giriyorsa da bir taraftan namaz kılmaya çalışıyorsa da bu da bu muhtemeldir ki hiç yoktan iyidir.
    Eşcinselliği tek tip olarak değerlendirmek de mümkün değil. fransız yazar andre gide 24 yaşında eşcinsel olduğunu fark ettiğini yazıyor. hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanıyor ve evlenip çocuk sahibi olmakta bir beis görmüyor.
    Toplumda eşcinsel olan birini anlarsınız, fark edersiniz. ne kadar saklamaya çalışırsa çalışsın genel olarak kendini belli eder. ABD de bir eşcinsel çiftle konuşmuştum; toplum onları normal kabul ediyordu ama onlar da toplumla uyumluydular. eşcinsel olduklarını etrafa anlatma gayreti içinde değildiler. bu önemli.
    perihan mağden in ali ile ramazan kitabında anlatılan frekanstan bu mesleye bakarak sağı solu homofobiklik ile suçlamadan önce eşcinsellerin cinselliklerini bir heterodan daha fazla göz önüne getirme hakkı olup olmadığını tartışmalıyız bence.
  • tabi ki kesinlik yok ama araştırmalar eşcinselliğin doğuştan ileri geldiğini anne nin veya babanın çocukluk dönemindeki tavırlarına bağlı olmadığını gösteriyor. örneğin ikiz çocuklardan çok yüksek yüzdeyle yalnız biri eşcinsel oluyor.
    değişik araştırmalar var ama genel olarak toplumdaki biryelerin %10 u eşcinsel kabul ediliyor. türkiye gibi bir toplumda bu kişiler zorla evlendirilebiliyor da. bülent ersoy da görüldüğü üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

sağı solu homofobiklik ile suçlamadan önce eşcinsellerin cinselliklerini bir heterodan daha fazla göz önüne getirme hakkı olup olmadığını tartışmalıyız bence.

pek havai bir değerlendirme olmuş. iki yorumdur "bilinmiyor görülmüyor, bağlı olmadığını gösteriyor" gibi negatiften hüküm çıkarma gayretleri sonuca götürmez.

kadın cinsel kimliğini ez ez, tüket, hatta kullanmayı maharet kabul et ve alkışla, sonra da eşcinsellerin bazıları da evlenebiliyor diye şaşır. sanırım hastalığa bu eşcinsellikten çok daha yakın bir travmatik bakış... toplumda evlilik, "küfüv bir ruh eşini bulup ebediyete kadar yol arkadaşı ile hayatını yürümek" olarak algılansın, ondan sonra eşcinsellerin hareketlerinden topluma uymayanlar irdelenir, incelenir.

birey toplumun aynası. nasıl bir kalite istiyorsanız, devlet daireleriniz de, özel kurumlarınız da, en küçük kurum olan aile de aynı vasıflara sahip çünkü atmosfer aynı. elbette yurdum eşcinseli de ondan rengini almış. eşcinsel kelimesinde göze batanları tükürük savaşına çevirmeden önce ailenin doğrulukla ve doğru duruşla alakasını belirlerseniz, tüm cinsel kimlikler de doğru yerde sıralanır.

eşcinselin, sen bulanık değilsen, seninle hiç işi olmaz. çünkü bu vatanda hayat hakkaten zordur. bu zora kuvvetli omuzlar, doğruluk samimiyet ve fedakarlık gerektirir. bunu ancak ruhunun tam karşılığı bir hayat arkadaşı verebilir. hevesine takılmış şu anın genci geleceğin yaşlısı bir kaç aklı evvele bakıp bu ciddi mesele savsaklanamaz. hem bir kimliği ile eşcinsel olanın, açık kimliği ile toplumda güzel işler yapması, bunlar karşısında paylaşması ve takdir görmesi mühimdir. saygı mühimdir.

bireyi bir şeyin parçası değil, kendi başına bir bütün olarak tarif eden bu çağda bir çok kimliğe aynı anda sahip bir duruş beklemektedir. dini milli ve cinsel kimlikler vardır. bir başlık altında var olmak, diğeri altında olmamak anlamına artık gelmiyor.
  • @eflatoon
    belki ben anlatamamışım ama olumlu anlamda yazdıklarımı eleştiri yapıyormuşum gibi anlamışsınız. bilinmiyor, bağlı olmadığı görülüyor derken eşcinsellere yapılan bazı eleştirilerin haksızlığını anlatmaya çalışıyordum. eşcinsel erkeklerin bayanlarlala " zorla" evlendirilmelerini de şaşılası bir şey olarak değil, toplum eleştirisi olarak yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helfgott -- 17 Ekim 2012; 1:23:02 >
  • Şu anda bariz lezbiyen bi arkadaşım var.. Elimde değil diyor. Yani yatsak bile Hani kızlardan tatmin olduğunu felan soyluyor.. Erkek gibi düşünüyor hatta. Kızda güzel bayağı.
    Bence hastalık tarzı bırsey bu...
  • Hastalık değil.Bilakis ülkemizde gizli olarak çok yaygın bir durum.
  • Hormon bozukluğu durumunun genetik oalrak aktarılması dediğin gibi evrim sürecinde elimine olması gerekiyor ama genetik geçişten değil de mutasyon sonucu da kaynaklabilir. Mesela müsküler distrofi hastalarının bazılarında hastalık anneden-babadan geçmiyor çocukta meydana gelen bir noktasal mutasyondan kaynaklanıyor.

Ayrıca eşcinselliğin hormon bozukluğundan öte yanları da var. Mesela ilk mesajlarda arkadaşın birisi demiş ufakken kişilik gelişir, ordaki bir değişiklik çocuğu eşçinsel yapabilir.

Bazı insanlar, penis hayranıdır. Adeta ona taparlar. Onu güç simgesi olarak görürler. Daha sonra bir kadınla cinsel birlikteliğe girdiklerinde kadının penisi olmadığını farkederek onu aşağılık sınıf olarak görürler ve penisi olan kadınlara (kadınsı erkek çocuklara) yönelirler.
  • escinsellik kalitsalda olabilir sonradan da escinsel olunabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: eflatoon

cahil insan bilmediği sebebe sarılır. ne hormonu bu ki duyguları hayatı kişiliği yerinden ediyor?

eşcinsellerin kanlarındaki hormon oranları sizinkinden farklı değil.

bu cahillikle evlatlarını ilk önce hemotoloji ve hormonal bozukluk profesörlerine gönderen insanların yüzünde "HORMONAL OLARAK NORMALDİR!" belgeleri patlıyor. hala arsızcasına aynı yalan davulunu çalıyorlar.

en ince tetkikleri ile kan hormon değerleri ortaya konmuş. artık hala daha aynı yalanı savurmayın.

tüm aile ve çevrelerin sırası ile ilk adresi hormon, terapist ve üfürükçüden geçiyor. sonra burada da bilimsellikten dem vuruyorlar. sonuçta kendi evlatları yüzünden "ELE GÜNE KARŞI" güya rezil olmamak için onu sürekli uyur halde tutmak üzerine kurulu bir tezgaha düşüyorlar. bu arada eşcinsel bireye haklarını hukukunu anlatan yok. insan olarak kendini tarif etmesine ve hayata tutunmasına gayret eden yok... adeta ölsün için uğraşılıyor... herkes bu kadar kuvvetli değil. sonra bazıları birden denileni yapmaya başlıyor. evet artık tüm baskı sona ermiştir. evlendirilir ve çocuk da elde edilir. ele güne karşı gayet güzel de oynanır. toplum kendi çizdiği yalana kendi inanır, ahlaklı ve sağlam aile kurumu kurtulmuştur(!) bir yerlerde eşcinselliğini birileri de yaşamaya, yaşamak açlığı ile tacize, herkese tehlike olmaya, yalan hayatlar yaşamaya başlar. tam da bizim eşcinsel için biçtiğimiz rolü oynarlar.

gerçeğe bakamayan, kendi gerçekliğini seyreder durur...

Vallaha birader bana asılmadığı sürece eşcinsellere saygım var ve bir hastalık taşıdıklarına inanmıyorum. Ayrıca, kardeş çok doğru bir şey demek istemişsin. Eşcinsellerin yaşadığı, aynı şekilde kadınların da belki, stres ve gerginlik erkeklere göre daha fazlaysa, bu onların histerik, rahatsız olmalarından değil, toplumun onları dışlamasından kaynaklanıyor. Neyse ben yine de almıyım, sapına kadar erkeğiz ama saygı duyuyorum. İnsanlara hasta damgası yapıştırmak günahtır ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helfgott

sodom ve gomore hikayesi çok çok az bir fark ile 3 ilahi dinin kitabında yer alıyor. Hz. Lut un kavminde eşcinsellik yaygınlaşmış ve Hz. Lut a gönderilen meleklere de kavim tecavüz etmek isteyinde şehir yerle bir edilmiş.
    eşcinsellik bir tercih değil. vücuttaki horman miktari ile de ilgili değil. bir çok eşcinsellin testesteron düzeyi heteroseksüelden çok daha yüksek. ve
    Bir akademisyenin ifadesine göre horman verilerek veya herhangi bir şekilde eşcinsel eğilimin yok edildiğine dair dünyada herhangi bir vaka bilinmiyor. hastalıktır sapkınlıktır veya değildir ama tedavi edilemediği kesin. Dolayısı ile inançlı bir eşcinsel bu eğilimini yok edemeyebilir ama aynı zamanda sabır edip ibadet de edebilir. Ama ilişkiye giriyorsa da bir taraftan namaz kılmaya çalışıyorsa da bu da bu muhtemeldir ki hiç yoktan iyidir.
    Eşcinselliği tek tip olarak değerlendirmek de mümkün değil. fransız yazar andre gide 24 yaşında eşcinsel olduğunu fark ettiğini yazıyor. hem erkeklerden hem kadınlardan hoşlanıyor ve evlenip çocuk sahibi olmakta bir beis görmüyor.
    Toplumda eşcinsel olan birini anlarsınız, fark edersiniz. ne kadar saklamaya çalışırsa çalışsın genel olarak kendini belli eder. ABD de bir eşcinsel çiftle konuşmuştum; toplum onları normal kabul ediyordu ama onlar da toplumla uyumluydular. eşcinsel olduklarını etrafa anlatma gayreti içinde değildiler. bu önemli.
    perihan mağden in ali ile ramazan kitabında anlatılan frekanstan bu mesleye bakarak sağı solu homofobiklik ile suçlamadan önce eşcinsellerin cinselliklerini bir heterodan daha fazla göz önüne getirme hakkı olup olmadığını tartışmalıyız bence.

Sodom ve gomore nin 3 kutsal kitaptada aynen olması bu kitapların zaten birbirinin kopyası olmasından ileri gelir, 3 kutsal kitapta yaklaşık %80 oranın da birbirlerinin kopyasıdır, bugün bu coğrafyada peygamber olduğunu iddia eden biri gene bu kitaplardan alıntılar yapacaktır, işin ilginci bu hikayelerin yöresel olmasıdır yani kutsal kitaplarda adı geçen felaketler sadece Ortadoğuya aittir, insanlar gezip gördüklerini yazmışlardır.
    Hristiyanların, müslümanların, yahudilerin birbirlerine nefretle yaklaşması gibi eşcinselliğede nefretle yaklaşmalarının nedeni gene dini sebebler olmuştur, kutsal kitaplarda sözde tanrıdan geldiği söylenen biz onları yaktık, parçaladık, yokettik, lanetledik gibi tanrısal olmayan nefret ibareleri malesef insan ırkını düşünmekten çok nefret etmeye yöneltiyor.

Eşcinsellik olayına gelince farklı teoriler var, Adem-Havva mitinin tersine cinsiyetlerin evriminde ilk dişi kavramı vardır, canlılarda erkek cinsiyeti daha sonraları evrimleşti, bugün ana karnında cinsiyet oluşurken bütün bireyler önce dişi olarak hayata başlar, belli bir süre bütün bireylerde meme ve süt bezleri oluşumu gerçekleşir (erkekler dahil), daha sonraları erkek olacak bireyin dişi organında klitoris şişerek penisi oluşturur, yumurtalıklar aşağı iner, yakın zamanda yapılan araştırmalarda eşcinselliğin en çok dördüncü beşinci erkek çocuklarda görüldüğü saptanmış, bunun nedeninin yabancı olarak görülen erkek cinsiyetine karşı, ilk erkek doğumlarından sonra kadının vucudunda oluşan savunma mekanizmaları olabileceği yazıyordu (okuyalı uzun zaman olmuştu ayrıntılar eksik olabilir), yada cinsiyetlerin dönüşümü sırasında oluşabilecek sorunlardanda kaynaklanabileceği söyleniyor, sonuçta aynı döngü hayvanlardada var ve hayvan cinslerinin %50 sinden fazlasındada bu sorun görülüyor.

Cinsiyetlerin oluşmu görüntülü anlatım;

http://www.cemilkarakus.com/index.php/cinsiyet
  • türkiyede eşcinsellik algısı oldukça enteresan . siyasi anlamda fikir birliği içinde olduğum perihan maden in ali ile ramazan romanını okuduğumda nutkum tutulmuştu. kadın roman yazmış ama eşcinsellik hakkında bir bilgisi yok. erkekler hakkında yeterli bilgisi yok. yıllar boyunca sadece aktif ilişkiye giren ve bundan geçimini sağlayan bir eşcinsel erkek fahişe olamayacağından bile haberi yok. Ayşe kulin in romanı daha da beter..

1 - 2 yaşını hatırlayan yeterince tanıdığım insan var. (ve ben de 1 yaşımı hatırlıyorum.) o dönemlerde de cinsel olarak güdüleri oluğunu hatırlıyorlar. gece yattığında hayal kurma gibi olaylar var. bu hayaller cinsel birleşimleri içermiyor ama karşı cins ile yakınlaşmayı içeriyor. cinsel istek ve yönelmenin; yaşanılan bir takım olaylar sonucunda ortaya çıkması pek olası değil. google da bu konu ile ilgili araştırmaları ararsanız karşınıza hemen olayın genetik nedenlerden kaynaklandığını işaret eden ama tabi kanıtlamayan bir çok araştırma çıkıyor.

eşcinselliğin cinsiyet oluşumu ile de bir ilgisi yok. 4. veya 5. cocukta daha sık görülmesi de mantık dışı. o denli basit değil mesele.
    vucuttaki kılların miktarını veya görüntüyü hormanlarla bir yere kadar değiştirebiliyorsunuz ama cinsel tercih horman miktarından bağımsız. testesteron hormonu verilerek dünyada herhangi bir eşcinsel in cinsel tercihini değiştirilebildiği kesin olarak görülmüş değil. böyle bir vaka yok.
  • Belki Perihan Mağden bir gay yerine trans-gender kahraman seçmeliydi. Kim bilir ama doğru bence de konu basit değil aslında bir o kadar da basit. Sadece olunuyor, hepimiz bir şeyler oluyoruz, ne olduğumuzu da pek anlamıyoruz zaten.
  • Bu konu icinde okunabilecek birkac mesaj var.Onun harici hala lut kavminden falan bahsedenler var.Muhafazakarlar cok demokrat geciniyor gunumuzde fakat islerine gelince.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.