Şimdi Ara

Erdoğan: Parası olan Yavuz Sultan Köprüsü'nden geçer, diğerleri öbüründen geçer (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
2.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Niye vergi alıyorsun o zaman parası olan geçecekse?

Bu nasıl bir mantık pardon mantıksızlıktır?

Ama proje yaptı bunu öncekiler hiç yapmamıştı diyecekler alıntılamasın kalbini kırarım.
  • Şu an Kartal mitingi kalabalık.Umarım toplamadır yine.Arkadaş %45 in üstünde oy çıkarsa yani inanamam ben bu sefer..Bu kadar salak bir toplmum olmaz
  • Aynı haberin devamında İnce'nin memurla küfürlü konuşması sızmış da onu söylüyor utanmaza bak. Sen şehide kelle diyen, ülkenin kurucusuna küfür eden, milletin a. koyan adamları çevrende toplayan adamsın hiç konuşmaman gerekir. 16 yılda senin yaptıklarını saysak İnce yanında melek kalır.
  • Yazık cidden ya, şu adamın seçim alacağını düşünmek o kadar üzüyor ki, yıllardır demediğini bırakmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Köprünün parasını benden zorla alıyorsun.
    Köprüden geçmeyen arabanın parasını da benden zorla alıyorsun.
    Sonra da "Paran yoksa geçemezsin" diyorsun.

En sonunda da seçmenine bu işi "Hizmet" diye yediriyorsun.
    Sallama ziyaaa yüklenici şirkete yaptırıldı.Belirli bir yılda işletecek sonra devletin yönetiminden devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Sallama ziyaaa yüklenici şirkete yaptırıldı.Belirli bir yılda işletecek sonra devletin yönetiminden devam.

Alıntıları Göster
    Konuyla doğrudan bağlantılı değil ama, merak ettiğim bir konu var; Hayatında hiç kitap okumadın, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Konuyla doğrudan bağlantılı değil ama, merak ettiğim bir konu var; Hayatında hiç kitap okumadın, değil mi?

Alıntıları Göster
    Kitap okudum ama nankörlük benim doğamda yok kusura bakmayın.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Aga şu nargileci suriyelilerden evinize alır mısın? ümmeti misafir etseniz şöyle evlerinizde?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savkar

Aga şu nargileci suriyelilerden evinize alır mısın? ümmeti misafir etseniz şöyle evlerinizde?

Alıntıları Göster
    Sana evindemi misafir ettiriyorlar ? Herkez özgürlükden bahsediyordu ne oldu şimdi ? Ruslar basınca ülkeyi gıkınız çıkmıyor.
  • quote:

Sana evindemi misafir ettiriyorlar ? Herkez özgürlükden bahsediyordu ne oldu şimdi ? Ruslar basınca ülkeyi gıkınız çıkmıyor.

Alıntıları Göster
    E al abicim hükümeti savunuyorsan nargile içen gençleride besle. Bize ne.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    İnşaat maliyeti ne kadar? Kaç yıl işletilecek? Geçiş garantisi ne kadar? Devlet krediye kefil zaten, krediye kefil olmak yerine krediyi kendi çekip sadece inşaat ihalesi açsaydı, işletmesini kendisi üstlenseydi yarı fiyatına mal eder miydi?

Başka sorum yok.

Bu paralar bizim vergilerimizden çıkıyor. Biraz araştır araştır.
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    Demek kitap okudun. Peki...

Sana bir soru daha; Bahsi geçen iş hangi parayla yapıldı?
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Krediye sadece kefil değil yav olay aynen şöyle:

68 bin araçlık geçiş garantisi var. Kimse geçmezse de devlet para ödüyor zaten.

Bu yüklenici firma muhabbeti çok komik. Seninle ben gitsek, hatta ikimizi bırak
    vasıfsız işçi bile gitse bu işi yapabilir bu hükumetle. Nasıl mı?

Köprüyü yapmak için sermaye koymana gerek yok, ihale kanununu anında değiştiriyorlar.
    Devlet sana kendi bankalarından
    kredi ayarlıyor, üç yıl geri ödemesiz. Sonra sana geçiş garantisi veriyor, 68000 araçlık.

Sonra sen de işi yapıp keyfine bakıyorsun. 3 sene sonra ödemeye başlıyorsun kredi borcunu.
    O zamana kadar araç geçse de geçmese de zaten devlet sana paranı ödemiş oluyor.

Bir de devlet bankaları bu krediyi başka devletlerden borçlanarak veriyor. Devlet de
    üç sene boyunca o verdiği kredinin faizini yurt dışına ödüyor. Üç sene sonra senden ödenecek
    parayla da borcun ana parasını kapatıyor. Kapatabilirse tabii.

Bu iş zaten kebap, zaten bütün riskler devlette, para devletten... Faiz devletten. Geçiş garantisi devletten.
    Ben ne anladım bu işten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Krediye sadece kefil değil yav olay aynen şöyle:

68 bin araçlık geçiş garantisi var. Kimse geçmezse de devlet para ödüyor zaten.

Bu yüklenici firma muhabbeti çok komik. Seninle ben gitsek, hatta ikimizi bırak
    vasıfsız işçi bile gitse bu işi yapabilir bu hükumetle. Nasıl mı?

Köprüyü yapmak için sermaye koymana gerek yok, ihale kanununu anında değiştiriyorlar.
    Devlet sana kendi bankalarından
    kredi ayarlıyor, üç yıl geri ödemesiz. Sonra sana geçiş garantisi veriyor, 68000 araçlık.

Sonra sen de işi yapıp keyfine bakıyorsun. 3 sene sonra ödemeye başlıyorsun kredi borcunu.
    O zamana kadar araç geçse de geçmese de zaten devlet sana paranı ödemiş oluyor.

Bir de devlet bankaları bu krediyi başka devletlerden borçlanarak veriyor. Devlet de
    üç sene boyunca o verdiği kredinin faizini yurt dışına ödüyor. Üç sene sonra senden ödenecek
    parayla da borcun ana parasını kapatıyor. Kapatabilirse tabii.

Bu iş zaten kebap, zaten bütün riskler devlette, para devletten... Faiz devletten. Geçiş garantisi devletten.
    Ben ne anladım bu işten.
    Aynen öyle. İşi alan sermaye koymuyor. İş ile ilgili hiç bir teknik bilgisi yok. Çinli-Koreli- Japonları taşeron yapıyor. Yaptıkları iş hafriyat. Devlet 3 liralık işi 8 liraya yaptırıyor. 3 ve 8 lira dediğim de milyarlar.

• Devleti zarara sokma ihtimali olan bütün ihaleler araştırılmalı. Gerekirse sözleşmeler fesh edilmeli. Zaten usulsüzlük varsa tazminatta ödenmez. Maliyeti öder geçersin. Zaten 10-15 milyar dolarlık bütçemiz vardır.

• Sorunda burda işte sayın cumhurbaşkanı.
    Siz geçiş garantisi evrdiniz mi? vermediniz mi? .Vermediyseniz eyvallah. Ama verdiyseniz o zaman "deli dumrul " misali geçenden 3 akçe geçmeyenden 5 akçe hesabına geliyor iş.

Bazıları eleştiriyor ama Karamollaoğlu'nun" devlete getirisi olmayacak projeleri iptal edeceğiz " vaadine katılıyorum
    Bitmedi gitti son 15 yıldır beton sevdası yeter yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Haziran 2018; 14:37:37 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ne soru ekini ayırıyorsun ne de daha doğru düzgün herkes yazabiliyorsun.Hadi kendi çapında nankörlük etmiyorsun da bari kitap okuyorum filan diye yalan söyleme.

Bu arkadaştan ayrı olayların farkında olan ama bir şekilde hala kararsız kalan akpartili kardeşim bir gün ucu sana da dokunacak emin ol.Pazar günü tüm yaşanan rezillikleri tekrar hatırlayıp ona göre bas mührü.

• Ne hikmetse, bu forumdakilerin çoğu Reis'imize saldırıp duruyor. Foruma baksak, Saadet partisinin oyları ile AK Parti oyları değişecek gibi, yani Ak partinin oylarının %1 gibi çıkması gerekiyor, tabii forumdaki karşıtların oranına göre...
    Neyse ki, bu sanalda galiba fake hesap sahibi çok ve fake hesaplar oy kullanamadığı için 16 yıldan bu yana olduğu gibi her seferinde MİLLET'in dediği oluyor. Bu sefer de öyle olacak inşaallah.

Forumlarda boşuna uğraşıyorsunuz, bir çok insan forumdakilerin art niyetli olduğunu hissediyor benim gibi. Şimdiye kadar bu forumda bu konulara hiç girmemiştim, gerçekten ihtiyaç duyduğum telefon, araç ve fotoğraf makinesi gibi konularda 3-5 mesajım vardır. Bir işe yaramayacağını biliyorum, umurumda da değil, ama size boşuna uğraştığınızı söylemek istedim, nedense.... Acıdım galiba...

Yaşım 52, 2002'den öncesini çok iyi hatırlıyorum... Aslında 2008 öncesi demek gerekiyor... Hele de 2010 sonrası Türkiyemiz ile 2002 öncesini kıyaslayınca, siz ne anlatırsanız anlatın, insana maval okumak gibi geliyor. Şuna da çok inanıyorum ki, 2013'ten bu yana gezi, fetö, ve benzeri şeyler olmasaydı, yani sizler de çelme takmak yerine Türkiyemiz lehine bir şeyler yapsaydınız, eminim ki bugünlerimiz çok daha iyi olurdu. Neyse bazıları bunun vebalini elbet ödeyecektir.

Sizlerin mantığı eski komünist mantığı... Herkes yoklukta eşit olsun mantığı... Aslında 1970 ve 1980'lerde bu mantığa sahip insanların Beşiktaş, Kadıköy gibi yerlerde çoğunlukta oldukları zamanlarda bu insanların hiç bir sıkıntı çekmediğini, bizlerin ise su tankerlerinden bidonlarla çamurlu yollarda su taşıdığımızdan dolayı, bu gibilerin komünistliklerinin de bize özgü olduğunu, diğer komünist ülkelerdekinden çok farklı olduğunu 1990 yıllarında görebildim.. Yani çoğunluk nezdinde hiç bir itibarı olmayan laflar bunlar..
    Alınan şey, yapılan iş her zaman için iyidir... Köprü de yapılacak, başka şeyler de yapılacak.... Bunların bugün olmazsa yarın faydaları elbette görülecektir..

• İşte onun için hazine garantisi verilmemeli.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.