Şimdi Ara

Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 yönlü para kesmeye başladılar zaten, yakında geçiş ücreti tünele eşitlenir eski köprülerin...

• Kdv %18 den %25'e cıkmalı.

ötv oranları artmalı

Un- Bakliyat-Süt-Peynir gibi ürünlerede ötv eklenmeli( %10 meyve sularında oldugu gibi)

Asgari ücret (Brüt) işveren maliyetine %20 zamlanmalı yani 5.800 ödüyorken devlete 6.900 ödemeli.

Ama asgari ücret NET 4.250 tl sabit kalıcak.

Eylem yapma vergisi gelmeli. Size atılan sis bombaları göz yaşartıcı sprey biber gazları falan bunların faturası eyleme katılanlara kesilmeli.

Emekli ve çalışanların her ay Maaşının %5'i Savunma Sanayii için Kesilmeli. SOnuçta güvenlik olmazsa yiyecek ekmek bile bulamayız. Kendimizi korumak lazım yoksa filistin gibi oluruz. Önce güvenlik

Aklıma geldikçe editlerim

• Eski beğenilmeyen Türkiye'de devlet "vergileriniz size yol, su elektirik olarak geri dönecektir" diyordu. Şu an ki yeni Türkiye'de binlerce odalı sarayları, 10-20 maaş alan bürokratları, 20 tane uçağı, 100 lerce araçlık konvoyları finanse etmenin yanında birde beş firmayı besliyor.

RTE nin dediği gibi nerrrrrdennn nereye.

• maaşımızın %80 i vergi ve dolaylı vergilere gidiyor halada yola köprüye para istiyo, zaten vergi ve faturalara çalışıyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedava derken alınan dolaylı dolaysız vergiler acaba nereye gidiyor ?
    E ülkede herşey parasıyla olacaksa vergi neden toplanıyor ?

Zaten özel bir şirket gelir yapar parasıyla da vatandaş geçer.

Ki şuanda böyle zaten

Ne anladık biz bu işten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz!

Kadir bile inanmaz buna ama işte millet inanıp oy veriyor.

• neden köprüye tek gidiş bileti alınıyor hem gidiş hem geliş için cift dikişli millete fatura edilmelidir

• Vergi vermiyoruz sanırım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

onlar artik eskidi be yaa,bunlar yepisyeni,gicir gicir Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! 

• Hem kol gibi, hunharca, böyle 2-3 ülkenin topladığı kadar dolaylı ve dolaysız vergi alıp, hem de kamu hizmetlerinin ücretli olmasını haklı çıkarmaya çalışmak tam akıl tutulması.

• Netflix'e aylık üye olmam benim için bir zorunluluk değil. Üye olduğum sürece içeriğini kullanabilirim. Bundan bir kar elde edemem. Etmem etik olmaz, kural dışıdır. Fakat Netflix'e üye olmama rağmen çıkacak her yeni içerikte benden hizmet başı para istemesi mantıklı değildir. Zira zaten aylık yaptığım ödeme Netflix için bir varoluş sebebidir. Rekabet gereği bütçesi dahilinde rakiplerinden öne geçmeye çalışabilir ve yine bütçesine bağlı olarak yeni içerik sayısı ve niteliği belirleyebilir. Fakat kullanıcılarının %50'si sırf yeterli IQ seviyesine sahip değil diye her içeriğini yeni ücretle çıkartması ve bunu kalan %50'den az dilime dayatması hatta ek ücretle çıkarttıklarını aylık üyelerimize hizmet yapıyoruz şeklinde lansa etmesi açıklanamaz.

2 gram aklı olan tüketici Netflix kullanmaz bu durumda fakat bu her örnekte geçerli olmuyor. Bazı şeyleri gel de kullanmayacağım de. Şöyle bir distopya düşünün zorunlu olarak Netflix'e üyesiniz. Netflix kazandığı parayla yetersiz IQ'lu insanlara çok az bi yardım ediyor ve toplum mühendisliği yapıyor. İçeriklerinde sürekli kendilerini övüyorlar. Kendileri hariç her türlü yayın platformuna ekonomik dayatmalar uyguluyorlar. Hatta o kadar ki ilk kurulduklarında her şeyi ücretsiz yapıyorlar. Fakat ücretsiz yaptıkları içerikler için gerekli ücreti sizden borç alıyorlar. Yerine koyacaklar yani.. Bu şekilde yetersiz IQları kendilerine bağlıyorlar çünkü adamlar borçlu ve borçlarını tak diye öderken ücretsiz içerik sunuyorlar. Yayın platformu seçimleri için anketlerde ve seçimlerde böylelikle öne geçiyorlar. Fakat çok hızlı biçimde hizmet şekli değişikliğine gidiyorlar. Borçlarını ödemiyorlar. Her yeni içerik için ücret istiyorlar. Hizmeti kullanmayanlardan da ekstra aylık ücretlerle bunu temin ediyorlar. Çıkmak isteseniz çıkamıyorsunuz çünkü bir seçimle, anketle kazanmışlar bunu. Kısır bir döngüye saplanıyorsunuz. Dahası bahsi geçen çoğunluk Netflix'in yaptıklarını gerçek birer platform hizmeti olarak görüyor. Ve tüm bunların yanında yan tarafta boynunu eğmiş bekleyen her kargoyu ücretsiz yaparken platform içeriği sunan bir rakibi var Amazon Prime. Ya bak diyorsun belki kötü yanları da var ama Netflix'ten iyidir diyorsun. Aynı çoğunluk Netflix üyelik tipini çıkart göster falan diyor.

Düşünün yukarıdaki gibi bir distopya olabilir mi? Çocuğa anlatsan deli zırvası der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 21 Mart 2022; 20:34:39 >

• Ula hizmet istemek sizin neyinize. Eğin kafanızı biat edin. Ülkenin başına gelen adam hizmet etmez. Biz ona hizmet edip, biat etmeliyiz.

Beyler 20 senedir aynı hükümeti göre göre benim devreler yandı. Sürü moduna geçtim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok merak ediyorum .Ülkede bedava olan birşey var mı ki.Bedelini kallavi vergilerle paşa paşa ödüyorsun zaten.

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

vergilerimiz bacılarımızın range roverlarına, dar pantolonlu ilçe başkanlarının şekerlemelerine gidiyor onları ne sayıyorsun

Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! 

• Hizmet etmeyeni yüceltip, oy vermedigin partiden hizmet beklemek de komedi be...

• Geçen iş için Silivriye gittim gerçekten çok soğuk , bu sebeple gereken yorumu yapamıyorum

• retro61 R kullanıcısına yanıt

Ben oy vermedim ancak halkın çoğunluğu oy verdi. Seçildiyse işini yapacak. Ankara'da Mansur başkana oy verdim. Çok memnunum. Çünkü, bana hizmet ediyor ve bununla övünmüyor. Övünülecek bir şey değil bu. Bir öğretmen bir öğrenciye okuma yazma öğrettiği için övünüyor mu ya da bir doktor hastasının sağlıyla ilgilendiği için bununla övünüyor mu? Görevini yapacaksın bu kadar basit. Görevinle övünmeyeceksin. Neyse fazla laf anlatmaya gerek yok. Anlayabilecek tıynette biri olduğunuzu düşünmüyorum. Yıllarca yol yaptı diye parti savunmuş adamlarsınız. Fazla muhattaba gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-386561231 -- 22 Mart 2022; 13:50:37 >
  • lafa bak. adam benim vergimle bana hava atıyor...

• Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz!

Arabayı feribota veririm, köprüyü seyrede seyrede giderken birde tavşankanı alır içerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 22 Mart 2022; 15:59:13 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.