Şimdi Ara

Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çanakkale Köprüsü'ün açılmasıyla yüksek otoyol ve köprü ücretleri tekrar tartışma konusu olsu. Konu AKP'nin İstişare toplantısında da gündeme gelince Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Osmangazi ve 1915 Çanakkale Köprülerinin avantajlarına bir bakın. Yollar, köprüler pahalı deniyor da, Binali Bey’in bir lafı var: En pahalı hizmet yapılmayan hizmettir. Doğru diyor..' dedi.

Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz!

AKP’de son günlerde yapılan toplantılarda köprü ve otoyol geçiş ücretlerine ilişkin tartışmalar, ana gündem maddesi olmaya başladı. Yapılan toplantılarda bazı milletvekilleri geçiş ücretlerinin yüksek olduğuna ilişkin eleştirileri hatırlatıp sahada vatandaştan bu yönde şikâyetler geldiğine dikkat çekti. Erdoğan ise bu eleştirileri, “Haklısınız ama her hizmetin de bir bedeli var. İnsanlar hem hizmet almak istiyor hem de ‘Köprüler, tüneller bedava olsun’ diyor. Böyle bir şey olmaz” diye yanıtladı.

'Bir maliyeti var. Ama avantajlarına bakın'

Erdoğan, köprü ve otoyol geçiş ücretleri ile ilgili söylemleri, yapılan işleri gölgelemek isteyenlerin gündeme getirdiğini belirterek “Çanakkale Köprüsü’nü düşünün, bir maliyeti var. Ama avantajlarına bakın. Feribot kalkmadığı zaman ne olduğuna bakın. Hizmetler aksıyordu. Osmangazi Köprüsü’ne bakın... Kaybedilen zamana... Şimdi de zamandan edilen tasarrufa bakın. ‘Yollar, köprüler pahalı’ deniyor da, Binali Bey’in bir sözü var; ‘En pahalı hizmet, olmayan hizmettir’ diyor. Doğru söylüyor. Biz buraları devletin kesesinden bir kuruş çıkmadan yapıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak:

Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz!onedio
    Erdoğan: 'İnsanlar Hem Hizmet İstiyor, Hem Köprüler, Tüneller Bedava Olsun Diyor, Böyle Bir Şey Olmaz'
    https://onedio.com/haber/erdogan-insanlar-hem-hizmet-istiyor-hem-kopruler-tuneller-bedava-olsun-diyor-boyle-bir-sey-olmaz-1055527

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 21 Mart 2022; 16:11:56 >

• 45 yıl önce yapılan köprüler yollar 16-20 TL, şimdikiler 200-300 TL Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! 

• Cumhurbaşkanım doğru söylüyor.
    İnsanlar istiyorki
    Hem ayranım dökülmesin, hem yoğurdum ekşimesin.
    Öyle bir dünya yok
    Başka bir gezegende, paralel evrenlerde falan vardır bilemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 yıl tek başına iktidar ve bunun son dönemi yargı dahil tüm yetkiyi elinde toplayarak...milletin herhangi bir iktidara bu yetkileri vermesi görülmüş şey değil...

buna rağmen sonuç? kendi köprüsünü kendi hastanesini yapamayan yap işlet devrete muhtaç olmuş bir devlet... hoşgeldin turgut özal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 21 Mart 2022; 16:29:32 >
  • Vergi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Akasha_Ether kullanıcısına yanıt
  • Yap islet devret varken devlet neden ugrassin? Olmasi gereken bu ancak gecis garantilerine cozum bulunmasi gerekiyor

• he_man kullanıcısına yanıt
    İtibar akıyor her yerinden

• 45 bin garanti verdiğin yerden 15 bin kişi geçerse 30 bin sana bana giriyor.

örnek veriyorum köprüyü nakit versen 10 milyona yapıyorsun salladım tamamen.

ister geçsin ister geçmesin. en nihayetinde o köprü parasını çıkarır. hatta sonra sadece bakımlarda bile ücret alarak işi bayağı beleşe getirebilirsin.

ama bilmem kaç sene yap işlet modelinde yaptırırsan ortalama sana 10 milyon olan köprü 50 60 milyon olarak geri dönüyor. bunu da tahmin et kim ödüyor. bir tahmin et lütfen :)

• Gerçek Maaliyet 1.5 Milyar Dolar
    Bunların söylediği maaliyet 3.5 Milyar Dolar
    16.5 yıllık toplam garanti ödemesi 8.5 Milyar Dolar

Ben ortada fahiş fiyatlı bir sözde hizmet görüyorum.

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

Karıştırma onu.Erdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! 

• insanlar vergi verdikleri için hizmet bekliyor olabilir mi?

• Şu egodaki insani başimiza getirdiler ya diyecek birşey yok.

• Sen istiyor köprü? Verecek €15.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

O zaman 5 li cete ulkeyi soymuyorduErdoğan:İnsanlar hem hizmet istiyorlar hem de ‘yol,köprü bedava olsun’ diyorlar.Böyle Bir Şey Olmaz! 

• zaten benim paramla yapıldı

üstelik hali hazırda vergimle yapılan bir şeyi kullanmak için birinci elden bir daha para vermem gerekiyorsa bu hizmet değildir, kiralama olabilir, bilet/geçiş hattı olabilir ama hizmet bu değil. bu zulümdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stableRevulation -- 21 Mart 2022; 18:2:13 >
  • Millet hem koprulere hem yollara para odeyecekse, araba alirken devlete vergi icin aldiklari ekstradan bir araba parasini geri odesinler. Hem milletten vergi al hemde yol yaptim de para iste uste, yok boyle birsey!

• hayır. y-i-d olmaması lazım, çünkü böyle olmaya devam edildikçe yapılan her şeyden para kesmeye devam edecekler, başka türlü yükleniciler nasıl para kazanacak değil mi (ihalede kazandığı para yetmez onlara). ama devlet kendisi yaparsa yine vergimizle yapılacak ama sonrasında kullanırken bir daha bir daha para ödemek zorunda kalmayacağız, bkz. almanya falan filan

• Kimse bedava olsun demiyor. Paramız, emeğimiz gün geçtikçe değer kaybediyor. Köprü ücreti ödemeyecek duruma geliyoruz. Millet buna şikayet ediyor. Varsın 15€ olsun ama ben de o 15€'yu iki saatte kazanayım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.