Şimdi Ara

Erdoğan'dan şok Türkçülük açıklaması (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
495
Cevap
0
Favori
74.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
417 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstiklal marşından başka bir marş tanımıyoruz 1930 lularin icinde bulunduğu Dünyanın ırkçı faşizm furyasından çıkmış bir and ile yetişenleri de görüyoruz can Dündari Abdullah Öcalani Mehmet Ali alaborasi vs vs birçogu hepsi de ant üstüne ant içtiler ama hepsi de ülkeden defolup gittiler üstüne de bu vatan millete hainlik peşine düştüler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeniden çözüm süreci denilip pyd-peşmerge çakalları ile masaya oturup fıratın doğusunda barış masalları adı altında yine şehitler vermeye başlarsak şahsen şaşırmayacağım. Aldatılmaya, kandırılmaya doyamadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nefer- -- 24 Ekim 2018; 16:53:42 >
  • highgen kullanıcısına yanıt
    Darısı Vahdettin kılıklı işbirlikçilerine ve sizlere...

Hak kazanılır, alınmaz. Türk olmak bir haktır, ırk değil. Zeki insanlar bunu anlayıp gururla taşıyabiliyorlar. Hakkınızdan bu kadar kolay vazgeçip oyuna gelmeyin.

Biz 2. dünya savaşına katılmadık, bari doğru tarih örneğini verseydiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

türkçülük yapmayın diyorlarda kendileri neden islamcılık yapıyor
    müslüman olmayan vatandaş değil mi insan değil mi, bunun adı riyakarlık değil mi
    İslamcilik nedir ya

İsteyen istediği gibi sortuyla bikinisiyle geziyor bu ülkede tesettürlüsu de özgür şortlusu da nedir zorunuz. Şimdiye kadar hiç bu kadar özgürlük görmüş müdür bu ülke bu kadar özgürlük batıyor uğruna salya sümük oldugunuz Avrupa da bu kadar özgürlük göremezsiniz adamı paket ederler ve üzerine de özgürlük demokrasi hukuk devleti demeye de devam ederler Almanya da Türk vatandaşlarımızın nazi ırkçılığı karşısında haksız bir muameleye tabi tutulurken sende Avrupa'ya salya sümük hayran olursun

Irkçılığın her türlüsüne karşı çıkmıştır dinimiz ve de farklı din dil irklara da saygıyla muamele göstermiştir bundan başka özgürlük tanıyan başka da bir sosyal sistem yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Darısı Vahdettin kılıklı işbirlikçilerine ve sizlere...

Hak kazanılır, alınmaz. Türk olmak bir haktır, ırk değil. Zeki insanlar bunu anlayıp gururla taşıyabiliyorlar. Hakkınızdan bu kadar kolay vazgeçip oyuna gelmeyin.

Biz 2. dünya savaşına katılmadık, bari doğru tarih örneğini verseydiniz.
    Lafın neresinden anladın

Andı yazmış adam ezanı Türkçeye çevirmiş bir adam ne kadar çarpık bir zihniyettir ki bu İslami yücelten yüzyıllardir İslamiyet'in keskin kılıcı olmuş Türk milletinin en kutsalı olan ezanı Türkçeye çevirmek Türklükten milliyetten çok kraldan çok kralcı ideolojik çarpık bir zihniyetin ürünüdür

Bunu yazan sen ney ile büyüdün merak ediyorum. Yoksa kendinden mi pay biçiyorsun. Mesele andımız değil mesele ülkede tek bir millet olan Türkiye Milleti var iken bunu Kürt,Türk,Laz,Zaza diye bölmektir. Kurucumuz Atatürk Ne Mutlu Türküm dememiştir. Ne Mutlu Türküm Diyene! demiştir.

Halkımız daha bu sözü idrak edemiyor. Türkiye Cumhuriyetinin resmi dili Türkçe iken doğuda Kürtçe tabela olması. Laz,Çerkez,Zaza'ya hakarettir. Onlara'da lazca,zazaca yazalım o zaman oldu olacak şehir isimlerini de onlara göre değiştirelim. Sonra vatanı Türkistanı böldükleri gibi (Kazak,Kırgız,Türkmen vs.) böldüklerinde özür dilersiniz.

Türkiye'yi kötüler Atatürk'e söversiniz. Osmanlı'yı översiniz. Bir konuda haklısınız Osmanlı'nın yaptığı İskan politikasını Tc yapabilseydi doğuda güçlü bir Kürt topluluğu bulunmaz bütün Türkiye'ye yayılmış olurdu.

Faşistlikten dem vurursun. Bilmezsin ki bugün tıpta kullanılan çoğu şey Hitlerin başlattığı savaştan doğmuştur. Bir şeyi daha bilmezsin Hitlerin savaşı başlatmasına kayıtsız kalanda yine aynı demokrat devletlerdi komünist korkusuna yanlışa olur dediler.
    Hitlerin yükselişine izin verende Demokrat dediğimiz devletlerin Almanya'ya baskısıydı. 1.Dünya Savaşı bittiğinde 2.nin olacağı çoktan belirlenmişti.

Hitlerin savunulacak bir tarafı yok faşistlerinde ancak bilmelisin ki onlar kadar hepsi suçlu savaşı başlatan o anlaşmaları yapanlardı.
    Yine bilmediğin bir şey var 1930lu dönem değil 1950li dönem bizi bitirdi. Komünistlerle Batı arasında kalmıştık olayları çıkartanda yine o hain batı ile komünistlerdi sadece piyonlar bizdik.
    İstiklal Marşı'nı tekrar bir okumanı rica ederim. Tek tanıdığın Marşı tanımıyorsun.

• Ülkenin gündemini değiştirmeyi çok iyi biliyor CB. Siz birbirinizi yemeye devam edin adam hepinizi ayakta uyutuyor. Yerel seçimlere kadar millet birbirini yer son bir U dönüşü ile karar değiştirir gazınızı alır hüloğğ der daha çok oy verirsiniz yine. Okullarda eğitim gitgide kötüye giderken sesiniz çıkmıyor ama mesele andımız olunca hep bir ağzından destek veriyorsunuz. Eğitimsiz nesiller Türküm diye bağırsa ne olacak? Öyle bağırmakla ülke ileri gitmiyor bırakın artık aynı yerde patinaj çekmeyi ileriye bakın. Bu ülkenin iktidarı beter muhalefeti daha beter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ccguven kullanıcısına yanıt
    Ki adamın casusluk yapıp almanyaya kaçmasıda yalan can Dündar gezmeye gittim dese iş bitecek.
    Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Bu kapağıda buraya bırakayım lazım olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grey wind

Bunu yazan sen ney ile büyüdün merak ediyorum. Yoksa kendinden mi pay biçiyorsun. Mesele andımız değil mesele ülkede tek bir millet olan Türkiye Milleti var iken bunu Kürt,Türk,Laz,Zaza diye bölmektir. Kurucumuz Atatürk Ne Mutlu Türküm dememiştir. Ne Mutlu Türküm Diyene! demiştir.

Halkımız daha bu sözü idrak edemiyor. Türkiye Cumhuriyetinin resmi dili Türkçe iken doğuda Kürtçe tabela olması. Laz,Çerkez,Zaza'ya hakarettir. Onlara'da lazca,zazaca yazalım o zaman oldu olacak şehir isimlerini de onlara göre değiştirelim. Sonra vatanı Türkistanı böldükleri gibi (Kazak,Kırgız,Türkmen vs.) böldüklerinde özür dilersiniz.

Türkiye'yi kötüler Atatürk'e söversiniz. Osmanlı'yı översiniz. Bir konuda haklısınız Osmanlı'nın yaptığı İskan politikasını Tc yapabilseydi doğuda güçlü bir Kürt topluluğu bulunmaz bütün Türkiye'ye yayılmış olurdu.

Faşistlikten dem vurursun. Bilmezsin ki bugün tıpta kullanılan çoğu şey Hitlerin başlattığı savaştan doğmuştur. Bir şeyi daha bilmezsin Hitlerin savaşı başlatmasına kayıtsız kalanda yine aynı demokrat devletlerdi komünist korkusuna yanlışa olur dediler.
    Hitlerin yükselişine izin verende Demokrat dediğimiz devletlerin Almanya'ya baskısıydı. 1.Dünya Savaşı bittiğinde 2.nin olacağı çoktan belirlenmişti.

Hitlerin savunulacak bir tarafı yok faşistlerinde ancak bilmelisin ki onlar kadar hepsi suçlu savaşı başlatan o anlaşmaları yapanlardı.
    Yine bilmediğin bir şey var 1930lu dönem değil 1950li dönem bizi bitirdi. Komünistlerle Batı arasında kalmıştık olayları çıkartanda yine o hain batı ile komünistlerdi sadece piyonlar bizdik.
    İstiklal Marşı'nı tekrar bir okumanı rica ederim. Tek tanıdığın Marşı tanımıyorsun.
    Olayları çarpıtarak anlatıyorsun ki hepsini kale alıp sana cevap vermeyeceğim

Tıp kullanılanlar savaştan çıktı demek öyle mi

Avrupa'da tıp kitabı olarak halen okutulmakta olan avicenna olarak bilinen yüzyıllar önce ibni Sinanin yazdığı kitaplardan değil öyle mi cerrahi aletlerin atası Kasım zehravi ebni hayvanlar ibni haytamlar biruniler Akşemsettinler bunlar nedir masal mi bunlar siz bu kadar İslam aleminden uzak insanlarsiniz ki dünyanın yuvarlak olduğunu yüz yıllar önce söylerken dünya düzdür diyen Avrupalıya inanacak kadar düz mantık insanlarsiniz ırkçılığı ayaklar altına almış bir Peygamberi(sav) anlayamazsın siz kendi aranızda anda okumaya devam edin de bizi karıştırmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nefer-

Yeniden çözüm süreci denilip pyd-peşmerge çakalları ile masaya oturup fıratın doğusunda barış masalları adı altında yine şehitler vermeye başlarsak şahsen şaşırmayacağım. Aldatılmaya, kandırılmaya doyamadılar.
    Aynı mesajı sana da koyabiliriz

quote:

Erdoğan'dan şok Türkçülük açıklaması

Erdoğan'dan şok Türkçülük açıklaması

• quote:

Orijinalden alıntı: highgen

Lafın neresinden anladın

Andı yazmış adam ezanı Türkçeye çevirmiş bir adam ne kadar çarpık bir zihniyettir ki bu İslami yücelten yüzyıllardir İslamiyet'in keskin kılıcı olmuş Türk milletinin en kutsalı olan ezanı Türkçeye çevirmek Türklükten milliyetten çok kraldan çok kralcı ideolojik çarpık bir zihniyetin ürünüdür

Alıntıları Göster
    Türk Milletinin en kutsalı dildir. Bir milleti millet yapan en önemli unsur dildir. Ezanı Türkçeye çevirmek dine hakaretse neden Kur'anı Türkçeye çeviriyorsunuz ? neden dua ederken Türkçe kullanıyorsunuz ? sorularını da doğurur. Beğenmediğimiz batı dinde reform yapıp İncili herkes okusun diye dağıtırken biz ne yaptık Arapçasını okuyup hocalara sorduk tek sorumlu tutulduğumu kitap varken onu bile anlayamadık.

Kur'an varken Ezana kutsal demende beni ayrı üzdü. Ezan yerine millete hakaret etmediler Türkçesini okudular. Kulağa kötü geliyordu nedeni ise Arapça edebiyat dilidir.Bir şeyin orjinal hali de her zaman daha güzeldir.

Yine anlamadığım bir konu var. Dem vurduğunuz yöneticilerin yaptığı o kadar rezalet varken bunu neden rezalet görüyorsunuz anlamıyorum. Çin her şeyi çinlileştirirken helal olsun adamlar yapmış diyorsunuz. Dinine kadar çinlileştiriyor. Doğu Türkistanı baskıdan öldürürken onları müslüman oldukları halde umursamıyorsunuz. Ama petrol içinde yüzen araplar yere düşünce yaygara yapıyorsunuz.
    Tekrar söyleyeyim biz Arap değiliz Türküz. Övünmeye gelince övünüyorsun atalarımız yüceltti diye varsın ezanda bütün dünyadaTürkçe olsun. Çok mu ? Bayrağını taşıdığımız atalarımızın yolunda öldüğü din Türkçe çeviriyi hakaret görüyor. Kaç yüzyıl bayrağını taşıyan insanların dilini hakaret görüyor.

• Sen burada islama göre andımızı ırkçılık görüp İslam'ı işin içine katıyorsan, Bende İslam'a göre savunmasını yazdım, almanyada abd bayrağı ne alaka diye sorar önce akıl, mantık. Mazlumun'da Zalimin'de kimliğine bakılmaz. Başka ne iş yaptı bilmem ama, abd ajanı olarak suçlama açıklamaya göre iftira açık. Bir kere şahidin yok? Kanıtın yok. Bilerek sarıldığını gördün mü?

Ayinesi iştir .... Bu iş İslam'da öyle değildir. Bir koca karısını zina yaparken yakalarsa, yine dört şahit getirmedikçe karısının suçunu ispat edemez. Karısı Allah adına yemin ederse yapmadım diye, Kadın bu işi yapmamış gibi serbest olur. Yalan söylediyse bu Allah ile onun arasında cezası büyüktür. Hele ki yabancı birisi bunu isnat ederse onun sözünün bir hükmü yoktur. 4 Şahit getirmedikten sonra isterse zina yapsın kadın.

Kocasının yalancılardan olduğuna dair Allah’ı dört defa şahit getirmesi (Allah adına yemin etmesi), beşinci defada da eğer kocası doğru söyleyenlerden ise Allah’ın gazabının kendi üzerine olmasını dilemesi, kadından cezayı kaldırır.(Nur-8)

Şahidin şıracının şırası, yandaş medya, fetö vari polisden gelen kişisel bilgiler. İnsanda biraz utanma olur yani. Boşuna fasık demiyoruz, bile bile utanmadan günah işleyene fasık denir.

Evet İslama okadar uzağım ki anlatamam. Muhafazakar bir ailede doğdum. Tarih'e ilgim var. Tarih okuyorum. İslam Tarihi , İlk Müslüman Türk devletlerı Tarihi vb gördüm. Ancak bir şeyi çok iyi biliyorum. Türkler İslamdan öncede vardı. 100 200 yıl değil. İslamdan öncesi , İslamdan sonrakinden daha uzun.
    Bana diyorsun ki tıbbı onlar bulmadı ? doğru anladım değil mi ? İnsana sorarlar şuan kim en iyi uyguluyor. İnsana tekrar sorarlar onların bulduğu kaç şeyi kullanıyoruz. İnsana bir daha sorarlar tabi alırsa aklın şuan Graham Bell'i hatırlarsın telefonu o bulmuştur. Ama kimse demez telefonu telefon yapan kimdi ?

Pardon özür diliyorum ekleme gibi olacak şu konuya yazmamışım.

Peygamberimiz Irkçılığı ayaklar altına almış dedin. Bunu Hz.İsa'da yaptı diğer peygamberlerde yaptı.
    Evet bu inkar edilemez bunu Peygamberimiz yapmıştır. Ancak onu görenler yaptımı bu tartışılır. 4 halifeden sonra gelen Emevilerin ne kadar ırkçı olduklarını dinin araplara geldiğini savunduklarını hepimiz biliriz. Hatta Türkleri katlettikleri de inkar edilemez.
    Şimdi hepimiz yine biliyoruz ki dinde herkes eşittir. Ancak sen ne yapıyorsun ? İslamcılık kısaca ayrımcılık. Gevuru kötülüyorsun kötü olduğunu bilmediğin halde ? Bizim alimlerimiz var diyorsun kitap yazmış diyorsun batı kendi gururunu yenip okutuyor diyorsun ancak gururunu yenemiyorsun.

İslamcılık neden tutmamıştır cevap basit, İngilizler Araplara Arap devleti teklif ettiği için arkamızdan vurdular.

Video atıyorsun ama anlamıyorsun. O anki iktidarın yaptıkları bu hatalar şuanki hataları bastırmaz. Onlar yaptı bizde hata yapacağız mantığı ancak bir Müslümanda vardır. Sense ne İslamcısın Ne Milliyetçi nede Irkçı. Sen muhafazakarsın kısacası Muhafazakar cahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grey wind -- 24 Ekim 2018; 18:7:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: grey wind

Türk Milletinin en kutsalı dildir. Bir milleti millet yapan en önemli unsur dildir. Ezanı Türkçeye çevirmek dine hakaretse neden Kur'anı Türkçeye çeviriyorsunuz ? neden dua ederken Türkçe kullanıyorsunuz ? sorularını da doğurur. Beğenmediğimiz batı dinde reform yapıp İncili herkes okusun diye dağıtırken biz ne yaptık Arapçasını okuyup hocalara sorduk tek sorumlu tutulduğumu kitap varken onu bile anlayamadık.

Kur'an varken Ezana kutsal demende beni ayrı üzdü. Ezan yerine millete hakaret etmediler Türkçesini okudular. Kulağa kötü geliyordu nedeni ise Arapça edebiyat dilidir.Bir şeyin orjinal hali de her zaman daha güzeldir.

Yine anlamadığım bir konu var. Dem vurduğunuz yöneticilerin yaptığı o kadar rezalet varken bunu neden rezalet görüyorsunuz anlamıyorum. Çin her şeyi çinlileştirirken helal olsun adamlar yapmış diyorsunuz. Dinine kadar çinlileştiriyor. Doğu Türkistanı baskıdan öldürürken onları müslüman oldukları halde umursamıyorsunuz. Ama petrol içinde yüzen araplar yere düşünce yaygara yapıyorsunuz.
    Tekrar söyleyeyim biz Arap değiliz Türküz. Övünmeye gelince övünüyorsun atalarımız yüceltti diye varsın ezanda bütün dünyadaTürkçe olsun. Çok mu ? Bayrağını taşıdığımız atalarımızın yolunda öldüğü din Türkçe çeviriyi hakaret görüyor. Kaç yüzyıl bayrağını taşıyan insanların dilini hakaret görüyor.

Alıntıları Göster
    Sen çok yanlış gelmişsin

Elmalar armutları çok karıştırmışsin neresinden tutarsan tut anlamayacaksın

İslamiyet bütün insanlar inmiştir Arabin Türkün dinidir demek yanlış olur diğer yandan Budist Çinlilerle kıyaslama yapıyorsan zaten ne kadar seviyeyi düşürdüğünü göstermiş olursun

Türkler nerede nasıl olursa olsun hangi dili konuşsalar da bizi yüzyıllarca bir arada kardesce bir arada tutan dinimize olan bağlılığımız Türkiye 780 bin kilometre kareyle sınırlı değildir sınırlı gören varsa beyinlerinin içindeki küçücük dünyayla mümkünse bu konular üzerine yorum yapmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Aman Kürt üzülmesin aman Arap üzülmesin aman Alevi üzülmesin aman Sunni üzülmesin yeter ulan burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ burada ne sizin dininiz ne mezhebiniz ne ırkınız önemli burası TÜRK yurdu dedelerimiz burayı çiçek atarak almadı. TÜRK'ün dediği olacak!
    Al işte bir dallama daha. Türk'ün dediği ne zaman oldu? Osmanlı'dan günümüze pis ve iğrenç köylü olma seviyesinden kaç level atladı Türk? Sizin gibileri görünce değmez diye çok daha emin oluyorum. Senin gibi bir milyon tane adamla iki taş üst üste durmaz. Ama aklı başında 10 adamla dünyalar kurulur içinde herkes de mutlu yaşar. Sizinki moğol kafası. Maalesef geçmişten günümüze hayatta kalan bir kafa. Gereği yok artık ama varlığını sürdürüyor. Bir derde derman oldun mu şimdiye kadar? Bundan sonra olacak mısın? Bu kafayla hayır tabi ki. Türk'ün dediği olsun bakalım. ne kadar otarılırsanız o kadar iyi siyaset için.

• Irkçılar gene kudurmuş.

Türk deyince ırk kastedilmiyor diyen romantikler de var. Onlar zaten umutsuz vaka. Kardeş Azerbaycanlılara neden Türk diyoruz o zaman, onlar buranın vatandaşı mı?

Bak büyüğüm yada küçüğüm. Anlamadığın şey şu İslamiyet herkese gelmemiştir diyen yok. Çinlilerin hepside Budist değildir. Müslüman bile vardır. Türkler kaç bin yıldır aynı dili konuşuyor sen sanıyor musun Osmanlıca kendi başına bir dil. Yapay bir dil kısaca yine Türkçe Osmanlıcadan öncede Türkçe vardı. Peki gel bakalım İslamdan önce Türkler kaç din kabul etti. 1.Şamanizm denen en azından sizin öyle dediğiniz Göktengri zamanları.Bundan öncesi de elbet vardı. 2.Çinlilerden aldığımız dinler. 3.Hristiytian,Musevilik ve İslamın içinde olduğu zamanlar. Peki burada değişmeyen neydi biliyor musun ? DİL

Neyse başka cevap vermeyeceğim senle normal hayatta tartışmak isterdim ama yazarak olmaz bu işler kitaplarda önerebilirdim. Desteklerdim kısaca çok iyi bir şekilde neyin ne olduğunu anlatırdım. Çok sevdiğin eminim seversin Dp zamanını da anlatırdım. Yada Erbakanla başlayan mantıklı şeyleri yada cemaatlere yanaşmak gibi mantıksız şeyleri de anlatabilirdim. Neyse kendine iyi bak büyüğümde küçüğümde olsan sert çıkıştıysam yada alındığın bir şey varsa. Affola.
    Ancak sana tavsiyen bir şeylere körü körüne bağlı kalma çok pişman olursun. (Yobazlık nasıl kötü şeyse, Irkçılıkta kötüdür ama sen buradaki gerçek mevzuyu anlayamıyorsun mesele and değil mesele ayrım. Bak Abd kaç ırktan oluşur ama hepsi Abdliyim der. Almanım,Fransızım,Çinliyim vs demez)

• orientem kullanıcısına yanıt
    Hiç bir Avrupalı Azeriye Türk demez. Mesele buradaki Türkün ne olduğu Türk bir ırk evet ama Avrupalı bunu kullanırken. Türkiye Milletini kasteder. Türkiye Milleti ırk değildir. Milliyetçilik denen şeyde Türk Milliyetçiliği değil Türkiye Milliyetçiliğidir. Türkiye de Faşizm yada ırkçılık hiç bir zaman bölmekten başka yarar getirmez.
  • tayyipçiler akpliler osmanlı-araplar zaten, türk değil iç ve doğu anadolu arabılar.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.