Şimdi Ara

Erdoğan'dan şok Türkçülük açıklaması (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
495
Cevap
0
Favori
74.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
417 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu adam kadar ayrıştırıcı bölücü bir adam görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski bir deyiş. Erbakan gibi kendisi de bir zamanlar " 'ne mutlu Türküm diyene' dersen o da ne mutlu kürtüm diyene der. Ne mutlu Müslümanım diyene demek gerekiyor" demişti. Sanki herkes super Müslümanmış gibi memlekette. Yıllar değişiyor zihniyet değişmiyor.

Belki de yol yapiyor. Doğuya ozerklik verilecekse Psikolojik hazirgini yapıyorlardır.

Bu işler karışık ağa.

• Kürdistanda yaşadığı için sayın Cumhurbaşkanının böyle yorumlar yapması normal.
  • Sahte Atatürkçülerin gerçek ırkçılığı çıkıyor yine meydana
  • Türkçülük Kürtçülük mezhepçilik falan ne kadar boş beleş işler. Dünya üzerinde herhangi bir yerde de doğsaydım salt iyi insan olmaya çalışıp , insanlığa güzel şeyler katmak için yaşardım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atatürk'ün ne mutlu Türküm diyene sözü ırksal olarak değil bütünleştirici bir kimlik olarak söylemiştir. Ama ümmetçiler bunu asla anlayamazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkçülük kürtçülük başka müslümancılık başkadır.

Allah ırkçılık yapmayın diyor. bizler bir kafirle dost olamayız, onlarda bizle olamaz. eğer müslümansa kürt mü türk mü azeri mi diye bakmadan kardeşimiz deriz.

andımız ise ayrıştırma yapıyordu. 'Ne mutlu türküm diyene'' değilde ''ne mutlu müslümanım diyene'' olsaydı başımızın üstünde yeri vardı.

''varlığım müslüman varlıgına armagan olsun'' değilde ''varlıgım müslüman varlığına armağan olsun'' olsaydı yine başımızın üstünde tutardık.

aradaki ince cizgiyi anlayamayan arkadaslar var.
  • Türklük çözüm sürecinde silindi,hani valilere operasyon talimatının verilmediği,PKK'lılar la türküler söylenen,her gün şehid verdiğimiz ,kandırıldıkları çözüm süreci.
    İyi ki TÜRK ÜM TÜRKÇÜYÜM ATATÜRKÇÜYÜM..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

He kardeş yakında biz arabız der sende dersin doğru bir açıklama yaptı

Alıntıları Göster
    şizofrenik düşüncelere devam
  • yorum yapmaya gerek kalmadı artık ulkenın halı de ınsanların halı de ortaada
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Türkçü olmak, Türk milletini sevmek, ırkçılık değildir. Biraz milliyetçilik bilinci olmalı ülkede boş yapmayın. Ülkenin ağzına sıçtınız.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Özgürlüğü için savaşıyormuş. Daha ne kadar özgür olabilirler? Beğenmiyorlarsa gitsinler başka yerde yaşasınlar. Kürt tanıdığım, doğulu tanıdığım çok oldu ama hiçbiri özgürlüğünden şikayetçi değil. Pkk ile teröristlerle kürtlüğü aynı tuttuğunuz sürece bu iş düzelmez.

• Hdp yi meclise sokan bunlar şimdide şikayet ediyorlar. Dönüş olur da bu kadar da olmaz birader pes.

• Ulkemiz de kendini akilli sanan ne çok gerizekali var. Bunu gormek cok uzucu birsey. Andimiz tamamen irkcilik uzerine yazilmistir ve hicbi ulkede de ornegi yoktur. İstiklal marsi olsa konu bukadar buyutmezdiniz. Ben kendim adapazarliyim ve okula gittigim donemlerde andimiz okunurken ya dalga gecerdim yada okumazdim simdi entel davranmaya aksi durup sekil gorunmeye calismaya gerek yok.

• "her turlu milliyetciligi ayaklar altina aldik" diyor. bu dogru bir soz. insanlar ne kadar ayristi hala sacma komplekslerinizin esamesini okuyorsunuz.

bu arada rte'yi falan da sevmem. bizim sadece medeni bir toplumu hedeflememiz gerekiyor. irak kürdistaninda "varligim kürt varligina armagan olsun" gibi gerizekalica bi soylemi türkmen cocuklarina okutmalarina ne kadar karsiysam turkiyede de "varligim türk varligina armagan olsun o kadar gerizekalica

• Böylelikle malum kesimin milliyetçi, vatansever olmadığını, verilen emre göre hareket ettiğini görmüş olduk.

• gokens kullanıcısına yanıt
    Akp hükümeti, Oslo'da pkk, Dolmabahçe'de onun siyasi kanadı hdp ile toplantı yaparken, Habur'da teröristleri davul zurnayla karşılayayıp derme çatma mahkemelerde beraat ettirirken dizi izliyordun sanırım. Daha nasıl bir işbirliği bekliyorsun, anlamış değilim.

• burası Türkiye, ırkımız Türk, vatanı Türkler kazanmış. "Türkiye Cumhuriyetinin başkanı" neden böyle konuşur ki, anlamsız.
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    Orda görevli asker polis attı
  • Zulgeteb kullanıcısına yanıt
    Ben :D

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.