Şimdi Ara

Erdogan'dan Bestepe bombalari: Idam geliyor, AB muzakereleri sona eriyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
8.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shellder25

quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Canı sıkıldıkça referanduma götürecek sanırım.

e referanduma götürmese diktatör diye yanıp tutuşurdunuz. gerçi seçim yapınca da hile diye ağlıyorsunuz

Suriye'de de seçim var mübarek, Esad'a bir şey demeyin o zaman.
  • Antalya'ya özellikle baktım hala destek sürüyor mu diye

Çok sağlam bir hayır çıktı

Turizm kentleri çok öfkeli belli ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan dolan dedikleri , ab ile ilişkileri kötüleştirirsen batırırsın ülkeyi , idamı getirsen bile geriye işletmen imkansızzzzzz yahu. Tabi biliyor dinleyen kitlenin bir şeyden anlamayacağını sallıyorda sallıyor .
  • İdamin gelmesi şart ülkede huzur kaçıran terör cinayet vb. Bunlar asilmazsa sürekli askerimiz sehit olur garibanlar cinayete kurban gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne bombası ulan o nasi başlik

• Abdullah öcalanda asilacak mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: igneli

Abdullah öcalanda asilacak mi?

Geriye donuk derken onu kastetmistir

• Avrupa önemsiz, hukuku istediğimiz gibi uydururuz gibi demeçler seçmenin gazını alır ama uygulamaya geçerse ülke batar ve ilk o seçmen isyan eder.

Ülke olarak üretim yok tamamen dışa bağımlıyız. Dışarıdan gelen sıcak para, yatırımcı olmasa ekonomi neyle yürüyecek? Arap ülkeleri gibi her taraftan petrol mü çıkıyor?

Neyse bugün böyle konuşur yarın "idam demedim midem ağrıyor" dedim der, "abden çıkacağız demedim ava çıkacağız" dedim der ve seçmenleri gene alkışlar. Sorun yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElNano14

Avrupa, senin yaptığın ihracata bir ambargo koysun, görürüm ben o zaman kim kime had bildiriyor.

http://aiesec.org.tr/turkiyenin-en-cok-ihracat-yaptigi-5-ulke/

Şu listede olmayan Rusya'nın ambargosu için kaç hafta orada burada ağladık. Demek ki bu listelerden birisi veya bir kaçı ambargo koysa en fazla 1-2 gün dayanabiliriz.

• İdam da işkence de insan haklarına aykırı. Umarım öyle bir hataya düşüp bu insanlık dışı cezaları getirmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: daldan_dala

quote:

quote:

e referanduma götürmese diktatör diye yanıp tutuşurdunuz. gerçi seçim yapınca da hile diye ağlıyorsunuz

Süper tespit anlayana

Demek istedigini anladim arkadasin. Benim icime sorun yaratan iki zarf var. Muhurlu ve muhuruz. Boyle birsey mumkun mu ? Devlet islerinde muhursuz , imzasiz birsey olur mu ? Muhursuz zarflarin secimlerde kullanilmasi ne kadar sacma. Secime gidilecek seylerde secime gidilmezse bunun adi diktatorluktur. Secimde eger karisik isler donup herkesin ici rahat olmazsa insanlar da rahatsiz olur. Dun hayir ciksaydi ve ayni olay olsaydi sizde itiraz edecektiniz. Akliniza yatan sonuc cikinca yasanan olaylari icinize sindirmek basit oluyor. Ben hayir ciksaydi kesinlikle yine zarf olayina sacmalik derdim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Saab9000

quote:

Avrupa, senin yaptığın ihracata bir ambargo koysun, görürüm ben o zaman kim kime had bildiriyor.

http://aiesec.org.tr/turkiyenin-en-cok-ihracat-yaptigi-5-ulke/

Şu listede olmayan Rusya'nın ambargosu için kaç hafta orada burada ağladık. Demek ki bu listelerden birisi veya bir kaçı ambargo koysa en fazla 1-2 gün dayanabiliriz.

Ki hocam, bizim AB ülkelerine yaptığımız ihracatın toplamı yanlış hatırlamıyorsam 70-80 milyar dolar civarlarında. Yani bu dik kafalılık ve vizyonsuzlukla nereye kadar gidilebilir gerçekten çok merak ediyorum!

Doğru diyorsunuz. Hatta Özgür Demirtaş'ın bir programını izlemiştim. Oradan anımsıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam dışarıya sattığımız 100 liralık malın 61 lirası Avrupa'ya. En fazla birkaç gün dayanırız ambargo gibi bir şey söz konusu olursa. Düşünsenize Mercedes'ler gelmiyor. Hali hazırda almış olanlar yedek parça alamıyor falan

İlk malum kitle satar bunları...

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

quote:

quote:

Süper tespit anlayana

Demek istedigini anladim arkadasin. Benim icime sorun yaratan iki zarf var. Muhurlu ve muhuruz. Boyle birsey mumkun mu ? Devlet islerinde muhursuz , imzasiz birsey olur mu ? Muhursuz zarflarin secimlerde kullanilmasi ne kadar sacma. Secime gidilecek seylerde secime gidilmezse bunun adi diktatorluktur. Secimde eger karisik isler donup herkesin ici rahat olmazsa insanlar da rahatsiz olur. Dun hayir ciksaydi ve ayni olay olsaydi sizde itiraz edecektiniz. Akliniza yatan sonuc cikinca yasanan olaylari icinize sindirmek basit oluyor. Ben hayir ciksaydi kesinlikle yine zarf olayina sacmalik derdim.

Uzun cevap vereceğim trollük yaparsa içimden fena söverim

Ysk seçim hazırlıkları yapar sayımı denetler. Lakin sandık başına her partiden bir kişi durur. Ysk seçim öncesi kuralları bildirir şu şekilde oy geçerli şu şekilde geçersiz. Bu kısım seçmen içindi. Ve ekler pusula lar mühürlü olacak bu kısım sandık başları için. Seçim yapılır sandık açılır 50 kişi imza atarak oy kullanmış sandıktan 50 oy çıkmış sandık başları saymış ve yine kendileri imzalamış önceden mühürlenmiş. Sonra ortaya çıkıyorki bazı sandık başları pusulalara mühür basmayı unutmuş. Muhalefet 2 milyondan bahsediyor ama hiç bir kaynak yok bu rakam için sallayan sallayana. Ben o kadar olduğunu düşünmüyorum okadar kişi unutmuş olamaz. Diyelim oldu şimdi bu kadar kişinin oyu sırf oradaki sandık başındaki o 4 kişinin hatası yüzünden geçersizmi sayılacak? Bu haksızlık değilmi? Senin sandık başın umutmamış seninki geçerli benimki unutmuş geçersiz neden? Hakkımı kim savunacak? İmzalar tam sayılar tam herşey usüle uygun tek sorun onların hatası seçmenin değil. Açın soruşturma istediğinizi yapın ama oyuma sahip çıkın. Bu oyların kaçtane olduğunu kimsenin bilmediği gibi kaç tanesi evet kaç tanesi hayır bilen eden yok. Bu oylar geçersiz sayılsa belki çoğunluğu hayır , evet yüzdeliği artacak. Belkide coğunluğu evet , hayır yüzdeliği artacak kimse bilmiyor. Konu evet hayır değil konu o kişilerin oyu herşey usüle uygun olmasına rağmen geçersiz sayılması. Tek zarfa 1 den fazla oy koyamazlar geçersiz olur sayımda ortaya çıkar , 50 imza olan yerde 51 oy da çıkamaz sayımda belli olur peki sonuç? Daha ne yazayım ki inkar edene kitap yazsan nafile art niyetli olmayan bunun iki taraf içinde geçerli olduğunu bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daldan_dala -- 17 Nisan 2017; 23:13:48 >

• AB müzakereleri zaten yürümüyordu ki bitirilsin. 37288281 yıl da geçse Avrupa bizi istemiyor. Ülkedeki bir kesim de istenmediği yere girmeye çalışıyor gurursuz musunuz arkadaşlar?

İdam olayına gelince de, kabul edilmeme ihtimali yok. Ak parti ve mhp çatır çutur kabul edecek. Bu iş mecliste bitmese referandumda 55+ ile biter.

Tecavüzcüyü darbeciyi vatan hainlerini beslediğimiz yetti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Süper tespit anlayana

Ysk seçim hazırlıkları yapar sayımı denetler. Lakin sandık başına her partiden bir kişi durur. Ysk seçim öncesi kuralları bildirir şu şekilde oy geçerli şu şekilde geçersiz. Bu kısım seçmen içindi. Ve ekler pusula lar mühürlü olacak bu kısım sandık başları için. Seçim yapılır sandık açılır 50 kişi imza atarak oy kullanmış sandıktan 50 oy çıkmış sandık başları saymış ve yine kendileri imzalamış önceden mühürlenmiş. Sonra ortaya çıkıyorki bazı sandık başları pusulalara mühür basmayı unutmuş. Muhalefet 2 milyondan bahsediyor ama hiç bir kaynak yok bu rakam için sallayan sallayana. Ben o kadar olduğunu düşünmüyorum okadar kişi unutmuş olamaz. Diyelim oldu şimdi bu kadar kişinin oyu sırf oradaki sandık başındaki o 4 kişinin hatası yüzünden geçersizmi sayılacak? Bu haksızlık değilmi? Senin sandık başın umutmamış seninki geçerli benimki unutmuş geçersiz neden? Hakkımı kim savunacak? İmzalar tam sayılar tam herşey usüle uygun tek sorun onların hatası seçmenin değil. Açın soruşturma istediğinizi yapın ama oyuma sahip çıkın. Bu oyların kaçtane olduğunu kimsenin bilmediği gibi kaç tanesi evet kaç tanesi hayır bilen eden yok. Bu oylar geçersiz sayılsa belki çoğunluğu hayır , evet yüzdeliği artacak. Belkide coğunluğu evet , hayır yüzdeliği artacak kimse bilmiyor. Konu evet hayır değil konu o kişilerin oyu herşey usüle uygun olmasına rağmen geçersiz sayılması. Tek zarfa 1 den fazla oy koyamazlar geçersiz olur sayımda ortaya çıkar , 50 imza olan yerde 51 oy da çıkamaz sayımda belli olur peki sonuç? Daha ne yazayım ki inkar edene kitap yazsan nafile art niyetli olmayan bunun iki taraf içinde geçerli olduğunu bilir

Trolluk yapacak durumda degiliz.

Dediginizi anladim. Peki soyle diyeyim. Devlete bir dosya hazitlayip vereceksiniz. O dosyanin icindr resmiyet olmasi icin dosyayi hazitlayan kisinin imzasi olmali degil mi ? Yoksa dosya gecersiz sayilir. Sizde haklisiniz. Oy verilmis pusulalar ise sayilmamasi haksizlik olur ama bu isin usulu muhurlu pusuladir. Hata yapildi , belki de bilerek yapildi , belki de bu bir hiledir. Bunlari bilemeyiz. Imzasiz muhursuz kagitlar gecersiz devlette. Her zaman boyledir bu. O yuzden tum kafa karisikliginin temizlenmesi icin bunlarin iptal sayilmasi gerek. Ya muhursuz zarflar kabul edilecek ya da muhurlu zarflar. Tek zarf cesidi olmali.

• daldan_dala kullanıcısına yanıt
    2,5 Milyon sayısı ota boka galeyana gelen chp seçmenini bir kere daha gütmek isteyen birilerinin uydurması. Ve işe yarıyor da. Adamlar inanmış resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Orijinalden alıntı: ITürkologI

Kendi seçmeninin gazını alma ve şaibelerle dolu gündemi değiştirme çabaları. İdamın geleceğini düşünen akıllı var mı çok merak ediyorum, idamı getirecek olsa en kötü bu anayasaya koyar getirirdi zaten.

İdamı getirmeyi bırak bir de geriye işletecekmiş . Bak sen yav

ee adamları susturması lazım
    pkkya idam çıkartmadı ama fetöye anında idam istiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Süper tespit anlayana

Trolluk yapacak durumda degiliz.

Dediginizi anladim. Peki soyle diyeyim. Devlete bir dosya hazitlayip vereceksiniz. O dosyanin icindr resmiyet olmasi icin dosyayi hazitlayan kisinin imzasi olmali degil mi ? Yoksa dosya gecersiz sayilir. Sizde haklisiniz. Oy verilmis pusulalar ise sayilmamasi haksizlik olur ama bu isin usulu muhurlu pusuladir. Hata yapildi , belki de bilerek yapildi , belki de bu bir hiledir. Bunlari bilemeyiz. Imzasiz muhursuz kagitlar gecersiz devlette. Her zaman boyledir bu. O yuzden tum kafa karisikliginin temizlenmesi icin bunlarin iptal sayilmasi gerek. Ya muhursuz zarflar kabul edilecek ya da muhurlu zarflar. Tek zarf cesidi olmali.

Konu zarf değil pusula diye biliyorum. Verdiğiniz örnek ile bu konu bağdaşmıyor. Ben şuna inanıyorum ysk da buna itiraz edildiğinde partilerin kabul ettiğini lakin hayır çıkmayınca muhalefetin sulandırdığına. Çünkü sizin verdiğiniz örnekten yola çıkarsak daha önce biri yaptı ise mühğrsüz belge kabul etirdi ise onun ismini kullanarak bende yaparım. Öyle değilmi? Ysk da bunun geçmişte örnekleri olduğunu söyledi. Yıllardır ysk ya güveniliyor da birden be oldu? Ona güvenme buna güvenme geriye ne kalır? Benim gibi düşünmeyen asla güvenmem diyerek hangi işimizi yapabiliriz? Ve dikkatinizi çekerim İlk rakamlar geldiğinde evet 60 larda idi mühürsüzler kabül edildi ve sonra kalan sandıklar açıldı 51 e kadar geriledi? Bi le me yiz. Bilmemiz gereken venim 1 oyum bile değerli. Bu seçimde bunu kanıtladı. Az farkla evet geldi. Evet olsun hayır olsun oy 5 yılda bi grliyor oda boşa giderse?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

2,5 Milyon sayısı ota boka galeyana gelen chp seçmenini bir kere daha gütmek isteyen birilerinin uydurması. Ve işe yarıyor da. Adamlar inanmış resmen

Bende onu diyorum. İlk açılan sandıklarda pusulalarda mühürsüzlere denk geliniyorve karar alınıyor bundan sonra çıkacak pusulalarda sandık başları sorunsuz diye imza attılar ise geçerli sayılacak diye. Rakam bilen yok evet hayır oranını bilen yok chp hemen 2.5 milyon diyor ve ekliyor hepsi evet

• daldan_dala kullanıcısına yanıt
    Mühürsüz oylarla ilgili sayı veren yalan söylüyordur kimse bilemez onu zaten. Dolayısıyla 2,5m de yalan.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.