Şimdi Ara

Erdoğan: 30 yaşından önce ne erkekler ne kızlar evleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdoğan: 30 yaşından önce ne erkekler ne kızlar evleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Babalar Günü dolayısıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen gençlerle buluşma programına katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı, “Gelecekte birer baba adayı olan bizlere bir baba ve dede olarak tavsiyeleriniz nelerdir?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

Önce kendini ihmal etme, sen de tabii çocuk sahibi olacaksın, çocuklarını ihmal etme. Şimdi şöyle bir moda başladı. 30 yaşından önce ne erkekler evleniyor ne kızlar evleniyor. Geleceğin anne ve baba adaylarına ilk ve en önemli tavsiyem bir defa birbirinizi sevin, birbirinize saygı duyun, birbirinizi sahiplenin, daima yan yana, omuz omuza olun. Ailesine sahip çıkamayan hayatına da sahip çıkamaz. Böyle bir insanın da ülkesine ve dünyasına hayırlı işler yapabilmesi aslında mümkün değildir. Ben inanıyorum ki sizin özellikle evlilikte yaş sürecini çok fazla ilerletmeden, gecikmeden evlenmek, bunu hem gençlerimiz hem kızlarımız için söylüyorum. Bir de tabii nikah törenlerinde hep söylerim, 'en az 3 çocuk.' Çünkü buna ihtiyacımız var.

https://www.indyturk.com/node/376406/erdo%C4%9Fan-30-ya%C5%9F%C4%B1ndan-%C3%B6nce-ne-erkekler-ne-k%C4%B1zlar-evleniyor

• çocuk sahibi olmayı büyük bir cesaret olarak görüyorum.

ülke geleceğinin belirsizliği, vahşi özel sektörün insanlık sınırlarını zorlayan şartları, işsizlik, gelecek kaygısı, giderek bozulan gıda güvenliği, çevre kirliliği yüzünden artan hastalıklar, kaliteli eğitim ve sağlık hizmetlerinin giderek üst seviye gelir grubuna hitap etme ile sınırlanması, toplum ahlakının erozyona uğratılmaya çalışılması, canı isteyen her mültecinin ülkeye rahatça yerleşebilmesi ve bunların ilerde oluşturacağı sosyolojik sorunları düşününce.....

büyük cesaret diyorum..

he ama aylık 20k gelirin vardır çocuğuna insani bir hayat sunabileceksindir o zaman başka..bu şart sağlanamıyorsa iş biraz da bencilliğe kayıyor bazı arkadaşların da belirttiği gibi ...(çocuk hevesi , aile çevre baskısı ile gaza gelme vs)

• Neyle nasıl evlenek diye sormamışlar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4020D9D24 -- 20 Haziran 2021; 15:32:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • herşey paahalı ama dolarla mı maaş alıyorsun diyorlar akrabalar :D

• para var sanki. evlilik teklif edeceğim 2 aydır kıytırık bi yüzük bile alamadın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "yoo ne evlenmesi biz çalışıp yurt dışına kaçmaya çalışıyoruz" diyen bir tane çift hane iq çıkmamış mı?

• çocuk sahibi olmayı büyük bir cesaret olarak görüyorum.

ülke geleceğinin belirsizliği, vahşi özel sektörün insanlık sınırlarını zorlayan şartları, işsizlik, gelecek kaygısı, giderek bozulan gıda güvenliği, çevre kirliliği yüzünden artan hastalıklar, kaliteli eğitim ve sağlık hizmetlerinin giderek üst seviye gelir grubuna hitap etme ile sınırlanması, toplum ahlakının erozyona uğratılmaya çalışılması, canı isteyen her mültecinin ülkeye rahatça yerleşebilmesi ve bunların ilerde oluşturacağı sosyolojik sorunları düşününce.....

büyük cesaret diyorum..

he ama aylık 20k gelirin vardır çocuğuna insani bir hayat sunabileceksindir o zaman başka..bu şart sağlanamıyorsa iş biraz da bencilliğe kayıyor bazı arkadaşların da belirttiği gibi ...(çocuk hevesi , aile çevre baskısı ile gaza gelme vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 20 Haziran 2021; 15:43:56 >
  • 40 yaşına çıktı o sayın cb

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dalga geçiyor herhalde

• Özel sektöre el atılması lazım işten fırsatmı var

• Yemin ediyorum insanların halinden durumundan hiçbir haberi yok. Sokağa inmediği için bir haber. Seçimlerden sonra koltuktan kalktığında bakalım ülkeyi ben nasıl bu hale getirdim diyebilecek mi.
    Yandaş TV lerle milletin beynini yıkıyorlar danışmanlarla aynı beyin yıkıyor demekki

• lazer__ kullanıcısına yanıt

çoğu insana bunu anlatamassın işte çocuk yapmakla iş bitmiyor o kadar güzel özetlemişinizki normalde yazmazdım takip ederim sadece haber ve yazıları bu devirde 10-15 k maaş bile az bence çünkü sürekli tl eriyor hergün zam haberi duyuyoruz alım gücü yok

• Önceden hazırlanıp verilmiş soruları sormuşlar.

• Suriyelileri ve diğerlerini bu eksikliği gidermek için getirdiniz değil mi

• Ben en cok "az takipcili guzel kiz" muhabbetine gulmustum, benim icin de daha "relevant" ama ekonomi de ortada yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 20 Haziran 2021; 16:14:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Yemin ediyorum insanların halinden durumundan hiçbir haberi yok. Sokağa inmediği için bir haber. Seçimlerden sonra koltuktan kalktığında bakalım ülkeyi ben nasıl bu hale getirdim diyebilecek mi.
    Yandaş TV lerle milletin beynini yıkıyorlar danışmanlarla aynı beyin yıkıyor demekki

cidden haberi olmadığını mı zannediyorsun yoksa lafın gelişi mi dedin haberi olmadığını?

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

para var sanki. evlilik teklif edeceğim 2 aydır kıytırık bi yüzük bile alamadın

Sadece yüzükle evleniliyorsa oldukça şanslısın. Aslında ideali de bu

• hocam sizin şu savaş konun güncelleme gelmiyor artık :S

• İktidara gelirsen zorunlu evlilik yaşı getirirsin reis.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herşey lafla. 3 çocuk diyor ver çocuk başına her ay 1000 lira

Evlen diyor ver 50 bin lira hibe 200bin lira faizsiz kredi

Ülkede sex devrimi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 20 Haziran 2021; 18:3:48 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.