Şimdi Ara

Erasmus Polonya Vs Çekya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba erasmusa gitmeyi planlıyorum . Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Sizce Çekya Prag mı yoksa Polonya Lodz mu?

Önerilerinize açığım, yorum yaparken sebeplerinide söylerseniz çok memnun olurum. Yaklaşık 20 tane üniversite var ben sayısını 5 e indirdim isterseniz tüm listeye bakıp beğendiklerinizi de söyleyebilirsiniz şimdiden teşekkürler

1.Czech technical university in Prague: Çekya

2.Lodz University of Technology -Polonya

3.Hochschule Schmalkalden   -Almanya -----------------------------Ders içeriği falza uymuyor

4.Instituto Politecnico do Porto (ESTGF)-Portekiz

5.Transilvania University of Brasov -Romanya ----------------------- Schengen Vize yok !!!!

BÜTÜN ÜNİVERSİTELER

Erasmus Polonya Vs Çekya

• Prag için konuşursak şehir çok güzel, gençler için yapılacak şeyler fazla mekan bol, öğrenci sayısı da çok ama Polonya'dan daha pahalı, özellikle kiralar uçuyor. Yurt olursa çok iyi ama olmazsa oda fiyatları merkez için 8000 czk civarı düşünebilirsin. Lodz hakkında pek bilgim yok ama Polonya'ya gidenler genelde memnun kalıyor üniversiteler rahat, ülke ucuz. Öncelikleri belirlemek lazım bütçe zorlamazsa Prag önde bence.

• OHOHO O kullanıcısına yanıt

Görüşlerin için çok teşekkür ederim. Birazda avrupayı gezmek istiyorum. Sanırım bütçe olarak polonya daha iyi ama bir türlü karar veremiyorum yinede çok teşekkür ederim

• Prag derim. Herkes hayatının bir döneminde Prag'da yaşamalı. Prag'da yaşama şansını elde etmişsen değerlendirmelisin.

• cleanton kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim.

• Bende prag derim.

+almanya sınırına 100km mesafesi var.(lodz: 300km+)

+büyük şehir. (lodz daha ufak bi şehir)

+çok turistik bi şehir. ilk 100 de 20 lerde (lodz listede bile değil)

-pahalı bi şehir

• teşekkür ederim bilgileriniz için. maalesef hala karar veremiyorum :( sanırım ya pragda okumak yada polonyada okuyup avrupada birkaç ülkeyi gezebilmek seçeneklerinden birine karar vermem gerekiyor.

• Merhaba Almanya’da Bilgisayar Mühendisi olarak çalışıyorum. Çevremde çok fazla Çekya’da okumuş, oradan göçmüş iş arkadaşım var. Polonya şimdiye kadar sektörde bir ağırlığı olmayan bir ülkeydi. Şimdilerde Ukrayna savaşından sonra biraz kıpırdanma oldu. Nedeni oradan gelen yazılımcıların Polonya’da kalması.

Belirli bir üniversite adına konuşamam ama Çekya’da eğitim almış kişilerin çoğu iyi seviyede geliyor Almanya’ya.

Prag genel olarak daha çok kültürel ve sosyal olarak öne çıkan bir şehir. Öğrenci olarak yaşamak istenilecek bir yer. Pahalı, ucuz konusuna girmiyorum.

Polonya bu sene ve görünüre göre birkaç sene Rus tehdidi altında kalacak bir ülke.

Yerinde olsam Prag tercihim olur. Üniversitenin birlikte çalıştığı firmalar ile ilgili girişimde bulunursan daha sonra bir iş fırsatı bile doğar.

Karar verdikten sonra buraya yazarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: d-dayy

Merhaba Almanya’da Bilgisayar Mühendisi olarak çalışıyorum. Çevremde çok fazla Çekya’da okumuş, oradan göçmüş iş arkadaşım var. Polonya şimdiye kadar sektörde bir ağırlığı olmayan bir ülkeydi. Şimdilerde Ukrayna savaşından sonra biraz kıpırdanma oldu. Nedeni oradan gelen yazılımcıların Polonya’da kalması.

Belirli bir üniversite adına konuşamam ama Çekya’da eğitim almış kişilerin çoğu iyi seviyede geliyor Almanya’ya.

Prag genel olarak daha çok kültürel ve sosyal olarak öne çıkan bir şehir. Öğrenci olarak yaşamak istenilecek bir yer. Pahalı, ucuz konusuna girmiyorum.

Polonya bu sene ve görünüre göre birkaç sene Rus tehdidi altında kalacak bir ülke.

Yerinde olsam Prag tercihim olur. Üniversitenin birlikte çalıştığı firmalar ile ilgili girişimde bulunursan daha sonra bir iş fırsatı bile doğar.

Karar verdikten sonra buraya yazarsan sevinirim.

Merhabalar öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben henüz 1. sınıf öğrencisiyim gittiğimde ise 2. sınıf olacağım o yüzden maalesef orada iş bulabileceğimi fln pek sanmıyorum. kendimi cisco ccna gibi eğitimlerle okul dışında geliştirsem de söylediğim gibi yolun başındayım iş imkanı vb bir şey olacağını düşünmüyorum. O yüzden aslında şuan erasmus yapma amacım schengen vizesi alıp gezebildiğim kadar ülke gezmek olacak . Yaptığım araştırmalar sonucunda Prag , Lublin ve Lodz a göre yani Polonyaya göre çok daha pahalı bir ülke . Benim ise amacım giderlerimi minimuma indirip olabildiğince gezmek olacak . Son başvuru tarihine 2 gün kaldı sanırım tercihimi bu doğrultuda yapacağım.Tekrardan teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.