Şimdi Ara

Estonya ve Finlandiya Gezisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün akşam miller yanmasın diye oturup düşündüm nereye gitsem diye. Oraya bak buraya bak derken Prag gitmeye karar verdim ancak yorumları okurken birisi Tallinnden bahsetmiş. Bir anda güzergarhı oraya çevirip bilet aldım bile. Kısa bir araştırma yaptım, şehir güzel, dokusu güzel, bol bol fotoğraf çekebilirim.
    Gezmek için çok büyük bir yer değil. Oradan Helsinkiye feribotla geçebilirim hatta Stockholm bile olabilir.
    Bu güzergahlarda seyahat eden oldu mu aranızda, bahsettiğim feribotu vs tecrübe eden var mı acaba. Bir de yıllardır hep videolarda Finlandiyanın karlı dağlarını köylerini vs izler dururduk. Şimdi bi araba kiralasam nereye nerden gitmeli.
    Kısaca bu destinasyonlar hakkındaki bilgilerinizi bekliyorum.

• Kapitalist dünyanın tuzakları. Miller yanmasın diye binlerce lira harcamak. :)))
  • cleanton kullanıcısına yanıt
    Zaten niyetindeydim bi yerlere gitmenin miller bahanesi oldu. Mil olmasa da gidecektim yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birikmiş millerin insanı tahrik eden bir tarafı var kabul edelim. :)
  • Gittinmi dostum ? Finlandiya dayim buyur gel
  • Earth_Dreams kullanıcısına yanıt
    Daha var. 26 mayısta başlıyorum.
    Helsinki güzel bi yer mi? Otel fiyatları nasıldır bir de?

• quote:

Orijinalden alıntı: extra34

Daha var. 26 mayısta başlıyorum.
    Helsinki güzel bi yer mi? Otel fiyatları nasıldır bir de?
    Otel fiyatları için bookingcom, hrscom veya hotelscom adreslerine girip bakacaksın. Helsinki'de yaşayan birisi Helsinki'deki otel fiyatlarını bilmez. Ben İstanbul'da yaşıyorum hiçbir otelin fiyatını bilmem merak bile etmem. :)
    Evet saçma soru olduğunu fark ettim.
    Tallin ve riga uygun görünüyor da helsinki ve stockholm pahalı gibi.

• Helsinki Tallinn e göre baya pahalidir.Otellerde öyle.Buradaki Finliler ucuz alisverise gidiyorlar Estonya ya.
    Peki helsinkide ne kadar kalmalı sizce? Veya helsinkiden farklı muhakkak görülmesi gerekli dediğimiz farklı yerler var mı finlandiyada

• extra34 E kullanıcısına yanıt
    Helsinki turistik bir yer degil.Kalasatama dedikleri pazar yeri ve 100 metre uzakliktaki beyaz kilisiyeyi görun yeter.
    Finlandiyada görecek başka yer yok mu sizce peki.

Önümde koca 1 hafta var ama herkesin söylediği şey aynı. 1 gün tallin 1 gün helsinki. Stockholm ve Riga için de aynı şey mi geçerli acaba.

Bir de ulaşım fiyatları nasıl oralarda. Tallin - Helsinki feribot galiba, Helsinki - Stockholm yine feribot olsa gerek. Stockholm - Riga gemi sanırım.
  • quote:

Finlandiyada görecek başka yer yok mu sizce peki.

Önümde koca 1 hafta var ama herkesin söylediği şey aynı. 1 gün tallin 1 gün helsinki. Stockholm ve Riga için de aynı şey mi geçerli acaba.

Bir de ulaşım fiyatları nasıl oralarda. Tallin - Helsinki feribot galiba, Helsinki - Stockholm yine feribot olsa gerek. Stockholm - Riga gemi sanırım.
    Bence yanlış bir tatil planı yaptınız. Kuzey ülkelerinde görülecek sadece kuzey ışıkları var başka da bir şey yok. Şehirler düzenli temiz ama yetmiyor. Doğru düzgün yemek bile yiyebileceğiniz şüpheli.
    Ben açıkçası güzel geçeceğini düşünüyorum. Sadece turistik yerler olması şart değil. Ben hayatın kendi akışını izlemeyi de seviyorum, bilmediğim sokaklarda saatlerce yürümeyi.
    Yanımda fotoğraf makinam ve gimbalım da olacak.

Avrupa gezisine çıkıp da simit sarayı arayanlardan da değilim, o yüzden yerel tatları denemeyi tercih ederim (domuz eti vs olmadıkça). Buna rağmen aç kalırsam bilemedim doğrusu.
  • quote:

Ben açıkçası güzel geçeceğini düşünüyorum. Sadece turistik yerler olması şart değil. Ben hayatın kendi akışını izlemeyi de seviyorum, bilmediğim sokaklarda saatlerce yürümeyi.
    Yanımda fotoğraf makinam ve gimbalım da olacak.

Avrupa gezisine çıkıp da simit sarayı arayanlardan da değilim, o yüzden yerel tatları denemeyi tercih ederim (domuz eti vs olmadıkça). Buna rağmen aç kalırsam bilemedim doğrusu.
    Kuzey ülkelerinde yerel tat yok ki? Olsa ne ala hepsi sizin olsun. :)

Güzel balık yemekleri yiyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 20 Ocak 2020; 16:40:59 >
  • Olduğu kadar artık hocam. İlla ki sabah akşam birşeyler yeniyordur oralarda da.

Bugün bir arkadaşım da 1 hafta çok kısa değil mi 4 şehir için dedi mesela. Helsinkiden bahsetti biraz falan. Tamamen bakış açısı sanırım. Ben şimdi kaç gün hangi şehirde nerede kalacağımı falan bulacağım. Şehirlerarası ulaşım vs inceleyeceğim. Helsinkide ya da stockholmde araç kiralayıp dağları tepeleri gezsem mi gezmesem mi diye araştıracağım.

Edit: Forumda kimseyi engellememiş olmama rağmen octechs nickli arkadaşın yazdıklarını göremiyor ve kendisine özel mesaj gönderemiyorum maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 22 Ocak 2020; 15:28:51 >
  • Selamlar, geçen ay eşimle beraber Finlandiya - Rovaniemi’ye gitme şansımız oldu. Herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevaplamaya çalışırız.

Gezilerimizi de aşağıdaki blogda yazıyoruz, isterseniz ona da göz gezdirebilirsiniz

https://www.gezginharitasi.com/2020/02/17/lapland-gezi-rehberi-kuzeyin-gercek-sahibi-samiler/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.