Şimdi Ara

ENPARA SWİFT DOLANDIRICILIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
20.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bu konuyu ben dolandırıldım sizde dolandırılmayın diye açıyorum.Swift işlemi eft'nin yabancı para birimleriyle yapılan halidir.Örneğin yurtiçinde yada yurtdışında bir hesaba euro göndermek istiyorsanız swift yaparsınız.Bende birkaç gün önce finansbank enpara üzerinden swift işlemi yaptım 196 euroluk.Bu işlem için 18 tl ücret ödedim en başta.Peki Finansbank ne yaptı ? Bu 196 euroyu alıp hiçbir bilgim olmadan yurtdışı kaynaklı başka bir bankaya göndermiş.Artık nasıl bir anlaşma varsa aralarında tam 35 euro kesmişler benim paradan.Peki sonra ne oldu hani bu bankalar akıllı ya , bu anlaşmalı bankada asıl göndermek istediğim bankaya göndermiş parayı.Allahtan bunlarda anlaşmalılarmış bir 25 euroda bunlar kesmiş çatırt diye.Aralarında nasıl bir anlaşma varsa 35 euro+25 euro+18 tl yandı birden.Şimdi araştırınca bu kadar yüksek kesintiyi şu ana kadar hiçbir banka yapmamış.Ama bunun peşini bırakmak yok , o paraları çatır çatır geri alıcam hertürlü masrafı yapıp.Aranızda swift yapacak varsa uzak dursun.Başka alternatifler var onları kullanın bu dolandırıcıların oyununa gelmeyin

• müşteri hizmetlerini arayın belki yardımcı olurlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: There goes your life

müşteri hizmetlerini arayın belki yardımcı olurlar
    Swift işlemlerinde hem gönderirken hemde alırken paradan kesinti olur bu her bankada ve dünyada böyledir.
  • Oh be iyiki GOMEZ dolandırıcılığı olmamış xdddd
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Hiçbir banka 60 euro kesinti yapmaz.Normal oranlar en fazla 20 eurodur.Bunlar anlaşmalı dolandırıyorlar
  • Özet taylor swift ile enpara bunu dolandırmış
  • Bildiğin legal dolandırıcılık bu. Üzücü bir durum geçmiş olsun. Bilgilendirme için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhdh

Bildiğin legal dolandırıcılık bu. Üzücü bir durum geçmiş olsun. Bilgilendirme için teşekkürler..
    western union la gönderseydin
  • quote:

Orijinalden alıntı: royal_flush_

western union la gönderseydin

Alıntıları Göster
    Dolandırıcılık değildir. Swift işlemlerini uluslararası piyasada Citibank organize eder. Sizin ödediğiniz ücret citibank'ın komisyonudur ve sabittir. Yani miktara göre belirlenmez. 18 TL ödediğiniz ise Finanasbankın komisyonudur. büyük rakamlarda banka daha karlıdır. Küçüklere ise western union. 100-200 dolar arası en karlısı paypaldir. Sadece %5 kesinti yapar. ,
    Kısacası finanasbakıın yaptığı normaldir her banka yapar.

• Cüneyt Aykaç kullanıcısına yanıt
    Hocam ücretin sabit oldugu konusunda yanılıyorsunuz.Belki her banka için belirlenmiş bir sabit olabilir.İnternette özellikle erasmus forumlarında bankaların kesintilerini karşılaştıran birçok konu var.Onlarca kişi yaptıkları işlem dökümlerini paylaşmış 10 euro 15 euro filan ortalama biri iş bankasıyla 30 euro ekstra kesinti oldu diyip uyarmış mesela.Hiçbir banka 60 euroluk kesintiye sebep olmamış.Ayrıca finansbankla görüşmemde citibankın adı bile geçmedi sadece her bankanın diger bankalarla farkı anlaşması var dediler.
  • Döviz satın alıp döviz hesabına atsak olur mu?
  • Avukatla gorus istersen o yardimcibokur brlki iade alirsin. Takip
  • Merhabalar bir sey soracagim bu enparada 5000 dolarim var baska bir enpara hesabina bu 5000 dolari gonderirsem bir masrafi olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kvot

Hiçbir banka 60 euro kesinti yapmaz.Normal oranlar en fazla 20 eurodur.Bunlar anlaşmalı dolandırıyorlar

neye gore kime gore 20 eur normal oranlar? Hic swift yapip 20 eur ucret odeyen birine rastladiniz mi? ya da bircok kez gonderip hep 20 eur kesinti olurken simdi 65 eur mu oldu?
    oncelikle gonderdiginiz paraya gore hesaplamayin, minimum ucretler var yani siz 100,000 eur gonderseydiniz de belki ucret 100 eur olacakti

isleyis soyle, siz finansbanktan para gonderirsiniz, finansbank sizin gonderdiginizden farkli kendi muhabir bankasina gonderir, muhabir banka eger farkli ise alici bankanin muhabir bankasina parayi gonderir, alici bankanin muhabir bankasi da alici bankaya parayi gonderir.
    Enpara kullandiginiz icin sanslisiniz sadece 18 tl kesilmis garanti ve ingdeki ucretlere bir bakin :)misal ing 37 TL aliyor Garanti ise 55 TL. diger ucretler yine aliniyor ve ben de arastirdim bunu zamanla ve en uygunun enpara oldugunu biliyorum.
    Yasni birakin dolandirilmayi uygun bile gondermissiniz.

Not olarak da musteri hizmetleri ya da banka muhabir ucretlerine karisamaz, en fazla biz karsilayalim deyip nakit yatirabilirler ama onu da yapmazlar.

• Ben bankada çalışıyorum bununla alakalı yapabileceğim bir şey yok Swift işlemi yaptığın zaman önce para aracı bankaya gider aracı banka komisyon alır daha sonra hesabın yani alıcı hesabın olduğu bankaya gider ordan da komisyon alınır aracı bankanın ve alıcı bankanın alacağı komisyona hiçbir şekilde müdahale edilemez maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokoloko

Özet taylor swift ile enpara bunu dolandırmış

Puhahahhahahhhaahahah sabahın köründe kahkaha atttım
  • özel denetim yapan şirketin denetleme işine girdim gizli müşteri neyse 2/3 yer denetledik paralar 1 ay sonra yatacak dediler en para hesabımı vermiştim sonra yüksek komisyon alacaklarını söyleyince şirket değiştirdim hesabımı muhasebedeki vatandaşlar eski ibanı vermişler bir gün en paradan aradılar hesabınıza euro geldi diye her 100 tl için 18 tl kesecez dediler dedim geri gönderin parayı geri göndermişler şirketi aradım hollandadaki banka ile görüşmüşler para gitmemiş ne olmuş ne bitmiş 5/6 aydır haberimiz yok müşteri hizmetleri kayıt oluşturup duruyorlar ama kayıtların dönüşü yok enpara sapıttı cepteb aynı özelliklerde havale ücreti yok ücretsiz kredi kartı vardı 50,000 üyeyi doldurdular heralde yemek sepeti kampanyası vsvs daha avantajlı kalıyor enparaya göre

• Swift işlemi ücretsiz diyen banka yok zaten. Kusura bakma sen zorlamışsın

EFT - Havale ücretsiz ve hesap işletim sistemi yok Enparada.

Türk Lirası ile eft yapsaydın alacak kişide onu Euroya çevirseydi bürodan sorun olmazdı. İstediğin Mahkemeye git. Enpara sözleşmesine de bak Swift işlemi ücretsiz diye ifade yok.

Ders olsun artık bu da.
  • Tl ye çevir Tl yolla alan kişi Tl yi Dolar yapıp çeksin

enparada 100 dolarım vardı benimde yakımımda teb atmsi var ve dolar lazımdı enparayl tl yapıp tebe attım tebdn dolar alıp atm den dolar çektim toplam kaybım al satlardan 1tl oldu

bu dediğim işlemde 1dk anca sürüyo
  • abdulrezakbinberrak A kullanıcısına yanıt
    teb çok daha iyi hocam uygulama olsun hız olsun en iyisi şuan.

Atm leri dolar euro çekip yatırılabiliyor

iki kartta var cepteteb kullanıyorum ben
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.