Şimdi Ara

Engelli olup araç kullanan bir benmiyim dünyada ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadaşlar canımı sıkan bir mevzu var biraz insanların ne düşündüğüü söylediğini takan bir insanım içimi dökmek istiyorum..
    Öncelikle her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. bende yüzde 44 engelli bir vatandaşım ama ehliyetim ve aracım normal araç sakat arabası değil. iyi kötü kendimizi idare edecek kimseye muhtaç olmayacak şekilde kullanıyoruz.
    benim epilepsi ( sara ) ya benzeyen bir hastalığım var ama yanlış anlaşılmasın sara gibi düşüp bayılmam şuurumu kaybetmem yoktur biraz kas hastalığı şeklinde benim ki genelde geceleri uyurken nöbet geçiriyorum sadece.
    Ama nediğini ne konuştuğunu bilmeyen 40 ından sonra ehliyet almış daha düz yolda yürüymeyen şöförlüğün Ş sini bilmeyen arabanın A sından anlamayan adamlar gelip babama veya bana laf söylüyor bununla bir yere gitme uzun yola çıkma şöyle yapma böyle yapma oysa herkes kendini bilir ben hastalanacağım zamanı biliyorum veya o gün kötüysem zaten trafiğe hiç çıkmam ama bu tarz adamların bu şekilde konuşması moralimi bozuyor asabım bozuluyor sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda acaba ???

• Hocam bu lafları millet söylemeye bayılır. Herkes çok bilir her şeyi takmayın. Engelli olmadığım halde ben de söylediğiniz cümlelere maruz kalıyorum. Siz kendinizi biliyorsanız gerisi önemli değil he deyin geçin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Bu çok yanlış bir ifade olmuş,lütfen düzeltmenizi rica ediyorum... Engelli olmak doğuştan ya da sonradan olan sağlık durumudur. Sizin bahsettiğiniz “ Öküz “ diye tabir ettiğimiz insan görünümlü yaratıklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Bu çok yanlış bir ifade olmuş,lütfen düzeltmenizi rica ediyorum... Engelli olmak doğuştan ya da sonradan olan sağlık durumudur. Sizin bahsettiğiniz “ Öküz “ diye tabir ettiğimiz insan görünümlü yaratıklardır.
    kesinlikle katılıyorum çok doğru...
  • İnsanlar kendileri mutsuz oldukları için, senin yaptıklarını yapamadıkları için hep bir moral bozma mod düşürme eğilimindeler.. Araç kullanan engelli bireye laf ederler, hatunlarla takılan erkeklere yanacaksınız der ama eline fırsat versen ilk etapta laf ettiklerini yapar..

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

İnsanlar kendileri mutsuz oldukları için, senin yaptıklarını yapamadıkları için hep bir moral bozma mod düşürme eğilimindeler.. Araç kullanan engelli bireye laf ederler, hatunlarla takılan erkeklere yanacaksınız der ama eline fırsat versen ilk etapta laf ettiklerini yapar..
    Hay ağzını öpim usta yeminle kitabın ortasından konuştun bana bunu diyen adamların kesinlikle arabasına binilmez araba kullanmakla zerre alakası olmayan tabiri caizse deli gibi araba süren herkesin tepki gösterdiği tipler...hatta bir keresinde bunladan biri geldi ban dediki bu arabayı nasıl pak ettin böyle dediç duvarın kenarına sıfır yanaşmıştım..

• Hocam bosver ya ne takiyorsun? Bunu soyleyenler sevdigin insanlar ise iliskini bir daha gozden gecir ya da otur bir konus. Zaten onemsemedigin birisiyse bosver gitsin.

Tabi soylemesi kolay diyeceksin. Bosver demekle bosverilmiyor insan takiyor ama cidden baskasinin ne dusundugunu cok takmaya gerek yok. Size gelip soyleyecek yuzu nerden buluyorlar o da ilginc. Kardesim sen kimsin kendi isine bak de gec.
  • Yav he gardaşım he de geç

Sen seni bilirsin, gerisi boş. O tarz insanlar etrafa mutsuzluk, huzursuzluk saçmak için yaratılan kelimenin tam anlamıyla "bozuk insanlar"

• öncelikle geçmiş olsun,
    TÜRK EPİLEPSİ İLE SAVAŞ DERNEĞİ ne göre epilepsi hastalarının yaptığı kazaların % 11' i nöbet esnasnda yaplan kazalardır. bu oran gözardı edilecek bir oran değil ve kendi sağlğınız yanında trafik güvenliğinide tehdit ediyor demektir.epilepsi hastalaının hangi şartlarda ehliyet alacakları hastalığın gidişatına ve tedaviye yanıta göre belirleniyor. şunu unutmayın her eplepsi nöbeti öncesinde aura dönemi yaşamayabilir bu durumu hissedemeyebilirsiniz. ayrıca nöbet mutlaka gece olacak diye bir durum yok.nöroloji hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket ederseiz en doğrusunu yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

öncelikle geçmiş olsun,
    TÜRK EPİLEPSİ İLE SAVAŞ DERNEĞİ ne göre epilepsi hastalarının yaptığı kazaların % 11' i nöbet esnasnda yaplan kazalardır. bu oran gözardı edilecek bir oran değil ve kendi sağlğınız yanında trafik güvenliğinide tehdit ediyor demektir.epilepsi hastalaının hangi şartlarda ehliyet alacakları hastalığın gidişatına ve tedaviye yanıta göre belirleniyor. şunu unutmayın her eplepsi nöbeti öncesinde aura dönemi yaşamayabilir bu durumu hissedemeyebilirsiniz. ayrıca nöbet mutlaka gece olacak diye bir durum yok.nöroloji hekiminizin önerileri doğrultusunda hareket ederseiz en doğrusunu yaparsınız.
    EYVALLAH SAOL...
    yalnız benim hastalığım epilepsi değil tıpta ki adı diskinezi diye geçer yani bir çeşit kas hastalığıdır. çok şükür bugüne kadar tarfilte başıma öyle birşey gelmedi. şeytan kulağına kurşun.
    benim hastalığım genelde uyurken uykuddan uyandıktan sonra oluyor insanlara ya ben anlatamıyorum ya onlar anlamak istemiyo...

• İlk okulda bir arkadaşım vardı. Annesinin bacakları dizden itibaren kesilmişti babası ise görme yetersizliği bulunan bir avukattı. Kadın arabasını sürerdi kocası inince bagajdan karısının tekerlekli sandalyesini alır eşini yürütürdü.

Kısacası engel diye bir şey yok gerizekalı cahil insanlar var. Takmayın lütfen o kendi pisliğinde boğulsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

İlk okulda bir arkadaşım vardı. Annesinin bacakları dizden itibaren kesilmişti babası ise görme yetersizliği bulunan bir avukattı. Kadın arabasını sürerdi kocası inince bagajdan karısının tekerlekli sandalyesini alır eşini yürütürdü.

Kısacası engel diye bir şey yok gerizekalı cahil insanlar var. Takmayın lütfen o kendi pisliğinde boğulsun
    eyvallah usta saolasın...
  • Sıkıntı çıkartana babişkon veya sen lafı ağzına vermezsen çok sıkıntı olur güzelce tersle tittirolup gitsin başından :)
  • ülkede düşünce özürlüsü bol dışarı cıkmak yeterli oluyor onların başına gelmediği için söylemesi tatlı geliyor düşüncesiz insanlar işte yaşlısından tut eğitimli gencide aynı boş insanlar.
  • sen olaya kendi bakış açından baktığın için sadece sana yapılıyormuş gibi geliyor.

ama asla öyle değil.

başkalarının mutsuzluğundan, arızalarından, kusurlarından, zaaflarından vsvs...

kendi küçük dünyalarına mutluluk katmaya çabalayan insan tipleri vardır,

bunlar o kadar çoktur ki tahayyül bile edemezsin,

tahsili yüksek birini görürler ondan adam olmaz derler,

yetenekli birini görürler ama sünepe derler,

güzel bir kızı başka bir hemcinsi gördüğünde ama bacaklarıda çaprazmış der vs.vs yani...

güzide milletimizin sayıca çokçasında böyle bir çekememezlik kültürü mıh gibi çakılmıştır,

o yüzden bu tip insanımsı müsveddelerden,

koşarak uzaklaşmanı, mümkünse hayatından çıkarmanı, çıkaramıyorsan da sende onlara istemeyerek uyarak her fırsatta gömmeni tavsiye ederim, yoksa başka dilden anlamaz bu tipler...

• Devletin sağlık birimleri size ehliyet verilmesini onaylıyorsa zaten sorun yok. Size bunları söyleyenler var ise esas kendileri zihinsel engelli kategorisindedir. Siz onları takmayın, delidir ne yapsa yeridir sözü onlar için söylenen bir sözdür.
  • Ulan arkadaş bütün sığırlar hep mi beni buluyor bugün apartmanda asansörde komşuyla karşılaştık adam gelmiş bana diyor ki arabayı duvara iyi yanaştırıyon iyi park ediyon diyor deyyus beni ne zannediyorsa artık ? ne kadar gerizekalı adamlar var ...
  • Derman- D kullanıcısına yanıt
    Biraz fazla alıngan miyiz yoksa ?

Bence iyi düşünmek, tevazu sahibi olmak da lazim.

Engelli olmak, her an mümkün. Şansa hayatta kaldığımız bu ülke de, şansa sakat kalmiyoruz.

Bazı mahluklarin hiç sakat kalmayacakmis, hic yaslanmayacakmis ya da hiç engelli çocuğu olmayacakmis gibi engelli plakalara davranmasi ve engelli park yerlerini gasp etmesinden tut, asansörleri işgal etmesine kadar bir çok günlük hayatta aksiyon ile karşılaşıyoruz.

Bu mahluklarin kendisine saygisi yok ki engelliye olsun. Kendine saygısı olan insandır. Engellide hayatta daha fazla mücadele veren bir insandır. Normal insanlarin da engelli insanlara ve tüm evrene karşı sorumluluklari vardir.

Ancak bunlar mahluk...

• Millet kendini babanın yerine koyarak empati yapıyor:) senin yerine koyup yapsalar da göreyim. takma kardeşim cami kapat gitsin😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.