Şimdi Ara

Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
2.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
397 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek

akp seçmenini böyle izliyorum. ( gelir şimdi ülkenin batmasına seviniyor diyenler, farkında değiller tayyibin vasatlığını kabul ediyorlar )
  • Ulan böyle bir rezillik yok ya Haziran ayında %15.4 enflasyon. Kış aylarında bu enflasyonu düşünmek bile istemiyorum.
  • dıj güjler yapmıştır yoksa eksi verirdi.
  • Dış güçlerin oyunu arkadaşlar yoksa Recep Reis bizi uçuruyor.
  • yetmez ama evet. hülüüüüüügg
  • Madem gıda enflasyonu var big mac fiyatı neden aynı? Amerikanın oyunlarına gelmeyelim arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler sakin olun bu rakamlar gerçek enflasyonu yansıtmıyor
  • 1 temmuzda yürürlüğe giren zamlar Haziran enflasyonuna yansımaadı. siz asıl Temmuz enflasyon oranını görün.1 ay sonra Haziran enflasyon oranını mumla arayacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

15 acikladilarsa kesin %25 dir.
    oran da hata yok bence açıklama da hata var
    enflasyon %15 ama yıllık değil aylık %15
  • Enflasyon sayıları (çift hane olduğundan beri rakam olmaktan çıktı çünkü) Akp seçmeninin algı kapsamı dışında kalıyor ne yazık ki. Gerçek enflasyon % 40 civarı şu an bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni ilgilendirmiyor param var.Akpye oy veren fakirler dusunsun.Oy vermeyen fakirlerde yurt disina falan gitsin calismaya.

• Offf offff 15,40 ne abi..Sene sonuna kadar artmazsa iyi.. Ben 13-13,5 arası felan bekliyordum en kötü ihtimal 15,40 çok çok fazla
  • Bu arada hanımlar beyler,

Henüz bu yıl için zirveyi görmediğini ve Temmuz'un Haziran'dan yüksek çıkmasına garanti gözüyle bakılabileceğini de hatırlatalım. Eğer kur ve faizde bozulma biraz daha oluşursa, veya mali tarafta ilave vergiler olursa (yakıttaki sistemin geri çekilmesi dahil), sonraki aylarda da yeni zirveler görülmeye devam edebilir.

Şu anda hızlı bir yavaşlama var ekonomide, eğer yüzde 20leri yıl sonuna görmezsek, sanırım bu yavaşlama sayesinde olacak. Eğer, hükümet bu yavaşlamayı aşıp, ekonomiyi tekrar hızlandırmak isterse, kısa sürede 20 enflasyon kırılıp, yukarı doğru sarmala girmeye devam eder.
  • Enflasyon %15,4 oldu. Üstelik gıda daha da yüksek

• Zaten bu orana bile inanan varsa anca gülerim geçerim : )

Devletin açıkladığı enflasyon oranı ile piyasa arasında en iyimser 2 kat vardır.Nescafemi içerek izlemeye devam : )
  • Enflasyon nasıl hesaplanır detayini bilmiyorum ama yaşadığım ulkeyi az tanidiysam araya 3 5 fiyati artmamis ürün koyup genel ortalamayi olabildiğince düşük tutmaya çalışmışlardir. Bence %15 çoğu ürün için keşke denilebilecek rakam.

Makarna ile ziyafet çeken zihniyetin krizden cift haneli enflasyonlardan etkilenmesi zaten düşünülemez. İran hükümetinin ülkedesindeki kuraklığı bile israilin üzerine yıkması gibi, hakiki bir Ortadoğu ülkesi olarak bizimkiler de enflasyonu, ekonomik krizi elbette birilerinin üzerine yıkıp işin içinden sıyrılacaktir. Bizim halk da dünden razı inandik iman ettik demeye.

Enflasyon lobisi, fındık lobisi, çay lobisi, ilaç yakit lobisi. Her şeye inanan oldukça her şeyin bir lobisi de olacaktır. Yöneticiler mi ? Onlar gariban onlarin bir suçu yok sadece maaşlarini aliyorlar, başımıza ne geliyorsa lobiler, dış güçler, avrupa, amerika...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 3 Temmuz 2018; 17:40:5 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.