Şimdi Ara

Enerjisa Elektrik indirim vaadiyle bindirim yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 2 ay önce Ankara Bahçelievler'de bulunan iş yerimize Enerjisa Elektrik firması çalışanları gelerek, yüksek kullanımlarınızdan dolayı firmamızdan indirim kazandınız diye bir bilgi verdiler ve yeni bir sözleşme yaparak ödemiş olduğunuz kw başı ücreti 85 kuruştan, 57,5 kuruşa indireceklerini belirttiler. Hem de bu sayede daha önceden ödemiş olduğum güvence bedelini belirttiğim adrese 2 hafta içerisinde yatıracaklarını ve yeni sözleşmede bir güvence bedeli ödemeyeceğimi söylediler. Sözleşmeyi Şubat ayında yapıyorlar ama başlangıcın Nisan olduğunu söylüyorlar, çünkü itiraz süreniz 2 hafta ve faturayı en erken Nisan ayında görebiliyorsunuz. 1 Nisan 2021 itibariyle fatura yazmaya gelen arkadaşlar bundan sonraki gelecek faturanın indirimli olacağını ve bu faturanın son zamlı fatura olduğunu vurguladılar. 5 Nisan itibariyle 4 günlük kullanımıma mahsup yeni bir fatura kesildi ve içeriğini kontrol ettiğimde meğerse bu zor günlerde esnafa indirim diye belirtilen durumun bindirim olduğunu gördüm. Ödeyecekleri teminat bedelini ödemedikleri gibi almayacaklarını belirttikleri teminat bedelini de yeni fatura da almışlar. Kopyasını gönderdiğim faturamda açıkça göreceksiniz Kw başına eski faturamda ödediğim 0,85 TL yerine yeni faturada 0,575 birim fiyatı yazılmış, ayriyeten eski faturamda olmayan kw başına 0,2529 TL elektrik dağıtım bedeli ve önceki faturada yine olmayan bir damga vergisi yansıtılmış. Esnafa indirim diye sunulan paket yeni tarifeyle beraber çok daha pahalıya vatandaşa sunularak aldatma yoluna gidilmiştir. Zaten zor bir dönem geçiren ülkemiz esnafına hiç acımadan böyle kelime oyunları yaparak daha fazla para almaya çalışan Enerjisa elektriği kınıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.