Şimdi Ara

Endüstri Mühendisliği okurken yazılıma odaklanmak mantıklı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi bir üniversitede endüstri mühendisliği okuyabilirim hacettepe vb veya kötü bir taşra üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyabilirim sizce hangisi daha mantıklı ?

• Endüstri Mühendisliği tavsiye ederim. İleride çok ihtiyaç duyulacak.

• Bilgisayar müh gir. Okulu salla tamamen. İnternetten yazılım öğrenmeye başla. Şirketlere başvur yalvar yakar staj için. Parasız çalış önemli değil. 5-6 ay tecrübe yap işler nasıl alınıyor, nasıl yapılıyor, iş süreçleri, takımlar, projeler vs iş dünyasını öğren. Sonra para kazanmaya başlarsın. Tecrüben oldukça fulltime çalışmayada başlarsın okulun hiç bir önemi yok. Tecrübe edindikçe, daha çok öğrendikçe daha iyi işleri kovala. Yüksek para iste. Verirlerse geçersin vermezlerse kalır öğrenmeye devam edersin. Süreci sürekli tekrar et. Ondan sonrası money money money

2-3 yıl sonra beni bul, güzel bir yemek ısmarlarsın teşekkür için. Hadi eyw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 18 Kasım 2021; 0:25:38 >
  • Lentus kullanıcısına yanıt

Sen şimdi bu bilgin ile çok zengin olmalısın. Hepimize birer yemek ısmarla.

• Endüstri mühendisliği okurken yan dal bilgisayar okumaya calıs yada bitirince yüksek lisansı o şekilde olursa dene.

Oda olmadı bitince ya iyi bir yazılım kursuna git yada acık öğretim 2 yıl programcılık oku.

ÇÜNKÜ YAZILIM FİRMALARI ARTIK SADECE YAZILIM MUH YADA BİLG MUH ALMIYOR ENDÜSTRİ MUHENDİSİ VE MATEMATİKÇİDE ALIYOR.

• OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt

2 yıllık bilgisayar programcılığı diplomam var ve temelimde iyi denebilir kısa vadeli paraya ihtiyacım olduğundan okuduğum bölümle ilgili çalışmıyorum fakat bu ileride sorun çıkartacak

• bence direkt bilgisayar,yazılım okumak daha mantıklı artık

• endüstri mühendisi her yerde çalışıyor aga yapabilirsin.

sadece Başlığa cevap verdim bilgisayar müh ile kıyaslamaya girmeyeceğim
  • Şu an tıp okurken bile yazılıma odaklanmak mantıklı.

• odaklandın mı? nedir durumun..  

• Endüstri Mühendisliği Makine Malzeme İşletme ve Yöneticilik derslerini kapsamasından dolayı vizyoner bir mühendislik.

Fakat TR'de değer görmüyor.

Hacettepe Endüstriye girmektense aynı YKS puanlarında olan Gazi Bilgisayar çok daha mantıklı bana göre.

• Merhaba,

İyi bir üniversitede okuyacağınız endüstri mühendisliği daha avantajlı olacaktır. Veri analizi, veri bilimi, iş analistliği gibi alanlara kayma imkanınız doğar. Endüstri mühendisliği TR'de çok fazla değer görüyor, iş dünyasında her alanda çalışma ihtimaliniz var. Satış pazarlamadan, IT'ye, tedarik zincirinden danışmanlığa her yöne kayabilirsiniz. Ben Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ndenim, ve çevremde İTÜ'den Yıldız'dan ve bir sürü okuldan endüstri mühendisi olan arkadaşlarım var, gayet iyi yerlerde olduklarını söyleyebilirim.

• data science dışında pek mantıklı değil

• data analist olabilirsen çok iyi paralar kazanıyorlarmış + olarak yurtdışı imkanı varmış. ben öyle okuyorum,duyuyorum. end. müh. ya da bilgisiyar müh. fark etmez bu meslek için.

aslında yazılım işinde genel olarak diplomaya bakmıyorlarmış. iş tecrübene bakıyorlarmış. bu söylediğim yurtiçi ve yurtdışı geçerli. elbette ingilizce dil bilgisi çok çok önemli.

• YBS okumazsan olmaz bence kanzito gelecek YBS de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.