Y

Çavuş
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 104 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Öncelikle ps5 sahibi değilim eğer yeni çıkan oyunları ucuza oynamanın yolunu bulamazsam ps5 almaktan vazgeçeceğim, Horizon Forbidden West gibi bir oyunu takaslayarak veya başka bir yöntem ile nasıl ucuza alabilirim ? Bunun yolları mutlaka vardır ama çoğunu bilmiyorum. Mesele fotoğraftaki gibi siteler var takas yapmanıza yarıyor ama aşırı düzeyde makas alıyorlar bunun daha makul yolları olmalı. Siz alırken 250 tl den alıyorsunuz onlar sizden 140'a alıyor aradaki fark 110 tl nerdeyse.


Net speed kullanıyordum zamdan sonra 135 tl civarına yükseldi. Daha ucuz olan iss arıyorum buraya bildiğiniz avantajlı olanları yazında herkes faydalanabilsin.

daha önce hiç ttnet kullanmadım vodafone net kullandım(3 kere) ttnet sürekli beni arayarak taciz ediyor, internet alır mısınız işte filanca ay şu fiyattan ev interneti vs diye oysa hayatımın hiçbir döneminde ben bu insanlardan ev interneti almadım bu kişiler benim telefon numaramı nereden buluyorlar ? Büyük ihtimalle vodafone onlara bu numarayı verdi benim vodafone ile tahhütüm bitince direk aramaya başladılar. sorun bu da değil "iys . org "isimli bir siteden e devlet ile giriş yapınca hangi firmalara arama izni verdiğinizi görebiliyor gerek mesaj gerekse arama iznini isterseniz kapatabiliyorsunuz sizi bir daha rahatsız etmiyorlar. ama bu kısımda türk telekom yok yani türk telekom nasıl bulduysa numaramı sürekli özelden beni arayıp rahatsız ediyor. Bunu engellemenin bir yolu yok anlatıyorum beni aramayın istemiyorum diye dinlemiyorlar. Sürekli özel bir numaradan şöyle bir ev internetimiz var hadi sizin de olsun muhabbeti yapıyorlar. Bu kişilerin yaptığı şey bildiğiniz nitelikli dolandırıcılık üstelik kişisel verilerin korunmasına kanununa da aykırı dediğim sitede hepsinin açıklaması var.


sitenin linkini de vereyim nasıl yapacağınızın videosunu da siz de faydalanıniys.org.tr
İleti Yönetim Sistemi
https://iys.org.tr


Yakın zamanda binamıza fiber altyapı çekildi, komşulara 1000 mbps hızında olduğunu söylemişler ama daireye kadar mı yoksa sadece binaya kadar mı söylemediler, anlamanın bir yolu var mı ? Kutu içi foto bırakıyorum.

6 ağustos 2023 tarihinde tecilim bitiyor. Ben 4 yıllık Üniversite okumak istiyorum YKS veya DGS ile 4 yılık üniversiteye kayıt yaptıracağım. Tecil bittikten sonra bana sorun olur mu ? yani bir nevi 6 ağustosta tecilim bittikten sonra üniversiteye kayıt yaptırsam sonra öğrencilik belgesi ile erteleyebilir miyim ? Ertelyemezsem en geç hangi tarihte askerliğe gitmem gerekir ? Çok araştırdım ama düzgün bir cevap bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, sayısal çıkışlı dgs mezunuyum aöf'ten bölüm okumak istiyorum kayıt süreci nasıl oluyor ? sınava girdikten sonra açıklanınca tercihleri nasıl yapıyoruz ve harç olsun diğer kısımlar olsun tıpkı yks de olduğu gibi mi ?

Alıntıdır ekşi sözlükten link en atta.


"olay günü alkol aldım ve cami civarında dolaştığım sırada ayşegül'ü gördüm. alkolün etkisiyle hoşuma gitti. beğendim ve gittiği yöne doğru arkasından takip ettim. tenha ve ağaçlık bir yere geldiğimizde, arkadan yaklaşarak habersizce boğazını sıktım ve etkisiz hale getirmeye uğraştım. aniden baygınlık geçirip, yolun kenarına düşerek kafasını çarptı. sürükleyip, çalılık ve ağaçlık alana soktum. pantolonunu çıkarttım. çevreden sesler gelince pantolonunu giydirdim.


biraz uzaklaştım, sonra geri gelip yaşayıp yaşamadığını kontrol ettim. yüzünde sıcaklık ve ağzında köpük vardı. çantasındaki ıslak mendil ile ağzını ve yüzünü sildim. yarım saat ayıltmaya çalıştım, başaramayınca sırtıma alıp yol kenarına taşıdım. yakın bir iş yerinden bir şahıs geldi. bir araç durdu, sağlık ekiplerine haber vermelerini istedim. kalabalık olunca biri kızı tanıdı ve ailesine bilgi verdiler. olup bitenleri kenardan izledim hatta kız arabaya konulurken yardım ettim.


pelitli'de oturan bir tanıdığım, afganistan uyruklu arkadaşımın yanına gittim. kendime çok kızıyordum, sinirle elimi aynaya hızlıca vurdum. ayna kırılarak camlar sol elimi kesti, kendi kendime yarayı sardım. saklandığım evde jandarma ekipleri tarafından yakalandım. elimi görünce ambulansla hastaneye götürdüler. tedavi edilip, karakola götürüldüm. olay nedeniyle çok üzgün ve pişmanım. bu olaya her ne kadar kalkıştıysam da kaçmadım ve yardım çağırdım. kıza herhangi bir cinsel eylemde de bulunmadım. sadece soyup tekrar giydirdim, pişmanımekşi sözlük
ayşegül aydın'ı öldüren afgan sapığın ifadesi
https://eksisozluk.com/aysegul-aydini-olduren-afgan-sapigin-ifadesi--7324310

Özellikle bazı uzmanlar sürekli suriyeliler kalıcı onlar geri gönderilemezler falan diyorlar ama aslında bu mümkün, eğer bu konuda biraz araştırma yaptıysanız prof. murat erdoğanı tanırsınız adam her zaman her yerde her konuşmasında bunları entgere etmeliyiz vs diyor ama kendisi de yollamak istersek yollayabileceğimizi biliyor diğer paragrafta buna değindim. Bu suriyelilerin geçici koruma statüsünü iptal edebiliriz, istersek vatandaşlık koşullarını çok zorlaştırabiliriz, istersek kaçak çalışmayı engelleyebiliriz çok büyük cezalar verebiliriz(suriyelilerin %98 kadarı kaçak çalışıyor sigortasız), iş yeri açmayı çok sıkı denetleriz, sağlık sistemini tekrar gözden geçiririz. Bunları falan yapsak istemeseler bile giderler çünkü artık olumlu hava yok düşünsene bedava hizmet alıyorsun niye terk edesin burayı ? örneğin adam diyor ki sen geçici koruma statüsünü iptal edersen o mülteci başvurusu yapabilir, e tamam yapsın kabul mü etmek zorundayız ?

Herkes bu durumun bir örneğini arıyor zamanında yugoslavya savaşı sırasında almanyaya 2 milyon kadar insan sığındı savaş bitince dönerler sandılar ama onlar dönmedi almanya tüm sağlık hizmetlerini parlaı vs yaptı böyle önlemler aldı insanların %80 kadarı geri döndü.Konuyla ilgili bir video bırakıyorum dk 59:35'den sonra izleyin adam açık açık zorla yollasanız Avrupa'da birkaç insan örgütünden kınama gelir başka bir şey olmaz diyor. Bununla kalmayıp sınırları korumamız için mesela Almanya'nın gece görüş eşyaları verdiğini falan söylüyor. Avrupa da aslında suriyelilerin bizde olmalarını istemiyor, bizim gerizekalı siyasetçilerimiz yüzünden adamlar başımıza daha beter bela olacaklar. Muhalefet bile düzgün bir politika üretmiyor size yemin ederim iyi parti, deva, chp falan bunlar gaz almak için yollayacağız falan diyorlar ama yalan söylüyorlar chp 2019 yılında entegrasyondan falan bahsediyordu. bu gidişle daha büyük bela olacaklar


Daktilo1984youtube
Berlin Duvarı'nda İpek Maya Saygın, konuğu Ankara Üniversitesi Mülkiye Göç Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Erdoğan'la göç sorununun bugününü ve geleceğini konuşuyor. Bizi Patreon'dan Destekleyin👇 https://www.patreon.com/Daktilo1984 Telegram adresimiz: https://t.me/joinchat/WUZLNnSgt152LrbW Twitch adresimiz: https://www.twitch.tv/daktilo1984​​ Web sitemizi de ziyaret etmeyi unutmayın! https://www.daktilo1984.com
https://www.youtube.com/watch?v=F6voOuCxooA

Öncelikle bunu yazmadan önce çok düşündüm, iyi bir lise kazandıysanız bunu boşuna okumayın ama puanınız iyi değilse ve Meslek lisesi, İmam hatip lisesi tarzı yerler arasında seçim yapmak zorunda hissediyorsanız size tavsiyem açık liseye geçmeniz ve oradan liseyi bitirmeniz gerektiğidir. Ben imam hatip lisesi mezunuyum kötü bir lise sayılmazdı orta-orta üstü denebilecek bir liseydi, 4 yıl boyunca neredeyse hiç bir halt öğrenmedim diyebilirim. Sayısal seçtiğim halde edebiyat görüyordum kuran dersleri vs hiç işime yaramadığı halde zorla alıyordum ve lisenin en kötü yanlarından birisi haftada 40 saat ders var üniversitede falan 18-22 saat arasında oluyor çoğunlukla. Şimdiki aklım olsa açık Liseye geçer ve öyle bitirirdim 4 yıl boyunca okul tahtasına şarkı yüklemek, hocalarla uğraşmak, wifi şifresi patlatmak ve vpn aramak dışında kendime kattığım hiç bir şey olmadı. Ortalamam da kötü denebilirdi bütün bunları düşününce keşke açık liseye geçseydim diyorum pek çok arkadaşım 11 veya 12. sınıfta açık liseye geçti pişman olanına rastlamadım eğer istemediğiniz ve hayatınız boyunca kullanmayacağınız şeyler öğrendiğiniz bir liseye geçecekseniz tavsiyem açık liseye geçin, dersler fersah fersah daha kolay, size de zaman kalıyor, mesela sosyallik için bir kurs tarzı yere kaydolmak ve arta kalan zamanlarınızda ders çalışmak çok daha mantıklı. Okuldaki pek çok hoca aşırı kötüydü, matematik hocasına soru sormaktan çekinirdim çözemezdi çünkü, bir arkadaşıma falan sorardım okul böyle insanlarla doluydu. Üstelik ortalama üstü bir öğrenci iseniz 3 yılda bitirebiliyorsunuz açık liseyi, bitiren insanları tanıdım. Keşke zamanında bana birisi böyle bir imkandan bahsetseydi en azından vaktimi çok daha iyi değerlendirirdim.

1 nisanda binamıza Superonline fiber geldi ilk hafta aktif olur dediler ama bir türlü aktif olmadı üzerinden 2 ay geçti daha aktif olacak bu konuda ne yapabilirim ?

Sorgulama yaptığımda bölgede fiber var gözüküyor ama bizim binada gözükmüyor ve milenicom gibi sitelerde de hiç gözükmüyor. Ne yapabilirim ?

Hakkında
Konum: Ankara, Sincan
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 83
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 138
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 271)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 40 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.