Binbaşı
06 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 445 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arakdaşlar telefonum bozuldu ( iphone ) o yüzden mobile legends ı M1 işlemcili 16gb modeli olan macbook air ile oynamak için PlayCover kurdum bu uygulama sayesinde .ipa olarak telefon/tablet cihazlardaki herseyi kurup kullanabiliyorsunuz.


Sizden ricam acaba biriniz Mobile Legends Bang Bang oyununu son güncellemesi yapılmış halde .ipa çıktı alıp yollayabilirmi ?

!!! ÖNCELİKE BEN YAZILIM GELİŞTİRME ELEMANIYIM VE FİKRİM GİBİ BİLGİM VE BECERİMDE VAR !..


Merhabalar mimari çizim, ve 3D modelleme yapabiliyorsan tamda sana göre bir teklifim var. Bir proje var aklımda ve bunu hayata geçirmek için kar ortaklı bir yada birilerini arıyorum.

Yalnız MacOS X işletim sistemi ortamında geliştirileceği için BLENDER bilmelisin. Ve tabi bir ürünü tasarlamak için yeterli vizyonada sahip olman lazım. Bilinmeyen konuları araştıracak kadarda ingilizcen olmalı.

Aşağıda eklediğim videonun amacı "fikrim var becerim yok param da yok" adı altında konu açanlardan olmadığımı görmen.


NOT: kullanılan modeller free assets ama kodlamaları bana ait tamamen. ( C# dilinde kodladım ). Zaten sana ihtiyaç olma sebebide sıfırdan projeye özgü tasarımlar ve modellemeler yapılması.


Yeni başlayanlar yada o heyecanı olanlar eminim ilerde çok basarılı olacaksınız ama benim ihtiyacım bu tasarım ve modelleme sektöründe iyi olan kişiler ile çalışmak. O yüzden bu ilan size göre olmayabilir fakat ilerde olmayacak anlamınada gelmez.


Linkedin profilim :

https://www.linkedin.com/in/ozmencelik


Github linkim:

https://github.com/OzzyOzmen


Gözünde canlanması için kısa bir çalışma yaptım. Linki : ( ses ekran kaydından dolayı derinden gelebilir sesi açıp öyle izleyin ve tabi videoda değiştrildi yenisi ile )


Herkese merhabalar geçen ay içinde bir kaç kişi bana özel mesaj ile mouse ( x,y ) ve klavye hareket ( h,v ) nasıl yaparız diye sormuştu. Burdan paylaşarak cevap vereyim dedim ihtiyacı olanda yararlanabilsin diye.


İşinizi görmesi dileği ile.


Mouse Controller

Kod

Yığını:
public float mouseSensitivity=100f; public Transform playerBody; float xRotation = 0f; void Start() { Cursor.lockState = CursorLockMode.Locked; } void Update() { float mouseX = Input.GetAxis("Mouse X") * mouseSensitivity *Time.deltaTime; float mouseY = Input.GetAxis("Mouse Y") * mouseSensitivity *Time.deltaTime; xRotation -=mouseY; xRotation = Mathf.Clamp(xRotation, -90f, 90f); transform.localRotation= Quaternion.Euler(xRotation, 0f, 0f); playerBody.Rotate(Vector3.up * mouseX); }


Player Controller


Kod

Yığını:
public CharacterController controller; public float speed= 12f; public float gravity = -9.81f; public Transform groundCheck; public float groundDistance = 0.4f; public LayerMask groundMAsk; public float jumpHeight = 3f; Vector3 velocity; bool isGrounded; void Update() { isGrounded = Physics.CheckSphere(groundCheck.position,groundDistance,groundMAsk); if (isGrounded && velocity.y < 0) { velocity.y = -2f; } float x= Input.GetAxis("Horizontal"); float z= Input.GetAxis("Vertical"); Vector3 move = transform.right * x + transform.forward * z; controller.Move(move * speed * Time.deltaTime); if(Input.GetButtonDown("Jump") && isGrounded) { velocity.y = Mathf.Sqrt(jumpHeight * -2f * gravity); } velocity.y += gravity * Time.deltaTime; controller.Move(velocity * Time.deltaTime); }

Merhaba yazılım alanında kendimi nasıl geliştiririm diye soranlara nacizane tavsiyem öncelikle imkan varsa akademik olarak üniversite eğitimi almak ya yazılım mühendisliği yada en kötü 2 yıllık programcılık oda olamzsa güzel bir kurs olabilir ama asla kurslar akademik eğitimin yerini tutmaz çünkü "öğrenmeyi öğretiyorlar" dedikleri gibi.;

-------------------------------

1- Öncelikle ingilizcen zayıf ise onu geliştirerek

2- Temel Matematik bilgin tam değilse onu tamamlamak

3- Programlama Temellerine başlaman ( zaten içinde algoritmada barındırıyor c,c++,c# dillerinden biri iyidir. )

4- Veri tabanı ve tasarımı temelleri

5- Grafik Tasarım ( ne alaka demeyin çünkü web proje yada app yaparken bilmeden tasarım olmaz )

6- Nesne tabanlı programlama - Frameworklar- Kütüphaneler- Design Patternler - Katmanlı Mimariler vs..

7- Editör seçimi ve kullanımı ( bazı okul müfredatlarında web editörü diye geçer )

8- Webservis ( api ) mimarisi ve json yapısı

9- Backend mi Frontend mi tarafında olacaksın yoksa Fullstack mı ona karar verir birtane uygun programalama dili seçip onda ilerlemeniz, zaten gerisi gelir kendiliğinden. Mobile geliştirmeyi en son bırakın çünkü önce öğrenilmesi gerekenleri tamamlamak lazım ki bir seviyeye ulaşılsın.

Şimdi temel matematik derken ne kast etmiş olabilirim ?

Kümeler, Matrisler, Sayılar, Özdeşlikler ve Denklemler, Oran Orantı ve Sayı Problemleri, Lineer Denklemler ve Eşitsizlikler, Denklemler ve Eşitsizlik Uygulamaları, Fonksiyonlar, Polinom Fonksiyonlar, Üstel ve Logaritma Fonksiyonu, Limit ve Süreklilik, Türev, Türev Uygulamaları, Grafik Çizimi, Maksimum ve Minimum Problemleri (Optimizasyon).


Programlama Temelleri derken ne kast etmiş olabilirim ? 


Temel Kavramlar, Algoritmalar ve Akış Diyagramları, Bir C,C++ yada C# Programının Yazılması Derlenmesi ve Çalıştırılması, İlişkisel Operatörler, Mantıksal Operatörler ve Şartlı Deyimler, Döngüler, Fonksiyonlar, Hata Ayıklama, Tek Boyut Diziler, İki Boyut Diziler, String Sınıfı ve Karakter Dizisi İşlemleri, Standart Şablon Kütüphanesi ve Algoritmaları, Dosya İşleme, Nesneye Yönelik Programlamaya Giriş.

Kisme yanlış anlamasın ama böyle saçma ve sırf açmak için konu açanlardan gına geldi. Yaş 21mişte yok çok mu geçmiş falan ya arkadaşım, genç kardeşim bak sen ve senin yaşındaki GENÇLER daha çocukluktan yeni çıkmışsınız ne geç kalması ? Matematiğin, ingilizcen iyiyse birazda saksı çalışıyorsa neden olmasın. Bak ben belki yıllardır işin içindeyim yaşım 37 ama bu kadar yıl tecrübe bunu gösteriyor bu saydıklarım konusunda bilgili yada açığını kapatacak olanlar çok rahat yapar. Ayrıca ben 42 yasında olup başlayanıda gördüm + 30 olanıda ( ki o bile geç değil ) bunlar istek azim işi yani "yok şöyle yok böyle mi " gibi bahaneler ile olmuyor.

YAŞIN DEĞİL BAHANENİN ENGELİ GEÇLİĞİ VAR.


Sizin yaşıtlarınız ve sizden küçük genç kardeşlerinizde bu yazıyı okursa aslında forumda bu dertten kurtulacak.


İyi forumlar ve başlayacaksanız da bol şanslar.

Silinebilir çünkü bu forumda artık paylaşım ve katılım göstermeme kararı aldım.
Silinebilir çünkü bu forumda artık paylaşım ve katılım göstermeme kararı aldım.
Silinebilir çünkü bu forumda artık paylaşım ve katılım göstermeme kararı aldım.
Silinebilir çünkü bu forumda artık paylaşım ve katılım göstermeme kararı aldım.
Silinebilir çünkü bu forumda artık paylaşım ve katılım göstermeme kararı aldım.
Hakkında
Konum: İzmir
Meslek: Software Developer - İngilizce Eğitmen
İlgi Alanları: Bodybuilding,bilgisayar,dans.müzik,bilişim
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
LG
Mobil cihaz
iPhone
Mobil cihaz
Nokia
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Steam
OzzyOzmen
TV
TV
Klima
Panasonic
Ses Sistemi
Creative
Notebook
Apple
Game Center
Android
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 1.518
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.209
İkinci El Bölümü Mesajları: 104
Konularının görüntülenme sayısı: 24.295 (Bu ay: 723)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 220 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.