Şimdi Ara

ELF marka motor yağı nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
31.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün aracıma 1 lt 10-40 lpgli araçlar için üretilmiş elf marka motor yağı ekledim. Bu marka yağ kullananlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Araç : 2004 Focus

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı yağın benzinli motor için olanını kullanmıştım. 4 litresi 50 liraydı. Pişmanlık yaratıcak birşey yaratmadı memnun kaldım ben. Ama bir sonraki yağ değişiminde yine Castrol tercih ettim.
  • Motorun sesine etkisi nasıldı peki ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Motorun sesine etkisi nasıldı peki ?

Aracım 1.6 atmosferik. Elf yağ koydugumda ve Castrol yağ koyduğumda hiç bir ses değişimi yoktu. Ne azalma ne artma motor stabil bir şekilde aynı karakterinde çalışmaya devam etmişti
  • Konu başlığı merdiven altı üretim yapan bir markaymış gibi algılandı bende Elf yılların markasıdır, Formula 1 de yıllardır Renoyla yarışır, ülkemizde de Fransız araçlarında yıllardır önerilir kullanılır, forumda fazla bilinmez önerilmez. DPF li dizel araçlarda önerilen ACEA C4 seviyesi motor yağını şuanda ülkemizde karşılayan 2-3 markadan biri ELF tir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Konu başlığı merdiven altı üretim yapan bir markaymış gibi algılandı bende Elf yılların markasıdır, Formula 1 de yıllardır Renoyla yarışır, ülkemizde de Fransız araçlarında yıllardır önerilir kullanılır, forumda fazla bilinmez önerilmez. DPF li dizel araçlarda önerilen ACEA C4 seviyesi motor yağını şuanda ülkemizde karşılayan 2-3 markadan biri ELF tir.

Bu ELF marka yağ son zamanlarda ortada artmaya başladı ve çok farklı fiyatlar istiyorlar benzinli olan için 40 lira isteyende var 90 lira isteyende var 4 litresine o yüzden insanlar güvenemiyor
  • Elf iyidir ama yine de çok güvenip bakim periyotlarını aksatmamak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reno ve dacıa marka araçların orjinal yapı....
  • Sahte fason yağ piyasada gırla gidiyor, forumda Motul un yağlarıyla ilgili orjinal ambalaj taklit ambalaj farkını gösteren konular bile vardı. E ticaret sitelerinde (n11 GGidiyor gibi) yıllardır yağ ticareti yapan firmalar var yorumları ve puanları yüksek eski üyeler bunlar, buralardan tercih edilebilir yada bölgenizdeki yıllardır bu işi yapan piyasada tanınan güvenilir esnaftan tedarik edilebilir. Yağ fiyatları 3 aşağı 5 yukarı bellidir her markada, netten bulunur anormal farklı fiyat çıkıyorsa uzak durmakta fayda var. Birde 4 yada 5 litrelik ambalajlar her zaman 1 litre ambalaja göre cazip fiyat olur.
  • sıkıntı olmaz.bazı ford servisleri varillere elf koyuyor. diğer servislerde yapıyordur tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.